Lifestyle

Równowaga. Trenuj z umiarem

Backstage Sport
Backstage Sport
12 października 2015
Fot. iStock / pojoslaw
 

lasCzytam przeglądam i tak na zmianę. Ewa Chodakowska, Ania Lewandowska, Facebook, Instagram i Snapchat. Zdrowe posiłki, zdjęcia umięśnionych brzuchów oraz filmy w trakcie treningu. Zastanawiam się jak one to robią? Skąd one mają siłę?

Często popadam w tak zwany trans treningowy który trwa 2 tygodnie a potem nie mam się siły podnieść. Myślę – ok im się udaje dlaczego mi nie? Dlatego bo to jest ich praca. Tak jak Ty jesteś specjalistką nieruchomości tak one są specjalistkami w tej branży. Ich pracą jest dodawanie zdjęć filmików motywacyjnych i innego tego typu działania. Ja mam swoje życie zawodowe życie prywatne i inne obowiązki a wysiłek fizyczny chociaż powinien być standardem jest dodatkiem. Ja i Ty i musimy znaleźć odpowiedź dla kogo to robimy? No właśnie. Tylko dla siebie. Dlatego podstawą jest znalezienie motywacji. Bo dobra motywacja jest już połową sukcesu. Szukamy jej wszędzie! W sobie, w ukochanym, w psie z którym trzeba biegać, w gazecie.

Ostatnio przesadziłam. Powiedziałam ok Małgosia zaczynamy treningi.  Codziennie! Bo już czas na zawody. Rano siłownia, wieczorem skoki. Tak codziennie. Kregosłup boli. Łydki mają skurcze. Rano wstać nie mogłam. Wiecie co mnie zatrzymało? Najgorsza rzecz jaka mogła się stać, a dokładnie kontuzja mojego konia. Jej przetrenowane mięśnie powiedziały stop. Dlatego tak ważny jest umiar. Równowaga. Nie wszystko złoto co się świeci. Pamiętajcie.

Lifestyle

Nie narzekaj!

Backstage Sport
Backstage Sport
21 października 2015
Fot. iStock / martin-dm
 

12096560_10208028835428133_2684745342188822688_n     Dziś krótki konkretny wpis. Nie chcę rozwijać się na ten temat bo nie ma takiej potrzebny. Każdy z nas tak ma czy się z tym zgodzicie czy nie…. 😉

Zauważyłam ostatnio, że potrafię pisać tylko wtedy kiedy mam gorszy czas w życiu. Gdy coś nie idzie po mojej myśli, wszystko się wali oraz błąkam się w prawo i lewo. Zresztą jest to naukowo udowodnione. Patrząc na literaturę i sztukę romantyzmu albo też na najlepsze utwory, zostały one stworzone właśnie wtedy gdy artysta był nieszczęśliwie zakochany lub przeżywał inną tragedie.

Mamy tendencję nie tylko do narzekania że jest za zimno za ciepło za dużo deszczu za dużo słońca ale też do rozmów o tym co jest złe. O chorobach, związkach czy partnerze który nie wyniósł śmieci.

Nie potrafimy „chwalić się” tym co jest dobre. Tym że lubimy swoją pracę, że jesteśmy zdrowi, że dostaliśmy awans a nasz mężczyzna jest najlepszym mężczyzną na świecie.

Lubimy pastwić się nad sobą i robić z siebie ofiarę. Dlaczego? Boimy się że to szczęście zaraz minie? Bo rzadko można spotkać osobę która będzie się cieszyć z naszych sukcesów? Bo ktoś będzie zazdrosny?

Kochani mówmy o tym co najpiękniejsze! Nie narzekajmy !! Jest tyle dobrych rzeczy wokół na które warto zwrócić uwagę… <3

 


Lifestyle

Praca to nie wszystko. Wszystko to to, co kochasz

Backstage Sport
Backstage Sport
8 października 2015
Popieramy postulat wolnego piątku! Naukowcy twierdzą, że powinniśmy pracować tylko cztery dni w tygodniu
Fot. iStock/Poike

11225368_10206865610788244_1409291845753671990_nZastanawialiście się kiedyś, ile potrafimy poświęcić dla pracy? Związek, relacje z drugim człowiekiem, zdrowie?
Ostatnio wszystko krąży wokół kariery i pędem, aby być najlepszym. Potrafimy podporządkować wszytko spotkaniom biznesowym, ale nie potrafimy podporządkować czasu w życiu prywatnym. Znajdujemy kilka chwil na sport, ale już te kilka chwil odbieramy drugiemu człowiekowi, bo trzeba wracać do biura.

Związek z drugą osobą kojarzy nam się ze strachem. Z utratą własnego ja i z życiem które się miało. Życiem tzn. z pracą.

To, o czym pisze nie jest tylko moim doświadczeniem tylko również tym co widzę wokół. Chociaż sama ostatnio stanęłam przed wyborem kariery a życiem prywatnym i zdrowiem.

Nic co jest nowe nie jest łatwe. Nasze pragnienie zmiany jest paraliżowane strachem. Co będzie? Przecież tak jak jest jest okay.

Jednak nie jest okay, kiedy uświadamiamy sobie, jak dużo nam daje spotkanie z tą drugą osobą. Jak bardzo odpoczywamy. Jak pojawia się u nas uśmiech na twarzy. Ile radości daje nam te kilka chwil.

Nie rozumiem dzisiejszego świata. Przyznaje jestem niepoprawną romantyczką, ale będę walczyć o relacje których już nie ma lub jest bardzo mało. Będę uświadamiać ze praca to nie wszystko. Wszystko to to co odwzajemnia Twoje uczucie, dba o Ciebie i poprawia Ci humor nawet w najgorszym momencie.

Trzeba znaleźć granice – jak wszędzie. I znalezienia tych granic Ci życzę. Mi się udało Tobie też się uda 🙂