Go to content

Równowaga. Trenuj z umiarem

Fot. iStock / pojoslaw

lasCzytam przeglądam i tak na zmianę. Ewa Chodakowska, Ania Lewandowska, Facebook, Instagram i Snapchat. Zdrowe posiłki, zdjęcia umięśnionych brzuchów oraz filmy w trakcie treningu. Zastanawiam się jak one to robią? Skąd one mają siłę?

Często popadam w tak zwany trans treningowy który trwa 2 tygodnie a potem nie mam się siły podnieść. Myślę – ok im się udaje dlaczego mi nie? Dlatego bo to jest ich praca. Tak jak Ty jesteś specjalistką nieruchomości tak one są specjalistkami w tej branży. Ich pracą jest dodawanie zdjęć filmików motywacyjnych i innego tego typu działania. Ja mam swoje życie zawodowe życie prywatne i inne obowiązki a wysiłek fizyczny chociaż powinien być standardem jest dodatkiem. Ja i Ty i musimy znaleźć odpowiedź dla kogo to robimy? No właśnie. Tylko dla siebie. Dlatego podstawą jest znalezienie motywacji. Bo dobra motywacja jest już połową sukcesu. Szukamy jej wszędzie! W sobie, w ukochanym, w psie z którym trzeba biegać, w gazecie.

Ostatnio przesadziłam. Powiedziałam ok Małgosia zaczynamy treningi.  Codziennie! Bo już czas na zawody. Rano siłownia, wieczorem skoki. Tak codziennie. Kregosłup boli. Łydki mają skurcze. Rano wstać nie mogłam. Wiecie co mnie zatrzymało? Najgorsza rzecz jaka mogła się stać, a dokładnie kontuzja mojego konia. Jej przetrenowane mięśnie powiedziały stop. Dlatego tak ważny jest umiar. Równowaga. Nie wszystko złoto co się świeci. Pamiętajcie.