Go to content

Jak w parę minut opanować stres i… jak się pozbyć na dobre

Fot. iStock / Valeriy Kachaev

Blokuje nas i zamraża. Już w niedzielę wieczorem zaczynasz czuć ucisk w żołądku, na samą myśl o tym, co zacznie się jutro…? Stres. Nieustanny pęd, oczekiwania, presja. Do tego napięty do granic harmonogram. Rodzina, praca, te wszystkie niekończące się listy zadań. Jak w tym wszystkim zwyczajnie nie zwariować?

Na szczęście jest kilka prostych sposobów by zapanować nad stresem. Spróbujcie, wielkie zmiany zaczynają się od małych rzeczy.

5 szybkich sposobów na stres

 

  1. Przytulaj się – tak pozbawisz się napięcia zgromadzonego w twoim ciele.
  2. Masz zwierzaka – pobaw się z nim – tak się składa, że zabawa ze zwierzakiem podwyższa poziom dopaminy i serotoniny, co zdecydowanie polepsza nasz nastrój.
  3. Pomyśl o czymś przyjemnym – to w sytuacji stresowej bywa trudne, ale spróbuj swoje myśli skierować na coś, co sprawi, że się odprężysz i uśmiechniesz.
  4. Uśmiechnij się – nawet jeśli nie masz  na to ochoty – spróbuj. Czy wiesz, że nawet sztuczny przyklejony do twarzy uśmiech potrafi oszukać twój mózg i zmniejszyć poziom stresu?
  5. Zajmij czymś głowę – zacznij liczyć od 100 do 1, albo licz swoje oddechy, skup się na tym, odciągnij myśli od tego, co wywołało twój stres. Tak nabierzesz dystansu, obniżysz napięcie i łatwiej będzie ci wyjść z sytuacji stresowej.

26 sposobów, by pozbyć się go na zawsze

sposobynastres1 sposobynastres2 sposobynastres3 sposobynastres4 sposobynastres5


Źródło: Daily Health Gen