Dom i wnętrze

Meble wypoczynkowe, które idealnie dopasują się do twoich potrzeb

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
1 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Dom — niezależnie, czy określamy tym mianem M2 w bloku, podmiejski domek czy klimatyczny loft w mieście, kojarzy się nam z tym samym. To miejsce, do którego aż chce się wracać, by schronić się w czterech ścianach, odpocząć od zgiełku zewnętrznego świata, cieszyć się czasem z rodziną lub po prostu pobyć samemu ze sobą. 

W domu zawsze mamy wyznaczoną ulubioną strefę wypoczynku. Miejsce idealne na czas poświęcony książce, seansom telewizyjnym czy rozmowie z bliskimi osobami. Jeśli w dodatku urządzamy to miejsce z sercem, nie może zabraknąć w nim przemyślanej koncepcji ustawienia mebli i ozdób, a w szczególności wypoczynku, który stanie się sercem pomieszczenia.

Wybierz wypoczynek stworzony dla ciebie

To zadanie, wbrew pozorom, nie jest wcale takie proste. Bo przecież rzecz nie polega na tym, by wejść do salonu meblowego i kupić pierwszą lepszą kanapę czy narożnik. Bez planu łatwo jest dokonać wyboru pod wpływem impulsu, a nie rzeczywistych potrzeb. Na co więc warto zwrócić uwagę, by znaleźć idealny mebel wypoczynkowy pasujący do mieszkańców oraz domu?

W zależności od stylu panującego w salonie, wypoczynek powinien zostać uwzględniony jako element pasujący do danego konceptu. Niezależnie od tego, czy preferujemy styl klasyczny, czy nowoczesny, barwy stonowane lub intensywne, rodzaj mebli oraz wypoczynek powinny stanowić idealne połączenie wprowadzające do wnętrza harmonię i ład.

Same meble wypoczynkowe powinny mieć cechy, które umożliwią zarówno relaks, jak i wygodę podczas rodzinnego spotkania. Pamiętajmy, że wygodny mebel to inwestycja, która będzie służyła kilka następnych lat. Zwróćmy uwagę, by kanapa, sofa czy narożnik, posiadały siedzisko o odpowiedniej głębokości, dobrze wyprofilowane oparcie, które zagwarantuje stabilną podporę całym plecom. Staranne wykonanie mebla, wykorzystanie dobrych materiałów tapicerskich, które w dodatku łatwo będzie utrzymać w czystości, to ważne atuty.

Meble, które spełniają najwyższe oczekiwania

Powyższe, znajdziemy w ofercie WAJNERT MEBLE, wśród których z pewnością wyszukamy modele doskonałe do każdego wnętrza. WAJNERT MEBLE w trosce o satysfakcję klientów proponuje meble wyjątkowe. Tu liczy się jakość oraz optymalna wartość – czyli właściwa relacja jakości do ceny. Szczególną uwagę zwraca się na miejsce produkcji i dobór materiałów, ponieważ odpowiedzialność i wartości, którymi kieruje się producent, są w tym przypadku niezwykle istotne. Ważna jest również świadomość, że mebel został dobrze przemyślany i zaprojektowany z myślą o komforcie codziennego użytkowania. Szukając wypoczynku idealnego warto zwrócić uwagę na poniższe propozycje.

BARCELONA

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ta modułowa kolekcja sof i narożników, została zaprojektowana z myślą o wszelkich aktywnościach w najważniejszym dla nas centrum – naszym domu. To przecież na sofie zarówno odpoczywamy, bawimy się, jak i pracujemy. Dlatego powinna być przygotowana na rozmaite domowe wyzwania. Wygodne przesuwne oparcia o oryginalnej formie zwiększają bądź zmniejszają głębokość siedziska, co docenią ci więksi i ci mniejsi domownicy. Ruchome zagłówki sprawdzą się doskonale podczas wypoczynku, służąc wygodnym oparciem. BARCELONA powstała z myślą o dużych i małych przestrzeniach wypoczynkowych. To kolekcja o bardzo nowoczesnym wzornictwie, które można dostosować do własnych wymagań estetycznych i funkcjonalnych. W kolekcji znajduje się kilkanaście modułów umożliwiających stworzenie własnej, perfekcyjnej konfiguracji brył. Dodatkowo można wybrać spośród trzech rodzajów nóg i boków.

KELLY

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W kolekcji KELLY połączono piękne wzornictwo, wyjątkowy styl, nieoceniony komfort oraz mnogość rozwiązań modułowych i funkcji. Ten projekt wypoczynku powstał z myślę o wielu rozmaitych okazjach, podczas których realizujemy nasze cele i spełniamy marzenia. Dzięki KELLY czujemy się „jak u mamy” – to gwarancja pełnego relaksu w domu, a przecież wiadomo, że nie ma jak u mamy i nie ma jak w domu. Elegancka linia podczas bardziej formalnego spotkania szybko zamieni się w centrum domowego relaksu dzięki ruchomym zagłówkom i głębokim siedziskom. Dodajmy do tego ulubioną muzykę dzięki modułowi audio wbudowanemu w elegancką półkę i czas na…, no właśnie, na co tylko mamy ochotę.

TABOO 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z myślą o rozmaitych wymaganiach podczas domowego wypoczynku, powstawały rozmaite moduły w ramach wypoczynkowej kolekcji TABOO. Pozwalają na precyzyjne dostosowanie sofy czy narożnika pod indywidualne wymagania i możliwości. Od funkcji spania, poprzez praktyczne pojemniki i schowki, a na module z wbudowanym systemem audio skończywszy. Dzięki TABOO otrzymamy idealną przestrzeń relaksu i ulubionych aktywności, a nawet przysłowiowego „nicnierobienia” mając wszystko pod ręką.

OLAND 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ten wypoczynkowy projekt był inspirowany skandynawskim wzornictwem. Charakterystyczną dla niego prostotę i minimalizm docenią miłośnicy przytulnych wnętrz, a uniwersalny design pozwoli odnaleźć mu się w rozmaitych przestrzeniach i wpisać w różnorodne style wyposażenia mieszkania czy domu.  Trudno mu się oprzeć po wejściu do salonu – zabawne guziki na oparciach oraz obłe boki zapraszają do siedzenia i leżenia. OLAND stworzono z materiałów, które gwarantują błogi relaks, a wykończenie lamówką stanowi doskonałe dopełnienie prostych form. Możliwość wyboru nóg drewnianych w dwóch kształtach i w 10 kolorach pozwala na uzyskanie mebla o różnym charakterze – sofy lub narożnika z funkcją spania i bez.

CAPITOL

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

CAPITOL to kolekcja modułowa, pozwalająca konfigurować dowolne układy sof i narożników, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Elementy kolekcji wyposażono w system płynnego, sensorycznego rozkładania a możliwość wyboru komfortu siedziska to dodatkowy atut kolekcji. Dodatkowo przemawia za nim możliwość wyboru miękkości siedziska, opcjonalnie moduł z panelem audio oraz opcja wyboru nóg drewnianych lub chromowanych.
Niezależnie od wyboru jaki dokonamy, meble wypoczynkowe z szerokiej oferty WAJNERT MEBLE, zagwarantują piękno i wygodę użytkowania przez długie lata.

Wpis powstał we współpracy z WAJNERT MEBLE


Dom i wnętrze

Nie oczekuj, że przyjaciel zerwie się na równe nogi o czwartej nad ranem by ci pomóc. Co jest miarą dojrzałej przyjaźni

Karolina Krause
Karolina Krause
1 grudnia 2016
Nie oczekuj, że przyjaciel zerwie się na równe nogi o czwartej nad ranem by ci pomóc. Co jest miarą dojrzałej przyjaźni
Fot. iStock/SanneBerg
 

Kobiecie nie dogodzisz. Same wiecie, jak jest. My kobiety to twardy orzech do zgryzienia, a dla siebie nawzajem potrafimy być jeszcze bardziej oschłe niż w stosunku do facetów. Przyjaźń między dwoma kobietami to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Skomplikowany związek, którego cząsteczki nieustannie odpychają się od siebie, aby później nawzajem się przyciągać. Czytałam ostatnio, że od najlepszej przyjaciółki nie powinnyśmy się spodziewać, że gdy tylko grunt zacznie nam się obsuwać pod nogami, ta przyjdzie i zacznie nas ratować. Czego więc możemy się spodziewać? Jak naprawdę wygląda dojrzała przyjaźń?

Miara dojrzałej przyjaźni

Niektórym z nas wydaje się, że prawdziwy przyjaciel to taki, który skoczy za nami w ogień, zrobi dla nas wszystko. Nasz jeden telefon powinien postawić go w gotowości, by nam pomóc, nawet jeśli akurat jest 4:00 rano. Problem w tym, że im jesteśmy starsze, zaczynamy mieć swoje rodziny i obowiązki, tym trudniej jest sprostać tak wysoko postawionym poprzeczkom. To już nie ten czas, kiedy mogłyśmy sobie pozwolić na zarwanie nocki w środku tygodnia. By przy pomocy butelki wina pomóc przyjaciółce utopić jej smutki. I nie ma co się z tego powodu pieklić i obrażać. Przyjaźń zmienia się wraz z wiekiem, a miarą dojrzałej przyjaźni jest osobista dojrzałość każdego z przyjaciół. Co to właściwie oznacza? W zasadzie tyle, że prawdziwy przyjaciel, jest w stanie zrozumieć, że ta druga osoba też ma swoje życie – wymagającą pracę, nowego faceta, dzieci, które nie zawsze ma z kim zostawić. Czasami wystarczy telefon, znak, że przy nas jest, że nas wspiera. Czy bez ciągłych poświęceń na rzecz drugiej osoby nie ma prawdziwej przyjaźni?

„Dorosłe” problemy z przyjaźnią

Wraz z wiekiem bywa, że pojawiają się między nami nieporozumienia związane z pieniędzmi. Bo oto każda z was wybrała dla siebie inną ścieżkę życia. Macie różne prace, a przez to inne zarobki. To może powodować konflikt. Mam wrażenie, że kobiety, które najczęściej doświadczają nieporozumienia na tym polu, zapominają o różnicy między związkiem a przyjaźnią. A konkretnie o tym, że przyjaciel nie ma obowiązku nas utrzymywać. Nie musi troszczyć się o to, żeby nam komornik nie zapukał do drzwi, ani znacząco obniżać standardu swojego życia, aby nam pomóc. Powinniśmy sobie pomagać, ale z głową. Dając przysłowiową wędkę, a nie rybę.

Choć oczywiście zdarzają się sytuacje podbramkowe, kiedy to przyjaciółka właśnie rozwiodła się z mężem i nie ma się gdzie podziać. Wtedy to ryba potrzebna jest na już! I to najlepiej sushi! Nie ma co świrować z wędkami, a zwyczajnie zaoferować kanapę w salonie lub przynajmniej pomóc jej szukać mieszkania czy dobrego prawnika (jeśli tego właśnie potrzebuje). Zgadzam się, że przyjaciół poznaje się w biedzie. Bieda jednak biedzie nierówna. A niektóre osoby mają niekończące się tendencje do wpadania w tarapaty. Świat nie jest czarno-biały. Ważne jest, abyśmy zawsze widziały dwie strony medalu i potrafiły spojrzeć na sytuację oczami tej drugiej osoby.

Prawdziwe vs sztuczne przyjaźnie

Czasami też dajemy od siebie trochę więcej, niż się od nas oczekuje. Takie dobro potrafi do nas wrócić w najmniej oczekiwanym momencie. A kiedy przecieramy oczy ze zdumienia, słyszymy: „Pomogłaś mi wtedy, pamiętasz?”. Jednak zdarza nam się doświadczać przyjaźni, w których nieustannie czujemy się wykorzystywane. Bo my jesteśmy dla tej osoby zawsze i wszędzie, a kiedy same jesteśmy w potrzasku, w zamian dostajemy tylko suche: „Przykro mi, nie mam dla ciebie teraz czasu”. To nie są nasi prawdziwi przyjaciele. To osoby, które oczekują, że będziemy tylko dla nich. Używają ludzi do konkretnych zdań. Ten pomoże mi w pracy, a z tym pójdę sobie na piwo. Niestety jest ich dzisiaj coraz więcej. Kiedy w końcu postawisz im granicę, nawet nie zauważą, że ciebie tam nie ma.

Jak więc odróżnić przyjaźń od zwykłej znajomości?

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Ania i Magda to dwie najlepsze przyjaciółki, które pracują razem i są razem w zespole. W ich zespole jest jeszcze kilku facetów i Kaśka. Codziennie po pracy Ania i Magda umawiają się na kawę. Kilka razy zdarzyło się, że wychodząc z pracy, Kasia szła akurat w tym samym kierunku co dziewczyny, więc nie wypadało jej nie zaprosić. Po pewnym czasie Kasia zorientowała się, że nie jest już zapraszana, a dziewczyny dalej „potajemnie” się widują. Kasia poczuła się odtrącona. Nie wiedziała, czym zasłużyła sobie na takie „odrzucenie” przez „przyjaciółki”. Ile jabłek razem mają Ania i Kasia?:)

A pytając już zupełnie serio, kto tu jest czyim przyjacielem? Czasami tylko wydaje nam się, że ktoś jest naszym przyjacielem. W obliczu bezpośredniej konfrontacji okazuje się jednak, że ona zupełnie tego tak nie postrzega.

Relacje z matką

Sposób w jaki nawiązujemy przyjaźnie w dużym stopniu zależy także od naszej relacji z matką. Jeśli ta była przepełniona lękiem i nieufnością, będziemy podchodziły do nowych znajomości z dystansem. Z brakiem przekonania, że bliskość z drugą kobietą to coś bezpiecznego. Będziemy starały się zachować czujność. Wchodzimy wtedy w rolę powierniczki sekretów, takiej samej, jaką byłyśmy dla naszej matki, kiedy wieszała psy na ojcu. Same nie oczekujemy po tej relacji zbyt wiele, tylko słuchamy i pocieszamy.

Albo tak dobieramy sobie przyjaciółki, aby zawsze przy nich lepiej wypadać. W takich układach przeważnie chodzi o odtwarzanie rywalizacji z matką. To podświadoma chęć udowodnienia drugiej kobiecie, że ja to bym lepiej wychowała jej dzieci, że byłabym lepszą żoną dla jej faceta. Wszystko to po to, aby tylko się dowartościować. Takie przyjaźnie nie trwają zbyt długo, prędzej czy później, królewna zostaje zdemaskowana.

Prawdziwa przyjaźń to bardzo silna więź. Dojrzała jest silniejsza od zmieniających się okoliczności. Ewoluuje wraz z nami. W kontaktach z innymi ciągle poszukujemy prawdy o sobie, rozwijamy się, przepracowujemy piętno własnych problemów, jakie pozostawiła w nas nasza przeszłość.


Źródło: wysokieobcasy.pl


Dom i wnętrze

7 małych rzeczy, według których ludzie oceniają twoją osobowość

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
1 grudnia 2016
Fot. iStock / JANIFEST

Ile potrzebujesz czasu, by ocenić na pierwszy rzut oka osobę, na którą patrzysz? Wystarczy kilka sekund, by wyrobić sobie pierwsze wrażenie. Nie zawsze jest ono trafne, bo powierzchowna ocena może się bardzo rozmijać z tym, co druga osoba ma w swoim wnętrzu, jakie wartości reprezentuje. Ale tak już jest, że pierwsze wrażenie często przesądza o powodzeniu lub nie, dalszej relacji.

Ocenia każdy z nas, to jest nieuniknione. Oceny są obecne w naszym życiu od samego początku, dzięki nim dowiadujemy się co jest ładne/brzydkie, grube/chude, miłe/złe itp. Wystawianie opinii drugiemu człowiekowi jest naturalne, ale oceniając w sposób ogólny, czyli na pierwszy rzut oka, zamykamy się na poznawanie nowego, tracąc na tym.

My oceniamy innych, a inni oceniają nas

Tak jak my oceniamy innych po wyglądzie, sposobie zachowania i innych, interesujących nas cechach, tak samo my jesteśmy poddawani nieustającej ocenie. Istnieje kilka rzeczy i zachowań, na które oceniający zwracają szczególną uwagę, chcąc wyrobić sobie wstępną opinię o danej osobie.

Kryteria, według których jesteśmy oceniani przez innych 

1. Kolor ubrań

Co prawda, nie szata zdobi człowieka, ale wygląd zewnętrzny i ubrania, jakie nosimy, wiele mówią innym o nas. Ci, którzy często wybierają czerń, są postrzegani jako osoby wrażliwe, artystyczne, zwracające uwagę na szczegóły. Miłośnicy czerwonego koloru uważani są za tych, którzy lubią żyć pełnią życia i są bardzo energiczne. Ludzie, którzy kochają zielone ubrania, uważani są za lojalnych i czułych, a ci miłośnicy bieli są zorganizowani i logiczni. Noszący niebieskie odcienie, postrzegani są jako osoby stabilne, wrażliwe i taktowne wobec innych.

2. Czyste dłonie i obgryzione paznokcie

Dłonie to nasza niewątpliwa wizytówka. Są na widoku, wyciągamy je przed siebie, sięgamy po różne przedmioty i wreszcie podajemy rękę na powitanie. Często wzrok obcej osoby skierowany jest właśnie na tę część ciała, która również może nas określać. Czyste lub brudne, zaniedbane dłonie mówią o naszym podejściu do higieny, o tym, czy jesteśmy schludni. Sądzimy, że po delikatnych dłoniach poznany prędzej urzędnika czy nauczyciela, niż osobę pracującą w warsztacie samochodowym czy na roli. Natomiast obgryzione paznokcie mogą o nas powiedzieć np. to, że jesteśmy nerwusami, perfekcjonistami, którzy obgryzając je, znajdują ujście dla swoich emocji — niecierpliwości, frustracji, nudy i niezadowolenia.

3. Obuwie

Według badacza Omri Gillath z University of Kansas, buty w wyjątkowy sposób nas określają. Zwracając uwagę na cenę, styl, kolor i stan obuwia, można odgadnąć nawet w 90% osobistą charakterystykę właściciela butów, dotyczącą jego dochodu, płci, lat, hobby.

4. Kolor oczu i kontakt wzrokowy

Oczy traktowane są jako zwierciadło duszy. Rozmówcy patrzą sobie prosto w oczy, starając się odgadnąć intencje drugiej osoby. Kontakt wzrokowy ma duże znaczenie, gdy określamy cechy charakteru — czy osoba jest nieśmiała, wycofana, uległa lub wręcz przeciwnie. Odnośnie do koloru oczu, posiadacze niebieskiej tęczówki są odbierani mniej sympatycznie, niż posiadacze innego koloru oczu. Okazuje się także, że niebieskoocy częściej sięgają po alkohol.

5. Uścisk dłoni

Jego siła dużo mówi o człowieku. Ludzie o silnym uścisku budują zaufanie do siebie i odzwierciedlają silny charakter. Wśród takich osób jest sporo ekstrawertyków, którzy chętnie poprzez ekspresję ciała okazują swoje emocje. Osoby, które ściskają dłoń delikatnie, postrzegani są jako ci, którym brakuje pewności siebie i niechętnie podejmują poważne wyzwania. 

6. Punktualność

Ta cecha charakteru, uważana jest za przejaw szacunku dla czasu drugiego człowieka. Zależność jest prosta. Spóźnianie się na ważne spotkanie, czy nieoddanie pracy w terminie, ​​tworzy negatywne wrażenie. Natomiast osoby przybywające na umówione spotkanie przed czasem, uważa się za odpowiedzialne, rozważne, szanujące czas innych ludzi oraz psychicznie zorganizowane i zmotywowane do efektywnego działania.

7. Charakter pisma 

Wielkość pisma może powiedzieć pewne rzeczy o nas. Okazuje się, że osoby stawiające małe litery, wydają się nieśmiałymi, skrupulatnymi intelektualistami. Ci, którzy stawiają większe litery, są bardziej otwarci i lubiący zwracać na siebie uwagę. Natomiast osoby kładące większy nacisk na pióro, gdy piszą, zwykle wydają się empatyczni i są wrażliwi.


źródło: www.lifehack.orgrazempsycholog.pl


Zobacz także

„Mamo, nie jestem już dzieckiem”. Poznasz to po pokoju

10 naturalnych sposobów na piękny i świeży zapach w domu

Fot. TechniStone® Ambiete Light

Miejski szyk nowoczesnego wnętrza – poznaj nowości od TechniStone®. Kolekcja TREND wchodzi na salony