O nas

Dla kobiet, o kobietach, z potrzeby kobiet

Chciałabym, żeby Ohme.pl było serwisem gdzie kobiety, niezależnie od tego, jak żyją, będą się czuły u siebie. Gdzie znajdą wsparcie, będą mogły dzielić się swoimi doświadczeniami, wspólnie z nami tworzyć  portal .

Małgorzata Ohme

Piszą u nas

Małgorzata OhmeMałgorzata Ohme

Psycholog wszystkich swoich przyjaciółek. Energia, energia i jeszcze raz energia. Mama Klary i Jurka, wielbicielka psów, dobrej kawy, czerwonego wina i kobiet. Chciałaby mieć kota, ale nie może. Wzrusza ją miłość starszych ludzi i gdy jej córka pyta: „zawsze będziesz?”. Uwielbia gotować, piec ciasta i patrzeć jak Klara jeździ konno. Podobno boi się tylko tego, że jej dzieci zostaną same. Cała reszta? Lęki są po to, by je pokonywać.

[email protected]


Ewa Raczyńska Ewa Raczyńska – Redaktor Naczelna

Nasze sportowe guru i królowa spokoju. Kiedyś siatkarka, dziś biega i do biegania motywuje innych. Wiosną tego roku przebiegła pierwszy w życiu maraton. Uwielbia rzeczy, które przychodzą trudno. Kiedyś zamieszka w Bieszczadach.

[email protected]


Anna Frydrychewicz Anna Frydrychewicz

Jest lektorem języków obcych, ale dla nas została dziennikarką. Ciepła, i podobno bardzo niecierpliwa. Najwięcej czasu w ciągu zajmuje jej pisanie, zabawa z dziećmi i gotowanie ( wspólnie z mężem). Podziwia ludzi, którzy pomagają innym, a szczęśliwe życie to dla niej kompromis między tym czego chce, a tym co może.

[email protected]


Hanna Szczygieł Hanna Szczygieł

Położna i pedagog. Ale pracowała jako kwiaciarka, barmanka, filmowiec, administrator finansowy. W wolnych chwilach piecze torty i leży na dywanie. Uparta, czym czasem doprowadza innych do szaleństwa, ambitna. Uwielbia optymistów i ludzi cierpliwych. Inni uwielbiają ją za to, że nigdy się nie poddaje (dlatego cudownie się z nią pracuje).

[email protected]


Karolina CwalinaKarolina Cwalina

Anioł nie coach. Choć coach też. Z wykształcenia prawnik. Kocha swoją firmę szkoleniowo– coachingową „Sexy zaczyna się w głowie”. Sama się zmieniła, teraz pomaga zmieniać się innym kobietom. Jedno z jej ulubionych słów: „możesz”. Lubi prać, leżeć na kanapie (choć jej koleżankom trudno w to uwierzyć), gotować dla ukochanego i oglądać telewizję. Poza tym tak naprawdę ogarnia cały świat o czym wiedzą wszyscy, którzy są z nią blisko.


Żaklina Kańczucka Żaklina Kańczucka

Nauczycielka historii. Biega, pisze, maluje. Lubi wcinań żelki, czytać książki, dbać o porządek, spacerować,  układać puzzle i patrzeć jak bawią się jej synowie. Królowa dyscypliny i konsekwencji, czym wpędza nas w kompleksy.


Monika Głuska-Bagan Monika Głuska-Bagan

Skończyła prawo, ale nie umiałaby być ułożonym prawnikiem. Przez lata pracowała w kobiecych magazynach. Idealistka, wziąć wierzy, że reportażem można zmienić świat. Z bohaterami swoich tekstów przyjaźni się do dziś. Przyjaciele mówią o niej: „Monika empatia”, bo chce pomóc całemu światu. Zakochana w swoim partnerze, Holendrze. Mówi, że jest dowodem na to, że na miłość nigdy nie jest za późno. Kocha naukę. Pasjonują ją tematy zdrowotne i medyczne.


Sylwia Smotarska Sylwia Smotarska

Italianistka, które ostatnie trzy lata życia spędziła we Francji. Francja zaszczepiła w niej pasję zbieraczo– wnętrzarską. Tak więc dnie spędza na odświeżaniu, restaurowaniu rzeczy już zapomnianych. Zrobi abażur z kapelusza, a stół z palety. Kocha dawać przedmiotom drugie, lepsze życia. Mama dwóch chłopców, właścicielka szurniętego kota i prawie żona swojego jeszcze nie męża. Nienawidzi samolotów i śniegu.


Magdalena Modlibowska Magdalena Modlibowska

Dziennikarka i pisarka, choć karierę zrobiła jako strateg rynku finansowych. Zwolenniczka porodów domowych, autora książki „Odczarować adopcję”, coach zdrowia. Marzy o wolności finansowej, która pozwoli jej zapomnieć o istnieniu pieniędzy. Ufa wszystkim, których spotka, a spokój znajduje w domu. Mama Olafa oraz dwóch adoptowanych córek Leny i Miry.