Go to content

10 filmów z podróżą w tle – w sam raz na wakacje!

Filmy to prawdziwa magia, która przenosi nas w inną rzeczywistość, a często też w zupełnie nowe, nieznane nam zakątki. Nie raz oglądając jakiś film, równie mocno jak fabuła zachwyciły nas pokazane na ekranie krajobrazy i miejsca – aż chciało się spakować walizkę i ruszyć śladem bohaterów, by na własne oczy zobaczyć piękno przyrody, zabytków czy architektury. Jeśli szukacie inspiracji do wakacyjnych wyjazdów, zobaczcie wybrane przez nas filmy z podróżą w tle – być może któryś zachwyci was na tyle, że jeszcze tego lata porównacie filmowy obraz z rzeczywistością.

fot. screen z YouTube/ filmowepremiery

1/10 "Jedz, módl się, kochaj", reż. Ryan Murphy

Film na podstawie bestsellerowej powieści z piękną Julią Roberts w roli głównej. Rozwiedziona Elizabeth postanawia wyruszyć w podróż, by na nowo odnaleźć sens życia, dowiedzieć się, czego tak naprawdę chce i poznać samą siebie. Swoja przygodę rozpoczyna od Włoch, potem rusza do Indii i Indonezji, a w każdym z tych miejsc przeżywa zachwyty, uniesienia, miłości, wsłuchuje się w samą siebie i swoje pragnienia. Czy odnajdzie to, czego tak bardzo poszukuje?

fot. screen z YouTube/ Video Detective

2/10 "Francuski pocałunek", reż. Lawrence Kasdan

Tym razem przenosimy się do Paryża, a jak Paryż to musi być film o miłości! Podczas podróży służbowej narzeczony Kate zakochuje się w innej kobiecie. Kate, pomimo swojego ogromnego lęku przed lataniem, postanawia ruszyć do stolicy Francji i odzyskać swojego mężczyznę. Na pokładzie samolotu poznaje Luca, który okazuje się złodziejem ściganym przez policję. Ich spotkanie będzie początkiem wielkiej przygody i… miłości. Meg Ryan i Kevin Kline w przezabawnej komedii romantycznej to coś, co trzeba zobaczyć!

fot. screen z You Tube/ Cinema City Poland

3/10 "O północy w Paryżu", reż. Woody Allen

Zostajemy jeszcze na chwilę w Paryżu, ale tym razem podróżować będziemy także i w czasie! Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do francuskiej stolicy, by zaplanować swój ślub, jednak nie mają dla siebie zbyt wiele czasu, a ich miłość zostanie wystawiona na próbę. Paryż to magiczne miasto i nawet spotkanie z Salvadorem Dalim czy Ernestem Hemingwayem nie jest tutaj niemożliwe! Film uznawany jest za najlepsze dzieło Allena ostatnich lat, a Oscar za najlepszy scenariusz tylko potwierdza dobra formę mistrza.

4/10 "Hotel Marigold", reż. John Madden

Wolicie bardziej egzotyczne klimaty? Co powiecie na podróż do Indii? Grupa emerytowanych Anglików postanawia spędzić wakacje w luksusowym hotelu. Na miejscu zastają jednak zupełnie coś innego, ale zupełnie ich to nie zraża – emeryci biorą sprawy w swoje ręce! Film bawi, wzrusza, zachwyca i urzeka, a świetna obsada (m.in. Juli Dench, Maggie Smith, Bill Nihgty, Dev Patel) dodatkowo zachęca do obejrzenia. Polecamy!

fot. screen z YouTube/ MovieTrailerNetwork

5/10 "Pod słońcem Toskanii", reż. Audrey Wells

Pisarka Frances przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Podczas podróży po Toskanii spontanicznie decyduje się na zakup domu – willa wymaga jednak niemałego remontu, w czym pomagają kobiecie polscy robotnicy. Frances nie jest łatwo, a na dodatek jej życiu uczuciowe nieco się komplikuje za sprawą włoskiego przystojniaka. Lekki, przyjemny i tchnący optymizmem film, po którym Toskania stanie się marzeniem niejednego podróżnika.

https://www.youtube.com/watch?v=moqovwrR_gE

fot. screen z YouTube/ Movieclips Trailer Vault

6/10 "Mamma Mia", reż. Phyllida Lloyd

Sophie (Amanda Seyfried) niebawem ma wyjść za mąż i chciałaby, aby do ołtarza zaprowadził ją jej ojciec. Problem w tym, że nie wie, kto nim jest, bo jej matka, Donna (Meryl Streep) trzyma to w tajemnicy. Sophie zaprasza zatem na swój ślub trzech mężczyzn, z którymi przed laty romansowała jej rodzicielka. Wszyscy tańczą, śpiewają piosenki Abby i bawią tym widzów, a  zdjęcia nakręcone m.in. na greckich wyspach: Skopelos, Skiathos oraz  Thassos sprawiają, że marzenia o podróży do kraju Zorby jakoś same rodzą się w głowie.

fot. screen z YouTube/ terazopole

7/10 "Vicky Cristina Barcelona", reż. Woody Allen

Czas na podróż do Hiszpanii! Młode Amerykanki – szalona Cristina (Scarlett Johansson) i spokojna, stateczna Vicky (Rebecca Hall) – przybywają do Barcelony na wakacje. Na miejscu poznają malarza Juana Antonio (Javier Bardem)i jego byłą żonę Marię Elenę (Penélope Cruz), z którymi wikłają się w burzliwą i skomplikowana relację.

https://www.youtube.com/watch?v=Urlr_KKhPiY

8/10 "Rzymskie wakacje", reż. William Wyler

W wakacje nie zapominamy o klasyce kina, a z pewnością film z Gregory Peckiem i Audrey Hepburn do klasyki należy. Księżniczka Anna podczas wizyty w Rzymie ucieka służbie, by zasmakować normalności i choć przez jeden dzień być zwykłą dziewczyną. Spotyka dziennikarza, Joe, który oferuje jej gościnę i udaje, że nie ma pojęcia, kim dziewczyna tak naprawdę jest. Razem spędzają czas zwiedzając najpiękniejsze miejsca Rzymu.

fot. screen z YouTube/ Film Point Group

9/10 "Wielkie piękno", reż. Paolo Sorrentino

Nie opuszczamy jeszcze Wiecznego Miasta, w końcu jest tu tyle do zobaczenia! Jep Gamberdella, starzejący się dziennikarz, prowadzi bujne życie towarzyskie i kulturalne. Na tarasie swojego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, marzy, by wrócić do pisania i wspomina utraconą młodość. Wielokrotnie nagrodzony i doceniony przez krytyków film Sorrentino to niezapomniana wycieczka po Rzymie i duszy głównego bohatera.

fot. screen z YouTube/ Movieclips Trailer Vault

10/10 "Pożegnanie z Afryką", reż. Sydney Pollack

Film opowiada o duńskiej pisarce, Karen Blixen (Meryl Streep), która około 1914 roku wyjechała do Kenii, by wraz z mężem (Klaus Maria Brandauer) założyć plantację kawy. Kobieta stopniowo zakochuje się w Czarny Lądzie, jego mieszkańcach i poznanym tam myśliwym (Robert Redford), z którym nawiązuje namiętny romans. Przepiękna historia i przepiękne widoki, które trzeba zobaczyć, choćby tylko na filmie.