Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Śniadanko – słodzianko, czyli cukier jest wszędzie – nawet w tych produktach, o których byście nie pomyśleli!

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
4 sierpnia 2017
10 z 12

Serki i de-serki

fot. archiwum prywatne

Serek wiejski z brzoskwinią

Serek wiejski jest zdrowy, brzoskwinia – owoc – jest zdrowa, to ich połączenie musi być dobrym pomysłem. Może w warunkach domowych, bo ten 100 g serka ze sklepu zawiera ponad dwie łyżeczki cukru.

Danio

100 g danio gruszkowego to 13,1 g cukru, a więc całe opakowanie ma ponad 3 łyżeczki. To już chyba nie serek, a deserek.

PoprzedniNastępny
Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Dziadkowie i ich stare metody wychowawcze mogą być ryzykowne dla dzieci

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
4 sierpnia 2017
fot. iStock/ Geber86
 

Dziadkowie, którzy pomagają w opiece nad dziećmi to prawdziwy skarb dla rodzica, ale jak się okazuje, dla dzieci może to być zagrożenie. Wszystko z powodu metod wychowawczych, które są niezmienne od lat, a którym jednak przydałaby się aktualizacja.

Choć dziadkowie posiadają ogromną wiedzę wynikającą z ich wieku i doświadczenia, to badania przeprowadzone przez Northwell Health pokazało, że może trzymanie się tradycyjnych metod i przywiązanie do starych sposobów może być ryzykowne. Badanie przeprowadzone wśród 636 dziadków i babć pokazało, że ponad dwie trzecie uważa, że rany lepiej goją się bez opatrunku, nawet jeśli jej przykrycie chroni przed szkodliwymi bakteriami. 44% ankietowanych uważa, że ​​lodowate kąpiele mogą obniżyć wysoką gorączkę u dziecka, choć w rzeczywistości szok hipotermiczny. Prawie jedna czwarta badanych nie wiedziała, że niemowlęta powinny spać na plecach – zdaniem Amerykańskiej Akademii Pediatrii kładzenie ich na boku lub brzuchu zwiększa ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej maluszka.

Często dziadkowie i babcie uważają się za ekspertów, bo przecież już wychowali jedno pokolenie i choć polegamy na ich doświadczeniu, musimy mieć świadomość, że niektóre metody przez nich stosowane mogą być przestarzałe – w końcu świat nieustannie idzie do przodu i zmieniają się zalecenia, także te dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. To szczególnie ważne, jeśli dziadkowie opiekują się wnukiem na co dzień lub z nim mieszkają. Warto omówić z nimi pewne kwestie i uzgodnić zasady, które pomogą we wspólnej opiece i zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym.


 

Na podstawie: www.womansday.com

Zapisz


Kuchnia Lifestyle Zdrowie

Zapraszamy na kort! 8 korzyści, jakie przyniesie ci gra w tenisa ziemnego

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
4 sierpnia 2017
fot. iStock/ SolisImages

Polska tenisem ziemnym stoi – ostatnie sukcesy naszych sportowców mówią same za siebie. Dyscyplina ta, także za ich sprawą, zyskuje na popularności, ale nie tylko z tego powodu warto regularnie odwiedzać kort – tenis ziemny niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia, urody i samopoczucia. Złapcie za rakietę, odbijajcie piłeczkę i poczujcie to na własnej skórze! Oto 8 korzyści, dla których warto zainteresować się tenisem ziemnym.

Dla dłuższego życia

Z badań dr Ralpha Paffenbargera przeprowadzonych w ciągu dwudziestu lat na dziesięciu tysiącach ludzi wynika, że osoby, które grają w tenisa trzy godziny tygodniowo z umiarkowaną intensywnością, obniżają ryzyko przedwczesnego zgonu o połowę!

Dla silnych nóg i mocnych kości

Na korcie jesteśmy nieustannie w ruchu, biegamy, zatrzymujemy się, startujemy, a to wszystko sprawia, że mięśnie nóg są silniejsze. Trening tenisa powoduje też zwiększanie wytrzymałości i gęstości kości u młodych zawodników, a u osób starszych może pomóc w uniknięciu osteoporozy.

Dla lepszego zdrowia ogólnego

Jeśli treningi tenisa na stałe wpiszemy w nasz grafik zmniejszy się nasze prawdopodobieństwo chorób serca, zwiększymy wydolność płuc, zredukujemy poziomu cukru w organizmie, a nasz organizm będzie starzał się wolniej. Jak dla nas brzmi to świetnie i przekonująco.

Dla zwinności i lepszej równowagi

Podczas rozgrywki tenisowej musimy zmieniać kierunek poruszania się nawet pięć razy w ciągu dziesięciu sekund, co wpływa pozytywnie na naszą zwinność i zdolność do utrzymania równowagi. Musimy też nieustannie kontrolować nasze ruchy i panować nam mięśniami, a zyskuje na tym koordynacja wzrokowo – ruchowa i elastyczność.powody-tenis

Dla samodyscypliny i pracy nad charakterem

Aby opanować poprawna technikę gry w tenisa, potrzebne są treningi i dyscyplina w tym zakresie. Dzięki regularnym ćwiczeniom rozwijamy nasza etykę pracy, wytrwałość i sumienność. Nie zawsze też można wygrywać i musimy też nauczyć się godzenia z porażką i niepowodzeniem oraz przestrzegać zasad gry fair play.

Dla zgrabnej sylwetki

W czasie godzinnego meczu można stracić od 400 do 600 kalorii, a po solidnym treningu nasz metabolizm przyspiesza. Spalamy tkankę tłuszczową i zyskujemy silne mięśnie, zgrabne nogi oraz smukłą sylwetkę. Nie bez powodu tenisistki noszą na korcie mini.

Dla dobrego humoru i optymizmu

Badacze z Southern Connecticut State University odkryli, że regularna gra w tenisa sprawia, iż jesteśmy bardziej energiczni, optymistyczni i mamy wyższą samoocenę. Ponadto wśród graczy rzadziej spotykana jest depresja, trudniej ich zdenerwować, a lęk i dezorientacja są im niemal obce.

Dla lepszej pracy mózgu

Uczeni z Illinois doszli do wniosku, że dzięki uprawianiu tenisa mogą powstawać nowe  połączenia w mózgu. Jak to się dzieje? Prawdopodobnie to zasługa tego, że gra w tenisa wymaga od nas równoczesnej uwagi i taktycznego myślenia. Grając ćwiczymy zatem nie tylko ciało, ale też i nasz umysł – lepiej być nie może!

Nie przekonuje was tenis? Wybierzcie inną dyscyplinę – może bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub joga? Pamiętajcie – w zdrowym i aktywnym ciele, zdrowy duch!

Na podstawie: www.naukatenisa.org       www.tenisportal.com


Zobacz także

Byłyśmy jak siostry… Za dwa miesiące ona wychodzi za mąż, ale to nie ja będę trzymała jej welon…

„Lubię wyobrażać sobie, że jestem silna. Lubię czuć się silna”

Laptop to laptop? Nic z tych rzeczy. Jak wybrać dobrze i nie dać się nabić w butelkę? Oswajamy się ze sprzętem