Go to content

9. Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Tak, istnieją takie i koniecznie musicie to zobaczyć!

Fot. iStock / OSTILL

3- 6 sieprnia tego roku w malowniczym Nałęczowie odbęda się 9. Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i 11. Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar SPA Nałęczów i ML Skrzydlata Polska. Wydarzenie to ucieszy nie tylko amatarów lotów balonem, ale szerokie grono publiczności.

Balony ukwiecą niebo nad malowniczym Nałęczowem w licznym składzie. Planowany jest występ 30 polskich i zagranicznych załóg balonowych, które rozegrają pięć lotów regulaminowych. Atrakcją dla widzów będą kiermasze, koncerty i nocne pokazy balonowe np.: „światło i dźwięk”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy was do dodania Balonowych Mistrzostw do swoich wakacyjnych planów. Miło nam również poinformować, że nasz portal z przyjemnościa objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. To widowisko, którego dobrze nie przegapić, szczególnie, że tegoroczne zawody będą próbą i przygotowaniem do organizacji 3.Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet w 2018 r., które decyzją Światowej Federacji Sportów Lotniczych (FAI), odbędą się w Nałęczowie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sam sport jest bardzo widowiskowy i odprężający. Dotychczasowe zawody sprawiały przyjemność kilkutysięcznej publice, która chętnie wpatrywała się w nałęczowskie niebo. Uzdrowisko Nałęczów już pięć razy było gospodarzem Balonowych Mistrzostw Polski.

Zaproszenie dla Czytelniczek magazynu OHME

Program mistrzostw:

– loty sportowe codziennie 6:00-8:00 i 18:00-20:00,
od 3.08. po południu do 6.08. po południu
– prezentacja ekip balonowych w Parku Zdrojowym
– 4.08. o godz. 21:00
– nocne pokazy balonowe – 5 i 6.08. o godz. 21:00

Imprezy towarzyszące:  skoki spadochronowe, Kiermasz Turystyczny i Produktu Lokalnego, koncerty zespołów KORZUH (to nie błąd) i DWIE KORONY, dmuchańce dla dzieci, „Bieg do Nieba”, konkurs fotograficzny dla amatorów.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Organizatorzy: Aeroklub Lubelski, Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o., Fundacja Ludzi Lotnictwa i Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” S.A.

Patronat Honorowy: Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka i Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski

Sponsor Generalny Mistrzostw: Grupa Azoty – Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Sponsor Strategiczny: PERŁA Browary Lubelskie

Srebrny Sponsor: ITWL, WZL2, PCO

Brązowy Sponsor: Lubawa S.A., PITRADWAR, KURÓW1,

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Burmistrz Nałęczowa, CSW Energetyk, KILOUTOU, TEZET GAZ, CANON, LGD Zielony Pierścień, LOT Kraina Lessowych Wąwozów, Huta Szkła BERTA, PAŻP, COMPENSA S.A.., Parking Janusz Górniak

Patronat Medialny: Oh!me, TVP, TVP3 Lublin, Radio LUBLIN, Kurier Lubelski, Nasze Miasto, Skrzydlata Polska

Miejsce i termin: Nałęczów 3-6 sierpnia 2016

Uczestnicy:  30 załóg balonowych z Polski i zagranicy