Go to content

Jak bez mierzenia sprawdzić, czy buty na obcasie są wygodne?

fot. iStock

Jak wysoki może być obcas, żeby but nadawał się do chodzenia, a nie siedzenia? Ile centymetrów wysokości maksymalnie może mieć szpilka? Znacie te pytania? Ileż razy trafiałyśmy na buty tylko z pozoru nadające się do noszenia… są i takie, które nawet na niebotycznych obcasach okazują się „szóstką w totka” – skąd ta różnica?

Wysokie obcasy nie mogą być wygodne – z takim twierdzeniem można się bardzo często spotkać, prawda o obcasach (ba! nawet szpilkach) leży jednak zupełnie gdzie indziej.

Wszystko zależy od tego, czy buty są dobrze skonstruowane.

Jak poznać, które buty na wysokich obcasach będą wygodne? Na szczęście to bardzo proste. Wystarczy porównać nie wysokość obcasów, ale odległość od obcasa do do podeszwy!

buty na obcasie

Kolaż / iStock

Im mniejsza odległość między obcasem a punktem podparcia, tym większy nacisk odczują twoje stopy – i buty mogą zafundować ci nieprzyjemne uczucie pieczenia, bólu i ucisku.

To świetny trik podczas zakupów internetowych, gdy nie mamy możliwości przymierzenia butów, a jedynie porównujemy zdjęcia. Wybieraj modele, które mają największą odległość od obcasa do podeszwy. Nawet pół centymetra, to odczuwalna w komforcie noszenia obuwia różnica.

Widzicie różnicę?

buty na obcasie

Fot. iStock

buty na obcasie

Fot. iStock


Na podstawie: ofeminin.pl