Lifestyle

To taka piękna miłość. W kobietach, spod którego znaku zodiaku faceci zakochują się najczęściej?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 stycznia 2017
Ludziom spod tego samego znaku zodiaku próbujemy przypisać podobne cechy.
Fot. iStock / gnotigor
 

Niby w horoskopy nie wierzymy, ale jednak czytam, a znajdując jakąś dobrą wiadomość, trzymamy się jej mocno. I dobrze, w końcu nie ma w tym nic złego. Ludziom spod tego samego znaku zodiaku próbujemy przypisać podobne cechy. Że Skorpion to trudny, Bliźniak niezdecydowany, a Koziorożec uparty. Ile w tym prawdy? Są tacy, co twierdzą, że bardzo dużo.

A ile prawdy jest w tym, że są kobiety spod takich znaków zodiaku, które można kochać na zabój?

Przeczytajcie i dajcie znać, czy się z tym zgadzacie.

Baran

Horoskop psychologiczny

Fot. iStock

Kobiety spod tego znaku kochają całą sobą angażując się bez reszty w związek. Bardzo często zdarza się, że dają zdecydowanie więcej niż dostają. Lubią zanurzać się w związek, staje się on dla nich najważniejszą misją w życiu. Jest pełna entuzjazmu, ma wiele do zaoferowania. Ale uwaga – to wszystko może sprawić, że jej relacja będzie jednostronna. To kobieta Baran da z siebie tyle, że rozleniwi partnera, on nie będzie widział potrzeby, by się starać, skoro dostaje więcej niż zasługuje.

Bliźniak

iStock-493764454

Kobiety Bliźniaki kochają uczucia, które im towarzyszą gdy wchodzą w nowy związek. Ten dreszczyk emocji, nowości, sprawia, że czuje się bardzo podekscytowana. To Bliźniaki angażują się najbardziej na początkowym etapie związku, przyciągając w ten sposób partnera chcą dać mu wszystko, by sprawić, by czuł się szczęśliwy przy jej boku.

Tak się składa, że relacje z kobietą Bliźniakiem są krótkie, ale intensywne, bo ona najbardziej zaangażowana jest, kiedy uczucia między nią a partnerem dopiero rozkwitają. Nie radzi sobie kompletnie z rutyną i codziennością w związku.

Waga

iStock-493764476

Kobieta Waga ujmuje mężczyzn swoją lojalnością. Nie lubi się kłócić, więc za wszelką cenę będzie się starać unikać konfliktów. Kocha swojego partnera tak, że jest gotowa dać mu wszystko, o co poprosi. W ten sposób wyraża podziw dla swojej drugiej połówki. Kiedy kocha, kocha bezwarunkowo, jej miłość jest bezinteresowna, a ona sama pozostaje wierna temu, w którym się zakochała.

Minus jest taki, że kobietę Wagę nietrudno skrzywdzić, ona widzi w ludziach to co najlepsze, a co niektórzy skrzętnie będą chcieli wykorzystać.

Strzelec

iStock-493764728

Jak kochają to na zabój, polują na miłość uwodząc mężczyzn swoją zmysłowością i nie ma co ukrywać że robią to bardzo skutecznie. Wyznają zasadę, że lepiej kochać i stracić, niż nie kochać wcale. Ta miłość jest jak ogień – bardzo szybko się zapala, ale też łatwo ją ugasić. Przyciąga partnera, rozkochuje w sobie, ale też porzuca, na rzecz nowej miłości. Nie jest zwolenniczką monogamii. Usidlić może ją mężczyzna, który zachwyci kobietę Strzelca intelektem.

Ryby

iStock-493764662

Kobieta Ryby cenią sobie wrażliwość i szczere, prawdziwe emocje. Jeśli ktoś chce z nią pogrywać bawić się – nie wejdzie w to unikając zranienia. Ale kiedy pokocha, to kocha piękną miłością opartą przede wszystkim na zaufaniu. Jeśli ufa, otworzy się na wszystko, co zaproponuje jej partner. Ale uwaga, raz zranioną trudno odzyskać jej miłość.

Fot. iStock / Irina_Stankevich

Fot. iStock / Irina_Stankevich


Lifestyle

Masz dosyć nudnych urlopów? Czas na wakacyjne rewolucje! Weź udział w konkursie

Redakcja
Redakcja
16 stycznia 2017
Mat. prasowe
 

Wakacje? Jakie wakacje? Znowu to samo: bitwa o leżaki przy basenach, szukanie miejsca na plaży między parawanami. W hotelach rano śniadania, na które wstać trzeba i przepychać się w tłumie gości hotelowych. Eee… wakacje są przereklamowane.

Ale jak tu znaleźć siłę do pracy, chęć do działania, jeśli gdzieś w oddali nie będziemy widzieć upragnionego urlopu. Jak przetrwać resztę zimy, kiedy nie będziemy wizualizować sobie naszych wymarzonych wakacji?

Gdzie byście pojechali? Co zrobili? Jakie miejsca odwiedzili? Zamknijcie na chwilę oczy i zobaczcie wakacyjne miejsce waszych marzeń.

Przecież nie trzeba jechać do hotelu, jak większość waszych znajomych. Wcale nie trzeba cisnąć się jak sardynki w puszce na bałtyckiej plaży szukając wolnego miejsca między parawanami.

Chcecie naprawdę wypocząć, wziąć głęboki oddech, napawać się spokojem, gdzie to wy sami decydujecie, jak chcecie spędzić dzień? Gdzie nic was nie goni, nikt nie ściga się z wami o lepsze kąski w hotelowej restauracji, a nad ranem nie słychać śpiewów turystów pod oknami pokoju.

To może w tym roku inaczej? Może warto odejść od utartego schematu i tym razem zamiast dać się namówić znajomym na wakacje all inclusive, zdecydować się na wakacyjną rewolucję?

Co wy na to? Podejmujecie wyzwanie?

Musicie jedynie wiedzieć:

– gdzie chcecie jechać

– w ile osób zamierzacie spędzić wakacje

– co chcecie zwiedzić, co odwiedzić

I to wszystko! A zapewniamy was, że takie rewolucyjne wakacje – choćby w najbardziej dla was odległym miejscu Europy, nie muszą kosztować majątku.

Jak to? Zajrzyjcie na stronę NOVASOL i wybierzcie dom, w którym spędzicie wyjątkowe tego roku wakacje!

A co tam! Mamy dla was coś jeszcze. WYJĄTKOWY konkurs „Wakacyjne Rewolucje”, w którym do wygrania jest 2-tygodniowy pobyt w domu wakacyjnym na Mazurach w Polsce, w terminie 12-26.08.

Co Wy na to? Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ. Zacznij z nami i z NOVASOL planować tegoroczne wakacje!


Lifestyle

Aby poradzić sobie z emocjonalnym bólem, musisz najpierw pozwolić mu odejść

Karolina Krause
Karolina Krause
16 stycznia 2017
Aby poradzić sobie z emocjonalnym bólem, musisz najpierw pozwolić mu odejść
Fot. iStock/praetorianphoto

Kiedy trzymamy w sobie emocjonalny ból, zbiegiem czasu tylko przybiera na silne. Stopniowo wyniszczając nas od środka. Przepracowanie go jest czymś znacznie trudniejszym, ale to jedyny sposób na to, by skrywane pod maską rany mogły się zabliźnić.

Niezależnie od tego, czy tym co ciągnie cię na dno jest złość, gorycz, rozczarowanie czy smutek, aby sobie z nimi poradzić, najpierw musisz pozwolić im odejść. Oto 4 sposoby na to, jak to zrobić:

1. Naucz się przebaczać

Przebaczanie nie jest łatwe. Zwłaszcza wtedy, gdy ktoś dotyka nas „do żywego”. Często zapominamy jednak, że przebaczanie nie ma służyć osobie, która nas skrzywdziła, ale nam samym. Trzymając to w sobie pozwalasz komuś ranić się znacznie dłużej. O wiele za długo. Przebacz więc nie dla czyjegoś dobra, ale dla dobra samej siebie. Tylko tak możesz się z tego „wyleczyć”.

Aby poradzić sobie z emocjonalnym bólem, musisz najpierw pozwolić mu odejść

Fot. iStock/wildpixel

2. Skup się na tym, co teraz

Gdy ktoś nas rani bardzo często zostajemy uwięzieni w pewnym momencie naszego życia. Być może mentalnie już dawno poszliśmy dalej, ale sercem ciągle wracamy do trudnych wspomnień. Kiedy więc poczujesz, że twoje myśli znów odlatują do minionych traum, pozwól sobie na to. by to zauważyć. A potem skup się na pozytywnych faktach z teraźniejszości. Może tym, co do ciebie powraca jest na przykład zdrada twojego byłego faceta. Myślisz: ”Zdradził mnie”. Zanim jednak pozwolisz, by to jedno zdanie pogrążyło cię w smutku, postaraj się nakierować tok swojego rozumowania na właściwe tory: „To prawda, że zdradził, ale zerwaliśmy ze sobą. Bolało jak jasna cholera. Dziś jestem w pracy, której w pełni oddałam się zaraz potem. Jestem szczęśliwa i dumna z tego co udało mi się że udało mi się do tej pory osiągnąć. Dziś jest naprawdę dobry dzień.”

3. Staw czoła własnym ograniczeniom

Wszyscy wyrabiamy sobie zdanie na temat różnych spraw, które prędzej czy później stają się naszymi ograniczeniami. Widzimy siebie, jako osoby niewystarczająco dobre, niewarte kochania czy bezwartościowe. Albo wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie się z czymś zmierzyć, że nie damy rady. Tymi wierzeniami tworzymy potem naszą rzeczywistość. Dostosowujemy się do nich. Budujemy mury, które nie pozwalają nam iść dalej. A to wszystko dzieje się tylko w naszej głowie. Przyjrzyj się więc uważnie temu, co trzyma cię przy twoim cierpieniu, staw czoła własnym ograniczeniom i idź dalej.

4. Zrób remanent w swojej głowie

Często też źródłem naszej złości, smutku i cierpienia są nie tylko nasze własne przekonania, ale ogólne wierzenia tworzone przez społeczeństwo. Rzeczy, które zostały „wtłoczone” do naszej głowie, jeszcze wtedy, kiedy byliśmy dzieckiem (przez rodziców, nauczycieli czy media). Zastanów się więc, czy to co do tej pory uznawałaś za pewnik, rzeczywiście odpowiada temu, co sama o tym myślisz? Czy naprawdę uważam, że szczuplejsze kobiety są bardziej szczęśliwe? Czy potrzebuje faceta do tego, by poczuć się szczęśliwa i wartościowa? Czy rzeczywiście chce mieć teraz dzieci? Albo czy jest coś złego w tym, że nie chciałabym ich mieć? Czym jest dla mnie sukces? Zrób remanent w swojej głowie. Zostaw to co tobie służy, wyrzuć resztę.

Pozbądź się tego, co ciągnie cię w dół. Pozwól sobie iść naprzód…


Źródło: unisoultheory.com


Zobacz także

„O ja, biedna mała kobietka”. Dlaczego w towarzystwie mężczyzn udajemy kogoś innego?

Nie każdy ma w życiu to, czego pragnie. Ale każdy ma to, na co się godzi! Jak zmienić swoje życie na lepsze i spełnić marzenia?

Jak wyposażyć salon kosmetyczny? Te 5 elementów robi różnicę, dlatego stanowią absolutny must have nowoczesnego gabinetu