Go to content

Chcesz wiedzieć, jaką jesteś (będziesz) mamą? Sprawdź, co o macierzyństwie mówi horoskop

Nawet w XXI wieku wróżki, tarot i horoskopy, cieszą się niesłabnącą popularnością. Co prawda najczęściej traktujemy wróżby i wskazówki jasnowidzów z przymrużeniem oka, ale chętnie zgadujemy, co planują dla nas gwiazdy. Okazuje się, że z horoskopu można wyczytać nie tylko przyszłość, wpływ gwiazd na temperament seksualny czy określić rodzaje osobowości, ale można pokusić się o określenie tego, jakimi matkami jesteśmy lub będziemy.

Macierzyństwo jest wymagające i gdy dostajemy podpowiedź, jak wychowywać dziecko, wielu z nas jest łatwiej. Jeśli ty też jesteś ciekawa, jaką matką jesteś i jakie są twoje mocne i słabe strony, koniecznie zajrzyj do znaków zodiaku dla mam 😉 .


 

źródło: www.cosmopolitan.pl

Baran, znak zodiaku Fot. iStock

1/12 Baran (21.03 – 19. 04)

Jeśli jesteś mamą spod znaku Barana, cechujesz się pewnością siebie, odwagą, siłą oraz świadomością własnej osoby. Niestety jako człowiek doświadczasz często uczucia złości, egocentryzmu. Lubisz nadmierne współzawodnictwo, a także czasem cechuje cię wąskotorowe myślenie.

Śmiało można określić ciebie jako matkę-wojowniczkę, która doskonale wie jak będzie wyglądało jej macierzyństwo. Do swojej roli podchodzisz jak do zadania, które trzeba perfekcyjnie wypełnić i nie wyobrażasz sobie porażki wychowawczej, robiąc wszystko, aby na tym polu odnieść sukces. Wcale nie masz ochoty ustępować we wszystkim dziecku, mimo swojej ogromnej miłości do niego. Jedno jest pewne, że dzięki twojemu podejściu do życia, twoim dzieciom nie zabraknie zaradności w przyszłości.

Fot. iStock / Ratikon

2/12 Byk (20.04 – 22. 05)

Jesteś kobietą bardzo pracowitą, stabilną, jednak możesz popadać w próżność. Wykazujesz także tendencję do nadmiernej pobłażliwości względem bliskich oraz cechuje się materializm.

Miewasz zmienne humory, raz obawiasz się pewnych rzeczy, a innym razem nie ma dla ciebie problemu i przebojem wchodzisz w świat. Hołdujesz tradycyjnym poglądom, choć wcale nie brakuje ci szalonych pomysłów. Potrafisz dobrze zarządzać czasem swoim i dziecka, bo dla ciebie macierzyństwo to piękna „inwestycja”. Wychowujesz dzieci na porządne osoby, uczysz dobrego zachowania i sprawiasz, że w przyszłości poradzą sobie bez problemu.

Fot. iStock / Ratikon

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21. 06)

Jesteś bardzo kreatywna, otwarta i ciekawa świata. Nie obawiasz się łączyć w jednej chwili kilku czynności i można się śmiało nazwać osobą „wielofunkcyjną”.  Niestety nie potrafisz stawiać twardych granic. Bywasz niecierpliwa i masz w zwyczaju raczej mówić, a nie słuchać.

Z tobą, jako matką, nie można się nudzić, zawsze coś ciekawego wymyślisz. Niekiedy w twoim życiu panuje chaos i to przekłada się na dzieci. Potrafisz z minuty na minutę zmienić plany dotyczące wspólnego czasu i nie przepadasz za siedzeniem w jednym miejscu. Twoje macierzyństwo można zdecydowanie określić spontanicznym i kreatywnym, więc twoim dzieciom nie grozi „nic nieróbstwo”.

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Jesteś oddana bliskim i bardzo wrażliwa, niestety wrażliwość czasem przeradza się w emocjonalne wybuchy oraz nadopiekuńczość.

Jesteś świetną mamą i wspaniale troszczysz się o swoich podopiecznych. Oddajesz się dzieciom w stu procentach, ale sama również na tym korzystasz. Dzieci otwierają cię na świat i sprawiają, że zaczniesz z niego bardziej czerpać. To przy dzieciach przekonujesz się, że życie jest naprawdę piękne.

Fot. iStock / Ratikon

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Jesteś bardzo kreatywna i chętnie oddajesz się zabawie. Twoja pewność siebie czasem łączy się niestety z egocentryzmem oraz tendencją do dramatyzowania. Nadmiar energii idealnie przekładasz na swoje  macierzyństwo.

Jesteś  mamą, która ma niewyczerpalne pokłady energii do szalonej zabawy z dzieciakami. Poświęcasz swoim pociechom pełnię swojej uwagi i wymagasz od nich zaangażowania w naukę oraz dobrego zachowania. Wkładasz wielki trud w wychowanie dzieci, ale możesz mieć pewność, że kiedy dorosną i odniosą sukces, z pewnością ci podziękują.

Fot. iStock / Ratikonv

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Jako kobieta zorganizowana, polegająca na własnym rozsądku i osądzie oraz inteligencji, nie masz problemu z organizowaniem codzienności. Jednak twoją słabą stroną jest tendencja do lęku i do przedwczesnego osądzania innych ludzi.

Jesteś mamą, która nie znosi bałaganiarstwa dzieci, bo masz naturę perfekcjonistki. Żywiołowość, a czasem nawet szaleństwo dzieci bywa dla ciebie problemem, ze względu na tendencje do pilnowania organizacji i układania planów. Starasz się być mamą wystarczająco dobrą dla swoich dzieci i to cię w pełni satysfakcjonuje.

i.Stock

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Sprawiedliwa i cierpliwa z ciebie kobieta, niestety cieniem na twój charakter kładzie się tendencja do próżności, snobizm, a także niekonsekwencja. Bardzo chciałabyś zachować równowagę podczas wychowywania dzieci, ale w życiu nic nie jest wyłącznie białe i czarne.

Starasz się być wzorcową matką, bo czerpiesz satysfakcję z opieki nad swoimi pociechami. Masz anielską cierpliwość do odpowiadania na 1000 pytań zadawanych przez dzieci. Lubisz ubierać swoje pociechy tak, aby wyróżniały się one w tłumie.

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Skorpionica to kobieta intuicyjna, odporna psychicznie, posiadająca silną wolę, która czasem może przerodzić obsesyjność, czy nadmierną potrzebę kontroli. Przejawiasz zapędy do surowego zarządzania każdym i wszystkim po kolei.

Mimo swojego dość surowego charakteru, a czasem i bezwzględności w postępowaniu, bardzo kochasz swoją rodzinę i oddałabyś za nią życie. Dla ciebie bliscy oznaczają stabilny fundament, a finansowe zabezpieczenie dzieci to podstawa, której nie wolno naruszać. Nie przeraża cię związany z tym nadmiar pracy, bo doskonale sobie ze wszystkim radzisz. Wychowujesz dzieci intuicyjnie, ale jesteś w tym znakomita.

Fot. iStock / Ratikon

9/12 Strzelec (22 11 – 21. 12)

Pani Strzelec to mądra i dalekowzroczna kobieta, której nieobce jest poczucie humoru. Niestety nadmiar spontaniczności w twoim życiu, czasem utrudnia funkcjonowanie z dziećmi.

Macierzyństwo nie sprawia, że przestajesz żyć chwilą. Nie lubisz narzucać i dzieciom swojej woli, czasem czujesz się ograniczana przez macierzyństwo, bo pochłania ono ogrom twojej energii i czasu. Nie przepadasz za planowaniem i nie próbujesz podporządkowywać sobie innych osób. Twoje życie pełne przygód sprawia, że dzieci się z tobą nie nudzą.

Fot. iStock / Ratikon

10/12 Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Koziorożec to kobieta ceniąca tradycyjne wartości, konsekwentna w swoim postępowaniu oraz bardzo cierpliwa. Niestety masz tendencję do zaniżania swojej wartości i okazywania lęku.

Bardzo lubisz porządek, jasny podział ról. Potrafisz dobrze ustalać granicę i pokazywać dzieciom, na czym polega życie. Jesteś blisko dzieci, ale nie żyjesz ich życiem. Stawiasz na czyny, a nie słowa i emocje, których okazywania czasem może brakować dzieciom. Nie boisz się ciężkiej pracy i gdy przychodzi taka konieczność, bierzesz się z życiem za bary.

Fot. iStock / Ratikon

11/12 Wodnik (20. 01 – 18. 02)

Jesteś oryginalna, otwarta na świat i ludzi oraz masz młodzieńczą energię do życia. Niestety nie masz w zwyczaju stawiania twardych granic, potrafisz dramatyzować lub odpuszczać innym przewinienia.

Jako mama łączysz w sobie przeciwieństwa, jesteś i surowa i spontaniczna, kochasz, ale nie zalewasz dzieci swoją miłością. Potrafisz ogarnąć domowy chaos, choć daleko ci do Perfekcyjnej Pani Domu. Twoje życie na pewno nie jest nudne i nie lubisz ograniczeń, więc czasem konieczność opieki nad dzieckiem może ci doskwierać.

Fot. iStock / Ratikon

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Jesteś opiekuńcza, kreatywna i empatyczna. Bywasz niestabilna emocjonalnie i często dręczy cię poczucie winy za swoje wybuchy.

Jesteś pragmatyczną matką i ochroniłabyś bliskich przed tym całym złem tego świata, zamykając ich w szklanej kuli. Jesteś bardzo wrażliwa i twoja wyobraźnia podsuwa zadziwiające wręcz obrazy, dotyczące twoich dzieci. Zdarza się, że masz problem z rutyną w życiu swoich pociech i nie przestrzegasz ustalonego  rytmu dobowego, co może wprowadzać pewien chaos. Twoje dzieci będą pewne siebie, bo sama nie masz nic przeciwko, aby traktować je wyjątkowo i stawiać na piedestale.