Lifestyle

Toksyczna przyjaciółka? Jest pięć cech osobowości, które powinny być dla ciebie ostrzeżeniem

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 sierpnia 2018
Fot. iStock/AntonioGuillem
 

Najczęściej mówimy o toksycznych związkach. O tym jak się przed nimi ustrzec albo jak od nich uciec, a przede wszystkim jak rozpoznać.

A jednak na swojej drodze nie spotykamy jedynie toksycznych partnerów i kochanków. Bywa, że relacje w jakie się wplątujemy bardziej nam szkodzą, niż dają korzyści. Na przykład przyjaźń. Najważniejsza relacja w naszym życiu? Trafiłyście kiedyś na toksyczną przyjaciółkę? A może teraz tkwicie w relacji, w które czujecie się źle, ale trudno się wam z niej wyplątać, bo przecież to „przyjaźń”.

Uwaga, tak jak ważne jest regularne przyglądanie się naszemu związki, tak samo powinniśmy od czasu do czasu skupiać się na przyjaźniach, by upewnić się, że są one dla nas najlepszym, co mogło nas spotkać. A jeśli nie? Jak poznać, czy zmierzacie w kierunku toksycznej przyjaźni?

Jest pięć cech osobowości, które powinny być dla ciebie ostrzeżeniem

Niewspierająca

Każdy z nas przechodzi wzloty i upadki, to zupełnie naturalne. Strzeżcie się jednak przyjaciół, którzy są bardzo pomocni, gdy jest wam źle, gdy potrzebujecie wsparcia, ale gdy tylko zaczyna się wam powodzić, odsuwają się od was. Jakby nie byli w stanie czerpać radości z waszego szczęścia i czyhali tylko na potknięcie.

Emocjonalnie chciwa

Przyjaźń to ulica dwukierunkowa, gdzie każdy coś z siebie daje. Zachowaj czujność, zastanów się, czy ktoś nie oczekuje od ciebie jedynie tego, żebyś była dawcą? Nawet zwykłe rozmowy mogą świadczyć o tym, że ktoś – kto początkowo ciebie słucha – i tak zaczyna mówić o sobie, o swoich emocjach. W efekcie tylko bierze, bardzo mało albo nic – dając w zamian.

Nietolerancyjna

W zdrowych relacjach normalną rzeczą jest, że czasami się ze sobą nie zgadzamy, dyskutujemy mając różne opinie i poglądy. Zresztą życie byłoby nudne, gdybyśmy we wszystkim się zgadzali. Toksycznego przyjaciela można jednak poznać po tym, że nie znosi sprzeciwu zwłaszcza wobec niego samego. Jeśli to zrobisz, spodziewaj się na Facebooku czy Instagramie jakiegoś cytatu o „prawdziwych przyjaciołach” z podtekstem w twoją stronę.

Lepiej uciekaj!

Izolująca

Nawet najlepsi przyjaciele muszą mieć możliwość spędzania czasu z innymi ludźmi, więc uważaj na toksycznych przyjaciół z manipulacyjnymi cechami osobowości. Zwróć uwagę, czy twoja przyjaciółka nie jest zazdrosna, czy nie robi ci wyrzutów, że spędzasz z nią za mało czasu, czy nie mówi źle o twoich znajomych.

W każdej relacji zasługujemy na spędzanie wolnego czasu z kim chcemy. Nasi przyjaciele powinni mieć także innych znajomych, przyjaciół. Podobnie jak w związku, także w tej relacji musimy czuć się niezależni, a nie spędzać każdą chwilę razem.

Pożerająca energię

Prędzej czy później w relacji z toksycznym przyjacielem poczujemy się wyczerpani – emocjonalnie, duchowo, czasami nawet finansowo. Okazuje się, że ta relacja kosztuje nas bardzo dużo wysiłku, by nie dochodziło do kłótni, obrażania się czy nieporozumień. Towarzyszy jeszcze temu poczucie winy, że staracie się za mało. Ale uwaga – to już manipulacja rzekomego przyjaciela, który chce, żebyście się tak czuli.

Warto jednak pamiętać, że przyjaźnie i ludzie zmieniają się z biegiem czasu i zapewne twoja relacja też może się zmienić. Przyglądajmy się naszym przyjaźniom, zwłaszcza gdy pojawiają się w naszym życiu z zaskoczenia. Prawdziwi przyjaciele, którzy są w naszym życiu, będą nas napędzać, wspierać, sprawiać, że będziemy czuć się silni, mocni, bo mamy ich obok siebie.


źródło: Yourtango


Lifestyle

Nieudany związek? 34 lekcje, które wyniosły kobiety po swoich rozstaniach

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
24 sierpnia 2018
Fot. iStock/Milan_Jovic
 

Każdy z nas ma za sobą nieudany związek. Założę się, że gdyby spytać was o lekcję, jaką otrzymaliście po rozstaniu z niewłaściwym facetem (takim musiał się okazać, skoro nie jesteście razem), bylibyście w stanie wyciągnąć choćby jeden wniosek – to, czego nauczyło was to doświadczenie.

A jeśli złożymy jeden do jednego, to może uzbierać się nam nawet 100 lekcji, jakie dostaliśmy po nieudanym związku. Porozmawiałam, poczytałam, zebrałem w całość. Gotowe? Ciekawe czy ze wszystkimi się zgodzicie.

1.
„Oczekiwanie, że mężczyzna się zmieni, to największy błąd, jaki kiedykolwiek popełniła kobieta”.

2.
„Jeśli on od początku nie jest facetem, którego jesteś w 100% pewna, zostaw go i idź dalej.”

3.
„Miłość do siebie samego  jest podstawą każdego związku”.

4.
„Nie oczekuj, że oszust kiedykolwiek się zmieni”.

5.
„Nie ma znaczenia, jak długo się znacie i jak wiele razem przeszliście. Jeśli on zdecyduje się odejść, nic nie zrobisz. Ale możesz zadbać o jedno – o swoją równowagę. Kochaj i szanuj siebie przede wszystkim”.  wzlotów i upadków dzielicie. Jeśli zdecyduje się odejść i zawrócić, nic nie możesz zrobić. Ale zawsze możesz odzyskać równowagę, o ile ją masz. Przede wszystkim kochaj i szanuj siebie. „

6.
„Kochaj siebie bardziej niż kochasz jego. Zawsze”.

7.
„Czasami lepiej puścić i iść dalej, niż walczyć.”

8.
„Każdy związek, choćby nie wiadomo jak dobrany, by przetrwać, wymaga wiele pracy i zaangażowania obu stron. Naucz się doceniać rzeczy za to, czym są, a nie nieustannie poszukiwać czegoś lepszego. Prawdziwe życie zaczyna się dopiero po „żyli długo i szczęśliwie”.

9.
„Naucz się wybaczać. I niech przebaczenie nie kojarzy ci się z tym, że zapominasz, co się stało. Wybaczając pozwalasz sobie iść dalej. Przebaczenie zapewnia spokój ducha”.

10.
„Kiedy ktoś cię nieustannie krzywdzi, odjedź. Wbrew pozorom to naprawdę jest proste, trzeba tylko podjąć decyzję. Ustal swoje granice”.

11.

„Nie ratuj małżeństwa dla dzieci. Nie mów, że to dla ich dobra. To one cierpią najbardziej”.

12.
„Nie zakochuj się w kimś, kto sprawia, że myślisz, że miłość jest trudna. Prawdziwa miłość powinna czymś tak naturalnym jak oddychanie. Nie ignoruj ​​swojej intuicji. Bądź z kimś, kto ciebie docenia, kto nigdy cię nie skrzywdził – słownie, emocjonalnie lub fizycznie. Bądź z kimś, kto jest twoim partnerem, kto czyni wasz związek priorytetem”.

13.
„Miej własne życie. Uszczęśliwiaj się. Nie czekaj aż ktoś to zrobi za ciebie. Ciesz się, że możesz spędzić czas z samą sobą. Zadbaj o swój rozwój”.

14.
„W przypadku jakiegokolwiek problemu z relacjami istnieją trzy strony: jego (lub jej), jej (lub jego) i obiektywna rzeczywistość. Widziałem, sposób, wiele, wiele, obiecujące, więzi i, Wszyscy myślą, że mają rację i cierpią.

15.

„Bądź szczęśliwa. Myśl pozytywnie. Nigdy nie żałuj, że spotkałaś go na swojej drodze. Przebacz i zapomnij. Nie rujnuj swojego poczucia własnej wartości. Pamiętaj, że zasługujesz na szczęście. Przestań osądzać siebie. Bądź piękna. Bądź sobą. Bądź królową”.

16.

„Najważniejsze, to być wystarczająco odważnym, by nie poświęcić szacunku do samej siebie”.

17.

„Nie ignoruj znaków, które podpowiadają ci, że ten związek jest dla ciebie nieodpowiedni. Bądź ostrożna”.

18.

„Zawsze mówię sobie, nie ma czegoś takiego jak nieudany związek… to jest zawsze dwoje różnych ludzi.”

19.

„Pamiętaj, że zasługujesz na kogoś, kto kocha cię prawdziwie. Nie żałuję ani jednego związku, bo to one sprawiły, że stworzyłam dojrzałą relację, w której jestem świadoma zarówno dobra, którego doświadczam jak i problemów”.

20.
„Ludzie przychodzą i odchodzą. To naturalne. Podobnie kończą się związki. Czasami już nic więcej nie jesteśmy w stanie dać sobie nawzajem”.

21.

„Naucz się mówić: „wystarczy”, „już dość”, także w związku”.

22.

„Pamiętaj, że masz prawo mówić, co czujesz. Nawet jeśli nie jest to przyjemne dla twojego partnera”.

23.

„Bez względu na to, jak bardzo kogoś kochasz, nie pozwól, by zniszczył twoje poczucie wartości. Pamiętaj, że ślepe zaufanie prowadzi do zniszczenia”.

24.

„Najpierw pokochaj siebie, wtedy spotkasz właściwego człowieka. Jeśli tego nie zrobisz, nigdy nie będziesz w stanie dać szczęście drugiej osobie”.

25.

„Czyny przemawiają bardziej niż słowa, dlatego bądź uważna na to co on mówi, a co robi”.

26.
„Życie jest za krótkie, by je zmarnować na związki, które nie dają nam szczęścia”.

27.

„Nie trwaj w związku tylko dlatego, że myślisz, że odejście jest porażką. Czasami związku nie da się uratować”.

28.
„Kochaj swoim sercem. Ale nie z całego serca, zostaw trochę dla siebie. Nie zmuszaj się do akceptowania swojego związku”.

29.

„Ktoś, kto naprawdę cię kocha, nigdy by cię nie opuścił”.

301.

„Nieprawda, że on zmarnował ci życie, pamiętaj o tych dobrych chwilach i idź do przodu po swoje szczęście”.

31.

„Miłość czasami nie wystarcza. Masz prawo wymagać więcej od związku”.

32.

„Nie ulega presji. Nie wiąż się z kimś, bo „już najwyższy czas”, „bo później nikogo już nie znajdziesz”, bo to przyjaciel rodziny, znajomych, bo trzeba dać mu szansę. Postępuj zgodnie z tym, co ty czujesz”.

33.
„Nie ignoruj ​​swoich własnych uczuć. Jeśli uważasz, że związek jest zły, to tak właśnie jest”.


Lifestyle

Mąż ją zdradził i wyśmiewał się z niej z kochanką. Dzisiaj na pewno tego żałuje

Redakcja
Redakcja
24 sierpnia 2018
Fot. Screen z Instagrama /queen b_b

Bycie zdradzonym przez najbliższą i ukochaną osobę to jedna z najgorszych rzeczy, jaka można nas spotkać. Tak przynajmniej wygląda na samym początku. Okazuje się jednak, że nawet najtrudniejsze doświadczenia możemy przekuć na sukces, czyli zmianę swojego życia na lepsze. 

Tak właśnie stało się z Betsy Ayala, Amerykanką mieszkającą w Teksasie, która kilka miesięcy po porodzie odkryła, że jej mąż ją zdradza. Jak się dowiedziała? Przypadkiem trafiła na SMS-y między mężem a kochanką, w których oprócz miłosnych wyznań wyśmiewali się z jej tuszy i z tego, jak wygląda. a ona właśnie urodziła dziecko męża, kiedy się dowiedziała.

34-latka była zdruzgotana. „Byłam ze swoim mężem odkąd skończyłam 17 lat, poświęciłam całe życie temu związkowi” – mówiła. Dowiedziała się, że jej mąż nazywa ją wśród znajomych i przy kochance grubą krową – a to tylko jeden z łagodnych epitetów. Była załamana, jej świat rozpadł się na kawałki.

Została sama z półrocznym dzieckiem i stu kilogramami wagi. Szukała sposobu na odreagowanie stresu, traumy i tego wszystkiego, co ją spotkało.

Zaczęła od drobnych zmian – wyeliminowała słodkie przekąski, zaczęła chodzić na zumbę, ćwiczyć z siostrą. W ciągu dwóch lat jej waga drastycznie spadła. Dzisiaj, jak sama mówi, jest wdzięczna za to, co się stało. Płakała po każdym treningu, ale chciała tej zmiany dla siebie i dla swojej córki, dla której pragnęła stać się przykładem godnym naśladowania.

Ayla wspomina, że zawsze była pucołowatym dzieckiem, nigdy nie uprawiała sportu, bo nie miała na to ochoty. Jedzenie było dla niej leczeniem frustracji, żalu, złości.

Dzisiaj jest zupełnie inną osobą. Nie tylko z zewnątrz. Wcześniej negatywnie nastawiona do świata, nieszczęśliwa, stała się bardziej pewna siebie i z uśmiechem patrzy na swoje życie.

Tylko pogratulować!  Zresztą, zobaczcie sami.

 

#TransformationTuesday!!! This is my motivation #PrincessBella 👧🏻 She will never be the reason I don’t have time to be healthy or I can’t invest in my health or well-being she is first and foremost the reason I make the time and find a way because I know if there’s one person who will make or break her life it’s me … I could tell her a million times to be healthy or to love herself but I would much rather show her than tell her. Don’t let your why be your why not. Everyone assumes I made a change in my life when my relationship fell apart but I actually started when she was 3 months old months before that happened and she is the reason I kept going even through the most difficult time in my life because I knew that now more than ever she was going to need a strong mom and I never want her to feel like she’s the reason I didn’t do something she is the reason I do everything. 👑🐝❤️ ——————————————– #21dayshakechallenge #lightthematch #alwaysinpursuit #noquitters #joinmyteam #Herbalife #herbalife24 #queenb #getfitnowaskmehow #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #motivation #noexcuses #bestlifeever #consistency #fitness #fitspo #weightloss #transformation #bodyafterbaby #wellnesscoach #fueledbyherbalife #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

#TransformationTuesday 🙌🏼 The biggest thing we always focus on when we want a transformation is weight and size … I see so many transformations from my clients and friends and colleagues and the thing people don’t see or realize are all the other things that change during the process … you see their eyes and their demeanor, the way the fix themselves up, the way they dress, the way they speak and how they walk into a room and everything is different. I think so often people tell me how drastic mine was but I thinks it’s not only because of the weight or the size but because of my soul. You can see in someone’s smile or their gaze when they are truly happy and just in sync 100% with who they are because they are in love with themselves again. That feeling, that happiness and that peace to just exist completely on your own terms is indescribable and priceless. 👑🐝❤️💋 #iownthisnow ——————————————– #21dayshakechallenge #lightthematch #alwaysinpursuit #noquitters #joinmyteam #Herbalife #herbalife24 #queenb #getfitnowaskmehow #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #motivation #noexcuses #bestlifeever #consistency #fitness #fitspo #weightloss #transformation #bodyafterbaby #wellnesscoach #fueledbyherbalife #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

I don’t get older anymore I just level up baby, old enough to know better, young enough not to care and experienced enough to do it right 🔥😈 116 lbs later who said you can’t be a #momboss and not have all the fun 💋 Step 1 learn the rules Step 2 break every single one … I conform to no one ✌🏼 #transformationtuesday #handleit #notliketherest #dalebebe #queenb 👑🐝❤️💋 ——————————————– #justgettingstarted #lightthematch #alwaysinpursuit #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #fitspo #weightloss #transformation #fueledbyherbalife #boss #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter #Herbalife #herbalife24 #fitness #liftheavy #liftshit #queenb

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)

#TransformationTuesday 🙌🏼 “MAKE IT HAPPEN, SHOCK EVERYONE” 👊🏼 … If you think you’ve seen the best of me, brace yourself 🔥 The more times I challenge myself and get uncomfortable and do things I’m afraid of the more I understand that I really am my only limit … my decisions, the company I keep, how hard i push myself, whether I let fear stop me from doing something, it’s all on me. One thing to know about me? I hate being afraid … if I am afraid to do something or say something I do it anyway with the sole purpose of getting rid of that fear. Has it gotten me in trouble? YES … But it has taught me that I’m way tougher than I thought and a lot more capable than I ever imagined. I have fears just like everyone else I just don’t let them run my life anymore 👑🐝🔥💋 #115lbsdown #relentless #youvsyou #idontplaygames #runyourlife #bossup ——————————————– #youvsyou #lightthematch #alwaysinpursuit #relentless #fitmom #fitchick #girlswholift #momswholift #fitspo #weightloss #transformation #fueledbyherbalife #boss #mommymakeover #weightlosstransformation #beforeandafter #Herbalife #herbalife24 #fitness #liftheavy #liftshit #queenb

Post udostępniony przez Betsy Ayala (@queen_b_b)


źródło: Independent


Zobacz także

7 sygnałów świadczących o tym, że jesteś w złym towarzystwie. Może czas najwyższy zmienić znajomych?

Chcecie uratować wasz związek? Oglądajcie razem seriale. Nałogowo

Chcecie uratować wasz związek? Oglądajcie razem seriale. Nałogowo

Związek kohabitacyjny – na czym polega? Co warto o nim wiedzieć?