Go to content

Sprawdź, co mówi o tobie twój indiański znak zodiaku

Fot. iStock/AleksandarNakic

Astrologia rdzennych Amerykanów sięga prawie 5000 lat wstecz i oparta jest o kalendarz mezoamerykański. Miało to na celu zharmonizowanie odwiecznych mitów i legend na temat zwierząt z biegiem życia człowieka. Horoskop indiański opiera się bowiem na podstawowym wierzeniu, że każdej osobie przypisany jest jakiś totem – duch ze świata zwierząt. Duchy totemowe stawały się wzorcami postępowania w życiu osobistym. Broniły człowieka, udzielały cennych rad, dodawały odwagi w trudnych chwilach.

Wydra (20 stycznia – 18 lutego)

Wydry często postrzegane są, jako osoby niekonwencjonalne, wyłamujące się z jakichkolwiek schematów. Wydra może nie zawsze wyrobi się ze swą pracą na czas, ale za to dzięki swojej intuicyjnej i bystrej wyobraźni znajdzie takie rozwiązania, na które nikt oprócz niej nie wpadnie. Ten dar widzenia szczególnie pomysłowych i inteligentnych rzeczy, daje jej znaczną przewagę nad konkurencją.

 

Fot. iStock/IvanovaJulia

 

Wilk (19 lutego – 20 marca)

Wilk jest najbardziej wrażliwym emocjonalnie znakiem zodiaku. Intuicyjnie wyczuwa uczuciowe potrzeby każdego w swoim otoczeniu i ponad wszystko chce podarować im miłość. Z drugiej strony bardziej niż inni, ceni sobie swoją wolność i niezależność. Zachowanie balansu między tymi dwoma siłami, jest dla niego sporym wyzwaniem.

Sokół (21 marca – 19 kwietnia)

Sokół, to urodzony przywódca. Zachowuje zimną krew, gdy przychodzi mu podjąć decyzję w napiętej sytuacji. Do życia nastawiony jest bardzo pragmatycznie, nie marnuje czasu i uparcie podąża za swoim celem. Sokół zawsze, jako pierwszy przystępuje do wykonania działania, nie oglądając się przy tym na innych. Przez co często bywa negatywnie odbierany przez otoczenie. Jeśli jednak znajdzie się we właściwym środowisku, pozwoli mu to rozwinąć skrzydła i poprowadzi drużynę do zwycięstwa.

Bóbr (20 kwietnia – 20 maja)

Bóbr, jak mało kto nastawiony jest przede wszystkim na biznes. Wydajność to jego drugie imię, a ciężka praca to dla niego symbol sukcesu. Takie nastawienie często może powodować zatarcia z współpracownikami. Jeśli jednak postaramy się zrozumieć, że owe „parcie na szkło” wynika jedynie z jego szczerych, dobrych intencji, możemy spodziewać się kolejnych sukcesów w pracy.

Fot. iStock

Fot. iStock

Jeleń (21 maja – 20 czerwca)

Jeleń znany jest z bycia prawdziwą „duszą towarzystwa”. Zawsze jest gotowy do dyskusji, więc jeśli jesteś spod tego znaku, to jesteś również dobrym mówcą. Czasami jelenie mogą wydawać się nieco zarozumiałe czy egocentryczne. Szybko jednak wybacza im się to, ponieważ przede wszystkim są bardzo pogodnymi osobami.

Dzięcioł (21 czerwca – 21 lipca)

Dzięcioł to osoba niezwykle wspierająca. Zawsze znajdzie czas, by cię wysłuchać. Ludzie, którzy urodzili się pod tym znakiem zodiaku są niezwykle współczujący i wyrozumiali. Zachowaj jednak ostrożność, ponieważ Dzięcioł może też stać się bardzo zazdrosny i zaborczy, jeśli tylko poczuje się zagrożony.

Łosoś (22 lipca – 21 sierpnia)

Łososie pracują zwykle w większym skupieniu, cechuje je duża intuicyjność i są niewiarygodnie energiczne. Ich entuzjazm nie ma w zasadzie granic, a do tego jest niezwykle zaraźliwy. Ludzie bardzo łatwo współpracują z Łososiem, nawet jeśli plan z góry spisany jest na straty. W niektórych warunkach potrafią jednak być wulgarne, egocentryczne i skrępowane.

Fot. iStock

Fot. iStock

Niedźwiedź (22 sierpnia – 21 września)

Pragmatyczne działanie i rzeczowość to domena Niedźwiedzia. Niedźwiedzie potrafią też być bardzo hojne, przez co mają tendencję do wiązania się z ludźmi spod znaku Sowy. Te kochane misie, bezwarunkowo kochają wszystkich w swoim otoczeniu. Do tego są szczodre w stosunku do innych, zachowując przy tym cierpliwość i umiar. Jak każdy człowiek, mają też swoją drugą, nieco mniej przyjazną stronę. W niektórych sytuacjach potrafią być też sceptyczne, leniwe i podchodzić do spraw z rezerwą.

Kruk (22 września – 22 października)

Kruk, to kolejny bardzo entuzjastyczny znak. Taka osoba ma tendencję do naturalnego zamiłowania do działania i uroku. Kruk jest też zawziętym idealistą, a czasami może wydawać się nieco wyrachowany. W związkach jest bardzo intuicyjny i cierpliwy. Ale jeśli tylko mocno się postara potrafi mocno zajść ludziom za skórę.

Fot. iStock

Fot. iStock

Wąż (23 października – 22 listopada)

Wąż jest tradycyjnym znakiem szamana. Ich powiązanie ze spirytualnym światem jest powodem, dla którego ludzie urodzeni pod tym znakiem łatwo nawiązują kontakt z przyrodą. Leczenie jest naturalnym darem Węża. Mimo, że węże mają skłonność do tajemnic i ciemności, osoby spod tego znaku potrafią być też bardzo troskliwe i wrażliwe

Sowa (23 listopada – 21 grudnia)

Sowa to osoba, która bierze życie za rogi i ma dużą słabość do odkryć i przygód. Sowa posiada fascynującą osobowość, ma też tendencję do wrażliwości i bycia dobrym słuchaczem. Ludzie z tym znakiem zodiaku wyróżniają się w dziedzinie nauki, sztuki i ochrony środowiska, a ze względu na swoją elastyczność, w zasadzie także na każdym innym polu.

Gęś (22 grudnia – 19 stycznia)

Upór i wytrwałość są znak rozpoznawczy gęsi. Jej kluczową cechą jest też ambicja i często udaje jej się osiągać własne cele. Napęd i wytrzymałość sprawiają, że gęś znajduje się w ciągłym ruchu. Nic nie potrafi ich zatrzymać, a w dążeniu do osiągnięcia sukcesu, wspierają je ich przyjaciele i rodzina. Jeśli jednak nie znajdą umiaru w swoim pędzie może to doprowadzić je do upadku.

Fot. iStock

Fot. iStock


Źródło: thespiritscience.net