Go to content

Babska przyjaźń to siła! Imprezowiczka, stara malutka czy mentorka? Zobacz, kim są twoje przyjaciółki

Fot. iStock/g-stockstudio

Przyjaciółki. Dałabyś się za nie pokroić, prawda? Razem zapaliłyście pierwszego papierosa, przeżywałyście wielkie miłości „na zawsze” lub wspierałyście się wzajemnie, kiedy jedna z was dowiedziała się o zdradzie męża. Nie wyobrażasz sobie bez nich życia. Bo to dzięki nim przeżyłaś piękne – lub te ciężkie, chwile. Jesteś szczęśliwa, bo wiesz, że zawsze jest ktoś, kto o 3 nad ranem wsiądzie w samochód i przyjedzie do ciebie, kiedy będziesz go potrzebować.

Każda z nas ma kilka przyjaciółek. Mogą być z tobą „od zawsze” lub pojawić się w późniejszych etapach życia. Każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego, coś, co ją wyróżnia. Na tej podstawie można stworzyć listę kilkunastu typów bliskich ci kobiet. Jakie to cudowne, że je spotkałaś i są w twoim życiu!

Zidentyfikujesz wśród tych typów swoje przyjaciółki?

Ta Najlepsza

Możesz mieć grono prawdziwych przyjaciółek, na których zawsze możesz polegać, ale wśród nich jest Ta Najlepsza. Zna wszystkie twoje tajemnice i wiesz, że nigdy cię nie zawiedzie. Znacie się naprawdę dobrze, akceptujecie swoje wady i szanujecie przyzwyczajenia. Macie najwięcej wspólnych wspomnień. Jest ci naprawdę najbliższa i to ją wskazujesz jako przyjaciółkę, którą zabrałabyś na bezludną wyspę – gdybyś miała tylko jedno wolne miejsce i musiała wybrać jedną z nich. To dla ciebie najcenniejsza znajomość, za którą jesteś najbardziej wdzięczna.

Poszukiwaczka przygód

Jest tak wiele miejsc do zobaczenia na świecie, tak wielu ludzi, których warto poznać i potraw, które trzeba spróbować… Wielu z nas ogranicza się tylko do bezpiecznych rejonów, ale nie twoja przyjaciółka! Nie potrafi dłużej usiedzieć w jednym miejscu, ciągle ją gdzieś nosi. Podróż to jej życie. A po każdym wypadzie ma mnóstwo ciekawych historii. Jej pasja i miłość do nowego i nieznanego są zaraźliwe. W jej towarzystwie nabierasz apetytu na życie i ładujesz baterie.

Fot. Pixabay/ Unsplash/ CC0 Public Domain

Fot. Pixabay/ Unsplash/ CC0 Public Domain

Brutalnie szczera

Są takie sytuacje w życiu, w których musimy usłyszeć surową prawdę. Właśnie dlatego potrzebna jest brutalnie szczera przyjaciółka, która pozbawi nas kolorowych okularów. Choć nie zawsze to, co mówi, jest dla nas miłe i często burzy nasz spokój, to otwiera oczy na wiele spraw i pomaga uniknąć błędów. Dlatego posiadanie takiej przyjaciółki jest bardzo cenne. Choć czasami może boleć.

Mentorka

Każdy z nas potrzebuje przyjaciela, który inspiruje innych do bycia lepszymi ludźmi. Przebywanie w towarzystwie takiej osoby wpływa motywująco. To ktoś, kto jest kilka kroków przed tobą i ma w sobie wiele mądrości i cierpliwości, aby poprowadzić cię we właściwym kierunku.

O odmiennych poglądach

Jeśli nawiązujemy przyjaźnie tylko z osobami o podobnych poglądach i wartościach, możemy nieco odłączyć się od reszty świata. Wymieniając uwagi tylko z tymi, którzy reprezentują podobne stanowisko utwierdzasz się w swoich przekonaniach i stereotypach. Dlatego warto mieć przyjaciółkę, która ma inne spojrzenie na świat. Z jej pomocą zostajesz wyrwana ze strefy komfortu. Poza tym rozmowy z nią otwierają cię na coś obcego i zaczynasz akceptować innych ludzi, którzy nie widzą świata w taki sam sposób, jak ty.

Sąsiadka

W dzisiejszych czasach wiele osób nie zna swoich sąsiadów. To troszkę wstyd, bo niekiedy mogą być oni najwspanialszymi ludźmi, których poznałaś w swoim życiu. Warto przyjaźnić się z tymi, którzy mieszkają obok ciebie. Nie tylko macie do siebie sekundę, więc wypad na popołudniową kawkę nie staje się wyprawą, ale masz także kogoś, kto podleje twoje kwiatki, kiedy wyjedziesz na urlop.

Nigdy nie ma pieniędzy

Nieważne, że ma dobrą pracę. Nigdy nie ma pieniędzy. Ani na wyjście, ani na piwo, ani na wypad za miasto. Do tej pory nie potrafisz rozgryźć, co się dzieje z jej pensją i jak ona to w ogóle robi?!

Współpracowniczka

Statystyki pokazują, że im bardziej izolujesz się od ludzi w pracy, tym bardziej jesteś przygnębiona. Gdy odczuwasz stres lub wkurzył cię szef, znacznie lepiej jest dla ciebie, gdy masz z kim „obrobić mu tyłek”. Przyjaciółka w pracy rozumie cię najlepiej ze wszystkich, bo wie, o kim i o czym mówisz. Problemy firmowe nie są jej obce, dlatego zawsze możesz liczyć na jej wsparcie. A i zawsze masz z kim poplotkować i wypić kawę.

Fashionistka

Wychodząc z nią czujesz się jak uboga krewna. Bo ona wygląda jak wyjęta żywcem z katalogu modowego. Zawsze wie, co założyć, żeby wyglądać modnie i zgodnie z obowiązującymi trendami. Potrafi wyłapać na wyprzedażach najfajniejsze ciuchy za grosze.

Imprezowiczka

Zawsze ma ochotę na imprezę. Nawet po ciężkim dniu w pracy lub na studiach nie odmawia wyjścia do klubu i najczęściej sama jest inicjatorką waszych babskich wypadów. Lubi dobrą zabawę, alkohol i taniec. Wychodząc z nią wiesz, że nie będziesz się nudzić i zawsze wydarzy się coś ciekawego (o czym niekoniecznie będziesz chciała opowiadać). I właśnie za to ją kochasz.

Stara malutka

Jest zupełnym przeciwieństwem Imprezowiczki, która łapie życie pełnymi garściami. Nieważne, ile ma lat, ma przyzwyczajenia starej baby. Stroni od tłocznych miejsc, rzadko kiedy uczestniczy w aktywnościach wymagających wyjścia z domu. Zdecydowanie woli posiedzieć przy stole w domowym zaciszu z kubkiem gorącej herbaty. Niby młoda, a zachowuje się jak swoja babcia.

Robi dla ciebie więcej, niż ty dla niej

Choć ciężko się do tego przyznać, to każda z nas ma taką przyjaciółkę, która robi dla nas znacznie więcej niż my dla niej. Przynosi kawę, kiedy uzna, że jej potrzebujemy. Albo dogląda twoich dzieci, kiedy musisz pilnie wyjść i nie masz ich z kim zostawić. Robiąc coś dla ciebie, chce okazać swoją przyjaźń. I w ogóle jej nie przeszkadza, że ty się starasz mniej od niej.

Oczywiście istnieje wiele więcej typów. Bo my, kobiety, jesteśmy naprawdę różne i wyjątkowe. Nie bądźmy dla siebie rywalkami, bo kobieca przyjaźń jest naprawdę piękna i wartościowa.

To chyba dobry czas na to, żeby podziękować swoim przyjaciółkom za to, że są:)


 

Źródło:  lifehack