Go to content

3 najlepsze pozycje seksualne dla osób, które kochają przytulanie

Fot. iStock/AleksandarNakic

Przytulanie jest tym, co wielu z nas wskazuje jako oznakę wyjątkowej bliskości z drugim człowiekiem. Również z najbliższą nam osobą, z którą dzielimy wspólne łóżko. W badaniach przeprowadzonych niedawno przez jeden z amerykańskich sex shopów aż połowa osób obu płci wskazała, że woli przytulanie od seksu. Pozostaje jednak druga połowa, która woli seks… 🙂 Trzeba więc wszystko ładnie połączyć. Stąd pomysł na poszukanie pozycji, które będą świetne i dla fanów przytulania, i tych którzy wolą seks. Co wy na to?

Bez względu na to, którą pozycję wybierzesz, kontakt „skóra do skóry” jest kluczowy. Postaw na maksymalny dotyk, nacisk i połączenie ciał, aby zmaksymalizować przyjemność.

1. Łyżeczka

Fot. iStock/Foremniakowski

Eksperci mówią tu o małej łyżeczce (osoba z przodu) i dużej łyżce (osoba z tyłu). To pozycja idealna, żeby pozostawać w bardzo blisko – właśnie przytulonym – poprzez ograniczenie ruchu bioder. Duża łyżka może użyć ramion, aby dodatkowo owinąć się wokół małej i delikatnie penetrować, aby bliskość była jeszcze większa, a seks bardziej romantyczny. Aby osiągnąć dodatkową przyjemność, spróbujcie zsynchronizować oddechy.

2. Lotos

Fot. iStock/MilosStankovic

W tej tantrycznej pozycji seksualnej, znanej również jako yab mniam, wasze nogi będą zaplecione wokół siebie w pozycji siedzącej przodem do partnera. Lotos to świetna pozycja, ponieważ możecie być ze sobą naprawdę blisko. W pozycji lotosu stykacie się klatkami piersiowymi, obejmujecie ramionami, nogami, całujecie i przytulacie. Bliżej już się chyba nie da. 🙂 Eksperci zalecają, żeby nie hamować się z wydawaniem dźwięków – ciężki oddech wprost do ucha partnera zwiększy podniecenie.

3. Misjonarz

Fot. iStock/eclipse_images

Chcesz się przytulać i całować w trakcie seksu? Przypomnij sobie starą, dobrą pozycję misjonarską. Aby było jeszcze bardziej intymnie pozycję misjonarską wzbogać kontaktem wzrokowym.