Go to content

20 rzeczy niezbędnych dla twojego szczęścia i spokoju ducha. Musisz zacząć je robić

Przeżywając nadchodzące dni i tygodnie, pamiętaj, że wyrobienie nawyku zajmuje średnio około 66 dni. Zatem przez następne dziewięć i pół tygodnia świadomie korzystaj z poniższych przypomnień, które można zastosować, aby spojrzeć na jaśniejszą stronę swojego życia, a stopniowo przeprogramujesz swój mózg.

1. Zacznij stabilizować się prostymi rytuałami

Kiedy życie przypomina emocjonalną kolejkę górską, uspokój się, stosując proste rytuały. Podlej rośliny. Opłucz miskę i łyżkę po śniadaniu. Prostota przyciąga spokój i daje przestrzeń mądrości.

2. Zacznij odfiltrowywać hałas w swoim życiu

Uważaj, komu oddajesz mikrofon i scenę w swoim życiu. Nie słuchaj tych najgłośniejszych. Słuchaj najprawdziwszych.

3. Zacznij wybierać inaczej

Duża część twojego życia jest wynikiem małych wyborów, których dokonujesz każdego dnia. Jeśli nie podoba ci się jakaś część swojego życia, czas zacząć poprawiać pewne rzeczy i dokonywać lepszych wyborów w nadchodzących dniach i tygodniach.

4. Zacznij być trochę bardziej produktywna, zamiast bardziej zajęta

Jest duża różnica pomiędzy byciem zajętym a byciem produktywnym. Jeśli masz zamiar dzisiaj włożyć w pracę, nie myl ruchu z postępem. Koń na biegunach porusza się, ale nigdy nie postępuje naprzód. Innymi słowy…

5. Zacznij codziennie poświęcać czas na znaczący postęp

Jeśli masz tylko piętnaście minut wolnego czasu, nie ma problemu – spraw, by te piętnaście minut miało sens. Skoncentruj się na małych codziennych krokach. I nawet jeśli walka jest prawdziwa, przypomnij sobie, że zawsze lepiej jest być wyczerpanym zrobieniem małego kroku do przodu, niż być zmęczonym nierobieniem absolutnie niczego.

6. Zacznij zmierzać w stronę dobrego życia

Najlepszym sposobem na odejście od czegoś negatywnego jest przejście w stronę czegoś pozytywnego.

7. Zacznij robić to, co słuszne, nawet jeśli nie jest to najłatwiejsza opcja

To, że możesz, nie znaczy, że powinieneś. To, że jest to łatwe, nie znaczy, że jest tego warte. Rób to, co słuszne, a nie to, co jest teraz najłatwiejsze. Na dłuższą metę jest to mniej stresujący sposób na życie.

8. Zacznij porównywać się do siebie (i nikogo innego)

Zapomnij o tym, co mają inni i gdzie są. Nie chodzisz w ich butach i nigdy nie będziesz komfortowo chodzić w swoich, jeśli będziesz się do nich ciągle porównywać. Skoncentruj się więc na tym, co jest najlepsze dla CIEBIE i w Twojej wyjątkowej sytuacji. Co musisz dalej zrobić, aby osiągnąć swoje własne priorytety i cele? Zrób to! Nie będziesz rozpraszany przez porównania, jeśli zachwyci Cię cel.

9. Zacznij być bardziej tolerancyjny wobec tych, którzy widzą rzeczy inaczej

Nawiązuj kontakt z ludźmi, także z tymi, którzy myślą inaczej. Zadawaj pytania, słuchaj uważnie i pamiętaj, że sposób, w jaki traktujemy osoby, z którymi się nie zgadzamy, jest najlepszym dowodem tego, czego naprawdę nauczyliśmy się o miłości, szacunku i życzliwości.

10. Zacznij kierować się miłością, a nie dumą

Tak naprawdę przegrywamy tylko tam, gdzie w grę wchodzi nasza duma. Kiedy ważniejsze jest wygrywanie drobnych kłótni niż kochanie ludzi, musimy zacząć wszystko od nowa. 

11. Zacznij dawać bez oczekiwań

Będziesz bardzo zawiedziona, jeśli będziesz oczekiwać, że ludzie zawsze będą robić dla ciebie to samo, co ty robisz dla nich. Nie każdy ma takie samo serce, wartości i priorytety jak ty. Zachowaj skupienie. To, że można zasiać ziarno, a ono zakwitnie, podzielić się odrobiną wiedzy, a stanie się wiedzą drugiego człowieka, uśmiechnąć się do kogoś i dać mu nadzieję, to dowód na to, że za kulisami hojność czyni cuda. Więc…

12. Zacznij być różnicą, którą chcesz zobaczyć w świecie

Bądź zmianą. To, co dajesz drugiej osobie, jest tak naprawdę tym, co dajesz sobie. Kiedy traktujesz innych z miłością, przekonujesz się, że ty też jesteś godny miłości. Rób więc swoje z jak największą życzliwością, pokorą i uczciwością. Rób to, co robisz, nie dla profitów czy poklasku, ale dlatego, że tak jest słusznie. Zapomnij o popularności i po prostu skup się na dobroci i szczerości przez resztę miesiąca i później.

13. Zacznij być bardziej obecna

Gadżety są świetne, ale mogą przeszkodzić, jeśli nie będziesz ostrożna. Kontroluj je, żeby one nie kontrolowały ciebie. Odłóż telefon, gdy jesteś w towarzystwie. Nie unikaj kontaktu wzrokowego. Nie chowaj się za ekranem. Być obecna. Pytaj ludzi, co u nich słychać. Słuchaj. Angażuj się.

14. Zacznij pozwalać swoim czynom przemawiać do tych, których kochasz

Codziennie stawiaj rzeczy na pierwszym miejscu. Nasze najbliższe relacje są niezbędne dla naszego ogólnego pokoju i szczęścia. A kiedy mówimy tym, których kochamy, że ich kochamy, nigdy nie możemy zapominać, że największym komplementem nie jest wypowiadanie słów, ale życie według nich.

15. Zacznij być wdzięczna

Sekret bycia wdzięczną to nie rocket science. Decydujesz się być wdzięczna i taka się stajesz. Kiedy zapomnisz, zacznij od nowa.

16. Zacznij mniej narzekać

Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że zaczynasz narzekać, przećwicz zastąpienie wyrażenia „muszę” słowem „uda mi się”. Tak wiele czynności, na które narzekamy, to rzeczy, na które inni chcieliby mieć szansę.

17. Zacznij otwierać się na nowe doświadczenia i możliwości

Nie pozwól, aby niewiedza, jak to się skończy, powstrzymała cię od rozpoczęcia od nowa jeszcze raz. Idź w nowe miejsce, a nagle pojawią się niezliczone możliwości. Zrób coś inaczej, a pojawią się nowe, wspaniałe możliwości. Zachowaj otwarty umysł i ciesz się życiem.

18. Zacznij odpuszczać małe życiowe frustracje

Nie pozwól, aby drobne „dramaty” codzienności przygnębiały cię na dłużej. Radość zaczyna się w środku. Ćwicz skupianie się na tym, co naprawdę ważne, i odpuszczanie tego, co nie jest. Wykorzystaj swoje frustracje, aby się motywować, a nie denerwować. Masz kontrolę nad swoją koncentracją i sposobem alokacji swojej energii.

19. Zacznij wykorzystywać lekcje, które daje ci życie

Pracujesz w cyklu, co oznacza, że ​​dojdziesz do celu stopniowo, a nie od razu. Naprawdę wszystko, co się dzieje, pomaga ci się rozwijać. Często trudne doświadczenia dają nam bezcenne lekcji życia, o których nie sądziliśmy, że powinniśmy je znać. Jeśli masz jakieś problemy, nie jest to złe. Oznacza to, że próbujesz różnych rzeczy, podejmujesz kroki i robisz postępy. Jedynymi ludźmi, którzy nie mają problemów, są ci, którzy nie robią absolutnie nic.

20. Zacznij koncentrować się (tylko) na tym, co możesz kontrolować

Nie wymuszaj rzeczy. Daj z siebie wszystko, a potem pozwól im działać. Co ma być, to będzie. Nie ograniczaj się rzeczami, których nie możesz kontrolować. Pamiętaj, że żadna książka nie składa się tylko z jednego rozdziału. Żaden rozdział nie opisuje całej historii. Żaden błąd nie definiuje tego, kim jesteśmy. Przewracaj strony, czytaj do końca.