Lifestyle

Nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem czegoś? Znak zodiaku może wpływać na twoje kulinarne uzależnienia

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
Fot. iStock /
Następny

Znaki zodiaku pojawiają się nie tylko w kontekście horoskopów i wróżb na przyszłość. Związek pomiędzy datą urodzenia, znakiem zodiaku a dopasowaniem do partnera lub preferencjami seksualnymi, to nie jedyne, o co można pokusić się spoglądając w gwiazdy, karty tarota czy szklane kule.

Ciekawi przyszłości i traktujący sprawy wróżb z przymrużeniem oka, mają w tej materii pozytywną zabawę. Ze znaku zodiaku można wyczytać cechy matek zgodne z horoskopem i jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Istnieją także powiązania pomiędzy zodiakiem a produktami, do których mamy szczególną słabość, co mogłoby wyjaśnić, dlaczego np. nie możemy się rozstać z tabliczką czekolady z chili lub reagujemy nerwowo, gdy partner wyjada nasze masło orzechowe. Jeśli jesteście ciekawi, co gwiazdy mówią o waszym zamiłowaniu do jedzenia, koniecznie to sprawdźcie.

źródło: fitness.wp.plwww.astrolabium.pl

Lifestyle

Rozwiązanie konkursu „Jakim typem słodyczy jesteś”

Redakcja
Redakcja
22 sierpnia 2017
Fot. iStock / g-stockstudio
 

„Gdybyś miała opisać siebie w roli słodkości, byłabyś słodką landrynką, czekoladą z chilli, czy kandyzowaną wiśnią na eleganckim torcie? A może drzemie w tobie zupełnie inna i tajemnicza słodycz? Zadanie konkursowe nie było proste, bo w końcu jak określić się w roli tego, co najsłodsze. Ale wy jak zawsze znakomicie dałyście sobie radę. 

Bardzo dziękujemy wam za udział, a tym razem nagrody wędrują do:

Logo Axami1

1 x komplet  Creme Brulee V-7870 top + V-7878 stringi marki AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Iza Jankowska

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wyróżnienie:

1 x zmysłowe pończochy V-7834 AXAMI z najnowszej kolekcji Candy Shop

dla Beata Maćkowiak

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


Lifestyle

Szczęśliwe pary nigdy nie zapominają o tych 10 istotnych rzeczach. Taka jest recepta na udany związek

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 sierpnia 2017
Fot. iStock/mixetto

I żyli długo i szczęśliwe. Kto by nie chciał, by ta bajka spełniła się w życiu każdego z nas. I bywa, że naprawdę się ziszcza, że dwoje dojrzałych i kochających się ludzi tworzy związek, w którym są szczęśliwi.

Jak udało im się tego dokonać. Otóż nigdy nie zapomnieli o tych 10 ważnych rzeczach.

Całują się na powitanie i na pożegnanie

Ktoś może uznać to za nic nie znaczący nawyk, ale prawda jest taka, że ten pocałunek zbliża ich do siebie minimum dwa razy dziennie. Wiele osób w nieszczęśliwych związkach mówi, że nie wie, kiedy przestało się całować na dzień dobry i na do widzenia. Ten buziak w zaganianym poranku czy zmęczonym powrocie z pracy z zakupami i uwieszonymi dziećmi u rąk to znak, że związek, że ta druga osoba są jest dla nas nadal ważna.

Mówią sobie komplementy

Obojętnie czy jesteśmy razem 5 czy 25 lat nadal potrzebujemy usłyszeć komplement z ust naszego partnera. To bardzo ważne, aby pokazywać sobie nawzajem, że nadal się sobie podobamy, że pewne rzeczy czynią nas niezmiennie atrakcyjnymi.

Kłócą się, ale zawsze z szacunkiem do siebie

Wiadomo, że każda para się kłóci. I nie wierzę, że istnieją dobre związki, w których nie ma problemów. Te zawsze się trafią. Jednak pary, które są ze sobą szczęśliwe kłócą się zachowując szacunek do siebie nawzajem. Kłótnia w ich przypadku zawsze prowadzi do rozwiązań, do wyciągnięcia wniosków. Nie obrażają się, nie przestają odzywać, nie karzą partnera za odmiennie zdanie niż ich.

Skupiają się na tym, co lubią w swoim partnerze

A nie na tym, czego nie lubią, co może im przeszkadzać. Najszczęśliwsze pary to te, które skupiają się na tym, co pozytywne, które wspierają się w rozwijaniu u siebie nawzajem tych cech, które w partnerze cenią najbardziej. Gdy będziemy zwracać uwagę tylko na to, co byśmy chcieli w partnerze zmienić, nie ma szans na zbudowanie szczęśliwego wniosku.

Są czuli w szczegółach

Szczęśliwe pary są na siebie uważne. To oni idą trzymając się za rękę po centrum handlowym, przytulają się stoją w kolejce po kawę. Okazują sobie czułość i to, że są razem. To drobne przejawy miłości, ale sprawiają, że ona sama się umacnia i staje się coraz silniejsza.

Mówią o swoich potrzebach

Szczęśliwe pary nie oczekują, że druga strona się domyśli, o co im chodzi. Zamiast tego oboje mówią, czego im brakuje, jakie są ich potrzeby i nikt się o to nie obraża, nie oburza. Podstawą szczęśliwego związku jest komunikacja, kochające się i przezwyciężające trudności pary potrafią ze sobą rozmawiać o każdym problemie, który ich dotyczy.

Pamiętają, aby mieć dla siebie czas

Wiadomo, że w całym zaganianiu i pośpiechu, w natłoku obowiązków często nie mamy czasu dla siebie. Jednak kochające się i szczęśliwe pary pamiętają o tym, by co jakiś czas znaleźć dla siebie kilka chwil, by spędzić je razem. To może być wyjazd na weekend bez dzieci, wyjście wspólne do kina, na kolację. Ważne, by w ten sposób podtrzymywać wyjątkowość związku i pokazywać, że lubi się spędzać ze sobą czas.

Śmieją się wspólnie

Tak często o tym zapominamy, o tym, by wspólnie się śmiać z sytuacji, anegdot z samych siebie. A przecież śmiech wnosi radość w związek, sprawia, że przy tej drugiej osobie czujemy się swobodnie i szczęśliwie. Nie można związku traktować śmiertelnie poważnie.

Rozmawiają o pieniądzach

Jedną z najczęstszych przyczyn rozwodu są właśnie pieniądze. Szczęśliwe pary zdają sobie sprawę z faktu, że o finansach należy rozmawiać, a nie zamiatać temat pod dywan. Na dłuższą metę stanowi to coraz większy problem, a problemy w związku powinno się rozwiązywać i o nich rozmawiać. Jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić dla związku jest rozmowa o waszych finansach.

Nie walczą ze sobą

Nie rywalizują ze sobą o to, czyje zdanie jest ważniejsze, kto ma lepszy pogląd na daną sprawę. Dają sobie prawo do wysłuchania siebie nawzajem i wspólnie, czasami idąc na kompromis, podejmują decyzje, dokonują wyborów. Ważne jest dla nich, by ukochana osoba nie czuła się pomijana czy ignorowana.


 

źródło: huffintonpost.com


Zobacz także

Poświęcenie czy masochizm. Gdzie leżą granice życzliwości

Poświęcenie czy masochizm. Gdzie leżą granice życzliwości

„Mobbing nie przyjmuje formy otwartej agresji, to raczej manipulacja słowna i psychiczna”

Chorwacja nie musi być „oklepana”. Akcja „Kocham podróże, kocham swobodę”. Dzień #6 [21.05]