Go to content

7 sposobów według Feng Shui, by przyciągnąć pieniądze do domu

Już starożytni Chińczycy wierzyli, że przestrzeń, która nas otacza, ma wpływ na każdego w większym stopniu, niż przewidujemy. Aranżacja przestrzeni zgodnie z zasadami Feng Shui pozwala na stworzenie otoczenia, które wg tradycji wpływa na domowników tak, że łatwiej podchodzą do wyzwań, które stawia przed nimi życie.

Oczywiście to nie działa tak, że po urządzeniu domu na „chińską modłę” od razu pieniądze spadną z nieba. Ale odpowiednia aranżacja według zasad tej filozofii, może mieć pozytywny wpływ na zaistnienie równowagi i harmonii w życiu. A to oczywiście ma pozytywny wpływ na inne aspekty życia.


 

źródło: www.urzadzamy.plwww.homify.pl

Fot. iStock / satit_srihin

1/7 Załóż akwarium

Wg zasad Feng Shui woda to wielka energia, symbolizuje bogactwo i pieniądze. Żeby woda służyła, akwarium powinno być zadbane, niepozarastane glonami. Lepiej nie stawiać go w sypialni, bo może zaburzać odpoczynek. Jeśli akwarium nie wchodzi w grę, zawieś obraz z motywem płynącej wody.

Fot. iStock / Sarawutnam

2/7 Wyrzuć paragony z portfela

Nie zapychaj portfela rachunkami i paragonami, trzymaj tu tylko pieniądze. Jako talizman możesz włożyć do środka łuski wigilijnego karpia.

storczyki - pielęgnacja, jak dbać o storczyki Fot. iStock / Kerstin Waurick

3/7 Pielęgnuj rośliny

Rośliny to symbol witalności, który wprowadza żywą energię do domu. Postaw je tam, gdzie jest pusto, niech zdobią „martwą” przestrzeń. Według Feng Shui, wzrost roślin powoduje wzrost majętności mieszkańców. Nie stawiaj kwiatów sztucznych, najlepiej sprawdzą się te w doniczkach (np. drzewko szczęścia).

Fot. iStock / IP Galanternik D.U.

4/7 Utrzymuj porządek

Według Feng Shui porządek w domu oznacza porządek w życiu. Jedynie w poukładanym życiu można dokonywać zmian na lepsze. Porządek gwarantuje przepływ dobrej energii, więc pozbądź się tego, co zagraca przestrzeń i naprawdę nie jest ci do szczęścia potrzebne.

Fot. iStock / Csondy

5/7 Zadbaj o kuchnię

Nie licząc oczywistego porządku, zadbaj o to, by resztki lub przeterminowane jedzenie nie zalegało w szafkach czy lodówce. Obecność świeżych produktów i porządek ma zapewnić przepływ pieniędzy.

Fot. iStock/sestovic

6/7 Wykorzystaj kolory

Jeżeli chcesz, by w twoim domu zapanowało bogactwo, wprowadź do wnętrza kolor czerwony i złoty (poza nimi dobrymi kolorami są też zielony i fioletowy). Nie musisz od razu zamalowywać wszystkiego na te barwy, ale kilka ładnych dodatków zapewni pożądany efekt.

7/7 Zadbaj o wejście

Wejście do domu jest jego wizytówką, pierwszą rzeczą, jaką widzą goście. Zadbaj o dobre oświetlenie i wygląd przestrzeni przy drzwiach wejściowych, jeśli masz miejsce, ustaw rośliny w doniczkach. Dzięki temu zaprosisz szczęście do swojego domu.