Lifestyle

Skorpion czy wodnik? Idealny kandydat na męża według znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
2 z 12

Panna

Fot. iStock/boggy22

Mężczyźni spod znaku panny są wspaniałymi mężami. Największą wartością jest dla nich wierność, dlatego nigdy nie zdradzają swoich partnerek. Nie boją się także ciężkiej pracy, dlatego wkładają wiele wysiłków w związek. Jeżeli trzeba coś wypracować, dotrzeć się, nie ma żadnego problemu. Ogromne znaczenie ma dla nich również partnerstwo, dlatego będą wymagać tego samego od partnerki.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

„Czas się skończył, nastaje nowy dzień” – mówi Oprah Winfrey odbierając nagrodę podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 stycznia 2018
Fot. Screen/Facebook/VVIP
 

Oprah Winfrey jest pierwszą ciemnoskórą kobietą, która została uhonorowana nagrodą Cecila B. DeMille’a. Jej płomienne przemówienie prawdopodobnie przejdzie do historii gali wręczenia Złotych Globów. Oprah nawiązała do sytuacji kobiet, które przez lata musiały znosić upokorzenia i molestowanie seksualnego  bo „miały na wychowaniu dzieci” i starały się jakoś „związać koniec z końcem”. Winfrey poruszyła temat akcji #metoo oraz #time’sup (akcja przeciw wykorzystywaniu seksualnemu kobiet w Hollywood). Co jeszcze powiedziała?

„Chcę, żeby wszystkie , patrzące na mnie w tej chwili młode dziewczyny wiedziały, że nowy dzień widać już na horyzoncie, a kiedy wreszcie nadejdzie ten nowy dzień, to się stanie dzięki wspaniałym kobietom, z których wiele jest tutaj dziś wieczorem oraz dzięki kilku fenomenalnym mężczyznom, walczących o to, aby zostać liderami sytuacji, w której żadna z nas już nigdy nie będzie musiała powiedzieć „me too”. (…)

Oprah wspomniała także jak, jako dziecko, oglądała Sidneya Poitiera, pierwszego czarnoskórego aktora, który otrzymał Oscara. Był to dla niej moment przełomowy. Dziś takim momentem jest zjednoczenie całego Hollywood przeciwko przemysłowi pogardy wobec kobiet, jednogłośny brak zgody na ich wykorzytywanie i upokarzanie.

„Zbyt długo kobiet nie słuchano lub im nie wierzono, jeśli już odważyły się powiedzieć prawdę świadczącą przeciwko mężczyznom. Ten czas minął.”- powiedziała.

Warto dodać, że tegoroczną galę wręczenia Złotych Globów zdominował kolor czarny. Znane aktorki i osoby związane ze światem show biznesu wybrały kreacje w tym kolorze, by pokazać, że solidaryzują się z ofiarami molestowania seksualnego oraz dyskryminacji ze względu na płeć.

A przemówienie Oprah znadziecie poniżej:


Lifestyle

13 powodów, dla których facet może unikać seksu

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/domoyega

Utarło się, że prawdziwy facet to taki, który myśli przede wszystkim o seksie, w dodatku naciskający na partnerkę na częstsze kontakty. I z wielką przyjemnością odnotowujemy, gdy faktycznie mężczyzna na nasz widok wręcz przebiera nogami w miejscu na myśl o upojnej nocy. I jakże bolesne bywa rozczarowanie, gdy on nie wykazuje ku temu większych chęci.

Bo jakoś tak dziwnie, prawda? Facet, który nie inicjuje seksu? Wtedy doszukujemy się przyczyn, począwszy od własnej atrakcyjności, skończywszy na orientacji seksualnej partnera, która powoduje oziębłość w łóżku. A jakie są najczęstsze przyczyny abstynencji seksualnej?

13 powodów, dla których facet unika seksu 

1. Nie ma zbyt wielkiego doświadczenia

Mężczyzna może mieć blokadę przez seksem, jeśli nie może pochwalić się wielkim doświadczeniem. Jego niepewność siebie mogą wzmacniać dodatkowo twoje wymagania i złote góry, które sobie obiecujesz po wspólnych nocach.

2. Przerażasz go swoimi seksualnymi fantazjami

Udziwniony seks, który jest twoim marzeniem, nie musi odpowiadać twojemu facetowi. Erotyczne akcesoria, przebrania i odgrywanie ról musi pasować obojgu partnerom. W przypadku, gdy masz wysokie wymagania, on może się zniechęcać i unikać współżycia.

3. Jest emocjonalnie zablokowany

Jeśli między wami stało się coś, co rzuciło cień na wasz związek (kłamstwa, zdrada), facet może nie czuć się pewny w relacji i unika bliskości. Bez wzajemnego zaufania trudno być ze sobą na 100%, a dla wielu facetów właśnie to oznacza seks. Może mieć także niemiłe wspomnienia z poprzednimi partnerkami i stąd niechęć do powtórzenia przykrych doświadczeń.

4. Boi się kompromitacji

Jeśli za każdym razem liczysz na wielogodzinny maraton seksualny, facet może nie podzielać twojego entuzjazmu. Wielu z nich wystarczy dosłownie 5 minut, by było po sprawie. Gdy twoje oczekiwania i jego możliwościowi mocno się rozjeżdżają, trudno wymagać, by facet dobrowolnie poddawał się upokorzeniu i cię rozczarowywał.

5. Nie potrafi cię rozbujać

Jeśli nie kręci go gra wstępna, bo lubi tylko szybkie numerki, a ty pragniesz, by on cię powoli rozpalał, możecie mieć problem. Brak umiejętności czy zwykła niechęć do ciekawej seksualnej rozgrzewki sprawia, że wasz bliskość może bardzo zgrzytać. Nic dziwnego, że ty napierasz, a on ucieka.

6. Taki ma temperament

Nie każdy facet musi być bogiem seksu. Południowy temperament nie jest jedyną możliwością u facetów, więc normalne jest, że jeden czy drugi będzie wolał kochać się raz na dwa tygodnie.

7. Jest religijny

Może być i tak, że wyjątkowo religijny partner poprosi cię o wstrzemięźliwość do dnia ślubu. Dla pewnych osób czystość i zachowanie dziewictwa jest jedną z najważniejszych zasad, których nie będą chcieli naginać.

8. Jest staroświeckim dżentelmenem

To jeszcze inny, praktycznie wymarły typ faceta, który unika współżycia ze względu na wielki szacunek do kobiet. Facet może okazać się niepoprawnym, staroświeckim romantykiem, który będzie chciał cię dobrze poznać, zanim zdecyduje się w przyszłości na współżycie.

9. Przeszkadza mu fizyczność

Przeszkodą w nawiązaniu satysfakcjonując relacji między kobietą a mężczyzną, może być fizyczność. Szczególnie gdy facet wstydzi się otwarcie rozmawiać, może nie chcieć przyznać, że odrzuca go zapach twoich miejsc intymnych lub np. owłosienie. Może również wstydzić się własnego ciała, bo przecież mężczyźni też miewają kompleksy.

10. Jest chory, zestresowany lub zmęczony

Choroba, stres czy zwykłe zmęczenie w inny sposób może odbijać się na różnych osobach. Jeśli partner choruje, a nie chce cię tym martwić, może udawać, że wszystko jest ok, choć z braku sił i dobrego samopoczucia, może unikać seksu. Podobnie w przypadku chorób wenerycznych, do których partner nie ma chęci, ani odwagi się przyznać, bo np. skoczył w bok i się czymś zaraził.

11. Nie jest pewien swojej orientacji seksualnej 

Zdarzają się przypadki, gdy mężczyzna niebędący pewien swojej orientacji seksualnej, wiąże się z kobietą, by zagłuszyć własne „niepokojące” potrzeby. Natury nie da się jednak oszukać i prędzej czy później mężczyzna homoseksualny odsunie się od kobiety, nadal będąc z nią w związku.

12. Nudzi go seks z tobą

Może wina leży po twojej stronie i facet najzwyczajniej w świecie jest znudzony seksem po raz kolejny w tej samej pozycji, w tym samym miejscu i o tej samej porze, bo ty lubisz tylko w „ten” sposób się kochać? Brak spontaniczności zabija młodzieńcze chęci do szaleństw, a nuda w łóżku zniechęca do seksu.

13. Ma kochankę/jest tobą znudzony

To wytłumaczenie, którego żadna z kobiet nie chciałaby u siebie zastosować. Niestety to prawda, że posiadanie atrakcyjnej kochanki, zabija w facecie pociąg seksualny do dotychczasowej, dobrze znanej partnerki. Co bezczelniejsi mężczyźni wprost informują, że jeśli dobrze nie „zjedzą” w domu, „zjedzą” na mieście.

Jak widać powodów niechęci faceta do seksu może być wiele. Od zupełnie błahych, z którymi bez problemu sobie sami poradzicie, po takie, które ciężko jest zrozumieć i wybaczyć. Można być ze sobą i podjąć próbę polepszenia związku przez np. terapię. Można także schować do kieszeni swoje potrzeby i żyć tak dalej. Kwestia tego, czy mimo takich rozbieżności potrzeb, dalej będzie wam ze sobą po drodze?

źródło: www.cosmopolitan.pl


Zobacz także

8 zachowań, które ujawniają, że ktoś cierpi z powodu niskiej samooceny

7 sygnałów, że to nie książę z bajki, a zwykły drań

7 sygnałów, że to nie książę z bajki, a zwykły drań

Woda w walce o twoje zdrowie!