Go to content

9 trików, które sprawią, że będziesz najbardziej czarującą osobą w towarzystwie

Fot. iStock / knape

Niektóre osoby wydają się mieć w sobie swoistą magię, która czyni z nich prawdziwe dusze towarzystwa i gwiazdy każdego spotkania w większym gronie. Czar, charyzma, urok osobisty, społeczny magnetyzm – bez względu na to, jaką nadamy temu zjawisku nazwę, jest to coś, co każda z nas chciałaby posiadać. Mamy dobrą wiadomość – istnieją pewne psychologiczne sztuczki i triki, dzięki którym możesz stać się jedną z najbardziej czarujących osób w towarzystwie (a kto wie, może nawet i na świecie).  Gotowa na zdobycie ogólnej sympatii i uznania? No to do dzieła!

Nie bój się przegrać

Gwiazdy towarzystwa nie muszą być najlepsze we wszystkim i nieustannie stać na najwyższym podium. Nie boją się przyznać do swoich błędów i porażek, okazać słabości, a nawet poprosić innych o pomoc lub nauczenie czegoś. Ich szczerość i prawdziwość emocji jest zauważona i doceniona przez inne osoby, ich niedoskonałości czynią ich bardziej ludzkimi i łatwiejszymi do lubienia. Pan Perfekcyjny i Pani Idealna sprawiają, że czujemy się gorsi i w obowiązku rywalizacji, więc odpuść, wyluzuj i nie staraj się by zawsze twoje było na wierzchu.

„Zgraj” swoje emocje z emocjami rozmówcy

Po pierwsze – kontakt wzrokowy! Nie uciekaj spojrzeniem gdzieś na boki, nie podziwiaj krajobrazów za oknem podczas konwersacji, ale patrz swojemu rozmówcy prosto w oczy. Zwracaj uwagę nie tylko na słowa, ale także i emocje innych osób. Uśmiechaj się, gdy oni się uśmiechają, zasmuć, gdy inni się smucą, potakuj lub zmarszcz czoło, gdy wymaga tego sytuacja. To rodzi poczucie wspólnoty, łączących was przeżyć i pomaga w zdobyciu zaufania innych.

Znajdź coś, co was łączy

Pomiń to, co dzieli cię z innymi i skup się na tym, co was łączy i czyni podobnymi! Ludzie podświadomie odczuwają większą sympatię w stosunku do osób, z którymi mają coś wspólnego – i to wcale nie musi być ogromnie ważna i istotna sprawa. Może macie wspólne zainteresowania, pasje, znajomych albo po prostu lubicie ten sam serial lub czytacie podobne książki? Znalezienie takich podobieństw jest świetnym sposobem na nawiązanie ciekawej rozmowy i wzbudzenie w innych pozytywnych odczuć w stosunku do ciebie.

Poznaj moc dotyku

Wiesz jaka jest najsilniejsza magia na świecie? Przytulanie! Nie znaczy to, że masz się każdemu rzucać od razu na szyję, ale pamiętaj o tym, że dotyk ma niezwykłą moc – pozwala nam lepiej zrozumieć emocje, udowodniono to nawet podczas eksperymentu! Uściśnięcie ręki, poklepanie po plecach, pogłaskanie po przedramieniu a może przybicie piątki? Wszystko zależy od sytuacji i stopnia zażyłości, ale z pewnością dotyk wzmacnia szczerość przekazu, zwiększa poczucie zaufania i ułatwia przekazanie informacji o naszych uczuciach.

Postaw na gesty i mimikę

Pomyśl o kimś, kogo uważasz za bardzo miłego i który cieszy się ogólną sympatią – zapewne potrafi on dokładnie wyrazić swoje emocje nie tylko słowami, ale też gestami i mimiką. Nawet najciekawsza historia świata opowiedziana z jednym, obojętnym wyrazem twarzy i bez żadnego ruchu nie spotka się z niczyim zainteresowaniem i nie wzbudzi uznania. Nie bój się zatem gestykulować i robić min (tych właściwych i akuratnych do sytuacji, oczywiście), bo dzięki temu pokazujesz nastrój i emocje.

Nie bój się czasami wygłupić

Twój taniec przypomina bezwolne skurcze ciała, a gdy śpiewasz, to z okolicy zlatują się wszystkie psy? Nie bój się czasami wygłupić i okazać niedoskonałości, wyjdź z roli ważnej i poważnej – ludzie to lubią, szanują i doceniają. I nie myśl, że będą się z ciebie śmiać – co najwyżej będą to robić razem z tobą. Każdy z nas ma rzeczy, które sprawiają, że wygląda zabawnie, głupkowato i niepoważnie, ale to jak najbardziej w porządku i mile widziane.

Zadawaj pytania

Pytania świadczą o twoim zainteresowaniu, więc nie wahaj się by je zadawać i dzięki temu dowiadywać czegoś więcej o twoim rozmówcy. Pamiętaj też, by w odpowiedzi na jego zwierzenia podzielić się własnymi przeżyciami i doświadczeniami – to buduje poczucie wspólnoty, zaufanie i bliskość, a także sprawia, że stajesz się bardziej wiarygodna. Ponadto dzięki pytaniom możesz poznać rzeczy, które was łączą i zyskać dodatkowe tematy do rozmowy.

Zapamiętaj imiona

Ludzie z charyzmą zawsze starają się zapamiętać imiona osób w towarzystwie i pewne sprawy, drobnostki, które ich dotyczą. Dzięki temu ich rozmówcy czuja się ważni, docenieni, słuchani. Zastosuj się do tej zasady i wykorzystaj ją w praktyce, a zobaczysz, jak szybko zyskasz sympatię innych.

Słuchaj więcej niż mówisz

Milczenie jest złotem, a mowa srebrem, dlatego słuchaj więcej niż mówisz. Ale słuchaj, a nie tylko słysz wypowiadane przez innych słowa! Każdy z nas chce się poczuć ważny i rozumiany, więc nie traktuj wypowiedzi innych jak przerwy w twojej własnej przemowie. Jeśli chcesz być gwiazdą towarzystwa musisz docenić wartość słuchania, dzięki któremu naprawdę poznajesz drugą osobę i możesz współdzielić jej emocje i uczucia.


Na podstawie: www.brightside.me