Go to content

Karmienie dziecka butelką prostsze i bez kolki? Wystarczy wybrać odpowiednią butelkę

Fot. Materiały prasowe

Karmienie piersią jest najlepszym rozwiązaniem dla dziecka, jednak nie wszystkie mamy mogą karmić malucha w ten sposób. Rozwiązaniem problemu jest butelka, która pozwoli karmić malca w poczuciu bliskości i wygody. Już dawno minęły czasy, gdy kobiety miały z tyłu głowy, że jedynie karmienie piersią daje mamie i dziecku maksimum zaangażowania i troski podczas karmienia. Poczucie winy powodowało że mama nie do końca umiała cieszyć się tym czasem, szczególnie gdy zniechęcały ją kłopoty z pojawianiem się kolki dręczącej malca.

Mamy doskonale wiedzą, że dziecko dotknęła ta przykra dolegliwość – widzą podkurczone nóżki, słyszą długotrwały rozdzierający serce płacz dziecka, trudny do utulenia. Wiadomo  że kolka często jest związana ze zbyt szybkim, łakomym połykaniem mleka, które zalega w jelitach i skutkuje bólem brzucha oraz wzdęciami. Trudno jej zaradzić, gdy akurat męczy malucha, ale można próbować delikatnych masaży brzuszka, szumu suszarki i ciepłych okładów, by choć trochę ulżyć dziecku.

Ponieważ kolka jet problemem związanym z karmieniem malca, bardzo ważne w jej zapobieganiu jest aby dobrać jak najlepszą butelkę. Tu chodzi nie tylko o wygodę mamy, ale o zdrowie malucha.

Oto rady które ułatwią karmienie dziecka z butelki oraz pomogą zapobiegać atakom kolki:

Korzystaj z odpowiedniej butelki. Ważne by miała ona dokładną skalę która ułatwi przygotowanie mieszanki. Powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, a dzieciom cierpiącym na ataki kolki warto zakupić butelkę, która powinna być specjalnie wyprofilowana, i zawierać system antykolkowy by łatwiej było niwelować ilość połykanych przez dziecko pęcherzyków powietrza. Ważne, żeby można było łatwo umyć butelkę, wygodnie wsypać i wymieszać mieszankę mleczną, a także żeby była lekka. Na początek wystarczą dwie małe poręczne butelki o pojemności 120-150 ml, a gdy dziecko podrośnie będzie można zakupić większą. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sprawdź czy wielkość otworu smoczka jest odpowiednia. Dziecko karmione butelką, której smoczek ma za duży otwór, narażone jest na połykanie pokarmu wypływającego zbyt szybko (a wraz z nim powietrza co przyczynia się do kolek) i dziecko może się zakrztusić. Natomiast w przypadku zbyt małego otworu w smoczku dziecko może się denerwować i nie zjadać tyle ile powinno. Podczas karmienia dobrze jest robić chwilowe przerwy, a podczas karmienia trzymać butelkę tak by mleko wypełniało smoczek bez zbędnego powietrza.

Zwróć uwagę na pozycję w jakiej trzymasz dziecko. To jest niezwykle istotna kwestia, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że nieprawidłowa technika karmienia może przyczyniać się do zakrztuszenia malca. Nie wolno podawać dziecku butelki, gdy leży ono zupełnie płasko. Najbezpieczniej jest ułożyć dziecko na zgięciu łokcia tak by tułów i główka tworzyły linię prostą.

Po posiłku dbaj by dziecku się odbiło. Aby ulżyć maluchowi, noś go w pionie tak by jego głowa opierała się na twoim ramieniu, możesz delikatnie poklepać plecki. Dla zabezpieczenia ubrania przed ewentualnym ulewaniem, połóż na ramieniu pieluszkę. Odbijanie gazów pozwoli na pozbycie się powietrza z układu pokarmowego.

Nie eksperymentuj, wybierz najlepszą butelkę i smoczek

Butelki, smoczki –  to podstawa w karmieniu  malucha sztuczną mieszanką lub ściągniętym mlekiem matki. Te akcesoria muszą być bezpieczne i wygodne, a także trwałe biorąc pod uwagę, że wykorzystywane są wiele razy każdego dnia i to przez wiele miesięcy. Wybór nie powinien być przypadkowy, lecz dobrany pod kątem posiadania najlepszych cech, które pozwolą na wygodne karmienie mamie i dziecku!

Wybierz butelkę ze sprawdzonymi rozwiązaniami antykolkowymi

Coraz doskonalsze rozwiązania zastosowane w butelkach, pozwalają na karmienie dziecka w sposób zbliżony do karmienia piersią. Widać to dobrze w pomyśle butelki antykolkowej Twistshake. Posiada ona specjalnie wyprofilowany smoczek wzorowany na kobiecej piersi, z elastyczną silikonową i odpowiednio miękką końcówką, która pozwala zachować naturalny sposób ssania. Smoczek wykończony zaokrąglonym oparciem dla warg, co jest bardzo pomocne, jeśli mama proponuje butelkę dziecku, dotychczas karmionemu piersią.

Butelka Twistshake cechuje się wyjątkowym systemem Twistflow, który minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia kolki dziecięcej oraz powstrzymuje zakłócenia w przepływie mleka. Opatentowany mikser-sitko pomaga rozprowadzić mieszankę oraz zapobiega zatkaniu się smoczka i oszczędza kłopotów podczas karmienia malca.

Potwierdzone antykolkowe działanie to nie jedyne zalety Twistshake 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzięki przemyślanej konstrukcji i ciekawemu designowi, butelki nie tylko służą zdrowemu brzuszkowi malucha, ale cieszą oczy dzieci i rodziców. Do praktycznych rozwiązań zastosowanych w zaprojektowaniu butelki wykorzystano:

Szeroki wlot butelki Twistshake.  Zapobiega rozsypaniu mleka sprawiając że przyrządzanie mieszanki jest bezproblemowe. Kształt ułatwia mycie butelki, i wpływa na komfort i wygodę podczas karmienia.

Łatwe dopasowanie smoczka, zaprojektowanego dla każdego wieku z czterema różnymi przepływami; rozmiar S 0+ m, rozmiar M 2+ m, rozmiar L 4+ m. Oryginalnie w zestawie: Butelka 180 ml zawiera smoczek S, butelka 260 ml zawiera smoczek M, butelka 330 ml zawiera smoczek L. Istnieje możliwość dokupienia smoczka 6m+. 

Wygodne i higieniczne pojemniki. Ułatwiają przyrządzanie mleka poza domem, dzięki odmierzonemu w domu mleka w proszku. Pojemniczki można ze sobą łączyć i tym samym przygotować ilość porcji na cały dzień karmienia. To także pomysł na przetransportowanie przekąsek dla starszego dziecka. 

Kompatybilność elementów.  Takie rozwiązanie sprawia, że butelki można łączyć ze wszystkimi rozmiarami smoczków. To zakup sprawdzający się przez cały okres karmienia.

Piękne, nasycone kolory. Warianty 6 energetyzujących barw  przyciągną spojrzenia, a możliwość łączenia ich w różnych kompilacjach, da jeszcze więcej frajdy małym użytkownikom.

Za butelkami Twistshake poza wygodą i designem przemawia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. Są bezpieczne dla malca, ponieważ wykonano je z wysokiej jakości polipropylenu bez udziału BPA. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Jeszcze więcej informacji znajdziecie na stronie Fb Twistshake Polska, a butelki w sprzedaży dostępne są w sklepie smyk.com: http://www.smyk.com/search/?q=twistshake&fq


Wpis powstał we współpracy z firmą TOOTINY