Go to content

Osobowość w oczach zapisana. Zobacz, co ich kształt mówi o twoim charakterze

Podobno wystarczy spojrzeć komuś głęboko w oczy, by przekonać się, co mu tak naprawdę w duszy gra. W tradycyjnej medycynie chińskiej wygląd oczu mówi bardzo wiele o zdrowiu danego człowieka, jego relacjach i osobowości, czasami nawet więcej, niż chciałby ujawnić. Zobacz, co rozmiar, kształt, pochylenie, a nawet odległość między oczami mówi o twojej osobowości.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStock/ SIphotography

1/10 Duże oczy

Jeśli masz stosunkowo duże oczy, oznacza to, że jesteś człowiekiem z pasją, otwartym i kreatywnym. Emocje odczuwasz bardzo głęboko, a w życiu kierujesz się bardziej porywami serca i uczuciami niż logicznym, racjonalnym myśleniem. Czasami zbyt łatwo i zbyt szybko obdarzasz innych zaufaniem, więc lepiej upewnij się, że są tego godni zanim otworzysz przed nimi serce i opowiesz o swoim życiu.

fot. iStock/ nazileom

2/10 Małe oczy

Jeśli masz małe oczy, patrzysz na świat przez bardziej logiczny i analityczny obiektyw. Wierzysz w skupienie, precyzję, dokładność i logikę, zwracasz uwagę na szczegóły. Jesteś osobą inteligentną, a ludzie chętnie przychodzą do ciebie po radę i podpowiedzi w trudnych sytuacjach. Dla wielu możesz wydawać się nieco chłodna, ale wynika to z tego, że cię nie znają i nie zdają sobie sprawy z twoich prawdziwych emocji, które masz pod kontrolą i którym rzadko dajesz się porwać.

fot. iStock/ YakobchukOlena

3/10 Oczy w kształcie migdała

Jeśli twoje oczy przypominają kształtem migdała, oznacza to, że masz w sobie pewną mistykę i unikatowy wrodzony talent. Jesteś osobą empatyczną, masz wielkie współczucie dla innych i potrafisz zachować spokój niemal w każdej sytuacji.  Masz w sobie ciepło, które przyciąga innych i sprawia, że chcą cię poznać, jesteś uważna i masz zrównoważone spojrzenie na świat. Zdarza się, że twoja przezorna i ostrożna natura powstrzymuje cię przed działaniem i podjęciem ryzyka – a przecież w życiu czasami trzeba zaryzykować i dać się porwać chwili!

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot.iStock/ fuzznails

4/10 Okrągłe oczy

Okrągłe oczy oznaczają wielką kreatywność i wyobraźnię, osobę, która ucieka przed rzeczywistością wchodząc do wnętrza swojego umysłu. Osoby z okrągłymi oczami często rządzone są przez swoje emocje i podejmują decyzję pod ich wpływem. To idealiści, którzy w oczach innych są niepraktyczni i humorzaści. Mają jednak też w sobie pewien urok, co przyciąga do nich innych, choć czasami mogą wydawać się obcesowi, nietaktowni i niedelikatni.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iSTock/ Andry5

5/10 Oczy blisko rozstawione

Ludzie z blisko rozstawionymi oczami często są przywiązani do tradycji, wiele znaczy dla nich historia i kultura. Ich wartości i wychowanie także grają istotną rolę w ich życiu, dlatego czasami trudno jest im się odnaleźć w świecie, który często zapomina o kulturze. Osoby te źle znoszą wszelkie zmiany, co może prowadzić do przewlekłego stresu i lęku. Lubią jasne i klarowne sytuacje, dyscyplinę i szczegóły, ich umiejętność skupienia jest godna podziwu. Bywają także oporni, co może utrudniać im płynięcie z prądem i podążanie za innymi.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStock/ CoffeeAndMilk

6/10 Oczy szeroko rozstawione

Takie oczy oznaczają osobę, która lubi odkrywać wszystko, co życie ma jej do zaoferowania i nic nie jest w stanie jej przed tym powstrzymać, nie pozwala na to, by jej przeszłość decydowała o tym, kim jest i co robi. Zawsze patrzy trochę za daleko, na niezbadane terytoria, widzi więcej świata od pozostałych ludzi. Jest osobą spontaniczną, innowacyjną i nieustraszoną, nienawidzi rutyny i sztywnych zasad, często działa bez większego celu, jedynie po to, by przeżyć przygodę.

Jeśli twoje oczy znajdują się gdzieś pomiędzy tymi dwoma kategoriami (blisko rozstawione i szeroko rozstawione), oznacza to, że masz zrównoważone podejście do życia.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStock/ RomarioIen

7/10 Płytko osadzone oczy

Ludzie z takimi oczami mają dużą wrażliwość i przyjazną naturę, ale też tendencję do zamartwiania się. Lubią trzymać się blisko swoich przyjaciół i rodziny, a ich serdeczna natura ułatwia im utrzymywanie bliskich relacji. Mają skłonności do pesymizmu, choć większość uzna je za osoby przyjazne, z którymi łatwo jest znaleźć wspólny język i nawiązać więzi.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStcok/ CoffeeAndMilk

8/10 Głęboko osadzone oczy

Ludzie z głęboko osadzonymi oczami często ukrywają przed otoczeniem swoje prawdziwe oblicze, mają tajemniczą, zamyśloną naturę, przez co mogą wydawać się poważni i zdystansowani. Lubią obserwować swoje otoczenie i wchodzić w głowy innych osób.  Mają tendencję do romantyzmu, a kiedy zdecydują się kogoś bliżej poznać, pragną dotrzeć najgłębszych poziomów czyjejś duszy.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStock/ CoffeeAndMilk

9/10 Kąciki oczu uniesione w górę

Kąciki oczu unoszące się w górę lub tzw. kocie oczy oznaczają osobę z dużymi ambicjami. Nikomu nie pozwoli na to, by stanął jej na drodze i przeszkodził w osiągnięciu celu.  Właściciel takich oczu jest wszechstronny, ma otwarty umysł, wszędzie widzi nowe możliwości. W opinii innych jest inteligentny, bystry, dowcipny, a czasami egoistyczny i samolubny. Ma w sobie dużo optymizmu, dzięki któremu łatwiej realizuje swoje plany i osiąga cele, nie poddaje się zbyt szybko i walczy do samego końca.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Zapisz

Zapisz

fot. iStock/ ShotShare

10/10 Opadające kąciki oczu

Ten rodzaj oczu oznacza kogoś, kto ma zależną naturę, polega na opiniach i poradach swoich bliskich. Charakteryzuje go także nieśmiałość i płochliwość, co często jest wykorzystywane przez innych.  Pesymistyczne podejście osoby o opadających kącikach oczu sprawia, że często innym trudno jest się przy niej dobrze bawić i odnaleźć radość, ale wielka troska i życzliwość wobec bliskich czyni jej przyjaźnie mocnymi i trwałymi.

fot. iStock/ Cheremuha

fot. iStock/ Cheremuha

Na podstawie:www.powerofpositivity.com

Zapisz

Zapisz