Go to content

Żeby on był szczęśliwy w waszym związku, potrzebuje kilku prostych rzeczy. Dajesz mu je?

„A mi się wydawało, że między nam jest wszystko w porządku!” – słyszałaś już kiedyś te słowa? Często okazuje się, że w związku tkwimy z błogiej nieświadomości, nie chcemy zauważyć pewnych symptomów tego, że dzieje się źle, że naszemu partnerowi nie jest z nami dobrze. Nakładamy na oczy różowe okulary i udajemy, że wszystko jest w porządku. Dopiero, gdy on zaczyna mieć pretensje lub po prostu odchodzi, otwierają się nam oczy, jesteśmy zdziwione, że jak to? Nie było mu z nami dobrze?
I chociaż to kobiety częściej inicjują rozwód, to jednak faceci są specjalistami od nagłych odejść, porzuceń, pozostawiając żony w w szoku, niedowierzaniu i złości. Patrzysz teraz na niego i zastanawiasz się, czy twój mąż jest szczęśliwym mężem? W końcu oni też mają pewne oczekiwania i potrzeby. Najczęściej mówimy o swoich, ale prawda jest taka, że do stworzenia udanego związku musi być dwoje szczęśliwych ludzi, a nie tylko jedno z was.

Żeby on był szczęśliwy, potrzebuje kilku prostych rzeczy. Dajesz mu je?

Chce być doceniony i zauważany

Badania pokazują, że mężczyźni chcą się czuć doceniani, za to, co robią (lub nie). Jest to podstawowy mierniki ich szczęścia w małżeństwie.

Nie czuje się oceniany i krytykowany

Wie, że może ci zaufać, że może ci się zwierzyć ze wszystkiego, bo nie ocenisz go i nie będziesz krytykować. Ten rodzaj samo-ujawniającej się komunikacji jest niezwykle ważny, ponieważ buduje zaufanie i zaangażowanie w związku.

Chce czuć, że go pragniesz

Wydaje się nam często, że faceci po prostu lubią seks i to wszystko. Nieprawda, oni lubią też czuć się zdobywani, pożądani, to dla nich niezwykle ważne, także dla twojego męża.

Lubi z tobą być

Dobrze się przy tobie czuje, bo wie, że jest dla ciebie ważny, że dajesz mu jasne sygnały także poza sypialnią, że go kochasz – łapiesz za rękę, przytulasz się. Razem się śmiejecie, żartujecie, jednym słowem – miło wspólnie spędzacie czas.

Lubi, kiedy go potrzebujesz

Jasne, że zrodził się w nas – kobietach, kult „Zosi-Samosi”, ale czasami warto poprosić o pomoc, choćby z po to, żeby on poczuł się potrzebny, by miał radość z tego, może coś dla nas zrobić. Odpuśćmy sobie czasami i zdajmy się na naszych partnerów. Przecież to nie doprowadzi od razu do utraty własnej niezależności.

Chce być szanowany

Miłość i szacunek zawsze idą w parze. Bycie podziwianym i szanowanym przez kogoś, kogo kochasz, zwiększa twoje poczucie własnej wartości, sprawia, że zacieśnia się więź między wami.

Wie, że nie kryjesz urazy

To jest bardzo ważne. Kiedy on ma pewność, że to co było, odcinasz grubą kreską, że nie wracasz do rzeczy sprzed pięciu czy ośmiu lat, czuje się pewny w waszym związku. Wie, że małżeństwo z tobą może być pełne ekscytacji, otwarte na nowe,

Wie, że jest najwyższym priorytetem w twoim życiu

Twój mąż chce wiedzieć, że jest dla ciebie ważny, że kiedy będzie cię potrzebował, będziesz dla niego w 100%. To poczucie daje mu pewność, że jest we właściwym miejscu z kobietą, która go kocha.


źródło: Yourtango