Go to content

Horoskop psychologiczny

Czytałyście już horoskop na nowy rok? Ba! żeby tylko swój ;). Już od grudnia horoskopy czyhają na nas we wszystkich kobiecych pismach, magazynach i stronach internetowych. Obiecują nam wiele, ostrzegają przed straszliwymi wydarzeniami i… ale dziś zupełnie nie o tym.

Bo my postanowiłyśmy ciut przewrotnie znaleźć dla horoskopu zupełnie inną formę.

Horoskop psychologiczny – co możesz zyskać w nowym roku?

Astrolodzy swoje, a my swoje 😉

Bo nowy rok i nowe postanowienia to kusząca szansa, którą sami sobie dajemy. To symboliczny moment, by mocniej się zmotywować, uwierzyć w siebie albo w to, w co wierzyć chcemy. Postanowienia mają wtedy dla nas większą moc, trochę przypominającą samospełniającą się przepowiednię – bo zostawiamy za sobą uprzedni balast niepowodzeń i porażek.

Sprawdźcie swój horoskop psychologiczny, czyli… to będzie naprawdę dobry rok!

Pod warunkiem, że weźmiesz sprawy swoje ręce – bo zawsze jest coś, co możesz dla siebie zrobić.


* na podstawie: astrolabium.pl

Horoskop psychologiczny Fot. iStock

1/12 Baran (21.03 – 19. 04)

Astrolodzy i wróżki mówią:


Jestem i działam,

idę naprzód,
aktywność,
agresja,
przywództwo,
początek,
naiwność*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Jeżeli faktycznie opisują cię te cechy i jesteś typem przywódcy szarżującego po sukces… Nie zatrzymuj się  i bądź sobą, a 2017 roku postaw na to, czego najbardziej ci brakuje i co zdarza ci się przegapić:

Popracuj nad inteligencją emocjonalną – to pozwoli ci w pełni wykorzystać swoje mocne strony – i przede wszystkim w tym pośpiechu i walce o swoje – nie krzywdzić nieumyślnie innych.

Skup się na swojej emocjonalnej stronie, nie tylko na empatii wobec innych, ale również na swoich odczuciach. Umiejętność wsłuchania się w siebie, to nie lada wyzwanie – szczególnie dla ludzi tak silnie dominujących jak ty.

 

Horoskop psychologiczny

Fot. iStock

 * na podstawie: astrolabium.pl

Horoskop psychologiczny Fot. iStock

2/12 Byk (20.04 – 22. 05)

Astrolodzy i wróżki mówią:


gromadzę i posiadam,
doceniam i rozkoszuję się;
stałość,
przyziemność,
wytrzymałość,
zamożność,
zmysłowość*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Wróżbici twierdzą, że byki są uparte, mają problem z ustaleniem swoich priorytetów, nadaniem sensu pewnych rzeczom, wydarzeniom. Jeżeli, dostrzegasz u siebie pewną „stałość” i obawę przed zmianami, jeśli czujesz,że zbyt mocno stąpasz po ziemi – pozwól sobie w 2017 na więcej marzeń!

I je realizuj!

Popracuj nad oswojeniem zmian w życiu. Taki trening i więcej ufności wobec świata pozwoli ci również rozwinąć skrzydła w kontaktach z ludźmi. Zbytnia obawa przed nowym skutecznie zamyka nam oczy na świat takim, jaki jest.

Otwórz się, spróbuj wykonać mały kroczek. Jeśli tego potrzebujesz – wróć na chwilę do tego „starego”, a następny razem zrób dwa kroczki. Zobaczysz, że za jakiś czas nie będziesz już chciała uciekać za swój mur, już nie będzie dla ciebie taki atrakcyjny.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

 

3/12 Bliźnięta (23.05 – 21. 06)

Astrolodzy i wróżki mówią:


Myślę i mówię,
zbieram i przekazuję informacje,
jestem gadatliwy,
ciekawski,
towarzyski.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Horoskopy przypisują bliźniętom cechy ludzi bardzo inteligentnych, oczytanych, czasem wręcz chłodnych. Jeżeli jesteś typem człowieka, który bardzo wiele racjonalizuje i rzadko kiedy dopuszcza do głosu emocje, pozwól sobie na odrobinę więcej luzu.

Po pierwsze nie odmawiaj sobie miłości – tu racjonalizowanie czy twarde sprowadzanie się na ziemię, byle by tylko nie pobujać w obłokach wcale nie jest takie korzystne. Pozwól sobie na miłość, na uniesienia i upadki, pozwól sobie „czuć”, choć to nie zawsze łatwe.

Nie wszystko da się w życiu wykalkulować czy wykonać idealnie, księżniczki zazwyczaj żyją tylko w bajkach, a Panie Perfekcyjne płacą bardzo wysoką cenę. Dlatego w 2017 uwolnij swoje emocje – kochaj, smuć się (gdy tego potrzebujesz) i złość, gdy coś cię dotyka. Sprawdź, jak oddycha się pełną piersią. I nie obawiaj się – twój umysł i wiedza i tak nie pozwolą ci stracić całkiem głowy, wystarczy, że przestaniesz sama siebie ciągle pouczać i upominać.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

 

4/12 Rak (22.06 – 22.07)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Czuję,
przeżywam,
martwię się,
kontempluję.
Jestem delikatny,
konserwatywny,
uczuciowy.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

„Gwiazdy” mówią, że twoją największą bolączką jest lękliwość i zbytnia delikatność. Nowy rok to doskonała okazja, żeby postawić na zmiany na lepsze.

W tym roku do listy postanowień dołącz pracę nad swoją asertywnością. Nie traktuj swojej wrażliwości jako wady – to niesamowita cecha, która może przynosić bardzo wiele dobrego w życiu (dla ciebie i dla innych). Pielęgnuj ją, ale rób to tak, by i dla ciebie starczyło życiowej przestrzeni. Naucz się odmawiać, pozwalaj sobie na zastanowienie.

I przede wszystkim pamiętaj: o twojej wartości nie stanowią inni czy przedmioty. Choć lubisz wić sobie gniazdko w sentymentach i bardzo przywiązujesz się do ludzi – pamiętaj, że czasem zmiany i odchodzenie, wcale nie oznaczają złego, po prostu niektórzy ludzie pojawiają się w naszych życiach tylko na chwilę, ale zawsze „po coś”.

 

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

5/12 Lew (23.07 – 23.08)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Patrzcie na mnie i podziwiajcie,
jestem w centrum uwagi.
Wielkoduszność,
autorytet,
dramatyzm.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Lew to błyszczący diamencik, teoretycznie urodzeni pod tym znakiem mają skłonności do narcystycznych zachowań (tako rzeczą gwiazdy), to urodzeni artyści, ludzie, którzy lubią być podziwiani i mają słabość do wyzwań przez duże „W”. Duża skala działań i rozmach są ich mocną stroną. A czego im często brakuje?

Realizmu w samoocenie, łatwo uzależniają się od oklasków innych, co sprawia, że często swoim „egoizmem” – włącza o własną samoocenę. Drogi Lwie, jeśli więc czujesz gdzieś pod skórą (bądź grzywą), że tej uczciwej, autonomicznej pewności siebie ci brakuje – niech praca nad sobą, a nie nad oklaskami, będzie twoim noworocznym postanowieniem.

Zamiast skupiać się tylko i wyłącznie nad efektem czy rozmachem tego jak działasz, postaw na jakość, na bycie sobą. Masz talent do prowadzenia, wykorzystaj to, ale w zgodzie z tym czego pragniesz naprawdę. Skup się na tym, co robisz i zadaj sobie kilka pytań:

  • Czy sprawia ci to przyjemność, czy tylko myślisz o osiągnięciu celu?
  • Czy to, co robisz, coś ci odbiera, ogranicza?
  • Czy w twoich oczach to, co inni uważają za sukces – nadal nim jest?

Chyba już wiesz, co naprawdę chciałbyś zmienić. Być może jeszcze większy aplauz, który tak lubisz, czeka zupełnie gdzie indziej, ale tym razem i ty będziesz klaskać 😉

Powodzenia.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

6/12 Panna (24.08 – 22.09)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Porządkuję i segreguję,
pomagam
i służę.
Moje motto to staranność,
krytyka,
rezerwa,
dbałość o zdrowie.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Panna to według gwiazd prawdziwa „panna porządnicka”. Ceni sobie ład, organizację i porządek – nie tylko bardzo dosłownie w swojej przestrzeni, ale  na każdej płaszczyźnie życia (również w miłości). Jeśli jesteś „typową” panną – a raczej jeśli te cechy charakteru cię dobrze opisują, masz wiele zalet – bo któż nie pozazdrościłby ci umiejętności organizowania życia? Ale masz też jeszcze jedną, trudną cechę – zdecydowanie do przepracowania w ramach noworocznych postanowień!

Twoje wyzwanie w nowym roku, to nauczyć się odpuszczać! Trudne, prawda? Ale nie niemożliwe.

Nie wszystko w życiu zależny od ciebie, pora więc czasem po prostu pozwolić ponieść się fali. Ciągłe dążenie do perfekcji – to sprytnie zamaskowana pułapka, którą same na siebie zastawiamy. Ideały nie istnieją, a próby przeistoczenia się się w Panią Perfekcyjną, zawsze słono kosztują. Najniższą ceną, jaką płaci się za bycie idealnym – to frustracja. Najwyższą, to utrata bliskich osób i czasu – rzeczy, których zazwyczaj nie da się ot tak zawrócić.

Odpuść innym i – przede wszystkim – sobie. Powodzenia.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

 

Fot. iStock

7/12 Waga (23.09 – 22.10)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Dążę do równowagi,
sprawiedliwości
i bezstronności.
Jestem sprawiedliwy,
wyrafinowany,
dyplomatyczny.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Wyrafinowana, elegancka, uosobienie taktu i dyplomacji. Waga to sprawiedliwość, to człowiek o wysokiej inteligencji emocjonalnej – tak opisują je horoskopy. I Wagi dumnie noszą swoje cechy, bo któż nie chciałby być uścieleniem dobra, empatii, wrażliwości czy sprawiedliwości. A co ukrywa się w tym „typie osobowości” tzw. małym druczkiem?

Całkiem sporo, bo gdy nasza opisana powyżej Waga staje przed niejednoznacznym dylematem, pojawia się dla niej ogromny problem.

Droga Wago, twoje wyzwanie to prawdziwy kamień milowy w życiu każdego człowieka, nauka zdrowego egoizmu. Nie zawsze wszystko  jest czarne lub białe, nie zawsze dokonujemy sprawiedliwych dla wszystkich wyborów. Jakbyś się nie starała wszystkim dogodzić w gruncie rzeczy zazwyczaj jesteś bardzo niesprawiedliwa – dla siebie. Bo poświęcasz swoje zdanie, dobro, marzenia – po to, by przychylić nieba innym, by nie wywoływać konfliktów, by nie krzywdzić. Ugoda za wszelką cenę nigdy nie jest dobra.

Twoje zadanie to dodać do swojej wagi sprawiedliwości trzecią szalkę – tę na której położysz swoje potrzeby, emocje i pragnienia.

 

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

8/12 Skorpion (23.10 – 21.11)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Zgłębiam,
drążę,
ujawniam.
Moje motto to skupienie,
głębia,
zaborczość,
wnikliwość,
intensywność.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Jeśli ktoś zalezie ci za skórę, skrzywdzi lub oszuka – z pewnością to popamięta… bo ty na pewno nie zapomnisz. Choć lubi udawać, że to wyłącznie negatywna cecha, ludzie o cechach charakteru przypisywanych skorpionom, mają wyjątkową zdolność odporności psychicznej i szybkiej regeneracji.

Wnikliwość i głębokie analizowanie bywają jednak pułapką, niebezpieczną, bo odroczoną w czasie.

Jeśli dostrzegasz w sobie typowego Skorpiona, zaplanuj na ten rok nietypowy rozwój osobisty. Potrenuj nieco wybaczanie.

Nauka wybaczania jest każdemu z nas potrzebna. Zazwyczaj dojrzewamy do tej sztuki z czasem, z upływem lat. Bo prędzej czy później dochodzimy do takiego etapu w życiu, gdy wreszcie rozumiemy, że najwięcej w wybaczaniu zyskuje wybaczający, nie ten, któremu wybaczamy.

To bardzo cenna umiejętność szczególnie, gdy cechuje nas zaborczość, mściwość, długie chowanie urazy. Trudność polega na tym, że najpierw trzeba się przed sobą przyznać do posiadania takiej „mrocznej strony”.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

9/12 Strzelec (22 11 – 21. 12)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Idę naprzód
i przekraczam granice.
Moje motto to optymizm,
entuzjazm,
przygoda,
szczerość.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Brzmi jak ideał w idealnym świecie. 200% normy, ahoj przygodo i życie jest piękne! Najmocniejszą stroną ludzi o takiej osobowości jest kreatywność i zdolność do automotywacji. Strzelce wierzą w sprawiedliwość, bywają romantykami i od czasu do czasu lubią sobie pomędrkować. Jednak ich słabą stroną jest właśnie dość wysoka pewność siebie i optymizm.

Dlaczego? W ciągłej euforii łatwo oddalają do siebie to, co trudne, bolesne, nie pasujące do ich obrazu świata. Tracą trzeźwość w swoich osądach i trudno im się przyznać, że nie mają racji.

Co dla Strzelca w 2017 roku? Zdecydowanie trening aktywnego słuchania! Tej umiejętności często brakuje przysłowiowym lekkoduchom. Uważność na drugiego człowieka, to klejnot koronny dla pozytywnych odkrywców. Dzięki niemu uda się wam wpuścić do swojego pięknego życia wielu wartościowych ludzi.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

10/12 Koziorożec (22.12 – 19. 01)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Dążę do celu.
Jestem konserwatywny,
zdyscyplinowany,
wytrwały,
ambitny.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Koziorożce to astrologiczne stworzenia sukcesu, poważni, ambitni i surowi. Ot, można by pomyśleć, że osiedliły się w szklanych wieżowcach.

Jeżeli jesteś osobą bardzo wymagającą (również od siebie), lubiącą stawiać sobie coraz to trudniejsze cele i wyzwania, jeśli mile łechcze cię imponowanie swoimi wyczynami (bo naprawdę to, co robisz, robisz w wersji de lux) – zapewne cierpisz na deficyt swojego życia…

Postaw sobie za zadanie – odrzuć presję. Banał? Spróbuj. Spróbuj zacząć robić niektóre rzeczy w rytmie slow. W swoim życiu ustal przestrzeń na czynności, które nie będą wyścigiem. Znajdź czas – i nie żałuj go – na to by pomyśleć albo wręcz przeciwnie, oczyścić umysł i po prostu odpocząć. Znajdź swój sposób, by prze parę chwil być dla innych.

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

11/12 Wodnik (20. 01 – 18. 02)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Wolność i równość,
przekraczanie granic.
Moje motto to niezależność,
humanitaryzm,
wynalazczość.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Wodnik to (jak lubimy ich pieszczotliwie nazywać) „pozytywnie zakręcony”, kolorowy ptak wierzący w lepszy świat. Takie osoby są dodatnio naładowane i swoją energią łatwo zarażają innych. Nad czym więc Wodnik powinien popracować?

Zdecydowanie nad swoją analityczną stroną. Wadą kolorowych ptaków jest trudność w zmierzeniu się z realiami. A przecież najpiękniejsze marzenie jest niewiele warte, jeśli nie chcemy go spełnić.

W nowym roku warto postawić nad zweryfikowaniem swoich planów i potrzeb, na treningu godzenia się z rzeczywistością. Nie, nie mylcie tego z rezygnacją czy poddawaniem się. Poćwiczcie tylko umiejętność patrzenia na świat takim, jaki jest – w połączeniu z waszym wizjonerstwem świata, w których chcielibyście żyć – będziecie mieć najlepsze narzędzie do tego, by naprawdę móc na niego wpłynąć.

 

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl

Fot. iStock

12/12 Ryby (19.02 – 20.03)

Astrolodzy i wróżki mówią:

Ucieczka od rzeczywistości.
Moje motto to intuicja,
marzenia,
sztuka,
współczucie,
iluzja.*

A my na to…

Horoskop psychologiczny

Ryby to według horoskopów osoby bardzo wrażliwe i podatne na wpływ innych. Trudno im uwolnić się od bardzo subiektywnego postrzegania świata. Ich największą bolączka jest zbytnie poświęcanie się innym osobom. To łatwe cele manipulatorów, doskonałe ofiary.

Często nie zdające sobie sprawy ze swojego położenia lub racjonalizujące ciągłe wykorzystywanie ich przez innych. Jeśli droga Rybko czujesz, że kompromis w twoim świecie oznacza, że zawsze to ty musisz z czegoś rezygnować – pora byś w ramach noworocznych postanowień, napisała na liście grubym, czerwonym markerem „odzyskać siebie”.

Twoje wyzwanie to być dla siebie znów ważną. Nauczyć się odmawiać, nauczyć się dostrzegać wreszcie swoje potrzeby. Odkryć ten piękny świat, w którym to inni robią coś dla ciebie. Każda uczciwa relacja zawsze jest obustronna. Nie rezygnuj ze swojej części skarbu. W ostatecznym rozrachunki nikt na tym nie skorzysta.

 

Fot. iStock

Fot. iStock

* na podstawie: astrolabium.pl