Związek

Co się dzieje, gdy empata zakocha się w narcyzie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 października 2018
Fot. istock/YakobchukOlena
 

Kiedy czujesz całym sobą emocje innych, zdarza się, że wchodzisz w relacje, które nie powinny mieć racji bytu. Pochłaniasz złą energię i chcąc nie chcąc karmisz się nią. Gdy pokochasz narcyza, tworzycie związek unikalny, ale bardzo trudny. Oto, co dokładnie się dzieje…

Empata wchodzi w związek, w który pragnie głębokiej, bezwarunkowej miłości. Czuje, że jego potrzeba miłości jest spełniona, nawet jeśli narcyz nie robi nic, aby upewnić swojego partnera.

Empata zaczyna wierzyć, że jego relacja jest wyjątkowa, jedyna. Narcyz zdaje się to potwierdzać.

Wydaje się, że narcyz pragnie tego związku tak samo jak empata. W rzeczywistości narcyz nie chce niczego, prócz ciągłej adoracji, a osoba, która zawsze jest gotowa to zrobić, idealnie do niego pasuje.

W miarę upływu czasu empata będzie czuł się coraz bardziej niekompetenty, niedoskonały. Nawet jeśli nie zostanie to bezpośrednio powiedziane, narcyz zacznie to sugerować, udowadniając na każdym kroku, że lepiej radzi sobie z rachunkami, organizacja itd. . To sprawi, że empata zacznie wierzyć, że bez narcyza sobie nie poradzi.

Gdy ich więź będzie coraz silniejsza, empata uzna, że jest to nie do zniesienia, gdy narcyz cierpi – z jakiegokolwiek powodu.

Gdzieś po drodze empata zaczyna czuć, że boi się bronić swoich prawdziwych potrzeb.

Im więcej miłości, troski, poświęcenia, uczucia i pracy, którą empata wkłada w sprawianie, że związek działa, tym potężniejszy staje się narcyz. W tym momencie może być trudno zauważyć, że istnieją rzeczywiste problemy w związku.

W końcu empata zaczyna przyjmować cechy narcyza. Ponieważ jego potrzeby emocjonalne nie są zaspokajane, mocno deklaruje: „Moje uczucia są ważne”, a narcyz tego nie lubi. To on miał być w centrum, to nie tak miał wyglądać ten związek.

Czy na tym kończy się miłość? Nie. Jeszcze przez chwilę empata miota się, walczy, wraca. Ma poczucie winy, ale jednocześnie coraz lepiej rozumie, widzi, że to się nie uda. Cierpi, bo pokochał szczerze. Jak to się jednak często w jego wypadku zdarza, nie pokochał konkretnej osoby, lecz emocje z nią związane. Pokochał wizerunek, w który uwierzył. Rozczarowanie boli, ale również leczy.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Związek

Makijaż w mgnieniu oka – najnowsze pomadki, liner i lakiery hybrydowe

Redakcja
Redakcja
18 października 2018
Fot. iStock / JANIFEST
 

Jak wiadomo każda kobieta ma swój ulubiony zestaw kosmetyków do makijażu. Jedne z nas mówią, że zawsze muszą mieć pomalowane rzęsy inne, że bez dobrego podkładu ani rusz, a kolejne, że wypielęgnowane i pięknie pomalowane paznokcie to podstawowy element ich wizerunku.

W codziennym makijażu wszystko zależy od tego jaki zawód wykonujemy i na co możemy sobie pozwolić. Jedno jest pewne – zawsze chcemy dobrze się czuć, by spełniać z odwagą i pasją obowiązki dnia codziennego.

Marka Eveline Cosmetics nieustannie udoskonala swoje produkty, tworząc nowe, innowacyjne, wydajne i łatwe w aplikacji produkty do makijażu.

W tym miesiącu do nowości makijażowych dołączyły eleganckie pomadki Color Edition, Liner Precise Brush i 4 nowe odcienie lakierów hybrydowych. Pomadka Color Edition dostępna jest w 6 nowych kolorach wpisujących się w trendy!

Lakiery Hybrydowe znajdziecie w 4 nowych odcieniach, które pomogą Wam stworzyć świetną kompozycję kolorystyczną wraz z pomadkami, a Liner został zaprojektowany w taki sposób, że nawet amatorki wykonywania kreski – zrobią to w mgnieniu oka.

Nowość! KREMOWA, ULTRA LEKKA  Pomadka Color Edition

Konsystencja pomadki COLOR EDITION zapewnia przyjemną aplikację, a przedłużona trwałość sprawia,  że można cieszyć się wspaniałym kolorem przez cały dzień. Dodatkowo formuła wzbogacona w masło aloesowe i witaminę E intensywnie nawilża i odżywia skórę ust.  Eleganckie  opakowanie  podkreśla gamę kolorów pomadek COLOR EDITION. Pomadki w 6 nowych kolorach: od mlecznej czekolady, przez subtelny odcień różanych ogrodów, po zmysłową, klasyczną czerwień,  zdobędą  damskie i męskie serca.

Cena: 15,30 zł

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nowość ! PRECISE BRUSH LINER

Nowy liner zakończony jest precyzyjnym, miękkim pędzelkiem, który sprawia, że malowanie kreski staje się wyjątkowo proste. Pozwala uzyskać na oku zróżnicowany efekt. Jest idealny zarówno dla początkujących, jak i ekspertek w robieniu makijażu. Innowacyjna formuła sprawia, że kreska jest odporna na ścieranie i trwała aż do 24 godzin.

Fot. Materiały prasowe

Cena: 18,99 zł

NOWOŚĆ! 4 NOWE ODCIENIE

Lakiery hybrydowe Eveline Cosmetics to paleta 20 kolorów oraz specjalna baza i top. Szeroki, wygodny pędzelek oraz łatwa do nakładania formuła sprawiają, że wykonasz idealny, profesjonalny manicure hybrydowy bez wychodzenia z domu. Możesz cieszyć się jego trwałością nawet do dwóch tygodni. Na sezon jesienno-zimowy Eveline Cosmetics proponuje 4 nowe odcienie zgodne z trendami i potrzebami klientek.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Cena: 21,99 zł


Związek

Czy wiecie, że… Fantastyczna kampania Barbie. Każdy powinien ją zobaczyć

Redakcja
Redakcja
17 października 2018
Fot. Screen z Facebooka/Barbie

Czy wiecie, że…

dziewczynki już w wieku pięciu lat przestają wierzyć, że zostaną prezydentami, inżynierami, naukowcami, prezesami?

dziewczynki trzy razy rzadziej dostają zabawki związane z nauką?

rodzice w Google dwa razy częściej pytają czy ich syn jest utalentowany, a nie córka?

Fantastyczna kampania Barbie, która w prosty sposób odsłania stereotypy, które nadal funkcjonują w naszym świecie i które my często nieświadomie pogłębiamy.

Obejrzyjcie i podajcie dalej, bo to ważne! Brawo dla Barbie.


Zobacz także

Czujesz, że zaniedbaliście wasz związek? Trzy ćwiczenia, które pomogą odbudować między wami bliskość

Rozwód z klasą? Nie słyszałam, nie widziałam. No chyba, że na filmie

Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje? 10 przykładów pewnych zachowań