Go to content

Typ emocjonalnie niedostępny. Lepiej nie oczekuj miłości od takiego faceta!

Fot. iStock/South_agency

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Patrzymy na świat trochę inaczej — zazwyczaj płeć piękna jest bardziej uczuciowa i czasem zbyt wiele rzeczy bierze do siebie. Mężczyźni natomiast więcej czasu spędzają na analizie danej sytuacji i nie zawsze potrafią zrozumieć intencje lub potrzeby partnerki.

Tego nie można potraktować jako reguły, która pasuje do każdego przypadku. Jednak to kobiety są bardziej emocjonalne  — nasze potrzeby w tej materii są po prostu większe. Dlatego szukamy partnera, który przede wszystkim będzie nas zrozumieć, szanować i odwzajemni starania. Kobietom bardziej wrażliwym i wyczulonym na potrzeby drugiej osoby, trudno będzie ułożyć życie z kimś, kto jest emocjonalnie niedostępny. Taki partner nie tylko może nie zrozumieć intencji, ale wątpliwe jest, by potrafił oddać kobiecie troskę i zaangażowanie. Po  czym poznać typ emocjonalnie niedostępny?

6 cech osobowości, które wskazują, że mężczyzna może być emocjonalnie niedostępny

1. Skłonność do uzależnień

Funkcjonowanie z alkoholikiem, narkomanem czy hazardzistą, przypomina jazdę roller coasterem. Niestety tych odcinków jazdy ostro w dół jest zbyt wiele, by można być szczęśliwym. Tacy mężczyźni nie gwarantują poczucia bezpieczeństwa, miłości i zainteresowania, gdy nałóg bierze górę. Co gorsze, wiele kobiet tkwi w takim kulejącym związku, chcąc pomóc mężczyźnie, i niepostrzeżenie stając się współuzależnionymi.

2. Narcyzm

To chyba najgorsza możliwość dla kobiety. Narcyz, czyli facet zakochany wyłącznie w sobie i w dodatku manipulujący uczuciami  partnerki dla osiągnięcia własnych celów. Osobowość narcystyczna jest toksyczna i trudno liczyć na to, że kobieta, jej uczucia i potrzeby, kiedykolwiek będą dla narcyza istotne.

3. Pracoholizm

Pracoholik bywa bardzo trudnym partnerem. Wiecznie nieobecny emocjonalnie i psychicznie, stale oddany pracy, poświęcający jej każdą chwilę. Mało która kobieta jest w stanie przetrwać brak odpowiedniego zainteresowania ze strony partnera. Dla pracoholika pierwszą miłością zawsze pozostanie praca.

4. Ucieczka od samotności

Partner, który nie potrafi być sam i stale szuka towarzystwa, może nie odpowiadać na potrzeby wielu kobiet. Taki meżczyzna nie umie równoważyć samotności i związku. Zagarnia wszelką uwagę partnerki, choć dla zdrowia psychicznego potrzebuje czasu, aby realizować swoje marzenia i pasje oraz odkrywać siebie. Uciekając przed samotnością, ucieka od czasu na wędrówkę w głąb siebie i od emocji, które w nim tkwią.

5. Zależność

Tacy mężczyźni po prostu muszą być z kimkolwiek, bo bardzo źle tolerują samotność. Osoby wchodzące w coraz to nowe układy bywają tak zajęte szukaniem aprobaty i uwagi, że nie mają już energii, by dać komuś miłość. Chętnie przyjmują to, co oferują kobiety, bo lubią czuć się stale zaopiekowani.

6. Brak pewności siebie

Mężczyzna, któremu brak pewności siebie, może decydować się na związek nie tyle z miłości, ile dla komfortu i stabilizacji. Tego typu osoby nie patrzą na relację jako skutek uczucia, ale na sposób na podbudowanie swojej samooceny, nawet jeśli to robią kosztem kobiety.

Tak, tym panom podziękujemy…


źródło:  themindsjournal.com