Lifestyle Związek

11 porad jak się nie dać internetowym oszustom matrymonialnym

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
28 lipca 2017
11 porad jak się nie dać internetowym oszustom matrymonialnym
fot. iStock/ martin-dm – 11 porad jak się nie dać internetowym oszustom matrymonialnym
 

Miliony ludzi na całym świecie randkuje przez Internet – nikogo już nie dziwi ten sposób poszukiwania miłości i rozpoczynania związków. Niestety, w sieci jest też mnóstwo osób, dla których to nie uczucia i potrzeba bliskości jest najważniejsza, a kwestie finansowe – a konkretnie pieniądze, które można wyłudzić romansując na czatach i udając zakochanie. Jak się nie dać internetowym oszustom matrymonialnym? Trzeba zachować czujność, nie dać ponieść się marzeniom i przestrzegać kilku zasad.

Jak się nie dać internetowym oszustom matrymonialnym

Upewnij się, zanim zaakceptujesz zaproszenie na Facebooku

Jeśli ktoś twierdzi, że macie wspólnych przyjaciół i zaprasza się na Facebooku, upewnij się, że rzeczywiście mówi prawdę. Sprawdź listę jego znajomych, przejrzyj profil i wpisy. Jeśli coś zaniepokoi cię lub wyda się nieprawdziwe, bądź czujna – wielu naciągaczy tworzy fałszywe profile!

Przejrzyj jego zdjęcia

Możesz skorzystać ze specjalnego programu, by sprawdzić, czy jego zdjęcia nie pojawiły się gdzieś indziej lub nie są fotografiami znalezionymi w Internecie! Może się okazać, że uśmiechnięty mężczyzna ze zdjęcia jest profesjonalnym modelem, a jego wizerunek jest bezprawnie wykorzystywany do niecnych celów.

Utrzymuj rozmowę na serwisie randkowym

Jeśli rozmawiacie na czacie na portalu randkowym, niech zostanie tak do czasu, gdy będziesz pewna, że tożsamość rozmówcy i jego zamiary są jak najbardziej w porządku. Nie podawaj zbyt łatwo szybko swoich danych, numeru telefonu, miejsca pracy, a jeśli ktoś zbyt mocno naciska zachowaj czujność – pamiętaj, że raz podanych informacji nie da się już cofnąć!

Wygoogluj go!

Wpisz imię i nazwisko, które podał ci internetowy ukochany w wyszukiwarkę Google! To bardzo proste, a może uchronić cię przed oszustwem. Naciągacze niekiedy przywiązują się do swoich fałszywych tożsamości, a oszukane kobiety dzielą się swoimi przeżyciami np. na forach. Warto sprawdzić, czy nazwisko potencjalnego partnera nie figuruje gdzieś na czarnej liście lub nie jest w związku małżeńskim.

Sprawdzaj jego miłosne wyznania

Jego miłosne wyznania lub wiersze, dla których byłaś inspiracją wydają ci się podejrzane lub dziwnie znajome? Ponownie z pomocą przychodzi ci Internet! Skopiuj otrzymaną wiadomość i wklej ją w wyszukiwarkę – może się okazać, że twój luby ma prawdziwy talent pisarski, ale może też wyjść na jaw jego kłamstwo. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli „pożyczył” czyjś tekst nie znaczy to, że jest oszustem – może chciał ci po prostu zaimponować?

Zachowaj odpowiednie tempo znajomości

Jeśli ktoś po zaledwie kilku rozmowach wyznaje ci miłość, nagle chce się spotkać z tobą (często  prosząc przy okazji o pieniądze na bilet itp.), planuje waszą przyszłość lub nawet oświadcza się,  nie daj się nabrać. To wszystko pięknie wygląda w filmach i książkach, ale w rzeczywistości często jest jedynie grą i kłamstwem, które nie skończy się słowami „i żyli długo i szczęśliwie”, ale złamanym sercem i zawiedzionymi nadziejami!

Porozmawiaj z nim na video chacie

Najszybszym sposobem na złapanie oszusta jest zaproszenie go do chatu video! Zazwyczaj naciągacz nie chcą rozmawiać „na żywo” i pokazywać swojej twarzy – nie może, bo tak naprawdę facet, którego znasz z portalu nie istnieje!

Unikaj rozmów o finansach

Jeśli ktoś wypytuje cię o zarobki, posiadane dobra materialne, stan finansów, albo waszym tematem rozmów są ciągle pieniądze, kredyty, pożyczki, superoferty inwestowania i pomnażania oszczędności, to powinna zapalić ci się czerwona lampka! Może jest z zawodu bankierem i finanse to jego prawdziwa pasja, ale często tak zachowują się internetowi kanciarze!

Uważaj, jeśli prosi cię o pieniądze

Łzawa historia o chorej siostrze, trudnej sytuacji, niespodziewanych problemach okraszona czułymi słowami i wyznaniami miłosnymi może być rzeczywistości (i często jest) jedną, wielka bujdą! Oszust powie wszystko, by cię zmiękczyć, będzie grał na twoich emocjach i wrażliwości licząc na to, że chętniej oddasz mu wówczas swoje pieniądze.

Nie dokonuj żadnych przelewów na jego konto

Chyba nie musimy tego pisać, prawda? Nie przelewaj na jego konto żadnych pieniędzy, nawet jeśli to nie są zawrotne sumy, nie zgadzaj się na żadne umowy w ciemno, nie podpisuj niczego in blanco. Powiedz o tym przyjaciołom i rodzinie, razem sprawdźcie jego profil, a przede wszystkim…

…zgłoś oszustwo lub jego próbę!

Jeśli podejrzewasz, że padłaś ofiarą matrymonialnego oszusta internetowego lub naciągacza, zgłoś to! Zakończ znajomość, wyślij zawiadomienie do administratorów portalu randkowego (jeśli tam go poznałaś), zawiadom policję. Jeśli będziesz milczeć pozwolisz na to, by oszust pozostał bezkarny i dalej okłamywał inne kobiety.  Internetowe oszustwo to przestępstwo!


 

Na podstawie:www.huffingtonpost.com

Zapisz


Lifestyle Związek

Góry latem są piękniejsze! Najlepsze atrakcje Beskidu dla każdego

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
28 lipca 2017
Fot. iStock / borzywoj
 

Jeśli zastanawiacie się, gdzie wybrać się na wakacje lub na weekend i nieśmiało spoglądacie na południe… Nie bójcie się! Pora rozprawić się ze stereotypem, że jadąc w góry trzeba się zmęczyć. Polskie góry, również te niskie (a może przede wszystkim) mają do zaoferowanie bardzo wiele. Przede wszystkim nie spotkacie tu tłumów takich, jak na Giewoncie czy przy Morskim Oku. Możecie leniuchować lub całymi dniami odkrywać nowe szlaki.  A jeśli na wakacje jedziecie po to, żeby odpocząć, a nie się zmęczyć, wszystko to doprawicie dobrym SPA, leżeniem na plaży i masą regionalnych atrakcji!

Sama jestem typem kanapowca, ale polskie góry, szczególnie te niepozorne, niskie, to kierunek idealny dla każdego. Wystarczy spróbować raz, by oddać im serce. W zamian dostaniemy tyle wrażeń i różnorodności, że z pewnością wystarczy na niejedne wakacje.

Zobaczcie koniecznie, co możecie zrobić podczas wizyty w Beskidach. My na bazę wypadową wybrałyśmy Hotel Czarny Potok w Krynicy.

Szlaki piesze i rowerowe

rownowaga-1 aktywnosc-1

Jeśli wybierzecie się w Beskidy, nie będziecie narzekać na brak atrakcji. Położenie i ukształtowanie terenu to wakacyjny strzał w dziesiątkę. Z jednej strony mamy do wyboru wiele szlaków turystycznych na piesze wędrówki, z drugiej są one bardzo zróżnicowane – tak więc, bez względu na to, czy marzy się wam letnia przechadzka czy jednodniowy surwiwal, możecie zaplanować coś dla siebie. Wybrane szlaki piesze wraz z orientacyjnym czasem ich przejścia i powrotu znajdziecie tutaj (klik).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kolejnym sposobem na aktywność jest jazda na rowerze. Szlaków rowerowych w okolicach Krynicy nie brakuje, nie bez powodu właśnie w tu odbywa się słynne Tour de Pologne. Bez obaw, stopień trudności jest bardzo zróżnicowany, znajdzie się wiele ścieżek idealnych dla amatorów. Zobaczcie sześć szlaków rowerowych z opisami trasy tutaj (klik).

Jeszcze jedna, ważna informacja – nie musicie zabierać ze sobą rowerów. W Hotelu Czarny Potok możecie skorzystać z wypożyczalni.

Zwiedzanie

rownowaga-1 aktywnosc-1

Krynica jest doskonałą bazą wypadową. Własnie stąd możecie wybrać się do pobliskiej pijalni wód lub wyskoczyć na jeden dzień do Słowacji. W bezpośreniej okolicy znajdziecie co najmniej kilkanaście destynacji wartych uwagi!

Zobaczcie, ofertę miejscowych wycieczek:

 1. ZWIEDZANIE KRYNICY-ZDRÓJ

 2. WJAZD KOLEJKĄ NA JAWORZYNĘ + SPACER DO SCHRONISKA

 3. MAŁA OJCZYZNA ŁEMKÓW

 4. DO GORZELNI WHISKY – NESTVILLE

 5. TERMY SŁOWACKIE

 6. KAMIANNA – MIODY PITNE

 7. SŁOWACJA – JASKINIA BIELAŃSKA – SZCZYRBSKIE JEZIORO

 8. WYCIECZKA Z DOROŻKAMI I POCHODNIAMI

 9. JAWORZYNA – ZEJŚCIE PIESZO

 10. MUSZYNA MUZEUM REGIONALNE – OGRODY SENSORYCZNE

 11. SPŁYW DUNAJCEM

 12. JEZIORO CZORSZTYNSKIE + ZAMEK W NIEDZICY

 13. KRAKÓW – WYCIECZKA CAŁODNIOWA

 14. KRYNICA-ZDRÓJ DAWNIEJ I DZIŚ

 15. TYLICZ + BARDEJÓW (SŁOWACJA)

 16. VRBOV – BASENY SIARKOWE (SŁOWACJA)

 17. PIENINY POLSKO-SŁOWACKIE (PIESZA)

 18. JAWORZYNA – RUNEK- BACÓWSKA NAD WIERCHOMLĄ – SZCZAWNIK (PIESZA)

 19. PIWNICZNA – OBIDZA – SZCZAWNICA JAWORKI (PIESZA)

DSCF0840

Spływy pontonowe Dolina Popradu

rownowaga-1 aktywnosc-1

Jeśli szukacie większych emocji, wsiadajcie na łódkę. A dokładnie ponton. Wbrew pozorom taki spływ wcale nie jest niebezpieczny, w tych organizowanych w okolicy, biorą udział nawet bobasy 😉 . Okolica jest przepiękna,  a taka wyprawa, to nie lada gratka dla urlopowiczów.

Prywatna plaża w górach

odpoczynek-1 rownowaga-1

Lubię góry, ale wakacje to jedyna szansa, żeby poleżeć na plaży…  Kto z nas nie mierzył się z tym dylematem? Można to pogodzić. Jest w Krynicy prywatna plaża, którą otworzył Hotel Czarny Potok. Kolejny punkt dla „gór”, czyli w jednym miejscu, możecie znaleźć wszystko!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aktywność fizyczna pod kontrolą

rownowaga-1 aktywnosc-1

Wolicie basen, siłownię albo nordic walking? Tego w górach nie zabraknie. Wystarczy wiedzieć, gdzie szukać 😉

Na gości Czarnego Potoku czekają: 

 • basen
 • bilard
 • tenis stołowy
 • piłkarzyki
 • Strefa Cardio – kompleksowo wyposażona siłownia, w ramach której można skorzystać z najwyższej jakości sprzętu treningowego – bieżnie, rowerek poziomy, Orbitrek, hantle czy atlasy ćwiczebne
 • Sala Fitness gdzie w zależności o harmonogramu hotelu, oferujemy zajęcia: pilates, TBC czy Zumba
 • siłownia zewnętrzna z różnymi maszynami
 • kije do Nordic Walking
 • unikalny wielopoziomowy Mini Golf
 • plac zabaw dla dzieci z dużym statkiem
 • salon gier z automatami dla dzieci

Piękne góry i piękny hotel

rownowaga-1 aktywnosc-1 odpoczynek-1

Wiele osób przed wyjazdem w góry powstrzymuje wyobrażenie o mało komfortowych warunkach. Chciałoby się pochodzić z plecakiem, jak za starych dawnych lat, ale spanie jak sardynki w schronisku, które czasy świetności przechodziło we wczesnych PRL-u nie wygląda już tak kusząco, jak 20 lat temu. Nic dziwnego, bo gdy ma się lat 16. czy 20. mamy zupełnie inne oczekiwania. I choć czasem dobrze jest ruszyć w nieznane, nie zawsze chcemy poświęcać wyczekany urlop na takie drobne, fizyczne umęczenie.

Dobra wiadomość jest taka, że i w polskich górach czeka na nas hotel, który niczym nie przypomina ośrodka wypoczynkowego z lat osiemdziesiątych, ani bacówki dla zbłąkanych turystów.

Można pogodzić komfort, a nawet luksus z starym, dobrym górskim klimatem.

Najlepszym przykładem jest nasza baza wypadowa, czyli Hotel Czarny Potok.  Zobaczcie koniecznie, jak pięknie można połączyć współczesne oczekiwania z tradycją i naturą. I wyrzućcie z głowy stereotyp, że w góry muszą być „męczące”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jeśli pogoda spłata wam figla, nie będziecie narzekać. W Czarnym Potoku znajdziecie również ofertę przygotowaną dla dzieci. Kids Club zapewni moc atrakcji pod dachem i na świeżym powietrzu.

Atrakcje w hotelu, czyli co zaplanować na wieczór

rownowaga-1 aktywnosc-1 odpoczynek-1

Dlaczego góry czasem wygrywają z morzem, w tym najstarszym wakacyjnym pojedynku? Cóż, mają jedną dużą przewagę. Oprócz atrakcji, które lepiej lub gorzej możecie sobie zorganizować, mają asa w rękawie. Wieczorne i nocne widoki. Możecie spędzić cały wieczór zachwycając się widokiem świateł niżej położonych miast, tego nie da się zobaczyć nigdzie indziej!

A jeżeli pragniecie bardziej aktywnej rozrywki, wybierzcie dobry hotel.

Czarny Potok pozwoli spędzić wieczór na wiele sposobów. Na terenie hotelu znajdują się trzy restauracje (w tym restauracja regionalna), dwa kluby oraz bar.

Kolejnym atutem jest hotelowe SPA. Już dawno odłożyliśmy do lamusa przekonanie, że luksus należy się wybrańcom losu i musi mieć tylko „pałacowy” charakter. Wakacje, to czas odpoczynku i dobrze byśmy podczas wyczekanego urlopu nie musieli wiecznie z czegoś rezygnować. Górskie wędrówki i relaks z odnową biologiczna, mogą (a może nawet powinny?) iść w parze.

W Czarnym Potoku postawiono na połączenie regionalnych tradycji uzdrowiskowych z nowoczesnym, europejskim standardem wellness. Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference**** szczyci się rozległym luksusowym Centrum Aqua & Wellness mieszczącym się na czterech poziomach.

Zaglądamy do oferty Czarnego Potoku:

Składają się na nie Łaźnie Beskidzkie (strefa termalna z m.in. beskidzką sauną suchą, górską ziołową i łaźnią parowo-błotną, prysznicem wrażeń), Łaźnie Zdrojowe z sauną suchą i łaźnią parową aromatyczną, basen rekreacyjny z różnorodnymi atrakcjami wodnymi, brodzik dla dzieci, wanna solankowa, jacuzzi oraz studio cardio i fitness.
W tym ostatnim oprócz ćwiczeń na przyrządach możemy także w wybrane dni wziąć udział w zajęciach body balance, fit ball, stretchingu i stepu. Poza tym znajdziemy tu 11 gabinetów zabiegowych, w których stosuje się najwyższej jakości produkty kosmetyczne.

Oprócz tego skorzystać możecie z nowości, jaką oferuje hotel, czyli seansów w kriosaunie.

Jak widzicie, nie można się nudzić (ani marudzić, że preferujmy inny sposób spędzania wolnego czasu), bo wybór jest ogromny!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

PS: Właśnie zamówiłam plecak i kilka gadżetów, w tym roku po raz pierwszy planuję wizytę z dziećmi w Beskidzie. I wiecie, co jest w tym najlepszego? Że bez względu na to, jakie atrakcje są dla was najważniejsze, jeśli na bazę wybierzecie dobry hotel – możecie odpoczywać, leniuchować, zwiedzać i wyprawiać się na kolejne szlaki. A wieczorem wrócić do wygodnego i pachnącego łóżka. Góry mogą być komfortowe, nawet z dziećmi.

PS2: Jeszcze jedna rada: zaplanujcie dłuższy pobyt, żebyście nie żałowali, że zabrakło wam czasu na kolejne atrakcje.

Obejrzyjcie koniecznie galerię zdjęć! W Czarnym Potoku jest tak pięknie, że nie sposób dłużej szukać wymówki przed wycieczką w góry!

DSC_8749_50_51_HDR DSC_8596_7_8_HDR DSC_0319_20_21_HDR DSC_0660_1_2_HDR2

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

DSC_6051 _DSC1955_6_7_HDR DSC_0003_4_5_HDR DSC_8551 P1010439

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 


Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Czarny Potok

 


Lifestyle Związek

8 momentów w życiu, w których dobrze uprawiać seks. Dzięki temu łatwiej osiągniesz sukces i będziesz bardziej pewna siebie

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
28 lipca 2017
Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)
Fot. iStock / shironosov

Seks jest niezwykle ważną częścią życia dorosłego człowieka. To źródło przyjemności i niezwykłych doznań. Działa jak najlepszy kosmetyk i lek, który łagodzi wiele dolegliwości. Taka niesamowita bliskość z drugim człowiekiem poprawia samopoczucie, redukuje stres, wpływa na gospodarkę hormonalną.

Świadomość, że jesteś dla kogoś najpiękniejszą kobietą na świecie, dodaje ci pewności siebie i sprawia, że łatwiej pokonujesz trudności. Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! 😉

8 momentów w życiu, w których dobrze uprawiać seks

Seks przed ważnym wystąpieniem – seks to zdaniem amerykańskich naukowców najlepsze remedium na stres i nerwy.

Seks, gdy nie możesz zasnąć – podczas uprawiania seksu wydzielana jest prolaktyna, czyli hormon wywołujący senność.

Seks, gdy łapie cię przeziębienie – seks zwiększa odporność twojego organizmu i wpływa na produkcję przeciwciał, które pomogą ci w walce z chorobą.

Seks po treningu – dzięki temu, że po aktywności fizycznej masz bardziej ukrwione narządy płciowe, szybciej osiągniesz orgazm. A o jego zaletach chyba nie musimy przypominać.

Zobacz, w jakich momentach w swoim życiu powinnaś uprawiać seks, aby poczuć się jeszcze lepiej. Nie szukaj już więcej wymówek! ;)

Fot. iStock / Jacob Ammentorp Lund

Seks, gdy boli cię głowa – nie wykręcaj się więcej bólem głowy. Seks jest skutecznym lekarstwem, który szybko pomoże ci się pozbyć dokuczliwych dolegliwości.

Seks przed rozmową o podwyżkę – seks wpływa na twoje samopoczucie i obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu jesteś mniej zdenerwowana i bardziej pewna siebie.

Seks po ciężkim dniu – zamiast sięgać po kieliszek wina, spędź miły wieczór w łóżku z ukochanym. W twoim organizmie zaczną wydzielać się hormony szczęścia, a rozładowanie napięcia przyczyni się do tego, że wasz seks będzie bardziej namiętny.

Seks przed miesiączką – seks łagodzi PMS. Zwiększa poziom oksytocyny i endorfin w organizmie, działa relaksująco i pozytywnie wpływa na nastrój.

Nie odmawiaj sobie i swojemu partnerowi przyjemności. Regularne uprawianie seksu dodatkowo sprawi, że szybciej zrzucisz zbędne kilogramy, twoja cera będzie bardziej promienna, a ty będziesz wyglądać młodziej. Kochaj się na zdrowie!


Zobacz także

Dlaczego wezmę udział w strajku nauczycieli?

„Włosowe fobie” – wiedziałaś, że włosy to temat wywołujący obawy czy irracjonalny lęk?

Pięć etapów szczęśliwego związku… My, niestety najczęściej, zatrzymujemy się na trzecim z nich