Go to content

Materace dostępne we Wrocławiu – jakie są najbardziej popularne?

Fot. Materiały prasowe

Szykujesz się do zakupu materaca? Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze i wybierz ten, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wybór materaca do spania to decyzja, którą powinieneś dobrze przemyśleć. Warto uprzednio zaznajomić się z rynkową ofertą i poznać charakterystyczne cechy produktów, które chętnie wybierane są przez inne osoby. Przeczytaj nasz krótki poradnik i sprawdź polecane materace online na materacewroclaw.eu.

Materace piankowe

Materace piankowe są niezwykle elastyczne i świetnie dostosowują się do kształtu ciała użytkowników, gwarantując genialne podparcie dla kręgosłupa i nie tylko. Są też bardzo lekkie, dzięki czemu łatwo się je transportuje i obraca na drugą stronę, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W ofertach producentów piankowych podłoży do spania można najczęściej spotkać się z materacami lateksowymi, wysokoelastycznymi i termoelastycznymi.

Fot. Materiały prasowe

Głównymi zaletami wypełnienia z lateksu jest bardzo dobra wentylacja i właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Z tego powodu jest polecane zwłaszcza osobom borykającym się z alergiami. Jeśli właśnie taki materac jest Ci potrzebny, zwróć uwagę na model Melody od Hilding.

Materace z pianki wysokoelastycznej cechują się elastycznością i sprężystością. Ten rodzaj wkładu zapewnia bardzo dobrą przewiewność. Ponadto, jest podatny na profilowanie, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie w nim różne strefy twardości. Poszukując materaca wysokoelastycznego, sprawdź w szczególności modele Boogie, Conga i Modern marki Hilding.

Materace termoelastyczne wykonane są z pianki Visco, która dopasowuje się do anatomicznej budowy użytkownika, pod wpływem temperatury jego ciała. Są niezwykle odporne na zużycie i mają szereg właściwości prozdrowotnych. W tej kategorii warte uwagi są zwłaszcza modele Rumba i Salsa od Hilding.

Materace sprężynowe

Nowoczesne materace sprężynowe zapewniają komfortowy wypoczynek dzięki temu, że sprężyny “pracują” w nich niezależnie od siebie. To pozwala uzyskać bardzo dobrą elastyczność punktową w najważniejszych częściach ciała użytkownika. Rekomendowani producenci oferują najczęściej sprężynowe materace kieszeniowe oraz sprężynowe materace typu multipocket.

W materacach kieszeniowych każda ze sprężyn znajduje się w wykonanej z materiału kieszeni. Dzięki temu w indywidualny sposób ugina się pod ciężarem ciała, świetnie się dopasowując do jego kształtu. Jeżeli tego typu produkt odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź ofertę marki Hilding, a w szczególności modele Pasodoble, Step i Cha-Cha.

W materacach typu multipocket znajdziesz jeszcze więcej sprężyn przypadających na każdy 1m2 wkładu. To sprawia, że elastyczność punktowa jest imponująca i pozwala genialnie wypocząć mięśniom użytkownika. Wśród polecanych modeli z takim wypełnieniem, zwróć uwagę przede wszystkim na Flamenco i Makarena od Hilding.

W ofercie rekomendowanych producentów, jak Hilding, możesz spotkać się również z materacami hybrydowymi – np. Dance czy Electro. Łączą one najlepsze cechy modeli z wypełnieniem sprężynowym i piankowym. Często pokryte są też dodatkowym materacem nawierzchniowym, który można zakładać i ściągać, w zależności od potrzeb.

Sprawdź sprężynowe, piankowe i hybrydowe materace online na materacegdansk.eu i wybierz najlepszy produkt dla siebie.


Artykuł sponsorowany