Go to content

10 banalnych prawd, o których powinna pamiętać każda kobieta. Z przymrużeniem oka

kobieta rankiem

My, kobiety, zbyt często czujemy się niepewne siebie. Zdarza się, że nie potrafimy mówić z dumą o swoich sukcesach, że nie doceniamy swoich zalet i umiejętności, a nawet umniejszamy je, kierując się fałszywym poczuciem, że „tak wypada”. O, nie, skromność nie zawsze, nie w każdej sytuacji jest największą cnotą…  Czasem przeszkadza nam sięgać po co, co nam się należy i realizować marzenia. A przede wszystkim, być szczęśliwymi ze samymi sobą.

Codzienność jest zazwyczaj bardzo prozaiczna. Naucz się rozjaśniać swój dzień pozytywnym stosunkiem do siebie i świata. Nie oczekuj cudów, nie polegaj zanadto na innych, a kiedy jest ci smutno, pamiętaj o tym, że:

1. Każdy ma „oponki” na brzuchu, kiedy się schyla

Albo wygląda niekorzystnie w kilku innych pozycjach. Kochaj swoje ciało, niezależnie od tego, czy wyglądasz jak bardzo szczupła modelka z okładki magazynu, czy też jak „normalna kobieta” J. Dopieść je, doceniaj.

2. Okazywanie emocji jest twoją siłą, a nie słabością

Co z tego, że ryczysz jak bóbr w kinie, a w domu szlochasz do słuchawki najlepszej przyjaciółce? Co z tego, że czasem się porządnie wściekniesz? Twoje emocje to prawda o tobie. Wielu ludzi nie potrafi ich okazywać albo uważa, że to niepotrzebne „odsłanianie się”. Tłumią swoje uczucia, nie są autentyczni wobec siebie i innych. Twoja umiejętność to skarb, niestety – coraz rzadszy.

3. Szukaj szacunku, nie uwagi

Ten pierwszy jest czymś trwałym i niezbędnym, byś w jakiejkolwiek relacji czuła się dobrze i bezpiecznie. Tam gdzie jest szacunek, jest i uwaga. Ale tam, gdzie uwaga, niekoniecznie jest szacunek…

4. Nawet najpiękniejsi budzą się czasem z kiepską fryzurą

Jak nie wierzysz, przejrzyj plotkarskie portale :). Albo pooglądaj zdjęcia „celebrytów” bez makijażu. Mało co tak poprawia własną samoocenę (skoro tego akurat ci trzeba)…

5. Powinnaś byś priorytetem dla kogoś, z kim jesteś związana

Nie opcją, czy planem awaryjnym. Jeśli ktoś traktuje cię jako „plan B” na wypadek miłosnego niewypału z kimś „lepszym”, natychmiast pokaż mu plecy.

6. Na każdą kobietę, która nie chciałaby mieć rozstępów przypada jedna, która chciałaby je mieć…

Banał, ale jakże prawdziwy. Jeśli nie masz dzieci, też go zrozumiesz: kto szuka w sobie jedynie mankamentów, wad –  zawsze je znajdzie. Szukaj w sobie piękna.

7. Zaufaj swojemu instynktowi, nikt nie zna cię lepiej niż ty sama

Dobre rady przyjaciół, rodziny, przypadkowo spotkanych osób, mogą być jedynie wskazówką. Ufaj sobie samej. Ostatecznie odpowiedzialność za wszystkie decyzje i tak spada na ciebie.

8. Wszyscy mamy taką znajomą, która wydaje się być niesamowitą szczęściarą

Mądra, piękna, zdolna, odnosząca sukcesy i zakochana we właściwym facecie. Nigdy nie wiesz, jak długą drogę przebyła, by dotrzeć tu, gdzie jest. Nigdy nie wiesz, na ile to, co widać na zewnątrz, odzwierciedla rzeczywistość. Zajmij się kreowaniem własnej rzeczywistości.

9. Nieważne jak czysty jest twój dom, ale jak bardzo jesteś w nim szczęśliwa

Jasne, dla niektórych to drugie nie istnieje bez tego pierwszego. Ale dla większości nie jest warunkiem koniecznym do szczęścia. Tam, gdzie jest miłość i porozumienie, talerze zmywają się same…

10. Kiedy ktoś ci mówi: „jesteś piękna”, to najczęściej tak właśnie myśli

Nie podejrzewaj więc od razu, że czegoś od ciebie chce :). Nie zaglądaj do lustra, myśląc, że coś z twoim wyglądem „nie tak”, a on wspaniałomyślnie pragnie cię pocieszyć. Uwierz w to, że dla kogoś jesteś ideałem. Bądź ideałem dla siebie samej.