Lifestyle

13 szczegółów, które zdradzają twoją osobowość

Redakcja
Redakcja
12 kwietnia 2017
fot. LumiNola/iStock
 

Każdy z nas zna osobę, która nie lubi mówić o sobie i wyjątkowo chroni prywatność. Trudno na siłę wyciągać od kogoś informacje słowo po słowie, aby bliżej go poznać. Czasem bywa, że my sami nie mamy ochoty otwierać się na innych, z wyboru trzymamy się na uboczu lub po prostu jesteśmy ostrożni w kontaktach międzyludzkich. 

Ale największa ostrożność może przegrać z tym, co można zauważyć patrząc na nasze zachowania i chętnie wykonywane czynności.

Cechy osobowości, które mówią o tobie więcej, niż byś chciała

Możesz przybierać różne maski, nie dawać się wciągać w bliższe znajomości i trzymać się na uboczu z wyraźną niechęcią do innych, ale trudno cały czas stwarzać pozory. A jeśli jest ci obojętne, co pomyślą inni na twój temat, sama dla siebie przyjrzyj się nawykom, bo to pomoże lepiej zrozumieć siebie i własne skłonności.

1. Rutynowe czynności o poranku

Rutyna, którą praktykujemy co dzień w ten sam sposób, dużo wyjawia. Zdaniem ekspertów, rutynowe wykonywanie czynności jest przypisywane najczęściej ludziom odnoszącym sukcesy. Świadczy to o sile woli oraz ich lepszej samokontroli. Ponadto ci, którzy od samego rana się krzątają, są mniej neurotyczni i depresyjni niż nocne marki.

2. Zacięcie do plotkowania

Do plotkowania mało kto sam się przyznaje, ale o innych, bez innych, rozmawia większość osób. Nie ma się czym chwalić z powodu badań, które wykazały wyższy poziom lęku u nałogowych plotkarzy. Mogą nimi kierować również czynniki takie jak nuda, zazdrość czy potrzeba zwrócenia na siebie uwagi.

3. Zamiłowanie do podróży

Częste wyjazdy i czerpanie radości z odwiedzania nowych miejsc, mogą świadczyć o twojej otwartości, a także oszczędności, inteligencji i bogactwie. Podróże kształcą, ale i kosztują.

4. Przyciąganie innych osób

Jeśli stale otaczasz się wianuszkiem nowych osób wcale o to nie zabiegając, to znaczy, że masz charyzmatyczną, wyrazistą osobowość. Jesteś swobodna i pewna siebie, zdecydowanie możesz odnaleźć miejsce dla siebie na kierowniczym stanowisku, na którym trzeba zarządzać innymi ludźmi.

5. Brak zdecydowania

Badania wykazały, że ludzie zdecydowani mają tendencję do rozważania mniejszej ilości czynników podczas podejmowania decyzji, a niezdecydowani są bardziej wnikliwi i chętniej analizują zalety i wady. To pozwala uniknąć rozczarowań.

6. Zbyt wielka pewność siebie

Nadmierna pewność siebie może być mylona z agresją, byciem osobą idącą po trupach. Takie mylące innych zachowanie może wynikać z przekonania o własnej wyjątkowości.

7. Pozostawianie bałaganu 

Zarówno bałagan pozostawiany w sypialni, jak i na biurku w pracy, traktowany był dotychczas jako przejaw niechlujnego charakteru. Jednak jest i druga strona braku porządku w najbliższej przestrzeni — coraz częściej „artystyczny nieład” rozumiany jest jako przejaw kreatywności danej osoby.

8. Uzależnienie od adrenaliny

Może określać kogoś jako osobę spragnioną emocji i spontaniczności. Poszukujący adrenaliny bardziej cenią działania zorientowane na doświadczenie, stymulujące zmysły na nowe sposoby. Niestety, tacy ludzie również wykazują skłonność do ryzykanctwa.

9. Pamięć o ważnych wydarzeniach

Fakt, że ktoś pamięta o urodzinach czy rocznicach bliskich osób, świadczy o tym, że ma nie tylko dobrą pamięć, ale może czuć się odpowiedzialny za rodzinę czy przyjaciół. Najczęściej pamiętamy właśnie o tym, co jest nam bliskie.

10. Sumienność

Osoby postrzegane jako sumienne, wykazują cechy dobrej organizacji, efektywnego działania i samowystarczalności. Przez innych, mniej sumiennych postrzegani są jako ci, którzy są uparci, działają wręcz obsesyjnie.

11. Skłonność do kompromisów

Ugodowy charakter przypisywany jest osobom, które są uważane za godne zaufania, uprzejme, chętnie angażujące się w działalność prospołeczną. Przez to mogą być postrzegani jako osoby naiwne i pasywne w samodzielnym działaniu.

12. Nieodporność na sytuacje stresowe

Tacy ludzie mogą destabilizować pracę czy funkcjonowanie bliskich, poprzez częste doświadczanie lęków, irytacji, impulsywnego reagowania na różne rzeczy. Inni mogą odbierać je jako osoby niestabilne emocjonalnie, nieradzące sobie samodzielnie.

13. Medytowanie

Zamiłowanie do medytowania wskazuje na skłonność do introwersji. Badania wykazały, że medytowanie może kształtować osobowość, która jest mniej reaktywna i lepiej zrównoważona emocjonalnie. 


źródło: www.lifehack.orgcharaktery.eu


Lifestyle

Włosy długie czy krótkie? Jakie ty wybierasz? Akcja „Jaki jest twój sekret pięknych włosów?” – wyzwanie #4

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
12 kwietnia 2017
Fot. iStock
 

Włosy długie czy krótkie? Obciąć czy zapuszczać? Zanim poznacie odpowiedź na to pytanie, zapraszamy na małe zestawienie korzyści i wad każdego z tych wariantów.

Włosy długie

Nieśmiertelny symbol kobiecości. Loki, upięcia, koki. Cały ogrom możliwości i… tyle samo kłopotu.

Sprawdźcie wady i zalety noszenia długich włosów.

ZALETY

WADY

 •  możesz pozwolić sobie na wiele upinanych fryzur i stylizacji
 • gdy włosy nie chcą się układać, zawsze możesz je spiąć w kucyk lub koczek
 • są bardzo kobiece
 • możesz zmieniać swój wygląd prostując włosy lub zakręcając loki
 • ich codzienna stylizacja nie wymaga użycia wielu kosmetyków
 • jeśli nie suszysz włosów po umyciu, nie napotkasz zbyt wielu nieprzyjemnych niespodzianek, gdy same wyschną
 • rzadziej odwiedzasz fryzjera (ale czy to na pewno zaleta?)
 •  ich pielęgnacja jest bardziej wymagającą
 • długie włosy to dłuższy czas: mycia, suszenia, prostowania
 • musisz poświęcić więcej energii na utrzymanie ich w dobrej kondycji
 • jeśli farbujesz włosy, po wielokrotnej koloryzacji końcówki bardzo się niszczą
 • farba, kosmetyki pielęgnacyjne i do stylizacji – wszystkiego zużywasz więcej

Włosy krótkie

Krótkie fryzury kojarzą nam się z młodzieńczym buntem, zdecydowaniem, pazurem. Jednak krótkie stylizacje nie są lekarstwem na zaoszczędzenie czasu. Czy rzeczywiście „opłaca się” ściąć włosy?

ZALETY

WADY

 • są mniej czasochłonne w pielęgnacji
 • szybciej je wysuszysz i wyprostujesz
 • potrafią optycznie odmłodzić twarz, mają bardziej dziewczęcy charakter
 • są wygodniejsze dla bardzo aktywnych osób
 • łatwiej zmienić ich kolor
 • nie zużywasz zbyt wiele produktów i kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów
 • po umyciu należy je ułożyć
 • wymagają więcej uwagi i czasu podczas stylizacji
 • często wymagają użycia dodatkowych kosmetyków stylizacyjnych
 • wymagają regularnych wizyt u fryzjera, dobrego fryzjera – dobre cięcia to podstawa krótkich fryzur
 • lubią się buntować po przespanej nocy,
 • nieco ograniczają możliwości stylizacji (oczywiście jest to zależne od fryzury i umiejętności stylizacyjnych)

krotkie czzy dlugie

Jaka jest więc nasza odpowiedź na to trudne pytanie?

Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna… ZDROWE!

Bez względu na to, jaką stylizację wybierasz dla siebie i czy lubisz eksperymentować ze zmianą uczesania, aby włosy dobrze się układały i pięknie wyglądały, najpierw zadbaj o ich zdrowie.

banner_Lbiotica_BIOVAX_Opuntia_Oil_Mango

Pamiętaj by wybierać kosmetyki zawierające potrzebne twoim włosom składniki aktywne.

Ceramidy – filar zdrowych włosów

BIOVAX_szampon_opuncja_mango_200ml_2Ceramidy są naturalnym cementem łączącym łuski włosa. Odbudowują̨ suche, łamliwe i sztywne włosy, zniszczone na przykład częstym farbowaniem. Mają zdolność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody, dzięki czemu pasma stają się sprężyste, elastyczne i dobrze nawilżone.

Aby dostarczyć osłabionym pasmom odpowiednią ilość lipidów, L’biotica wprowadziła nową serię BIOVAX Opuntia Oil & Mango, stworzoną z unikalnym kompleksie LipidFX i zawierającą 87% składników pochodzenia naturalnego. Formuła LipidFX opiera swoje działanie o trzy niezwykle cenne, aktywne składniki: olej z nasion opuncji, masło z mango oraz ceramidy. Każdy z nich wpływa na inny obszar w regeneracji włosów zniszczonych i… tych bardzo zniszczonych. Kosmetyki gwarantują lipidową odbudowę.

Długie czy krótkie – dbaj o nie tak samo dobrze. Właściwa pielęgnacja włosów zaczyna się od szamponu.

Szampon intensywnie regenerujący BIOVAX Opuntia Oil & Mango dzięki kompozycji  łagodnych, ale skutecznie oczyszczających surfaktantów dokładnie myje włosy, nie podrażniając skóry głowy. Pozostawia włosy czyste, odświeżone, błyszczące i ujarzmione, bez efektu obciążania.

Akcja „Jaki jest twój sekret pięknych włosów?”

Wyzwanie #4

Podejmij nasze wyzwanie i zadbaj o zdrowe podstawy swojej ulubionej fryzury! Dziś pytamy was, co wybieracie: krótkie czy długie włosy? Napiszcie w komentarzach, której wersji jesteście wierne i jaki jest sekret waszych pięknych fryzur. A dodatkowo zajrzyjcie do łazienki i sprawdźcie, czy wasz szampon, odżywka lub maska posiadają ceramidy, niezastąpiony budulec zdrowych włosów.

Co trzeba zrobić?

Być z nami! Przez najbliższe tygodnie będziemy zachęcać was do pielęgnowania swoich włosów. Podpowiemy, co robić, czego unikać i jaką pielęgnację dobrać na dobry początek. Zdradzimy, jak to robią „włosomaniaczki” i jak się przy tej pielęgnacji za bardzo nie zmęczyć. Bądźcie w tym czasie z nami i pod artykułami komentujcie, czy podjęliście „włosowe” wyzwanie i jaki jest wasz sekret pięknych włosów.

Najfajniejsze komentarze nagrodzimy świetnymi kosmetykami do włosów BIOVAX Opuntia Oil & Mango. Oczywiście podczas oceny będziemy brały pod uwagę waszą kreatywność i aktywność w wyzwaniach.

Akcja trwa od 05.04.2017 do 24.04.2017 roku. Wyniki akcji zostaną opublikowane do dnia 03.05.2017 roku na stronie ohme.pl.

Nagrody

6 x zestaw kosmetyków do włosów BIOVAX Opuntia Oil & Mango,

BIOVAX Opuntia Oil & Mango, to lipidowa rewolucja w pielęgnacji zniszczonych włosów. Włosy, podobnie jak skóra, składają się z warstw lipidowych, gwarantujących im niezbędną ochronę. Niedobór lipidów powoduje, że nasze włosy stają się suche i wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Aby dostarczyć osłabionym pasmom odpowiednią ilość lipidów, L’biotica wprowadziła nową serię BIOVAX Opuntia Oil & Mango, opartą na unikalnym kompleksie LipidFX i zawierającą 87% składników pochodzenia naturalnego.

Każdy zestaw składa się z:

BIOVAX MASECZKA OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX INTENSYWNIE REGENERUJĄCY SZAMPON OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX BALSAM OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

BIOVAX ODŻYWKA 7 W 1 OLEJ Z OPUNCJI & MANGO

 BIOVAX_maska_do_wlosow_opuncja_mango_250ml_2  BIOVAX_szampon_opuncja_mango_200ml_2
 odzywka_tuba_opuncja_kopia_2  balsam_100_opuncja2_2


Sponsorem nagród jest 

lbiotica z R

Ekspert skutecznej regeneracji włosów

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz pozostałe wyzwania:

Wyzwanie #1 – 10 najczęstszych błędów w pielęgnacji włosów. Sprawdź, czy też je popełniasz

Wyzwanie #2 – Domowe sposoby na pielęgnację włosów

 

Wyzwanie #3 – Jesteś tym, co jesz, twoje włosy również! Sprawdź, w jakie produkty wzbogacić swoją dietę


Lifestyle

Punkt widzenia zależy od… sposobu myślenia! 10 zmian w postrzeganiu rzeczywistości, które musisz wprowadzić od dziś

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
12 kwietnia 2017
Fot. iStock / SanneBerg

Zapewne nie raz słyszeliście, że nasz los jest w naszych rękach, że trzeba myśleć pozytywnie, odpowiednio się nastawić do wydarzeń, które nas spotykają i nie dać się siedzącemu w nas marudzie i malkontentowi. Pewnie to mądre i dobre rady, ale jak to zrobić? Czy rzeczywiście nasz punkt widzenia zależy od… sposobu myślenia? Bez wątpienia wiele naszych reakcji to złe nawyki, które powtarzane przez długi czas stały się mechaniczną metodą działania. Ale dosyć tego, czas na nową, lepszą jakość! Oto 10 zmian w postrzeganiu rzeczywistości, które musisz wprowadzić od dziś, by myśleć bardziej pozytywnie i poczuć się lepiej.

Nie myśl „porażka” – myśl „lekcja na przyszłość, wniosek”

Starałaś się, dałaś z siebie wszystko, liczyłaś na sukces, ale coś poszło nie tak – zamiast skupiać się jednak na końcowym efekcie, zauważ, ile już osiągnęłaś i czego nauczyłaś się po drodze! Nie rozpatruj wszystkiego w czarno- białych kategoriach, bo w ten sposób szybko stracisz motywację. Prawdziwi zwycięzcy i ludzie sukcesu, zanim stali się sławni, bogaci i uznani, dowiedzieli się, jaki smak ma błąd i czym są nietrafione decyzje. Wyciągnij wnioski, potraktuj niepowodzenie jako lekcję na przyszłość i przystanek na drodze do szczęśliwego finału i nawet nie myśl o poddawaniu się!

Nie myśl „problem” – myśl „wyzwanie”

Już samo słowo problem nie brzmi dobrze, prawda? Od razu masz w głowie czarne wizje, czujesz czekające cię zmartwienia i trudności. Zamiast określać coś mianem problemu, zamień to na wyzwanie – od razu lepiej, prawda? Mniej strasznie, trochę ekscytująco, włącza się do gry adrenalina i gotowość na podjęcie nowych zadań. Życie pełne wyzwań, czy pełne problemów? Od dziś wybór należy do ciebie!

Nie mów „to trudne” – powiedz sobie „muszę się nieco bardziej postarać”

Nie lubimy trudności. Gdy coś jest dla nas trudne, staramy się tego za wszelką cenę unikać i omijać szerokim łukiem. Ale od dzisiaj zapomnij o tym słowie i zamiast niego mów „to wymaga nieco więcej wysiłku” albo „muszę się przy tym trochę bardziej postarać” i nie miej wątpliwości, że dasz sobie świetnie rade i wykonasz zadanie do końca.  A kiedy już tak się stanie, to…

… nie mów „udało się” – powiedz „dokonałam tego”

Bo samo nic się nie dzieje – to ty tego dokonujesz! To twoja praca (często ciężka i mozolna), twoje samozaparcie, umiejętności, wiedza i wysiłek sprawiły, że końcowy efekt jest wspaniały. Nie umniejszaj swojej roli w tym procesie! To wcale nie przechwalanie się, zarozumialstwo czy egoizm, gdy nie boisz się powiedzieć głośno, że to ty jesteś autorką własnego sukcesu. Bądź z siebie dumna i niech inni wiedzą, jak wielki masz w sobie potencjał. Głowa do góry, pierś do przodu i działaj dalej!

Zapomnij o „nie wiem/ nie umiem” – powtarzaj „nauczę się/ dowiem się”

Nie chodzi o to, byś udawała wszechwiedzącą i okłamywała innych w sprawie swoich umiejętności i kwalifikacji, ale zbyt często z naszych ust pada słowo „nie wiem”, które może z hukiem zatrzasnąć drzwi otwierane nam przez innych. Gdy szef chce ci powierzyć nowe zadanie nie rezygnuj od razu zakładając, że nie dasz sobie rady i czegoś nie potrafisz – spróbuj, poproś o wskazówki, znajdź potrzebne informacje. O wiele cenniejszym pracownikiem jest ktoś, kto chce się rozwijać i nie boi nowych wyzwań, niż bierny szaraczek trzymający się tylko tego, co robi i zna od lat.

Nie zazdrość innym – bierz z nich dobry przykład!

Zazdrość to bardzo silne i złe uczucie, które wcale nie dodaje nam skrzydeł, ale staje się niepotrzebnym balastem, emocjonalnym ciężarem, który trzyma nas przy ziemi. Zamiast zazdrościć innym, bierz z nich dobry przykład! Popatrz na innych z życzliwością, sympatią i zaciekawieniem, porzuć zawiść i negatywne emocje i żyj własnym życiem!

Nie myśl „też bym tak chciała” – postanów „tak zrobię”

Chciałabym, zrobiłabym, mogłabym… A co cię powstrzymuje? Ty sama! Twój strach, niepewność, niezdecydowanie, zależność od opinii i poglądów innych osób. Przestań się zastanawiać, co by było gdyby i zamiast tego przekonaj się o tym! Skończ z mówieniem „też bym tak chciała”, zacznij spełniać swoje marzenia i wyznaczać cele. Jak nie teraz to kiedy?

Zapomnij o słowie „nigdy” –  mów „jeszcze nie teraz, ale już niebawem”

Jeśli będziesz nieustannie powtarzać, że coś się nigdy nie uda, że nigdy już nie będziesz szczęśliwa, nie znajdziesz miłości, nie będziesz cieszyć się życiem, to pewnie właśnie tak się stanie! Zadziała mechanizm samospełniającego się proroctwa i twoje zachowanie, postępowanie, uczucia dostosują się do myśli. Jasne, na pewne rzeczy trzeba zaczekać, ale zamiast mówić „nigdy” powiedz „już niebawem, niedługo” – jest w tym o wiele więcej nadziei i wiary w lepsze jutro, zatem masz na co czekać.

Nie mów „nie da się, to niemożliwe” – powiedz „muszę znaleźć inne rozwiązanie”

„Niemożliwe” brzmi ostatecznie i zamykająco – skoro czegoś się nie da zrobić, to po co się starać? Zamiast oceniać pewne sprawy w ten definitywny sposób, spróbuj pomyśleć o nich jak o wyzwaniach, które potrzebują znalezienia innych rozwiązań i sprawdzenia nowych możliwości.  Rozejrzyj się dookoła, nie bój się myśleć nieszablonowo lub poproś o pomoc – wszak dla zgranej ekipy przyjaciół nie ma rzeczy niemożliwych.

Nie myśl „jestem beznadziejna” – pomyśl, jak wiele już osiągnęłaś

Tak, tak, wiemy – jesteś gruba, brzydka, głupia, beznadziejna, po prostu, szkoda gadać. Szkoda też tego słuchać, bo to jedna, wielka bzdura! Przestań się nad sobą użalać, krytykować i dołować – wokoło z pewnością znajdą się osoby gotowe by to zrobić, więc nie zabieraj im zajęcia. Pomyśl, jak wiele już osiągnęłaś, jakie zmiany w tobie zaszły, czego nauczyłaś się, co jest twoim sukcesem. Bądź wdzięczna za każdą lekcję od losu, każdego przyjaciela, który stoi u twego boku, rodzinę i znajomych. Doceń to, co dostajesz od świata i to, co sama mu dajesz, zapomnij o negatywnych myślach i zastąp je wyłącznie pozytywnymi.


Zobacz także

Sześć rzeczy, których używasz codziennie, a powinieneś czyścić częściej niż ci się wydaje

17 niesamowitych miejsc, które wyglądają jak z bajki

Siedem kroków do zmiany naszego podejścia do aktywności fizycznej. Akcja „7 dni dla siebie”