Go to content

Kosmetyki przyjmują różne formy. Nie zastanawiaj się co lepiej działa, ale dlaczego…

Fot. iStock / NikiLitov

Większość kobiet przywiązuje dużą uwagę do kosmetyku, który wybiera. jednak nad wyraz często skupiamy się na marce kosmetyku, jego właściwościach – zamiast przenieść swoją uwagę na znacznie cenniejsza informację. Dlaczego ma takie, a nie inne działanie. Przecież nad wyraz często większe znaczenie ma fakt w jaki sposób nasza skóra ma skorzystać z jego aktywnych składników i czy zawartość kosmetyku naprawdę da z siebie 100 procent. Oprócz formy i „nasycenia” składnikami aktywnymi istotny jest fakt w jakich okolicznościach będziemy z niego korzystać.

Niektóre preparaty genialne w rękach kosmetyczki w naszych stają się zmarnowanym potencjałem i odwrotnie.

Wanda Hawryłkiewicz, konsultant krajowy KLAPP Cosmetics
Mając w ręku kosmetyk najczęściej zadajemy sobie pytanie: „Czy jest odpowiedni dla naszej cery?”, „Jak działa?”, „Lepszy krem czy ampułka?” itp. Rzadziej zastanawiamy się nad tym „Dlaczego?”, a powinno być to zasadnicze pytanie. Kosmetyki stosowane zarówno w warunkach domowych jak i gabinecie kosmetycznym przyjmują różnorakie formy: kremu, maski czy serum. Które są lepsze? Nie ma lepszych i gorszych form kosmetyków. Odróżnia je koncentracja składników biologicznie czynnych. Ten fakt, obok zakresu działania, jest niezwykle istotny w pielęgnacji skóry.

Jak w takim razie zadbać z głową o skórę, wykorzystać najlepiej istniejące możliwości i jeszcze nie przepłacić? Podpowiadamy.

Mała ampułka – wielki efekt

Serum i koncentrat – z pewnością kojarzycie te kosmetyki, choć kosmetyczka zazwyczaj mówi do nad tajemniczym slangiem „ampułka”. Wszystko za sprawą szklanej ampułki, w której znajdują się specyfiki. To produkty bardzo skoncentrowane, z wysoką zawartością aktywnych składników biologicznych. I w przypadku tej formy kosmetyków wybór jest ogromny:

Wanda Hawryłkiewicz, konsultant krajowy KLAPP Cosmetics
Niewielka dawka wyspecjalizowanego koktajlu składników aktywnych, w zależności od kompozycji przeznaczona jest do intensywnej pielęgnacji bądź krótkoterminowej kuracji skóry o określonych potrzebach. Dobór zawartości serum może być różnoraki i zawierać składniki rozpuszczalne w wodzie lub w olejach: witaminy, ekstrakty ziół, z alg itp.

Wśród ampułek możemy znaleźć produkty mocno ukierunkowane ze względu na rodzaj skóry, czy też problemy z którymi się zmagamy. Oprócz tego musimy zmierzyć się z wyborem „wodna” czy „tłuszczowa”? A gdyby tak nie trzeba było wybierać?

W wyniku badań nad wykorzystaniem lipidów w połączeniu z roztworami wodnymi w pielęgnacji skóry KLAPP Cosmetics stworzył ampułki dwufazowe. Z wyglądu przypominają dobrze już nam znane np. dwufazowe płyny do demakijażu. Wyraźnie widać, że szklana fiolka zawiera dwa rożne płyny. I to własnie ich połączenie obiecuje naszej skórze bardzo wiele. Bo ich aktywność na skórze jest zupełnie nową jakością.

Można powiedzieć, że dzięki takiemu rozwiązaniu aktywne biologicznie składniki nie wchodzą sobie w paradę. Dopiero po wymieszaniu obu faz (wodnej i tłuszczowej) zyskują pełnię mocy i od razu lądują na skórze. Można jest stosować rano lub (i) wieczorem – nie stanowią żadnej przeszkody w wykonaniu makijażu.

Warstwa wodna, bogata w substancje biologicznie czynne (witaminy, ekstrakty roślinne) występuje w harmonii z lipidami pochodzenia naturalnego – tworzącymi fazę tłuszczową. Dwufazowość zapewnia precyzyjne i błyskawiczne działanie serum oraz intensywną pielęgnację skóry. Ampułki polecane są do każdego typu cery w każdym wieku, nawet wrażliwej.

Ampułki są dla kobiet bardzo dobrym przyjacielem – odpowiednio dobrana ampułka może spełnić nasze zachcianki o efektach tu i teraz. Cały zalecany program pielęgnacyjny za pomocą ampułek dwufazowych trwa dwa tygodnie, jednak dzięki silnemu skoncentrowaniu składników tego preparatu, pierwsze efekty możemy odczuć już krótko po zastosowaniu.

Cztery ampułki, którą wybrać?

Dwufazowe ampułki POWER EFFECT Bi-Phase Serum łączą najwyższej czystości, przyjazne skórze oleje migdałowy i jojoba z działaniem substancji aktywnych zawartych w fazie wodnej, dobranych w wyjątkowych kompozycjach – wyspecjalizowanych we wsparciu skóry z określonymi problemami. Energiczne wstrząśnięcie ampułką pozwala na rozproszenie się cząsteczek lipidów w fazie wodnej, tworząc w ten sposób jednorodną emulsję. Aksamitnie delikatna konsystencja produktu jest doskonale tolerowana przez skórę, łatwo się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu i błyskawicznie przynosi poprawę jej wyglądu. POWER EFFECT Bi-Phase Serum doskonale sprawdza się w pielęgnacji domowej jako dodatek do kremu lub jego substytut. POWER EFFECT Bi-Phase Serum pozostawia skórę dogłębnie odżywioną z długotrwałym odczuciem komfortu i odprężenia.  KLAPP Cosmetics proponuje aż cztery wyjątkowe ampułki:

BI-PHASE Serum + HyaluronPOWER EFFECT BI-PHASE SERUM + HYALURON (NAWILŻENIE ▪ WYPEŁNIENIE)

Faza wodna to kompozycja oligosacharydów z kwasem glukuronowym

Faza olejowa skomponowana z oleju migdałowego, jojoba oraz geranylgeraniolu

Składniki aktywne: ekstrakt z drożdży, kwas hialuronowy, oligosacharydy, kwas glukuronowy, olej migdałowy, olej jojoba, Revidrat™

Efekty stosowania:

– odbudowa płaszcza ochronnego naskórka

– przywrócenie naturalnego poziomu nawilżenia

– wygładzenie skóry

BI- PHASE SERUM + HYALURON zapewnia ogromne wsparcie pielęgnacyjne dla skóry ze skłonnością do odwodnienia. Jego zadaniem jest wiązanie wilgoci i ochrona naskórka przed wysuszeniem. Przywraca skórze jej naturalną odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. To idealna suplementacja skóry, uzupełniająca niedobory wilgoci oraz redukująca zmarszczki i bruzdy. Dzięki delikatnej konsystencji, szybko się wchłania, zapewniając optymalne i długotrwałe nawilżenie.  Pozostawia skórę idealnie gładką i aksamitną w dotyku.

BI-PHASE Serum + Vitamin CPOWER EFFECT BI-PHASE SERUM + VITAMIN C (AKTYWCJA ▪ REWITALIZACJA ▪ ROZŚWIETLENIE)

Faza wodna z ekstraktami komórek macierzystych z pomarańczy i ekstraktem z różowego grejpfruta oraz witaminą C

Faza tłuszczowa z olejem migdałowym, z nasion słonecznika i jojoba oraz witaminą E

Składniki aktywne: witamina C, ekstrakty komórek macierzystych z pomarańczy, ekstrakt z różowego grejpfruta, olej migdałowy i olej jojoba

Efekty stosowania:

– pobudza aktywność komórek

– wspiera regeneracje i odbudowę naskórka

– spowalnia proces starzenia się komórek

– aktywuje odbudowę kolagenu

POWER EFFECT BI- PHASE SERUM + VITAMIN C przywraca witalność skórze  zmęczonej i pozbawionej blasku. Wysoko stężone składniki czynne, takie jak witamina C i E, ekstrakty komórek macierzystych pomarańczy oraz ekstrakt  różowego grejpfruta pobudzają w znacznym stopniu aktywność komórek. Znana jako “wymiatacz” wolnych rodników –  witamina C jest przeznaczona do ochrony skóry przed szkodliwymi wpływami środowiska. Oleje roślinne o wysokiej jakości nadają skórze nieskazitelną gładkość w dotyku. Delikatna tekstura serum szybko się wchłania i zapewnia skórze wyraźnie rozświetlony wygląd.

UWAGA: Podczas aplikacji serum może być odczuwane delikatne mrowienie skóry, które szybko ustępuje.

BI-PHASE Serum +RetinolPOWER EFFECT BI – PHASE SERUM+RETINOL (STYMULACJA ▪ WZMOCNIENIE ▪ WYGŁADZENIE)

Faza olejowa:  skomponowana z oleju migdałowego, jojoba, z nasion słonecznika oraz geranylgeraniolu

Faza wodna  z „grzybem długowieczności”- Kombuchka

Składniki aktywne:  retinol, geranylgeraniol, Renovage, Kombucha, olej migdałowy, olej jojoba, Kombuchka, Matrixyl 3000

Efekty stosowania:

– wyrównuje koloryt skóry

– wzmacnia barierę ochronną skóry

– stymuluje produkcję kolagenu

– chroni przed skutkami stresu oksydacyjnego

– wypełnia drobne zmarszczki

– wspiera wygładzenie skóry

POWER EFFECT BI – PHASE SERUM + RETINOL spełnia rolę  idealnego “wzmacniacza” do pielęgnacji skóry dojrzałej, skłonnej do odwodnienia. Doskonale dobrane połączenie witaminy A, ekstraktu z  Kombuchka bogatego w witaminy z grupy B i witaminę C oraz wysokiej jakości olejów roślinnych. Serum przeznaczone jest do wzmocnienia naturalnej bariery ochronnej skóry. Stosowane systematycznie pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje swoje naturalne napięcie i elastyczność. Zmarszczki i linie są zredukowane. Przedwczesny proces starzenia zostaje opóźniony. Delikatna struktura Serum szybko się wchłania i pozostawia skórę gładką i aksamitną w dotyku.

BI-PHASE Serum + RegestrilPOWER EFFECT BI-PHASE SERUM + REGESTRIL™ (PRZECIWZMARSZCZKOWE ▪ NAPINAJĄCE ▪ WZMACNIAJĄCE)

Faza tłuszczowa zawiera olej migdałowy i jojoba

Faza wodna zawiera glaucynę i lipopeptydy

Składniki aktywne: Matrixyl synthe 6, Ovaliss™, lipopeptydy, olej migdałowy, olej jojoba, ekstrakt z nasion zielonej fasoli, rutyna

Efekty stosowania:

– napina i wzmacnia

– powstrzymuje powstawanie zmarszczek i bruzd

– wspiera regenerację komórek

POWER EFFECT BI-PHASE SERUM + REGESTRIL™ jest idealne dla poprawy sprężystości  skóry dojrzałej z pierwszymi objawami starzenia  oraz skłonnej do zmarszczek. Przeznaczone jest do „walki” z podwójnym podbródkiem!  Modeluje kontur twarzy. Dzięki wysoko skoncentrowanym składnikom aktywnym i kompozycji silnych peptydów skóra wygładza się i napina, a dzięki temu drobne zmarszczki i bruzdy ulegają znacznemu spłyceniu. Oleje roślinne o wysokiej jakości – olej z migdałów i olej jojoba nadają skórze nieskazitelną gładkość w dotyku. Delikatna struktura serum szybko się wchłania. Serum jest szczególnie polecane do stosowania przed „wielkim wyjściem”.

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wszystkie ampułki BI-PHASE SERUM nie zawierają parabenów, PEG, olejów mineralnych i posiadają niesamowity, ekskluzywny zapach! Można je zakupić w wybranych gabinetach kosmetycznych współpracujących z KLAPP Cosmetics lub na www.klapp-cosmetics.pl

Odwiedź nas na Facebooku.


*mgr Wanda Hawryłkiewicz – dziekan Niepublicznej Wyższej Szkoły Medycznej we Wrocławiu, konsultant krajowy KLAPP Cosmetics

Artykuł powstał we współpracy z KLAPP Cosmetics Polska