Go to content

Jak rozpoznać zdrową żywność? Sprawdź, czy to co kupujesz na pewno jest zdrowe…

Jak rozpoznać zdrową żywność
fot. www.blondbrunettes.pl

Chcesz być FIT? Starasz się zdrowo odżywiać? Robisz zakupy w dziale ze zdrową żywnością, wybierasz produkty light, eko, bio. Czy na pewno są one takie eko jak gwarantują?

Sprzedawcy żeby sprzedać produkt zrobią wszystko, wpasują się w każdą modę, tak byś dała się nabrać i wybrała ich produkt.

Zainteresowanie zdrowym odżywianiem cały czas rośnie, coraz więcej osób jest świadoma i zaczyna zawracać uwagę na to, co znajduję się na ich talerzu. Jednak coraz więcej firm stara się to wykorzystać produkując coraz to zdrowsze, lepsze i bardziej FIT produkty, których ceny wcale nie są niskie.

Ekożywność kosztować musi, bo jej uprawa jest o wiele droższa. Tego typu produkty są mniej zanieczyszczone chemicznie i bogatsze w składniki odżywcze. Aby otrzymać certyfikat eko produktu trzeba spełniać restrykcyjne wymogi. Jednak istnieje wiele fałszywych oznaczeń sugerujących, że kupowany produkt jest ekologiczny. Hasła typu „naturalny”, „wiejski” „domowy”, „z ekologicznych regionów” itp. tak naprawdę nic nie znaczą. Nie dają żadnej gwarancji.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Zawsze przede wszystkim sprawdzaj etykietę. Skład produktu powie Ci o sobie niemalże wszystko. Na drugim miejscu, jeśli szukasz produktu eko sprawdź czy posiada on certyfikat Unii Europejskiej.

CERTYFIKAT UNII EUROPEJSKIEJ oznaczający produkt ekologiczny wygląda tak:

Symbol listka może być też w innych kolorach np. czarnym lub szarym. Pod logo zawsze powinien znajdować się numer identyfikacyjny firmy certyfikującej, którego pierwsze trzy litery oznaczają państwo np. PL-EKO-09.  Natomiast pod numerem powinno znajdować się miejsce pochodzenia produktu określając, czy jest to produkt unijny, czy pochodzący spoza granic UE.

Inne znaki nie są uregulowane prawnie. Co oznacza, że mogą być ekologiczne, ale tak naprawdę wcale nie muszą.

GDZIE NAJLEPIEJ KUPOWAĆ ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNĄ?

Istnieje wiele sklepów sprzedających eko jedzenie. Najwięcej jest tych internetowych, np:

https://ekozakupy.pl/

http://nagieznatury.pl/

http://organicmarket.pl/

Więcej na temat zdrowej żywności i etykietach: ->klik<-

Jeśli szukasz więcej informacji na temat zdrowego odżywiania zajrzyj na naszego bloga: www.blondbrunettes.pl

Pozdrawiamy!

B&B