Lifestyle

10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/fotostorm
Następny

Kwiecień to taki wyjątkowych miesiąc – bardzo wyczekiwany po zimie, nieprzewidywalnym przedwiośniu w końcu przychodzi czas na prawdziwą wiosnę. I choć mówi się, że kwiecień plecień, to czy faktycznie osoby urodzone w tym miesiącu są nieprzewidywalne?

Poznajcie 10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Urodzony lider

Kwiecień w większości stoi pod znakiem Barana, a skoro to pierwszy znak zodiaku, to cechuje go naturalnie wrodzone przywództwo. Dzięki swojej magnetycznej osobowości urodzeni w kwietniu łatwo przyciągają innych, zachęcając ich do podążania za nimi. Wiedzą, jak poprowadzić zespół do zwycięstwa. Są Niezwykle kreatywni i metodyczni.

Entuzjasta i pasjonat

Urodzeni w kwietniu mają bardzo energiczny charakter. Są zawsze aktywni i pozytywnie nastawieni do życia. Bywa, że ich ogromną pasją są kulinaria, czytanie książek i naprawdę pasjonują się tym, co robią. Podążanie za tym, co kochają pomaga im znaleźć wymarzoną pracę, odnieść sukces i zarobić dużo pieniędzy, choć pieniądze nie są dla nich głównym celem.

Potrafi powiedzieć „nie”

Asertywność to cecha, której można im pozazdrościć. Może się nam wydawać, że są niegrzeczni, samolubni i agresywni, ale w rzeczywistości mają wrażliwą i miłą osobowość, tylko tego nie pokazują. Za to zawsze mówią to, co myślą, co czasami wywołuje wiele problemów

Odważny

Cechuje ich wyjątkowa odwaga. Nie boją się radzić sobie z przeszkodami czy próbować nowych rzeczy, mierzyć się z trudnościami. Podczas gdy wielu ludzi unika niebezpiecznej sytuacji, urodzeni w kwietniu stawiają im czoła czasami bez względu na wszystko. Nie pękają pod presją ani nie uciekają. Ich cel to rozwiązanie problemu.

Ciekawy

Oczywiście, że znaczna część z nas jest ciekawa świata, ludzi, itp., jednak ci urodzeni w kwietniu są niezwykle ciekawi. Chcą wiedzieć wszystko, często wtykają nosy w sprawy innych ludzi i nie poddają się, dopóki nie dowiedzą się tego, czego potrzebują. Co więcej otwarcie mówią o swojej ogromnej ciekawości, zadają pytania, drążą różne tematy. Ta cecha pomaga im być mądrzejszymi i skuteczniejszymi.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Starsi mężczyźni wolą starsze kobiety, jednak nadal wiążą się z młodszymi, dowodzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/MangoStar_Studio
 

To jeden z niewielu stuletnich stereotypów seksualnych opartych na naukowo udowodnionym fakcie: heteroseksualni mężczyźni wolą młodsze kobiety, niezależnie od wieku.

Jednak nowe badania dotyczące granicy wieku partnerów seksualnych wykazały, że w przeciwieństwie do powszechnych przekonań, wraz z upływem lat panowie nie zwracają się tylko w stronę młodszych partnerek.

Oczywiście nie oznacza to, że starsi mężczyźni nagle przestaną się interesować młodszymi kobietami. Bo chociaż pociągają ich te dojrzałe, to jednak nadal rozważają związek z 22-letnią kobietą, podczas gdy sami mają 50 czy 60 lat.

Badania wykazały, że kobiety mają zdecydowanie węższy zakres preferencji wiekowych partnera. Wolimy starszych facetów lub w podobnym do naszego wieku. Główny autor badań Jan Antfolk tłumaczy te różnice w oparciu o teorię ewolucji: mężczyźni zawsze będą chcieli się związać z kobietami płodnymi dla utrzymania gatunku. Aczkolwiek okazało się, że pod kątem seksu panowie niekoniecznie byli zadowoleni ze związku z młodszymi, co innego z kobietami starszymi.

Naukowcy podkreślają, że prowadzone badania pomogą obalić stereotyp, że faceci po 50-tce oglądają się już tylko za młodymi dziewczynami.


źródło: Independent

 


Lifestyle

Skuteczny trik na szybkie odstresowanie? Wypróbuj technikę „5 4 3 2 1”

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/Tamara Dragovic

Czasem nawarstwione problemy i sytuacje stresowe wpływają na to, że trudno jest utrzymać nerwy na wodzy. Powodów do zmartwień nie brakuje i czasem przychodzi moment, w którym nie jesteśmy w stanie uniknąć nadchodzącego wybuchu. I wtedy ani dobre chęci, ani otwieranie okna, czy wychodzenie z pomieszczenia nie działają. Jest jednak inny sposób, które warto wypróbować, by rozładować kumulujące się napięcie.

Skuteczny trik na szybkie odstresowanie — technika „5 4 3 2 1”

Trik o nazwie „54321”, to bardzo skuteczny sposób na szybkie odstresowanie. Polega on na odwróceniu uwagi od sytuacji, która nas wyjątkowo zirytowała. Żeby z niego skorzystać, należy zaangażować pięć zmysłów w pewną nieskomplikowaną aktywność:

Rozruszaj oczy

Wybierz 5 przedmiotów, które znajdują się wokół ciebie i skup na nich wzrok.

Wykorzystaj słuch

Skup się na 4 elementach, które w danej chwili możesz usłyszeć, na przykład: szczekanie psa za oknem, tykanie zegara, ruch po klatce schodowej.

Zaangażuj dotyk

Wybierz 3 najbliższe rzeczy, które możesz dotknąć jak najszybciej, na przykład spodnie, biurko, korale.

Wyostrz węch

Skup się na tym, aby rozpoznać 2 towarzyszące tobie zapachy, bez różnicy, czy ładne, czy niemiłe.

Uruchom smak

Wybierz 1 smak, który obecnie możesz poczuć, określ go.

Pamiętaj, by nad niczym się nie zastanawiać, tylko działać ekspresowo, intuicyjnie. Jedynie szybkie zaangażowanie zmysłów sprawi, że metoda przyniesie pożądane rezultaty. Sympatycy techniki „54321” chwalą ją sobie za skuteczne obniżanie napięcia. A oczywiście im częściej technika używana, tym szybciej staje się naturalnym sposobem na rozładowanie stresu.

źródło: polki.pl


Zobacz także

4 powody, dla których bycie „czarną owcą” w rodzinie nie jest złe

Błagając o miłość

31 czerwonych flag w związku, których ignorować nie warto. Zrób sobie (i jemu) przysługę i nie udawaj, że ich nie ma

Podróż za jeden uśmiech? Nie, ale za seks już owszem. Tak, to się dzieje naprawdę – nowa aplikacja, w której „płaci się” ciałem