Go to content

Skuś się na wyjątkowe książki, które poruszą wyobraźnię i głęboko zapadną w pamięć

Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain

Mówi się o tym, że najlepszy czas na czytanie książek, to długie jesienne i zimowe wieczory. Fakt, wtedy aura za oknem i krótki dzień nie sprzyja aktywności na zewnątrz, a książka jest genialną alternatywą dla patrzenia w błyskający ekran telewizora. Ale wraz ze zmianą długości trwania dnia książki wcale nie znikają z półek w mieszkaniach kobiet. Która z nas, chciałaby się pozbywać tego pierwiastka naszej duszy? Przecież z treścią książek, występującymi w nich bohaterami, identyfikujemy się mocno.

Takie emocje znajdziesz tylko w książce

Książki kupujemy nie tylko, by służyły za ciekawą ozdobę do salonu i świadczyły o zamiłowaniu do intelektualnych rozrywek. Szukamy w nich prawdziwych emocji, choć często w nierzeczywistym, wykreowanym przez autora świecie. Jest to nam potrzebne, niezależnie od tego, czy do naszych rąk wpadają kryminały, romantyczne powieści, czy pełne humoru opowiadania. Najczęściej, czas na lekturę znajdujemy wieczorami, zerkając z zaniepokojeniem na tarcze zegara z myślą, czy uda nam się mimo zmęczenia zagłębić w linijki nasiąknięte tekstem. Nawet jeśli nie mamy czasu pochłonąć lektury za jednym posiedzeniem, nic nie szkodzi. Lepiej przyjemność rozłożyć na dłuższy czas i delektować się nią jak kawałkami czekolady.

Lubimy to – cisza, spokój, oderwanie od rzeczywistości. Książka to najlepszy i najtańszy bilet, w dodatku do wielokrotnego wykorzystania, dający prawo do podróży w nieznane rewiry życia. Czytajcie, poznawajcie, chłońcie emocje i zapamiętujcie wszystko to, co warte jest zapamiętania.

Masz ukochane tytuły? Cudownie. Ale daj się też porwać nowości

Zazwyczaj mamy ukochanych autorów, których czytamy w skupieniu od deski do deski. Po bliskie nam książki sięgamy nie raz, pożyczamy je znajomym, dając im ponownie życie i wracamy do nich z sentymentem. Taka stała jest fantastyczną cumą na czasy, gdy potrzebujemy wrócić myślami do bezpiecznych i dobrych dni. Bohaterowie dają nam siłę i inspirację do działań we własnym życiu. Tym bardziej szukajcie czegoś innego, niż zazwyczaj, by nie zamykać się w obrębie jednej treści, ale pozwólcie się porwać nieznanemu, ciekawemu.

Przeczytacie i oceńcie same, czy czas poświęcony książce, był wart emocji jakie jej towarzyszyły.

Hanna Samson. Patyk

znak

Fot. Materiały prasowe

Wydawnictwo Znak zaproponowało w tym roku nowości, które maja szansę podbić serca czytelniczek. W nurt książek wciągających, intrygujących, wpisuje się bez wątpienia nowość autorstwa Hanny Samson „Patyk”. Historia Baśki ociera się o dramatyczne, wręcz traumatyczne wydarzenie, które w jednej chwili zmienia cały jej spokojny świat, wywracając jego porządek do góry nogami. Basia pewnego dnia zostaje brutalnie zaatakowana pod swoim domem. W następstwie próby samoobrony przed napastnikiem, śmiertelnie go rani i ucieka z miejsca zdarzenia. Morderczyni – tak siebie postrzega, musi zniknąć, z powodu groźby aresztowania. Przyparta do muru, z początku bez jasnego obrazu przyszłości, niespodziewanie gromadzi siły do działania. Wbrew pozorom, wykorzystuje tę dziwną szansę od losu na rozliczenie się z przeszłością i zrzucenie z siebie starych, niewygodnych warstw swojej dawnej osoby. Jak rozwija się ta dziwna historia kobiety zaplątanej w konsekwencje jednej chwili? Musicie przekonać się same.

Magdalena Parys. Biała Rika

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oto kolejna książka, która zachęca do zagłębienia się w jej intrygująca treść. „Biała Rika” Magdaleny Parys proponuje czytelnikom dotknięcie tajemnicy starszej kobiety, wobec której nie potrafi przejść obojętnie jej wnuczka, Dagmara. Jest to opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach dawnej namiętności, grzechu, rozłące i pamięci. I o ludziach, którzy nigdzie nie przynależą, bo zbyt często wyjeżdżali na zawsze – i zbyt wiele musieli zapomnieć. Historia która się wydarzyła na skutek splotu minionych wydarzeń, jest bliska sercu nie tylko pokoleniu starszych kobiet. Przecież trudna przeszłość i jej tajemnice, dotykają zstępnych a rodzinne sekrety nie dają spokoju i ukojenia. Co się wydarzyło przeszło pół wieku wcześniej w rodzinie Dagmary? Jaki sekret ciąży na sercu jej babci, skąd sączą się wspomnienia, do których Rika nigdy nie odważyła się powrócić? Odpowiedzi szukajcie w tej książce.

Katarzyna Michalak. Zemsta

znak

Fot. Materiały prasowe

Katarzyna Michalak, znana jest gównie przez czytelniczki, jako autorka powieści o kobietach i dla kobiet. Tym razem warto przyjrzeć się książce „Zemsta”, która jest opowieścią o miłości, która zdarza się raz na całe życie. W jej imię zdobywasz się na największe poświęcenie, albo… stawiasz wszystko na jedną kartę… Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…
Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni zabójcy. Jeśli wpadnie w ich ręce, czeka ją los gorszy od śmierci. Na ratunek dziewczynie wyrusza ktoś, kogo nigdy nawet nie spotkała. On jednak zaryzykuje życiem, by jej pomóc. To mężczyzna, który ukrywał się tak długo, że niemal zapomniał swojego imienia. Teraz gotów jest powrócić do gry… I zrobi wszystko, by się zemścić.

Emocje, próba zmierzenia się bohaterek z nieprzyjaznym światem oraz niełatwa droga do odnalezienia swojego szczęścia. Czy to może się udać? Koniecznie sprawdźcie to same!

 

 


Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Znak LITERANOVA