Związek

Żeby on był szczęśliwy w waszym związku, potrzebuje kilku prostych rzeczy. Dajesz mu je?

Redakcja
Redakcja
13 listopada 2018
 

„A mi się wydawało, że między nam jest wszystko w porządku!” – słyszałaś już kiedyś te słowa? Często okazuje się, że w związku tkwimy z błogiej nieświadomości, nie chcemy zauważyć pewnych symptomów tego, że dzieje się źle, że naszemu partnerowi nie jest z nami dobrze. Nakładamy na oczy różowe okulary i udajemy, że wszystko jest w porządku. Dopiero, gdy on zaczyna mieć pretensje lub po prostu odchodzi, otwierają się nam oczy, jesteśmy zdziwione, że jak to? Nie było mu z nami dobrze?
I chociaż to kobiety częściej inicjują rozwód, to jednak faceci są specjalistami od nagłych odejść, porzuceń, pozostawiając żony w w szoku, niedowierzaniu i złości. Patrzysz teraz na niego i zastanawiasz się, czy twój mąż jest szczęśliwym mężem? W końcu oni też mają pewne oczekiwania i potrzeby. Najczęściej mówimy o swoich, ale prawda jest taka, że do stworzenia udanego związku musi być dwoje szczęśliwych ludzi, a nie tylko jedno z was.

Żeby on był szczęśliwy, potrzebuje kilku prostych rzeczy. Dajesz mu je?

Chce być doceniony i zauważany

Badania pokazują, że mężczyźni chcą się czuć doceniani, za to, co robią (lub nie). Jest to podstawowy mierniki ich szczęścia w małżeństwie.

Nie czuje się oceniany i krytykowany

Wie, że może ci zaufać, że może ci się zwierzyć ze wszystkiego, bo nie ocenisz go i nie będziesz krytykować. Ten rodzaj samo-ujawniającej się komunikacji jest niezwykle ważny, ponieważ buduje zaufanie i zaangażowanie w związku.

Chce czuć, że go pragniesz

Wydaje się nam często, że faceci po prostu lubią seks i to wszystko. Nieprawda, oni lubią też czuć się zdobywani, pożądani, to dla nich niezwykle ważne, także dla twojego męża.

Lubi z tobą być

Dobrze się przy tobie czuje, bo wie, że jest dla ciebie ważny, że dajesz mu jasne sygnały także poza sypialnią, że go kochasz – łapiesz za rękę, przytulasz się. Razem się śmiejecie, żartujecie, jednym słowem – miło wspólnie spędzacie czas.

Lubi, kiedy go potrzebujesz

Jasne, że zrodził się w nas – kobietach, kult „Zosi-Samosi”, ale czasami warto poprosić o pomoc, choćby z po to, żeby on poczuł się potrzebny, by miał radość z tego, może coś dla nas zrobić. Odpuśćmy sobie czasami i zdajmy się na naszych partnerów. Przecież to nie doprowadzi od razu do utraty własnej niezależności.

Chce być szanowany

Miłość i szacunek zawsze idą w parze. Bycie podziwianym i szanowanym przez kogoś, kogo kochasz, zwiększa twoje poczucie własnej wartości, sprawia, że zacieśnia się więź między wami.

Wie, że nie kryjesz urazy

To jest bardzo ważne. Kiedy on ma pewność, że to co było, odcinasz grubą kreską, że nie wracasz do rzeczy sprzed pięciu czy ośmiu lat, czuje się pewny w waszym związku. Wie, że małżeństwo z tobą może być pełne ekscytacji, otwarte na nowe,

Wie, że jest najwyższym priorytetem w twoim życiu

Twój mąż chce wiedzieć, że jest dla ciebie ważny, że kiedy będzie cię potrzebował, będziesz dla niego w 100%. To poczucie daje mu pewność, że jest we właściwym miejscu z kobietą, która go kocha.


źródło: Yourtango


Związek

Z którymi znakami zodiaku lepiej się nie wiązać? Sprawdź czy pasujecie do siebie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 listopada 2018
Fot. iStock/stsmhn
 

Traktujemy astrologię trochę z przymrużeniem oka, ale ci, którzy zajmują się nią na co dzień, bardzo poważnie podchodzą do niektórych kwestii, zwłaszcza do tych, które mówią, z kim powinniśmy się wiązać. I jakkolwiek by nie patrzeć, sami chętnie podglądamy te nasze znaki zodiaku, chcąc wiedzieć, czy na podstawie gwiazd mamy z nim szansę na dobrą miłość i związek, czy jednak lepiej dać sobie spokój. 

Jasne, że w efekcie kierujemy się własnym doświadczeniem i intuicją, ale czemu by nie sprawdzić, z którymi znakami zodiaku lepiej się nie wiązać?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Bykiem i Koziorożcem. Czemu? Cóż, na początek, dwa Barany tworzy cały ładunek rozczarowań, z którym nie poradzi sobie nawet najzdrowszy związek. Jeśli chodzi o Byka – trudno o porozumienie i rozwiązania problemu, gdy spotyka się dwoje tak upartych ludzi. Jeśli zaś chodzi o Koziorożca – jemu ciężko poradzić sobie z krytyką, a Barany kochają krytykować.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Bliźniętami i Wodnikiem

Dlaczego? Z Baranem wyjaśniliśmy konflikt powyżej. Jeśli zaufanie leży u podstaw związku, to Byk nigdy nie dogada się z Bliźniakiem, ponieważ trudno mu zaufać. Natomiast z Wodnikiem Byk nadaje na zupełnie innych falach, jakby mówili innym językiem, nie da się tak wspólnie żyć w dłuższej perspektywie.

Bliźniaki (21 maja – 20 czerwca)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Rybami, Bliźniętami i Rakiem. .

Podobnie jak w przypadku, Barana, Bliźniaki nie powinny się umawiać z innym bliźniakiem, dochodzi to do zderzenia zbyt wielu różnych osobowości. Jeśli chodzi o Raka – związek z nim sprowadzi się do jednego – seksu. I okej, jeśli na to przystajesz, ale nie licz na emocjonalne zaangażowanie. Związek z Rybą wróży katastrofę, osoby spod tych znaków pochodzą z dwóch różnych planet.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Bliźniętami, Rakiem.

Baran jest zbyt niecierpliwy, aby poradzić sobie z Rakiem, który musi mieć czas chociażby na powąchanie kwiatów. Z Bliźniaki może dojść do wielu komplikacji związanych z brakiem zgodności seksualnej i emocjonalnej. Związek z drugim Rakiem może wywołać więcej niepokoju niż szczęścia.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Panną, Bliźniętami i Koziorożcem.

Lew i Panna nie zbudują emocjonalnej więzi i intymności, która sprawi, że ​​związek oparty będzie także na silnym fundamencie, jakim jest przyjaźń. Bliźniaki z Lwem mogą spędzić fantastyczny czas na zabawie, ale jeśli chcieliby stworzyć związek, może się w nim pojawić sporo niedojrzałości. Z Koziorożcami jest inny problem – z Lwami będą sobie stawiać nieustannie wyzwania, co może być na początku ekscytujące, ale nie na resztę życia.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Prawdopodobnie nigdy nie powinieneś umawiać się na randki z: Baranem, Strzelcem i Panną.

Kiedy Panna spotyka się z Baranem, sprawy stają się zbyt poważne, nie że poważny związek, ale ich życie staje się śmiertelnie poważne, brak im dystansu, humoru, nie powinni się wiązać. A jeśli jesteś spod znaku panny i szukasz związku jak w  bajce, unikaj Strzelca. Relacja ze Strzelcem prowadzi do niekończących się wątpliwości, ponieważ zaufanie w waszym związku zawsze będzie problemem.

Podobnie jak w przypadku wielu innych znaków, Panna to kolejny który nie powinien umawiać się z kimś spod tego samego znaku. Podczas gdy ich pozytywne cechy mogą się uzupełniać, negatywne wywołują więcej problemów, czego większość związków może nie przetrwać.

Waga (23 września – 22 października)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Wagą, Bykiem i Rakiem.

Żeby stworzyć dobry związek, Waga musi czuć się szanowana, wiążąc się z Wagą jest to niemożliwe, ponieważ to bardzo samolubny znak. Jeśli chodzi o Byka, który znajduje się po przeciwnej stronie Wenus w porównaniu do Wagi, tworzy on ognistą relację, która jednak bardzo szybko się wypala. Natomiast z Rakiem problem polega na tym, że oboje jesteście zbyt emocjonalni, ale w zupełnie inny sposób. Inaczej definiujecie potrzebę samotności i własnej przestrzeni w związku.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Wodnikiem i Skorpionem.

Jedno słowo opisuje związek Skorpiona i Barana: katastrofa. Nie tylko katastrofa, ale i potężna kolizja, z której żadne z was nie wychodzi bez szwanku. Ważnym elementem, jeśli chodzi o relacje, jest zaakceptowanie, kim i czym jest ta osoba – jest to coś, czego Skorpion i Wodnik nie potrafią zrobić. W rzeczywistości oczekują zmian tam, gdzie zmiana nie jest prawdopodobna i ostatecznie marnują czas kopiąc się z martwym koniem. Skorpion ze Skorpionem? To jak ogień piekielny. Nawet jeśli tym Skorpionem okazał się Ryan Gosling, nie wiąż się z nim.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Panną, Rakiem, Skorpionem i Strzelcem.

Mimo, że dogadujesz się z wieloma znakami zodiaku, z Panną na randce to ci się nie uda. Ma to związek z tym, że jesteś znakiem Ognia, a Panna jest znakiem Ziemi, więc jeśli chcesz podejmować ryzyko i próbować nowych rzeczy, z Panną ci się to nie uda. Chociaż zarówno Strzelec jak i Rak są zdolni do wielkiej miłości, to jednak nie w tym zestawie.

Natomiast Skorpion i Strzelec mają zupełnie inne i często nierealistyczne oczekiwania względem siebie. Tak więc, aby uniknąć miesięcy lub lat kłótni, nie wiąż się ze Skorpionem.  Jeśli chodzi o związek z drugim Strzelcem – będzie on pełen rozczarowań, niestabilności i niedojrzałości.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Wagą i Koziorożcem.

Koziorożec i Baran? Jeśli masz ochotę na wyzwanie, to świetnie! Ale na dłuższą metę będzie wam trudno żyć z przykrościami, które będziecie sobie robić. Podczas gdy randka z Wagą nie będzie całkowitym piekłem, prawdopodobnie nie będzie to również spacer po parku. Aby relacja z Wagą była możliwa musicie spotkać się w tym samym dla was miejscu i czasie, mieć te same wizje na przyszłość i zbieżne priorytety.

Jeśli zaś chodzi o Koziorożca, dwa Koziorożce oznaczają podwójny chłód i upór, który może być niesamowicie nudny. Koziorożce powinny się wiązać z emocjonalnymi znakami.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Rakiem, Lwem i Panną.

Wodnik i Rak różni się od siebie zbyt bardzo, żeby stworzyć długotrwały związek. Chociaż możesz zrobić wszystko, by spróbować zaakceptować różnice między wami, na dłuższą metę, może to okazać się zbyt trudne do udźwignięcia.

Według gwiazd,Wodnik i Lew tworzą najbardziej wybuchową parę wśród znaków zodiaku, co jest wynikiem absurdalnej ilości pasji.  Jeśli chodzi o Pannę – Panna i Wodnik są maniakami kontroli, nie da się tak razem żyć. i

Ryby (19 lutego – 20 marca)

Prawdopodobnie nigdy nie powinnaś umawiać się na randki z: Baranem, Lwem i Rybami.

Jesteś zbyt kreatywna dla Barana, który może kompletnie nie rozumieć twoich potrzeb, trudno wam znaleźć równowagę w związku. Jako znak, któremu trudno wybaczyć, może zbyt wiele czasu zmarnować na relację z Lwem, który będzie cię ranił.

Chociaż istnieje szansa, że dwie Ryby mogą stworzyć świetną relację, jednak lepiej się skupić na przyjaźni niż związku.

I co wy na to? Zgadza się w waszym przypadku?


źródło: Bustle


Związek

Co się dzieje z twoim ciałem, jeśli pijesz co najmniej jedną kawę dziennie

Redakcja
Redakcja
13 listopada 2018
Fot. iStock / Klikovic

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Jest ciepła, pięknie pachnie i pobudza nasze zmysły. Ale czy wiesz, jakie jeszcze korzyści daje nam filiżanka kawy, którą wypijamy każdego dnia? 

Ochrona przed nowotworami

Przeprowadzono kilka badań, aby sprawdzić, czy właściwości rakotwórcze w kawie są powiązane z rozwojem raka – chodziło o związek, którego naukowcy nie byli w stanie znaleźć. Niektóre badania wykazały jednak, że kawa może rzeczywiście chronić przed wieloma nowotworami.

Jak podają naukowcy, kawa może zmniejszyć ryzyko różnych nowotworów, w tym raka głowy i szyi, jelita grubego, piersi i wątroby, ze względy na setki biologicznie aktywnych związków, w tym kofeina, flawonoidy, lignany i inne polifenole, które znajdują się w palonej kawie . Wykazano, że te i inne związki kawy zwiększają wydatek energetyczny, hamują uszkodzenia komórek, regulują geny zaangażowane w naprawę DNA, mają właściwości przeciwzapalne i / lub hamują przerzuty.

Może zmniejszyć ryzyko samobójstwa

Niestety, z trwogą obserwujemy rosnącą liczbę samobójstw, a wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak zatrzymać tę epidemię, na którą tak naprawdę brak lekarstwa. Tymczasem badanie przeprowadzone przez naukowców z harvardzkiej szkoły zdrowia, wykazało, że wskaźnik samobójstw wśród dorosłych, którzy pili od dwóch do czterech filiżanek kawy dziennie, był o połowę mniejszy niż w przypadku osób pijących kawę bezkofeinową lub nie pijących jej wcale. Stwierdzono ponadto, że kofeina zawarta w kawie nie tylko stymuluje centralny układ nerwowy, ale może również działać jako łagodny lek przeciwdepresyjny, zwiększając wytwarzanie niektórych neurotransmiterów w mózgu, takich jak serotonina, dopamina i noradrenalina. Kofeina zasadniczo poprawia nasz nastrój.

Może zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i demencji

Ostatnie badania wykazały, że picie 3-5 filiżanek dziennie przez osoby w średnim wieku, zmniejsza ryzyko demencji i choroby Alzheimera o około 65 procent w przyszłości.

Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2

Naukowcy z Harvardu przez prawie 20 lat przebadali ponad 100 000 osób, aby znaleźć korelację między kawą a zmniejszonym ryzykiem cukrzycy typu 2. Odkryli, że ci, którzy zwiększali spożycie kawy o więcej niż jedną filiżankę dziennie, mieli o 11% niższe ryzyko zachorowania. Odkryli również, że ci, którzy zmniejszyli spożycie kawy o jedną filiżankę dziennie, zwiększyli ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 o 17%.


źródło: Foodprevent


Zobacz także

Za co kobieta jest wdzięczna mężczyźnie? Najczęściej za to, że ją zostawił

bielizna, ubrania

Najczęściej zdradzają ci, po których najmniej się tego spodziewamy [BADANIA]

Każdy z nas ma tylko 3 szanse, żeby się zakochać. Wykorzystaj je wszystkie