Lifestyle

W życiu nie trzeba być ciągle szczęśliwym, wystarczy być zadowolonym. 9 porad stulatki, które warto wziąć sobie do serca

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 lipca 2017
7 z 9

Zachowaj optymizm, negatywne podejście jest jak trucizna, a śmiech to lekarstwo na wiele problemów.

Fot. iStock / SanneBerg
PoprzedniNastępny
Lifestyle

Fryzury idealne na lato, czyli Pytanie na Śniadanie znowu rozbawiło nas do łez. Po sylwestrowym makijażu, kolejny hit specjalistów TVP

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 lipca 2017
Fot. Screen z YouTube / TVP VOD
 

Stało się. Jeśli macie jeszcze przed oczami intrygujące sylwestrowe makijaże, zaprezentowane przez magazyn śniadaniowy TVP, warto też zainspirować się propozycjami „idealnych fryzur na lato”. Bardzo łatwo je wykonać, są wygodne, proste do wykonania i szalenie upiększają.

Zapewnie nie wiedzieliście, że w tym sezonie na plaży bardzo modny jest warkocz. Głównie dlatego, że odpowiednio upięty… ułatwia leżenie. A poza tym, można z niego wyczarować kilka wspaniałych, modnych fryzur. A z włosów, które zostaną niezaplecione, zrobić sobie na przykład grzywkę.

Stylizacja „przed fryzurą”:

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

I osiągnięty efekt:

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

 

Warto też wziąć ze sobą na plażę chustę, wspaniale zastąpi nam ona opaskę, jako „a la opaska”:

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

Fot. Screen z YouTube / TVP VOD

I jeszcze filmik, bo mięśnie brzucha trzeba regularnie ćwiczyć 😉


Lifestyle

10 banalnych prawd, o których powinna pamiętać każda kobieta. Z przymrużeniem oka

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 lipca 2017
Fot. iStock / SanneBerg

My, kobiety, zbyt często czujemy się niepewne siebie. Zdarza się, że nie potrafimy mówić z dumą o swoich sukcesach, że nie doceniamy swoich zalet i umiejętności, a nawet umniejszamy je, kierując się fałszywym poczuciem, że „tak wypada”. O, nie,skromność nie zawsze, nie w każdej sytuacji jest największą cnotą…  Czasem przeszkadza nam sięgać po co, co nam się należy i realizować marzenia. A przede wszystkim, być szczęśliwymi ze samymi sobą.

Codzienność jest zazwyczaj bardzo prozaiczna. Naucz się rozjaśniać swój dzień pozytywnym stosunkiem do siebie i świata. Nie oczekuj cudów, nie polegaj zanadto na innych, a kiedy jest ci smutno, pamiętaj o tym, że:

1. Każdy ma „oponki” na brzuchu, kiedy się schyla

Albo wygląda niekorzystnie w kilku innych pozycjach. Kochaj swoje ciało, niezależnie od tego, czy wyglądasz jak bardzo szczupła modelka z okładki magazynu, czy też jak „normalna kobieta” J. Dopieść je, doceniaj.

2. Okazywanie emocji jest twoją siłą, a nie słabością

Co z tego, że ryczysz jak bóbr w kinie, a w domu szlochasz do słuchawki najlepszej przyjaciółce? Co z tego, że czasem się porządnie wściekniesz? Twoje emocje to prawda o tobie. Wielu ludzi nie potrafi ich okazywać albo uważa, że to niepotrzebne „odsłanianie się”. Tłumią swoje uczucia, nie są autentyczni wobec siebie i innych. Twoja umiejętność to skarb, niestety – coraz rzadszy.

3. Szukaj szacunku, nie uwagi

Ten pierwszy jest czymś trwałym i niezbędnym, byś w jakiejkolwiek relacji czuła się dobrze i bezpiecznie. Tam gdzie jest szacunek, jest i uwaga. Ale tam, gdzie uwaga, niekoniecznie jest szacunek…

4. Nawet najpiękniejsi budzą się czasem z kiepską fryzurą

Jak nie wierzysz, przejrzyj plotkarskie portale :). Albo pooglądaj zdjęcia „celebrytów” bez makijażu. Mało co tak poprawia własną samoocenę (skoro tego akurat ci trzeba)…

5. Powinnaś byś priorytetem dla kogoś, z kim jesteś związana

Nie opcją, czy planem awaryjnym. Jeśli ktoś traktuje cię jako „plan B” na wypadek miłosnego niewypału z kimś „lepszym”, natychmiast pokaż mu plecy.

6. Na każdą kobietę, która nie chciałaby mieć rozstępów przypada jedna, która chciałaby je mieć…

Banał, ale jakże prawdziwy. Jeśli nie masz dzieci, też go zrozumiesz: kto szuka w sobie jedynie mankamentów, wad –  zawsze je znajdzie. Szukaj w sobie piękna.

7. Zaufaj swojemu instynktowi, nikt nie zna cię lepiej niż ty sama

Dobre rady przyjaciół, rodziny, przypadkowo spotkanych osób, mogą być jedynie wskazówką. Ufaj sobie samej. Ostatecznie odpowiedzialność za wszystkie decyzje i tak spada na ciebie.

8. Wszyscy mamy taką znajomą, która wydaje się być niesamowitą szczęściarą

Mądra, piękna, zdolna, odnosząca sukcesy i zakochana we właściwym facecie. Nigdy nie wiesz, jak długą drogę przebyła, by dotrzeć tu, gdzie jest. Nigdy nie wiesz, na ile to, co widać na zewnątrz, odzwierciedla rzeczywistość. Zajmij się kreowaniem własnej rzeczywistości.

9. Nieważne jak czysty jest twój dom, ale jak bardzo jesteś w nim szczęśliwa

Jasne, dla niektórych to drugie nie istnieje bez tego pierwszego. Ale dla większości nie jest warunkiem koniecznym do szczęścia. Tam, gdzie jest miłość i porozumienie, talerze zmywają się same…

10. Kiedy ktoś ci mówi: „jesteś piękna”, to najczęściej tak właśnie myśli

Nie podejrzewaj więc od razu, że czegoś od ciebie chce :). Nie zaglądaj do lustra, myśląc, że coś z twoim wyglądem „nie tak”, a on wspaniałomyślnie pragnie cię pocieszyć. Uwierz w to, że dla kogoś jesteś ideałem. Bądź ideałem dla siebie samej.


Zobacz także

Natalia Przybysz

„Jestem za prawem wyboru każdej kobiety, ale nie każcie mi klaskać za dokonanie aborcji na życzenie”

„Nie ma czasu na pretensje… Zdaje się, że życie jest za krótkie, a my tak często nadużywamy sporów i kłótni”. Akcja #ListdoNiego

Dorośnij, przebacz rodzicom, idź dalej… To jedyna szansa na szczęście