Go to content

Dwie twarze każdego znaku zodiaku. Sprawdź, czy pasują do ciebie?

Dobro i zło, sukcesy i porażki, radość i smutek – życie pełne jest przeciwieństw i kontrastów, które mimo wszystko współgrają ze sobą i dopełniają się.  Nie inaczej jest jeśli chodzi o znaki zodiaku – każdy z nich ma zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy. Powinniśmy uświadomić sobie nasze mocne strony i nauczyć się je wykorzystywać, poznać te słabsze, zaakceptować je i nie pozwolić, by zaczęły dominować. Sprawdźcie, jakie kontrasty charakteryzują wasz horoskop i poznajcie swoje dwie twarze.

 

Baran, znak zodiaku Fot. iStock

1/12 Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Baran ma w sobie mnóstwo energii i przyjemności życia, namiętności, wewnętrznej motywacji i ambicji osoby spod tego znaku zdają się rozświetlać wszystko dookoła, są pewne siebie i odważne. Charakteryzuje je także siła i to, że będą walczyć o siebie i nie poddadzą się przez żadnym wyzwaniem. Z drugiej strony Baran bywa  drażliwy, humorzasty, dominujący i agresywny. Może wpaść w gniew, gdy coś nie idzie po jego myśli i mieć trudności z wysłuchaniem opinii innych osób.  Jeśli jednak Baran nauczy się opanowania i oswoi tę ciemną stronę, będzie mógł w pełni wykorzystać swoją wewnętrzną iskrę.

Fot. iStock / Ratikon

2/12 Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byk pracuje bardzo ciężko, by utrzymać stabilność w swoim życiu – i to zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, związkowej. Osoby spod tego znaku zodiaku są kochającymi i wiernymi partnerami, w pełni oddanymi temu, kto zdobył ich serce. To miłe, życzliwe, godne zaufania i racjonalne osoby, które są gotowe na wysiłek i pracę, by zapewnić sobie i swoim bliskim godny byt. Jednak jak typowe byki, bywają uparte, bezkompromisowe i zamknięte na ugody, mają tendencję do stawania się władczymi w relacjach i narzucania swojej woli innym.

Fot. iStock / Ratikon

3/12 Bliźnięta (21 maja- 20 czerwca)

Bliźnięta to znak, który dosłownie zdaje się mieć dwie różne osobowości. Z jednej strony osoba spod tego znaku znana jest z bycia przyjaznym, otwartym, towarzyskim, które wydaje się zawsze być w dobrym humorze. Jako znak powietrzny nie dopuszcza do bałaganu w swoim życiu, otacza się przyjaciółmi i lubi rozmaite przygody. Z drugiej strony znak ten czasem może wydawać się powierzchowny i podejmować decyzje impulsywnie, zwłaszcza wtedy, gdy jest pod napięciem, przygnębiony lub zaniepokojony.

4/12 Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Raki mają wiele pozytywnych cech, chociaż często pod wpływem niskiej samooceny zapominają o tym, co czyni ich niesamowitymi. Są osobami nieskończenie troskliwymi, empatycznymi, oddanymi i lojalnymi. Potrafią doskonale słuchać i nie raz ktoś wypłakiwał im się na ramieniu. To także osoby bardzo kreatywne, prawdziwie miłe, wrażliwe, które mogą być wykorzystywane lub źle rozumiane ze względu na swoją naturalność i altruizm. Raki, ze względu na nadwrażliwość na otaczający ich świat, są podatne na lęki, depresję i inne zaburzenia psychiczne. Poczucie niezrozumienia może prowadzić do ich izolacji i użalania się nad sobą, a burzliwe, targające nimi emocje powodować utratę motywacji i spadek samopoczucia.

Fot. iStock / Ratikon

5/12 Lew ( 23 lipca - 22 sierpnia)

Lew to naturalnie urodzony przywódca i doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie może błyszczeć w świetle reflektorów. Lwy są ambitne, towarzyskie, zabawne, urocze i pewne siebie. Z drugiej strony mogą wydawać się bardzo pochłonięci sobą, łasi na pochlebstwa, przewrażliwieni i zbyt dramatyzujący. Muszą nauczyć się zasad dobrej współpracy z innymi i co jakiś czas przypominać je sobie. Lwy są bardzo przyjaźnie nastawionymi ludźmi, ale niekiedy mogą się wydawać nieco płytcy i powierzchowni.

 

Fot. iStock / Ratikonv

6/12 Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny mają oko do szczegółów i jeśli istnieje choć cień szansy na znalezienie rozwiązania w jakiejś sytuacji, będą myśleć i analizować sprawę do skutku.  Są metodyczne, drobiazgowe, analityczne i logiczne. Mają niewiarygodną cierpliwość, zdolność do rozwiązywania problemów i słuchania innych.  Z drugiej strony zdarza im się przesadzić z przemyśleniami, nie mają dystansu i biorą życie zbyt poważnie. Potrzebują planu i rutyny by czuć się stabilnie i bezpiecznie, co sprawia, że wydają się sztywne i mało elastyczne. Mają też tendencję do zbyt krytycznych uwag na temat siebie i innych.

i.Stock

7/12 Waga (23 września - 22 października)

Wagi mają talent do utrzymania pokoju w życiu i traktowania wszystkich, z którymi się spotykają, z szacunkiem i życzliwością. Uwielbiają pomaganie innym,  są bardzo życzliwe. Starają się utrzymać równowagę i pozwalają, by ich łagodna natura dominowała i wyznaczała życiową drogę. Wagi zazwyczaj unikają konfliktu za wszelką cenę ze względu na ich pokojową naturę – w niektórych sytuacjach to bardzo dobra cecha, ale czasami konfrontacja jest konieczna w życiu. Wagi muszą się nauczyć, jak stawać w swojej obronie i sprzeciwiać się innym. Osoby spod tego znaku mogą też wydawać się zdystansowane i chłodne, sprawiać wrażenie, iż trudno jest się do nich zbliżyć.

Fot. iStock/Ratikon

8/12 Skorpion (23 października- 21 listopada)

Skorpiony to bystre, zabawne osoby obdarzone sarkastycznym poczuciem humoru, co dla osób rozumiejących ich uwagi jest niezwykle czarujące i przyciągające. Skorpiony maja tendencję do ukrywania swoich uczuć, dzięki czemu ludzie nie mogą ich zranić lub wykorzystać. To pasjonaci, zorganizowani, zaradni i niezależni, a także lojalni i godni zaufania ludzie. Jednak jeśli będziesz mieć nieszczęście poznać ich złą stronę, zobaczysz ludzi mściwych, chętnych do zemsty i zdolnych do manipulacji. Swoją druga twarz Skorpiony bardzo szybko pokazują w obliczu zagrożenia, upokorzenia lub zdrady.

Fot. iStock / Ratikon

9/12 Strzelec (22 listopada -21 grudnia)

Osoby spod tego znaku zodiaku są optymistami, nieco ryzykownymi, ale zabawnymi, towarzyskimi i inspirującymi. Mają w sobie naturalny wdzięk i czar, który przyciąga innych. Z drugiej strony mogą mieć trudności ze skupieniem się na jednej rzeczy, będą skakać „z kwiatka na kwiatek„, wciąż szukać nowego kierunku. Bywają impulsywni i wybuchowi, łatwo się denerwują i mogą szybko znudzić. Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać i co otrzymasz od Strzelca!

 

Fot. iStock / Ratikon

10/12 Koziorożec (22 grudnia- 19 stycznia)

Koziorożec to najciężej pracujący znak zodiaku, napędza je sukces i bogactwo, chęć zrobienia wszystkiego jak najlepiej. Są bardzo inteligentni, zmotywowani, logiczni, praktyczni i zorganizowani. Będą świetnymi liderami ze względu na ich zdolność do zobaczenia szerszej perspektywy i spełniania swoich obietnic. Ich praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w ich życiu. Z drugiej strony Koziorożec bywa uparty, bezkompromisowy i oporny. Nie słucha pomysłów innych z powodu swojej dumy i łatwo u niego o pracoholizm – musi nauczyć się zachowania równowagi w życiu. Miewa też złe nastroje i szybko wpada w irytację.

Fot. iStock / Ratikon

11/12 Wodnik (20 stycznia- 18 lutego)

Wodniki uwielbiają podróże, nowe kultury, poznawanie nowych ludzi i wszystko, co wyzwala ich intelekt. Mogą prowadzić rozmowy z innymi przez wiele godzin, pozwalają im na to zróżnicowane zainteresowania i zamiłowanie do poznawania i próbowania nowości. Są też wielkimi wizjonerami i liderami. Jednakże Wodnik może wydawać się nieco zdystansowany, niedostępny emocjonalnie. Mają tendencję do praktycznego spojrzenia na różne rzeczy, co zwłaszcza w związkach może być problematyczne – muszą nauczyć się okazywania emocji i swojej wrażliwej strony.

 

Fot. iStock / Ratikon

12/12 Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ryby są bardzo emocjonalnym, wrażliwym i troskliwym znakiem, z talentem do kreatywności. Osoby spod tego znaku są bardzo empatyczne, lojalne wobec swoich bliskich – dla przyjaciół i rodziny są gotowe zrobić niemal wszystko. Jednak zmagania z codziennością, z rzeczywistością to dla nich trudne zadanie i często szukają od niej ucieczki. Mogą mieć tendencję do bycia samotnikiem, a ich potrzeba spędzania czasu bez towarzystwa może czasami zdominować pozostałe.

Na podstawie: https://www.powerofpositivity.com/the-two-faces-of-each-zodiac-sign/