Go to content

Dziwne nawyki towarzyskie, za które odpowiada… twój znak zodiaku

Czy zdarzyło ci się kiedyś powiedzieć coś zupełnie nie na miejscu, zachować dziwnie w stosunku do innych lub popełnić gafę roku? A może co chwilę zaliczasz jakąś towarzyską wpadkę, którą później wyrzucasz sobie w myślach i zastanawiasz się, co u licha cię podkusiło, by zrobić lub powiedzieć coś takiego? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – możesz się trochę rozgrzeszyć z tych dziwnych nawyków, bowiem wynikają one nie z twojej nieporadności czy braku kultury, ale ze znaku zodiaku! Zobacz, jak horoskop miesza w naszych kontaktach społecznych, uświadom sobie swoje zachowania, a potem zapanuj nad nimi i zostań towarzyską gwiazdą! Postaraj się też spojrzeć nieco łagodniej na dziwnych znajomych – z tym, co zapisane w gwiazdach nie jest łatwo wygrać.

Fot. iStock / da-kuk

1/12 Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Barany czasami mają trudności z prawidłowym rozszyfrowaniem emocji i potrzeb innych osób, przez co mogą posiadać wąskie „pole widzenia” i zachowywać się nieco egoistycznie i samolubnie. Przejawia się to np. poprzez prowadzenie rozmów na interesujące ich tematy, bez  uwzględniania preferencji i pytania o zdanie innych.

Fot. iStock / da-kuk

2/12 Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Pośród nieznajomych Byki mogą zamknąć się w sobie i wycofać, przez co odbiera się ich jako zarozumiałych, zadufanych i snobistycznych.  Byk nie jest typem, który będzie zabiegał o uwagę i zainteresowanie towarzystwa, rywalizacja go nie interesuje, choć podskórnie obawia się odrzucenia i zepchnięcia na dalszy plan. Wśród przyjaciół i dobrych znajomych czuje się o wiele swobodniej, jest śmiały i otwarty.

Fot. iStock / da-kuk

3/12 Bliźnięta (21 maja- 20 czerwca)

Bliźnięta uwielbiają rozmawiać, pragną pobudzać innych do konwersacji i samemu być do niej zachęcanym. Cisza to coś, co nie leży w ich naturze. Przez swoje zamiłowanie do mówienia są też skłonne do plotkowania, co niektórzy mogą odebrać jako wyraz ich małoduszności i niedojrzałości.

Fot. iStock / da-kuk

4/12 Rak (21 czerwca - 22 lipca)

W sytuacjach społecznych Raki przyjmują postawę defensywną i nie dopuszczają do okazywania swoich prawdziwych uczuć. Starają się być zawsze miłe, uprzejme, przyjacielskie, przez co mogą być fałszywe i ukrywać swoje prawdziwe JA za maską.

Fot. iStock / da-kuk

5/12 Lew ( 23 lipca - 22 sierpnia)

„Wszystko kręci się wokół mnie!” wydają się myśleć Lwy. W towarzystwie zawsze starają się być główną atrakcją i centrum zainteresowania i nie umieją powstrzymać się przed wychodzeniem przed szereg. To może być dla niektórych męczące i wręcz odpychające zachowanie.

Fot. iStock / da-kuk

6/12 Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny chcą być idealne i perfekcyjne, co sprawia, że wydają się sztywne i zasadnicze. Zdarza się także, że Panny swoim narzekaniem, krytykowaniem wszystkiego i wszystkich dookoła oraz szukaniem winy w innych, zamiast dobrej zabawy wprowadzają jedynie zamieszanie i psują atmosferę.

7/12 Waga (23 września - 22 października)

Wagi lubią mieć wszystko dobrze… wyważone! Nieustannie dążą do równowagi, przez co nawet z błahego tematu potrafią uczynić prawdziwą debatę i „rozebrać” jakieś zagadnienie na czynniki pierwsze (choć nikogo tak naprawdę to nie interesuje). Będą dbać o detale, wytykać błędy, „czepiać się” słów innych osób i doprowadzać ich tym niemal do szału.

8/12 Skorpion (23 października- 21 listopada)

Skorpiony często trzymają innych na dystans i są podejrzliwe, zupełnie, jakby ciągle były w gotowości do walki i rywalizacji.  Jeśli zdają sobie sprawę ze swojego zachowania, potrafią być aż nazbyt uprzejme i ugodowe, zupełnie, jakby chciały wynagrodzić innym swoją waleczną naturę. Muszą poczuć się swobodnie, bezpiecznie, zrelaksować się i zrozumieć, że nie każdy jest ich rywalem.

Fot. iStock / da-kuk

9/12 Strzelec (22 listopada -21 grudnia)

Strzelec to mistrz wpadki, zbyt szybkiego osądzania innych i szczerości bez granic. Często zdarza mu się jakaś słowna gafa, powiedzenie o kilka słów za dużo i obrażenie kogoś, choć przecież nie o to mu chodziło i nie miał złych intencji!

Fot. iStock / da-kuk

10/12 Koziorożec (22 grudnia- 19 stycznia)

Koziorożec marzy o jednym – chce być lepszy od innych! Bardzo przejmuje się swoją reputacją w towarzystwie i tym, jak widzą go inni.  Jego zachowanie i wypowiedzi mają pokazać wyższy status Koziorożca, stąd tendencja do przechwalania się, opowiadania o swoich sukcesach, osiągnięciach, niezwykłych umiejętnościach.

11/12 Wodnik (20 stycznia- 18 lutego)

Wodnik myśli niezwykle szybko, szybciej od innych, zatem zdarza mu się wchodzić znajomym w słowo i przerywać ich wypowiedzi.  Jest tak skoncentrowany na rodzącej się w jego głowie myśli, że czasami zapomina słuchać innych i traci zainteresowanie rozmową, przez co może wydawać się niegrzeczny i niekulturalny.

Fot. iStock / da-kuk

12/12 Ryby (19 lutego - 20 marca)

Rybom zdarza się odpłynąć do swojego świata, a wtedy sprawiają wrażenie nieobecnych duchem i myślami. Inni odczytują to jako brak zainteresowania i lekceważenie, dlatego Ryby powinny pamiętać o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego i gestach świadczących o zaangażowaniu w rozmowę.

Na podstawie: www.bustle.com