Go to content

6 powodów, dlaczego czujesz, że nie robisz wystarczająco dużo

fot. Erkin Veysel/Pexels

Nigdy nie jesteś zadowolona. Nie ma znaczenia, czy pracujesz osiem czy dwanaście godzin dziennie. Bez względu na wszystko, zawsze będziesz żałować, że nie osiągnęłaś więcej. Zawsze będziesz mieć wrażenie, że mogłaś być bardziej produktywna. Musisz przestać być dla siebie taka surowa, ponieważ osiągnęłaś znacznie więcej, niż sama przed sobą przyznajesz. Radzisz sobie o wiele lepiej, niż myślisz. Oto dlaczego myślisz, że nie robisz wystarczająco dużo.

Ponieważ nie doceniasz tego, co już osiągnęłaś

Zawsze jesteś tak skupiona na tym, co musisz zrobić jutro, że nigdy nie masz czasu spojrzeć na to, co osiągnęłaś dzisiaj. Spróbuj powstrzymać się od życia przyszłością. Ciesz się teraźniejszością, póki jest! Kiedy osiągniesz coś wspaniałego, poświęć chwilę, aby zatrzymać się i świętować, zamiast przechodzić do następnej rzeczy.

Ponieważ wywierasz na siebie zbyt dużą presję, aby odnieść sukces

Masz w głowie określoną definicję sukcesu i nie chcesz zwalniać, dopóki jej nie osiągniesz. Ale zrozum, że po prostu musisz być dla siebie łagodna. Nie chcesz przecież sama doprowadzić się do wyczerpania. Nawet jeśli nie osiągnęłaś jeszcze swojego celu, po drodze osiągnęłaś wiele innych, mniejszych. Już odniosłaś sukces, niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie.

Ponieważ porównujesz się z innymi ludźmi

Każdy porusza się we własnym tempie. Tyczy się i to relacji i kariery. Twoi przyjaciele mogą spełniać swoje marzenia w młodszym wieku, ale to nie znaczy, że jeśli ty nie, to jest to porażka lub że zostajesz w tyle za nimi. Nie ma nic złego w twojej podróży trwającej lata, a nawet dekady. Liczy się tylko to, że się nie poddajesz.

Ponieważ czujesz, że nie zasługujesz nawet na minutę odpoczynku

Nie możesz mieć do siebie pretensji za każdym razem, gdy siadasz, by pooglądać telewizję lub śpisz dodatkową godzinę. Masz prawo odpocząć. Nie naciskaj na siebie zbyt mocno. To nie jest lenistwo. To sposób na zatankowanie paliwa.

Ponieważ założyłaś sobie, gdzie będziesz w tym wieku

Mogłaś mieć nadzieję, że będziesz już dalej, ale nie wiedziałaś, co przyniesie ci życie. Radziłaś sobie z każdą sytuacją w najlepszy znany Ci sposób. Nawet jeśli masz jeszcze długą drogę do przebycia, nie oznacza to, że twoja przeszłość została zmarnowana. Masz jeszcze dużo czasu, aby osiągnąć swoje cele.

 Ponieważ jesteś dla siebie bardziej surowa niż ktokolwiek inny

Gdyby to twoi przyjaciele mówili, że ich życie to porażka, że nic nie osiągnęli, że starania idą na marne, że są beznadziejni – co byś zrobiła? Nie pozwoliłabyś im nazywać mówić o sobie w ten sposób. Powiedziałabyś im, żeby przestali tak negatywnie myśleć o sobie. Przypomniałabyś im, jacy są niesamowici, wewnątrz i na zewnątrz. Zachęciłabyś ich do kontynuowania, ponieważ mają oceany potencjału.