Go to content

Nawyki par z udanym życiem seksualnym – zobacz, co robią, by temperatura w ich sypialniach nie spadła!

Poziom namiętności i napięcie seksualne pomiędzy partnerami zazwyczaj  nieco spada i słabnie wraz z upływem czasu – decyduje o tym dynamika miłości, dla której taka sytuacja jest naturalna i wynika z wejścia związku w kolejny etap. Istnieją jednak pary, które wydają się całkowicie sprzeciwiać tej regule, wciąż gwałtownie pomiędzy nimi iskrzy, a temperatura w sypialni nie spada. Czym się wyróżniają i jaka jest tajemnica ich niegasnącej namiętności? Oto dziewięć nawyków, które je charakteryzują i gwarantują związkowy sukces.

Fot. iStock / PeopleImages

1/9 Dają sobie zgodę na niedoskonałość

Pary z udanym życiem seksualnym nie oczekują perfekcji ani od codzienności, ani od seksu. Nie szukają idealnej pory, idealnego samopoczucia, wystroju, muzyki, gestów. Gdyby tak było, mogliby już nigdy się nie kochać – a to stres w pracy, a to kłopoty z dzieciakami, bałagan, natłok obowiązków… Pary te cieszą się sobą niezależnie od sytuacji i korzystają nawet z niedoskonałych chwil.

Fot. iStock / KatarzynaBialasiewicz

2/9 Nie są seksualnie samolubni

Choć w seksie chodzi o to, by odczuwać przyjemność, to partnerzy uprawiający go dużo wiedzą, że to gra zespołowa, a nie solowy występ gwiazdy! Troszczą się zatem nie tylko o własne zadowolenie, ale też o satysfakcję drugiej strony. Altruiści? Raczej osoby świadome tego, że wszystko, co dajemy w końcu do nas wróci, a zadowolony i zaspokojony partner będzie chciał się nam odwdzięczyć tym samym.

3/9 Czują się dobrze w swojej skórze

W pełni akceptują siebie i swoje ciało, a dzięki temu są otwarte na partnera i wspólne igraszki. Osoby z udanym życiem seksualnym nie przejmują się tym, jak wyglądają, poruszają się, brzmią czy nawet pachną w trakcie seksu – po prostu czerpią przyjemność z chwili! Wiele jest prawdy w tym, że aby pokochać innych, najpierw trzeba pokochać siebie samego

 

Fot. iStock / g-stockstudio

4/9 Ufają sobie nawzajem

Wspólną cechą tych par jest głębokie zaufanie i to nie tylko to dotyczące sfery seksualnej, ale każdej innej w związku. Bez zaufania nie ma poczucia intymności, a bez niej trudno o satysfakcjonujące i udane życie seksualne. Jeśli więc chcesz poprawić i umocnić swoje życie erotyczne z partnerem, musisz przyjrzeć się całemu waszemu związkowi i relacjom.

Fot. iStock / g-stockstudio

5/9 Czerpią radość z seksu

Pary te dobrze wiedzą, że seks nie zawsze musi być zmysłowym, transcendentnym uczuciem wywołującym trzęsienie ziemi. Czasami wystarczy, by był dobrą zabawą i źródłem radości, przyjemności, a nawet śmiechu. Warto zrzucić seks z piedestału i traktować go jak normalną część życia, a nie mistyczne doznania czy objawienia. Presja, by seks był idealny i magiczny nikomu nie służy, zatem więcej luzu!

Fot. iStock / g-stockstudio

6/9 Mówią głośno, co ich kręci i co podnieca

Bez względu na staż i ilość wspólnych doświadczeń, nie jest łatwo rozmawiać wprost o seksie i szczerze wyznać, co nas kręci (lub co absolutnie nie). Partnerzy cieszący się seksem są otwarci i szczerzy, głośno mówią o tym, co ich podnieca, co lubią i czego oczekują. Dzielą się swoimi odczuciami, nie unikają intymnych wyznań i doceniają rolę seksualnej komunikacji. Warto przed seksem powiedzieć partnerowi coś osobistego, na dowolny temat, by pokazać, że jesteśmy otwarci na wzajemną relację i gotowi na bliskość.

Fot. iStock / g-stockstudio

7/9 Seks jest dla nich sposobem na wzmocnienie więzi

Regularny seks jest najlepszym sposobem na silne i mocne więzi pomiędzy partnerami. Jeśli ktoś nie wierzy, niech spróbuje codziennie przez tydzień uprawiać z partnerem seks – bez względu na okoliczności, bez szukania szczególnego powodu i czekania na odpowiedni nastrój i bez żadnych wymówek! Gwarantujemy, że odczujecie poprawę poziomu intymności w związku i umocnienie więzi z partnerem, a także podniesie się wasze poczucie własnej wartości i samozadowolenie.

Fot. iStock / AleksandarNakic

8/9 Są chętni na… szybkie "numerki"!

Udane życie seksualne to nie tylko długie, namiętne wieczory, ale też szybkie „numerki”, ogniste i gorące akty trwające nie dłużej niż przerwa w pracy. Dzięki takim chwilom wyrwanym z codzienności spada poziom stresu, poprawia się nastrój i zwiększa odczuwana radość z życia. No i są niezwykle podniecające, co skutecznie utrzymuje napięcie pomiędzy partnerami i temperaturę w ich związku.

Fot. iStock / Cecilie_Arcurs

9/9 Łączy ich znacznie więcej niż tylko seks

Pary z udanym życiem seksualnym dzielą ze sobą nie tylko sypialnię, ale także swoje zainteresowania, pasje, poglądy i wartości. Ich wzajemne oddanie wykracza poza intymność, a łącząca ich miłość jest szczera i prawdziwa. Są zgodni w sferze religijnej, politycznej, rodzicielskiej, finansowej czy etycznej, dzięki czemu utrzymują w dobrym stanie swój związek i swoje życie seksualne.


 

Na podstawie: www.womansday.com