Lifestyle

Znaki zodiaku, którym szczególnie należy się odpoczynek od pracy i obowiązków

Redakcja
Redakcja
1 stycznia 2019
2 z 5

Panna (24.08 – 22.09)

Fot. iStock / Artemisia1508

Panna to kolejny ambitny i skory do intensywnej pracy znak zodiaku. Panny uwielbiają szybko i prężnie działać. Wtedy, kiedy już zaczynają projekt, oddają się mu bez reszty. I to dotyczy zarówno pracy zawodowej, jak i przebywania z dziećmi, czy spędzania wspólnego czasu z partnerem. Pannie zdecydowanie przyda się relaks.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Co to jest mantra? I jaka jest najlepsza dla twojego znaku zodiaku w 2019 roku? Co powinnaś sobie powtarzać

Redakcja
Redakcja
2 stycznia 2019
Fot. iStock/Choreograph
 

Jedni oddychają z ulgą, inni tęsknie spoglądają wstecz na miniony 2018 rok. Większość z nas jest jednak ciekawa, co przyniesie nam ten nowy 2019 rok. Hm. To co przyniesie, zależy tylko i wyłącznie od nas. Tylko skąd czerpać siłę, odwagę, pozytywne nastawienie?

Z pewnością słyszeliście o mantrze. Mantra wywodzi się z medytacji i jest tym, co powtarzamy w jej trakcie, by łatwiej się skupić i wejść w medytację. Jednak tym razem nie o medytacji będzie, ale o ważnych słowach dla każdego znaku zodiaku, które powinniśmy powtarzać sobie każdego dnia. Jeśli tworzycie mapę marzeń, napiszcie na jej szczycie swoją mantrę w zależności od znaku zodiaku. Jeśli nie, to może przykleicie na lodówce, na lustrze w łazience? Niech wasza mantra prowadzi was przez 2019 rok.

Baran: „Pozwalam sobie zwolnić”

Nie wszystko jest pośpiechem. Życie to nie wyścig. To dwie rzeczy, o których musisz pamiętać, gdy zaczynasz 2019 rok. Być może 2018 był dla ciebie rokiem zmian, rozwoju, ale to nie znaczy, że musisz być nieustannie w ruchu. Czasem dobre rzeczy przytrafiają się tym, którzy czekają, nie trzeba za nimi gonić, bo można je przegapić.

Byk: „Jestem przygotowana na wyzwania dnia”

Z jakiegoś powodu, kiedy pojawiają się wyzwania, Byk patrzy na nie negatywnie. Pamiętaj, że jeśli trafiasz na trudności, to nie znaczy, że w twoim życiu źle się dzieje. Wyzwania, które stawia przed tobą życie, pchają cię we właściwym kierunku, nie zapominaj o tym. Jesteś w stanie ze wszystkim sobie poradzić i w ten sposób się rozwijać.

Bliźnięta: „Wszystko w życiu dzieje się dla mojego dobra”

Zaufaj swojej intuicji! Kiedy przestajesz się nią kierować, napotykasz problemy. Jasne, czasami masz wrażenie, że intuicja prowadzi cię na niewłaściwą ścieżkę. W tym roku twoje relacje, praca, a nawet sytuacja finansowa będą najważniejszymi sprawami. Oznacza to, że musisz zaufać sobie w przypadku konfliktu w którymkolwiek z tych obszarów.

Rak: „Mam kontrolę nad tym, czego chcę”

Może ci się wydawać, że nie masz zupełnie kontroli nad swoim życiem, ale to nieprawda. Ostatni rok był trudny dla wielu Raków, dlatego masz wrażenie, że znajdujesz się na drodze, która absolutnie nie odzwierciedla tego, czego naprawdę chcesz.  Dobrą wiadomością jest to, że rok 2019 nowy rozdział, nowy czas, nowe decyzje, które mogą pozostać w zgodzie z tobą samym, a nie być jedynie oczekiwaniami innych wobec ciebie.

Lew: „Odpuszczam swoje ego i przyjmuję to, co daje mi życie”

Lwy uwielbiają być chwalone, co wcale nie jest niczym złym. Ważne jednak, by dbałość o swój własny wizerunek, ochrona swojej reputacji ci nie szkodziła. Wypuść potrzebę budowania iluzji doskonałości i zbuduj w 2019 roku relacje na głębszym poziomie. Pozwól innym zobaczyć swoje słabości i to, jak się z nimi zmagasz.

Panna: „Będę podejmować działania i osiągać sukcesy”

Zawsze byłaś praktyczna, Panno. Wszystko, czego tak bardzo chciałaś i na co ciężko pracowałaś,  w tym roku dojdzie do skutku! Musisz tylko cierpliwie doprowadzić wszystkie projekty do końca i nie zapominać o sobie. Pamiętaj, że zawsze zasługujesz na relaks.

Waga: „Dokonuję pozytywnych wyborów dla samej siebie”

Wago, twój rok będzie koncentrować się na rozwoju i naprawie relacji co oznacza, że będziesz musiała dokonać inwentaryzacji wszystkich swoich przeszłych i bieżących relacji i sprawdzić, czy jest coś, co nie przynosi ci korzyści. Nadszedł czas, aby pożegnać się z tymi, którzy hamują twój rozwój, a być blisko tych, którzy wspierają cię i kochają.

Skorpion: „Otwieram moje serce i umysł. Ujawniam moje prawdziwe ja”

Ten rok przynosi wiele pozytywnych zmian. W końcu wychodzisz ze strefy komfortu i podejmujesz te decyzje, których potrzebujesz, by odnieść sukces nie tylko zawodowy, ale także uczuciowy. Jedynym problemem jest to, że wciąż jesteś zamknięty, zachowujesz dla siebie wszystkie myśli i emocje. Jeśli otworzysz się trochę więcej i pozwolisz ludziom uczestniczyć w swoich sukcesach i porażkach, będzie ci o wiele lepiej w życiu.

Strzelec: „Mogę łatwo stworzyć życie, które kocham”

Masz moc, aby uczynić życie takim, jakiego chcesz i w tym roku w pełni ją wykorzystasz. W końcu zaczniesz żyć pełnią życia i otaczać się podobnie myślącymi ludźmi. Pamiętaj tylko, że kontrolujesz własne szczęście i sam decydujesz, co jest dobre dla ciebie. Nie pozwól, aby inni negatywnie wpływali na twoje decyzje.

Koziorożec: „Nawet poza moją strefą komfortu będzie mi wygodnie na własnej skórze”

Czas podjąć ryzyko, Koziorożcu. Tak bardzo się starasz, aby wszystko było doskonałe, że kiedy takie nie jest, twój świat zaczyna się rozpadać.  – jeśli nie, części twojego świata zaczynają się rozpadać. Pamiętaj, że w życiu trafiają się zaćmienia, które wymuszają odnowę i pomogą ci w każdej podróży. Wszystko, co robisz, nawet poza strefą komfortu, jest w porządku Uwierz w końcu w siebie. . Uwierz w siebie. Nie przegrasz.

Wodnik: „Będę szukać dobra, które przychodzi nawet w złych sytuacjach”

Złe rzeczy zdarzają się każdemu i łatwo wciągają w negatywne emocje, ale nie w tym roku, Wodniku. W tym roku  zobaczysz dobro we wszystkim, ale co najważniejsze, zobaczysz dobro w sobie. Masz tendencję do rozwodzenia się nad popełnionymi błędami, ale dłużej nie zamierzasz tego zrobić. Będziesz sobie wybaczać i wyciągać naukę dla siebie z każdej sytuacji. Pamiętaj, żeby szukać światła w ciemności. tak będziesz w stanie zmierzyć się ze światem.

Ryby: „Jestem ważna. Mam prawo powiedzieć „nie” innym i „tak” samej sobie”

Jesteś Rybo tak dobra w dawaniu, że  zapominasz o najważniejszej osobie ze wszystkich – o sobie. Opiekowanie się i troszczenie o siebie jest ważne, naprawdę, pewnie słyszysz to miliony razy, ale tylko po to, by o tym pamiętać. Spędziłaś 2018 rok, upewniając się, że wszystkim jest dobrze. 2019 jest dla ciebie, abyś mogła posłuchać siebie i tego, czego potrzebujesz. Zawsze możesz powiedzieć „nie”. Upewnij się, że twoim priorytetem jesteś ty sama.


źródło: Yourtango


Lifestyle

W pierwszy dzień roku na świat przyjdzie 395 072 dzieci. Wśród nich będzie ok. 950 najmłodszych urodzonych w Polsce

Redakcja
Redakcja
1 stycznia 2019
Fot. iStock / NataliaDeriabina

W wielu miastach na świecie uczestnicy zabaw sylwestrowych przywitają nie tylko Nowy Rok, ale i swoich najmłodszych mieszkańców. 1 stycznia w Sydney urodzi się 168 dzieci, w Tokio 310, w Pekinie 605, w Madrycie 166, a w Nowym Jorku 317. W Warszawie urodzi się 67 dzieci, czyli porównywalnie do Paryża (74). 

Najprawdopodobniej pierwsze dziecko w 2019 roku urodzi się na Fiji, a ostatnie tego dnia – w Stanach Zjednoczonych. Aż 25% wszystkich noworodków urodzonych w Nowy Rok przyjdzie na świat w Azji Południowej (99 183). UNICEF szacuje, że nawet połowa dzieci urodzonych 1 stycznia weźmie swój pierwszy oddech w zaledwie 8 krajach:

Indie — 69 944

Chiny — 44 940

Nigeria — 25 685

Pakistan — 15 112

Indonezja — 13 256

Stany Zjednoczone — 11 086

Demokratyczna Republika Konga — 10 053

Bangladesz — 8428

W pierwszym dniu roku rodziny na całym świecie przywitają dzieci o imionach: Aleksander, Haruto, Logan, Mateo czy Emma. W Polsce najpopularniejsze imiona dla najmłodszych to: Antoni, Julia, Zuzanna, Jan, Jakub, Zofia, Maja, Szymon, Hanna i Lena.

Niestety w kilku krajach na świecie wiele dzieci nie otrzyma imienia, ponieważ nie przeżyją swojego pierwszego dnia. W 2017 r. około miliona najmłodszych zmarło w dniu, w którym przyszło na świat, a 2,5 mln w pierwszym miesiącu życia. Większość z nich z powodów, którym potrafimy zapobiegać takich jak przedwczesne rozwiązanie, komplikacje okołoporodowe, sepsa czy zapalenie płuc.

W pierwszym dniu roku apelujemy do społeczności międzynarodowej o zapewnienie każdemu dziecku prawa do opieki medycznej oraz zdrowego i bezpiecznego startu w życie. Możemy uratować miliony dzieci, jeśli zainwestujemy w szkolenia dla personelu medycznego oraz wyposażenie dla szpitali, mówi Charlotte Petri Gornitzka, Zastępca Dyrektor Generalnej UNICEF.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat osiągnęliśmy ogromny postęp w ratowaniu życia dzieci poniżej 5. roku życia (wskaźnik umieralności zmniejszył się o ponad połowę). Niestety taki postęp nie nastąpił w ratowaniu życia noworodków. Obecnie zgony dzieci, które zmarły podczas pierwszego miesiąca życia stanowią aż 47% zgonów wszystkich poniżej piątego roku życia.

UNICEF poprzez kampanię „Więcej niż dzień” apeluje o pomoc i zbiera fundusze na ratowanie życia noworodków oraz opiekę okołoporodową dla matek w krajach rozwijających się. Zebrane środki umożliwiają dostarczanie czystej wody i elektryczności do ośrodków medycznych, obecność wykwalifikowanego personelu medycznego podczas porodu czy zapewnienie niezbędnych leków. Pomóc można poprzez stronę unicef.pl/ratujedziecko.

Biorąc pod uwagę przewidywaną długość życia, dzieci urodzone w styczniu 2019 r. w krajach takich jak Dania, Belgia, Australia, Japonia czy Grecja mają szansę dożyć XXII wieku. Niestety niemal połowa najmłodszych, które przyjdą w tym roku na świat – ma na to niewielkie szanse. W Polsce przewiduje się, że dzieci urodzone w 2019 r. dożyją średnio do roku 2097. Z kolei dzieci narodzone w tym roku w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej będą żyły najkrócej – do 2073 r.

UNICEF życzy każdemu dziecku szansy na wykorzystanie w pełni swojego potencjału oraz życia w zdrowiu i radości. W momencie, w którym świętujemy Nowy Rok, nasze myśli są również przy dzieciach, które nie przeżyją swojego pierwszego dnia. Możemy i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby dać każdemu dziecku szanse do posiadania imienia, zabawy, nauki i życia.


Zobacz także

Niewyleczone kompleksy i poczucie winy to dwie rzeczy, które niszczą ludzi

10 sposobów na wyrzucenie z głowy kogoś, o kim myśleć już nie chcemy

Jak wyćwiczyć mózg, by nie popaść w depresję