Go to content

Kiedy jest najlepszy czas w życiu seksualnym kobiety? Możecie być zaskoczone

Fot. istock/mediaphotos

Jeśli pomyślałyście, że najlepszy seks miałyście w wieku 20-tu lat, a nie przekroczyłyście jeszcze 30-tki, to mamy dla was świetną wiadomość :). Najlepsze dopiero przed wami! Według najnowszych badań, kobiety odczuwają największą satysfakcję z seksu w wieku około 36 lat.

Badania przeprowadzone w trzech grupach wiekowych – najmłodszej (poniżej 23lat), średniej (23-35 lat) i starszej (36 i więcej lat) – wyraźnie dowodzą, że najbardziej pewne swojej atrakcyjności seksualnej i świadome swoich potrzeb jesteśmy po ukończeniu 36 roku życia. Wtedy również kochamy się częściej i jesteśmy bardziej skłonne do odkrywania nowinek i eksperymentowania.

To również w tej grupie wiekowej umiemy lepiej docenić czułego i dobrego partnera w łóżku oraz częściej same inicjujemy seks – taki jak lubimy i wtedy, kiedy mamy na niego ochotę.

Udane życie seksualne to jeden z filarów dobrego związku, nie zaniedbujcie tej sfery, bo szkoda czasu na mało satysfakcjonującą relację intymną z partnerem, któremu po prostu się „nie chce”… 😉


Na podstawie: independent.co.uk