Psychologia Samorozwój

Odczuwasz wewnętrzny niepokój? Wykorzystaj 6 sposobów na odzyskanie równowagi

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 lutego 2022
kobieta odczuwa niepokój
Fot. iStock
 

Niepokój to przykre odczucie, które może pojawiać się w najmniej oczekiwanym momencie, z różnych powodów. Jeśli trwa dłużej, może powodować obniżone samopoczucie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej lub w obrębie brzucha, czy problemy ze snem. Gdy niepokój pojawia się częściej, warto zastosować kilka sprawdzonych metod na to, aby okiełznać to uczucie.

Czym jest niepokój?

Niełatwo jednym słowem opisać czym jest niepokój. Specjaliści określają niepokój jako stan psychiczny, któremu towarzyszy utrata równowagi psychicznej, spokoju. W ich miejsce pojawia się poczucie braku bezpieczeństwa, napięcie psychiczne. Niepokój dotyka wszystkich ludzi, bez względu na wiek czy płeć, i z różnych powodów. Może mu towarzyszyć uogólniony dyskomfort, drażliwość, trudność ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego miejsca czy pozycji, problemy z koncentracją na innych rzeczach. Niepokój utożsamiany jest z lękiem, ale lęk różni się tym, że powoduje wyraźne objawy ze strony ciała takie jak: jak duszność, kołatanie serca, szybkie tętno, ból głowy, przyspieszony puls.

Problem może pojawić się na jakiś czas i zniknąć. Może też trwać znacznie dłużej, przyczyniając się do pojawienia się stanu przewlekłego wewnętrznego niepokoju. Ciągłe odczuwanie niepokoju bez uchwytnej przyczyny w czasie powyżej 6 miesięcy może świadczyć o pojawieniu się zaburzenia lękowego.

kobieta stoi zaniepokojona przy oknie

Fot. iStock

Jak okiełznać niepokój? 6 sposobów na odzyskanie równowagi

Oddychaj

Choć wydaje się to banalną radą, warto o tym mówić, ponieważ najczęściej zapominamy o tym, jak ważny jest głęboki oddech. Ustabilizowanie oddechu, czyli równe, głębokie wdechy i wydechy, pozwala dotlenić mózg i jest znakomitym sposobem na zredukowanie niepokoju. Prawidłowe i świadome oddychanie pozwala skupić się na tym, co się dzieje i przekierować myśli gdzieś dalej.

Jak prawidłowo oddychać, by odsunąć od siebie niepokój? Spróbuj wziąć głęboki oddech licząc do  4, wypełniając powietrzem najpierw brzuch, a potem klatkę piersiową, delikatnie wstrzymaj oddech znów licząc do 4 i powoli wydychaj powietrze, także licząc do 4.

Przenieś myśli z dala od niepokoju 

Gdy odczuwasz niepokój, spróbuj wyobrazić sobie miejsce, w którym czujesz lub czułabyś się spokojna i lekka na duszy. Może to być plaża, szumiący las, pachnący piwoniami ogród, czyli każde inne miejsce, które cię uspokaja. Zamknij oczy, oddychaj głęboko i miarowo, skup się relaksujących obrazach. Zostań tam tak długo, aż poczujesz się spokojniejsza.

Zobacz również: Cztery wskazówki, które pomogą ci wprowadzić równowagę w życiu

Rozruszaj ciało

Wybierz się na spacer, wykonaj ulubione ćwiczenia na macie, wybierz się na spacer, zatańcz. Nawet jeśli akurat w danym momencie nie za bardzo masz ochotę na ruch, pomyśl, że to właśnie on może skutecznie odsunąć niepokój. Skupisz się na aktywności, pozytywnie się zmęczysz, a organizm wytworzy endorfiny, czyli hormony szczęścia, które odpędzą negatywne uczucia i podtrzymają lepszy nastrój.

Zmyj z siebie niepokój 

Jeśli tylko czas ci na to pozwala, przygotuj dla siebie relaksującą kąpiel. Wypełnij wannę przyjemnie ciepłą wodą z olejkami eterycznymi lub pachnącym płynem do kąpieli. Zanurz się w wodzie i poczuj jak relaksują się najpierw spięte mięśnie, a następnie całe ciało, a myśli odpływają dalej. Jeśli nie masz takiej możliwości, zanurz dłonie w chłodniejszej wodzie, wyobrażając sobie, jak woda zmywa z nich ciążący na tobie niepokój.

Zaparz zioła

Zioła znane są z uspakajających właściwości od dawien dawna. Niepokój ukoi herbatka parzona z melisy, chmielu, waleriany, rumianku, lub werbeny. Wypicie ciepłej ziołowej herbatki pomoże ukoić myśli i przyjemnie rozgrzeje i rozluźni ciało. Jeśli nie należysz do miłośników naparów ziołowych, w przypadku częściej pojawiającego się niepokoju możesz zapytać w aptece o preparaty ziołowe dostępne bez recepty.

Idź do łóżka

Ale nie spać — no, przynajmniej nie tak od razu. Weź ukochaną osobę do łóżka i pozwól fantazji ponieść myśli daleko od problemów. Seks jest bardzo relaksujący, ponieważ podczas niego organizm wytwarza hormony (fenyloetyloaminę i oksytocynę), które wpływają na pojawienie się uczucia szczęścia i błogostanu.

Zobacz również: Pozwól sobie, by seks uspokoił twój niepokój i stres

Jak leczyć niepokój?

Jeśli samodzielnie stosowane sposoby na redukcję niepokoju nie pomogły, czas podjąć decyzję o wizycie u specjalisty — terapeuty lub psychologa. Przy odczuwaniu przewlekłego niepokoju pomoc specjalisty może okazać się niezbędna, ponieważ problem może wynikać zaburzeń psychicznych. Specjalista po rozpoznaniu problemu, w zależności od jego przyczyny, dobierze odpowiedni rodzaj terapii: psycho-, lub/i farmakoterapii.


źródło: www.poradnikzdrowie.pl , psychcentral.com 

Psychologia Samorozwój

Oaza spokoju i cierpliwości. Nie lubi się spieszyć, czym innych czasem doprowadza do szału. Jakie inne cechy ma flegmatyk?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
7 lutego 2022
Fot. iStock
 

Flegmatyk to jeden z typów temperamentu określonych przez greckiego lekarza, Hipokratesa. Kojarzony jest on przede wszystkim z niechęcią do pośpiechu i problemem z podejmowaniem decyzji, choć posiada znacznie więcej cech, które określają to, jaką naprawdę jest osobą. Czym charakteryzuje się flegmatyk, jakie są jego mocne i słabe strony?

Kim jest flegmatyk?

Flegmatyk to określenie na jeden z temperamentów znanych już od czasów starożytnych. Już wtedy osoby związane z nauką ciekawiło to, dlaczego ludzie zachowują się w określony sposób i próbowano ująć to w pewne ramy. Hipokrates wyróżnił cztery rodzaje temperamentów, które wpływają na zachowanie ludzi. Poszczególnym temperamentom nadano nazwy wywodzące się od płynów dominujących w organizmie. I tak:

 • choleryk — wybuchowy, niecierpliwy, lubiący narzucać innym swoje zdanie. W jego przypadku miała dominować czarna żółć;
 • sangwinik — towarzyski, pozytywnie nastawiony do życia, otwarty na innych i pomysłowy. Przeważać u niego miała krew;
 • melancholik — introwertyczny, zrównoważony, pesymistyczny, i wykazującej tendencję do perfekcjonizmu. Dominująca u niego miała być czarna żółć;
 • flegmatyk — kochający rutynę, nielubiący niespodzianek oraz mający problem z podejmowaniem decyzji. O cechach flegmatyka miała decydować przewaga flegmy.

Co prawda teoria o wpływie płynów ustrojowych na cechy człowieka została już dawno odłożona między bajki, to jednak podział wprowadzony przez Hipokratesa po dziś dzień funkcjonuje i ma się dobrze. Melancholik i flegmatyk poniekąd znajdują się w opozycji do sangwinika i choleryka. Flegmatyk jest osobą kojarzoną z kilkoma wymienionymi powyżej cechami, ale to nie wszystko, co można o nim powiedzieć.

Zobacz także: Wybuchowy i energiczny, w życiu nie kieruje się sentymentami. Czego można spodziewać się po choleryku?

Jakie cechy ma flegmatyk?

Flegmatyk nie bez przyczyny kojarzony jest z zamiłowaniem do spokojnego i przewidywalnego życia wypełnionego rutyną. Kocha rytuały i świadomość tego, co będzie robił za chwilę. Ceni sobie planowanie, a wszelkie niespodzianki wyprowadzają go z równowagi. Równowaga dotyczy także emocji i zachowania, które jest dalekie od stawiania go w centrum zainteresowania innych ludzi.

Jak każdy inny typ temperamentu, flegmatyk posiada swoje mocne i słabe strony, cechy, które są dla niego charakterystyczne.

kobieta flegmatyk relaksuje się przy pracy

Fot. iStock

Zalety flegmatyka

Flegmatyk to osoba spokojna i opanowana. Szczególnie widać to w trudnych sytuacjach, gdy innym zaczynają puszczać nerwy, co nie ułatwia odnalezienia rozwiązania. Doskonale odnajduje się również w roli mediatora. Jest doskonałym słuchaczem, który nie narzuca swojego zdania, choć zapytany o nie z pewnością powie, co myśli. Cechuje się empatią i delikatnością w relacjach z innymi osobami, lubi otaczać opieką tych, którzy tego potrzebują.

Flegmatyk wyczulony jest na potrzeby innych, wykazuje się cierpliwością. Nie lubi się kłócić, woli szukać najlepszych rozwiązań i stosować kompromis. Flegmatyk, wbrew pozorom, kocha życie, i pozytywnie odbiera otaczający go świat. Swoje obowiązki wykonuje cierpliwie, bez pośpiechu i bardzo dokładnie, co najczęściej jest gwarantem sukcesu.

Zobacz również: Jest kreatywny, zaraża energią i mówi wprost, co myśli. Czym jeszcze cechuje się sangwinik?

Flegmatyk i jego wady

Flegmatyk ma także swoje wady. Bywa skryty, wręcz odbierany jako chłodny emocjonalnie. Flegmatykowi znacznie bliżej do spokojnego, wycofanego wręcz melancholika, niż energetycznego sangwinika, który z radością otacza się ludźmi. W przypadku flegmatyka chowanie emocji może prowadzić do problemów w rozumieniu jego zachowania przez bliskie osoby i otoczenie.

Flegmatyk rozmyśla za dużo, przez co ma problem z podejmowaniem decyzji. Zdarza się również, że odkłada ich podjęcie na później, nierzadko na bliżej nieokreśloną przyszłość. Należy on do mało spontanicznych, wręcz biernych osób, które lubią robić swoje będąc poza centrum zainteresowania innych ludzi.

Zobacz również: Melancholik to nie tylko zamknięty w sobie pesymista. Jaki jest naprawdę?


źródło:  www.poradnikzdrowie.pl 

Psychologia Samorozwój

Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy się zakochujesz? 8 zaskakujących i niezwykłych zmian

Redakcja
Redakcja
7 lutego 2022
fot.iStock – miłość

Niedawno pisałyśmy o tym, co się dzieje z naszym organizmem, kiedy ktoś łamie nam serce. Teraz czas na coś przeciwnego – zakochanie. Co się zmienia? Kiedy się zakochujesz, odczuwasz niepokój, twoje serce bije w inny sposób? To wszystko dzięki adrenalinie. Okazuje się, że na zakochanie ciało reaguje, jak na jazdę szybkim motocyklem. Bywa to jednak zdradliwie, bo z czasem w związku adrenalina opada, a my szukając jej na nowo, pakujemy się w kolejną relację, która nas uskrzydli. Tak można bez końca.

Gdyby ludzie nie byli w stanie doświadczyć pięknego i pochłaniającego wszystko doznania, znanego jako zakochiwanie się, nigdy nie stworzyliby muzyki, sztuki, literatury czy filmu. Brakowałoby nam również jednego z najgłębszych aspektów ludzkiej egzystencji. Zakochanie się jest mylące, przerażające, zabawne i jednocześnie zmieniające życie. Chociaż wiele fizycznych skutków bycia zakochanym może być unikalnych tylko dla ciebie, naukowcy byli w stanie wskazać neurologiczne i fizyczne wyjaśnienia niektórych z najczęstszych objawów, znanych osobom „chorym z miłości”: przyspieszone bicie serca, nerwowość, obsesyjne skupienie itp.

Dr Helen Fisher, antropolog i autorka książki „Why We Love?”, dzieli proces zakochiwania się na trzy różne etapy: pożądanie, pociąg i przywiązanie. Ciało reaguje w określony sposób na każdym etapie, w oparciu o chemię mózgu i uwalnianie różnych hormonów. Fizyczna reakcja twojego ciała na tych etapach zależy również od tego, czy jesteś szczęśliwa, czy niezadowolona z romantycznego związku. Na twoją chęć kontynuowania lub zerwania związku mają również wpływ czynniki neurologiczne. Wiele aspektów miłości zawsze pozostanie dla nas tajemnicą, ale zakochanie ma uniwersalne skutki dla wielu ludzi.

Oto osiem rzeczy, które przytrafiają się twojemu ciału, gdy się zakochasz

1. Miłość uzależnia fizycznie

Zakochanie aktywuje obszary w mózgu, które naukowcy odkryli również w mózgach osób uzależnionych od kokainy. W badaniu Uniwersytetu Syracuse z 2010 roku opublikowanym w „Journal of Sexual Medicine”, Stephanie Ortigue i jej zespół badaczy obserwowali mózgi badanych, gdy ci patrzyli na zdjęcia swoich ukochanych. Naukowcy odkryli, że dopaminergiczny układ podkorowy w mózgach badanych rozświetlił się (jest to obszar neurologiczny aktywowany również u osób uzależnionych od kokainy). Kiedy ten obszar i inne obszary mózgu zaczynają działać, „uwalniają substancje chemiczne wywołujące euforię” – hormony, w tym dopaminę, oksytocynę, adrenalinę i wazopresynę. Oksytocyna jest również znana jako „hormon miłości”, ponieważ powoduje uczucie ciepła i rozmycia, a wazopresyna może powodować „agresję i zachowanie terytorialne”. Dlatego właśnie zakochanie się jest takie cudowne.

2. Pocą ci się dłonie i serce mocniej bije

Kiedy ktoś ci się podoba, zwiększa się przepływ krwi do ośrodka przyjemności w mózgu, a adrenalina i hormony noradrenaliny są uwalniane do twojego ciała. Te dwa hormony przyczyniają się właśnie do pocenia się dłoni i mocniejszego bicia serca, których doświadczasz w tych pierwszych magicznych chwilach. Adrenalina i noradrenalina prowadzą do uczucia „uniesienia, pragnienia i skupienia uwagi”. To wyjaśnia również stan, w którym na początku nie możesz myśleć o niczym innym, jak tylko o obiekcie swoich westchnień.

3. Motyle w brzuchu. Naprawdę

Wrażenie, które nazywamy „motylami w brzuchu”, ma swoje źródło w rzeczywistości. Zakochanie uwalnia oksytocynę, wywołując uczucie szczęścia, ale także uwalnia kortyzol, czyli „hormon stresu”. Romans jest emocjonalny, zagmatwany i stresujący. Kiedy hormon stresu zostaje uwolniony, „zaciska naczynia krwionośne wokół jelit”, co z kolei prowadzi do nudności. Czyli uczucia motylków w brzuchu. 🙂

4. Odpuszczają złe stresy

Czy twoje życie jest stresujące? Kogo nie jest, prawda? Kiedy zakochujesz się, twoje ciało uwalnia kortyzol – związek chemiczny, który pomaga nam radzić sobie ze stresem. Najbardziej oczywistym objawem jest to, że nagle się uśmiechasz, choć normalnie byłabyś wściekła, sparaliżowana lub byś płakała. Dzieje się tak nie dlatego, że twój partner jest tutaj jakimś aniołem, ale dlatego, że twoje ciało jest nieco znieczulone przez kortyzol.

5. Wpadasz w (lekką) obsesję

Donatella Marazziti, profesor psychiatrii i dyrektor laboratorium psychofarmakologii na Uniwersytecie w Pizie, odkryła, że ​​ludzie na początku nowego romansu wytwarzają w mózgu mniej serotoniny. W mózgach osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi występuje również obniżony poziom serotoniny. „Ponieważ oba stany (w różnym stopniu) powodują również uczucie niepokoju i natrętnego myślenia, kuszące jest myślenie o wczesnej miłości jako łagodnej, tymczasowej formie obsesyjnego zachowania”. Jednak sam twój związek nie powinien wywoływać niepokoju i obsesji na stałe, ponieważ serotonina i wspomniany wcześniej hormon stresu powracają do poprzedniego poziomu po ok. roku randkowania. 😉

6. „Głupiejesz”

Wiemy już, które obszary mózgu stają się nadaktywne, gdy się zakochujemy, ale czy któreś się dezaktywują? Semir Zeki z University College London i ponownie dr Helen Fisher z Wydziału Antropologii Uniwersytetu Rutgers wykorzystali skany MRI do obserwacji mózgów zakochanych osób, a to, co odkryli, wyjaśnia, dlaczego miłość sprawia, że ​​zachowujemy się tak… głupio.

Ciało migdałowate oraz kora czołowa i przedczołowa wykazywały zmniejszoną aktywność i tak się składa, że ​​są to regiony neurologiczne powiązane ze strachem, uczeniem się na własnych błędach, analizą i oceną, opóźnioną gratyfikacją i przewidywaniem skutków zdarzeń. Jeśli obszary naszego mózgu odpowiedzialne za te zdolności krytycznego myślenia nie funkcjonują w pełni, to czy można się dziwić, że wielu z nas popełnia w miłości wciąż te same błędy? To okropne patrzeć wstecz i zadawać sobie pytanie: „Czy ja, do cholery, nie myślałam?!” Ale przynajmniej będziesz wiedziała, że twoje nieobliczalne zachowanie nie było całkowicie twoją winą. W końcu twoje ciało cię „zdradziło”. 😉

7. Oczy zwierciadłem duszy

Kiedy patrzysz na osobę, w której się zakochałaś, twoje źrenice rozszerzają się. Całe podniecenie i nerwowość prowadzą do „stymulacji współczulnej gałęzi autonomicznego układu nerwowego”, powodując poszerzenie źrenic.

8. „Miłość zwycięża wszystko” (a przynajmniej pomaga w bólach głowy)

Ponieważ zwiększony poziom oksytocyny w twoim systemie zmniejsza stres, romans może zmniejszyć częstotliwość bólów głowy i migren! W 2010 roku Szkoła Medyczna Uniwersytetu Stanforda badała skuteczność terapii oksytocyną, badając osoby cierpiące na przewlekłe codzienne bóle głowy (często straszne migreny). Naukowcy podali uczestnikom badania, którzy nie byli w stanie osiągnąć ulgi po żadnym innym leczeniu, aerozol do nosa zawierający dawkę oksytocyny. Wyniki były imponujące: 50 procent stwierdziło, że ból głowy zmniejszył się o połowę po czterech godzinach, a 27 procent stwierdziło, że nie odczuwa bólu po czterech godzinach. Widzisz, wszystkie motyle, nerwowość i niepokój są w końcu tego warte!

Jedni mówią, że kocha się za coś. Inni, że kocha się za nic. Jednak zawsze kocha się bardzo – po swojemu, intymnie. Nie da się kochać troszeczkę, nie da się kochać do piętnastej, nie da się kochać na niby. To chyba jedyne uczucie, którego nie da się wystopniować, etykietować, porównać. Albo jest albo go nie ma, choć zawsze jest inne.

Napiszcie do nas o swoim kochaniu (również siebie) i niech to będzie List Miłosny. Może być do Niego, do Niej, do Siebie. Jak chcecie. 

Niech w tym roku Walentynki będą czymś więcej, niż tylko świętem kolorowych serduszek, misiów, czekoladek… Każdy z nas ma swój wyjątkowy powód, by celebrować miłość. By kochać. Podzielcie się z nami swoją historią o miłości, o spotkaniach, które wywróciło wasze życie do góry nogami, a może poukładało na nowo, historiach o tym, co was zbudowało, uratowało, kiedy zwyczajnie – odnaleźliście siebie. Bo miłość niejedno ma imię…

Piszcie do nas na adres [email protected]

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY TUTAJ.

Najlepsze (piękne, długie) listy nagrodzimy. A nagrody mamy wspaniałe. Zobaczcie!

3 pakiety lekcji angielskiego z dodatkową darmową lekcją próbną w szkole Skyeng

Krótka informacja o prezencie:

Online kurs języka angielskiego w szkole Skyeng

 • interaktywna platforma
 • indywidualne zajęcia
 • lekcje o dowolnej porze 24/7
 • certyfikat Skyeng

Regularna cena kursu: 267,6 zł za pakiet

 

Skyeng to największa w Europie online szkoła języka angielskiego. Oferuje ponad 115 kursów – w tym angielski w biznesie, w podróży, w gastronomii czy też angielski konwersacyjny. Liczba nauczycieli wynosi 11 tysięcy, a z kursów szkoły korzysta już ponad 110 tysięcy studentów. Zapisać się na dowolny kurs angielskiego w Skyeng można tu: https://go.skyengschool.com/ohme1 Pierwsza lekcja gratis!

Marokański zestaw Hammam od Arganove

W zestawie znajdziesz:

 • Czarne mydło marokańskie z olejem różanym – wyprodukowane ręcznie w marokańskich manufakturach. Mydło zmiękcza skórę i delikatnie ją złuszcza. Czarne mydło wzbogacone jest o olej różany, który wzmacnia naskórek i zapobiega podrażnieniom.
 • Rękawica Kessa – wykonana z gruboziarnistego poliestru rękawica doskonale sprawdza się w walce z cellulitem. Regularnie stosowana wyraźnie poprawia jej jędrność. Kessa użyta do wraz z czarnym mydłem, drenuje skórę, oczyszcza i niweluje umarły naskórek.
 • Glinka Rhassoul – dziewicze tereny pasma gór Atlas w Maroku to teren bogaty w zasoby jedynej w swoim rodzaju – odżywczej glinki Rhassoul. Używana raz w tygodniu reguluje gruczoły łojowe i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum.
 • Ekologiczny olej arganowy – właściwości tego oleju znane są Marokankom od wieków. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E, olej arganowy sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej i wrażliwej. Ma silne działanie regenerujące i odżywcze. Wzmacnia skórę, niwelując oznaki cellulitu. Widocznie spłyca zmarszczki.
 • Arabskie perfumy w kostce – marokańskie targi przyciągają bogactwem kolorów, smaków i zapachów. Dominującym zapachem jest arabskie piżmo. Właśnie ten zapach kryją perfumy w kostce. Piżmo jest znanym afrodyzjakiem, dlatego zapach ten spodoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom, i zdecydowanie rozbudzi Wasze zmysły.

Hammam jest 100% naturalnym sposobem na pielęgnację i oczyszczanie nawet najbardziej wrażliwej skóry. Wykonywany regularnie pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji. To sekret piękna marokańskich kobiet. Dogłębnie oczyszcza, ujędrnia, wygładza i odżywia. Pomaga usuwać toksyny. Wspomaga walkę z cellulitem. Nadaje skórze zdrowy wygląd.

Rytuał hammam w czterech krokach

 1. Przygotowanie – weź relaksującą, gorącą kąpiel lub prysznic. Ciepła woda rozgrzeje ciało, otworzy pory i zmiękczy naskórek.
 2. Oczyszczenie – na mokrą skórę nałóż cienką warstwę czarnego mydła, pozostaw na kilka minut po czym przy pomocy rękawicy Kessa zdecydowanymi, kolistymi ruchami wykonaj masaż. Na koniec opłucz ciało wodą.
 3. Odżywienie – na wilgotna skórę nałóż maskę z glinki Rhassoul. Po kilku minutach dokładnie spłucz ciało letnią wodą.
 4. Nawilżenie – wmasuj dokładnie olej arganowy w zwilżoną skórę.
Więcej:

5 voucherów na fotoksiążki EMPIK

Fotoksiążka od Empik Foto – idealny sposób na zatrzymanie wspomnień! Ulubione kadry umieść w wyjątkowej fotoksiążce. 28 stron, papier kreda, 20×30 (A4), darmowa dostawa.

 

Więcej na:

 

 

Dekoria – 3 komplety pościeli bawełnianej z wzorem egzotycznych kwiatów i ptaków na granatowym tle 

Stylowy komplet pościeli wykonany ze 100% bawełny, w którego skład wchodzi poszwa na kołdrę  o wymiarach 220x200cm oraz dwie poszewki na poduszki 70x80cm.  Naturalna tkanina pozwala na utrzymanie optymalnej cyrkulacji powietrza, co gwarantuje pełen komfort podczas snu. Wzór w egzotyczne kwiaty w towarzystwie papug na ciemnoniebieskim tle, to propozycja dla miłośników tropikalnych połączeń.

Cena: 272zł/szt.

Więcej na:

10  zestawów krem do twarzy + krem pod oczy Élever Cosmetics

Pora dodać swojemu życiu trochę blasku! ÉleverSkin Glow to krem na dzień, który rozpromieni Twoją cerę i będzie chronił Cię przed oznakami starzenia. Składniki kremu zadbają również o prawidłowy koloryt skóry. Krem jest przyjemny w stosowaniu i szybko się wchłania | Cena 135 zł
Rewitalizujący krem pod oczy ÉleverEye Skin, który sprawi, że najdelikatniejsze partie Twojej twarzy będą sprężyste i elastyczne. Krem wzmocni kontur wokół oczu, wygładzi, nawilży i doda skórze blasku. Teraz Twojemu spojrzeniu nikt się już nie oprze! | Cena 95 zł
Więcej na:

Zobacz także

Jak podjąć trudną decyzję i nie żałować?

Oda do wdzięczności. Jak mogę być wdzięczna za to, co mnie spotkało? Za chorobę, rozwód, samotność, ból?

Potrzebujesz miłości najbardziej, gdy czujesz, że zasługujesz na nią najmniej… Kiedy myślisz, że jesteś niewystarczająco dobra