Lifestyle

4 znaki zodiaku, które według raportów policyjnych, najczęściej popełniają przestępstwa

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
Następny

Różnimy się od siebie charakterami i podejściem do życia. Jedni są częściej uśmiechnięci i odbierani jako sympatyczne osoby, inni natomiast nie wzbudzają zaufania lub trzymają się na dystans. Są również tacy, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia.

Agresja zarówno w wersji słownej, emocjonalnej, fizycznej zasługuje na jednakowe potępienie. Nie zawsze jest to działanie  zaplanowane, bo w pewnych przypadkach bywa tak, że zachowujemy się w pewien sposób automatycznie. Czasem możemy wręcz wykazywać większą skłonność do niewłaściwego zachowania, agresji. Wynika to z indywidualnych cech osobowości, które mogą niemile nas zaskakiwać, ale nie mogą być one usprawiedliwieniem.

Według zwolenników astrologii, znaki zodiaku definiują w dużym stopniu nasze postępowanie. Znawcy tematu wyciągnęli wnioski i określili, które znaki zodiaku dopuszczają się przestępstw najczęściej.

Jesteście ciekawi?


 

źródło:  www.cosmopolitan.pl

Lifestyle

9 najczęstszych błędów podczas stosowania antykoncepcji, które mogą skutkować ciążą

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2018
Fot.iStock/tommaso79
Następny

Sięgając po różne metody antykoncepcji oczekujemy, że będą one skuteczne. Współczesna antykoncepcja daje nam swobodę w planowaniu powiększenia rodziny i pewność, że pewne sprawy w życiu poukładamy sobie tak, jak tego chcemy. Do dyspozycji mamy różne rozwiązania, które można dopasować do potrzeb każdej kobiety.

Metod antykoncepcji jest wiele, dostępnych zarówno od ręki w sklepach (np. prezerwatywy), jak i wyłącznie w aptekach czy gabinecie ginekologicznym (np. wkładki wewnątrzmaciczne) w różnych przedziałach cenowych. Wskazane, by kobieta swój wybór omówiła z lekarzem ginekologiem, który poleci najlepszy dla niej sposób zapobiegania ciąży. Niestety żaden sposób antykoncepcji, nie licząc zupełnej abstynencji seksualnej, nie daje gwarancji, że w ciążę się nie zajdzie. Ryzyko wzrasta, jeśli kobieta nie przestrzega pewnych zasad i popełnia błędy w stosowaniu wybranej metody.

9 najczęstszych błędów podczas stosowania antykoncepcji, które mogą skutkować ciążą

1. Brak regularnego zastosowania tabletek 

W przypadku tabletek antykoncepcyjnych regularność stosowania jest kluczem do jak najlepszej ochrony. Należy pamiętać, by przyjmować je każdego dnia o tej samej porze. Im bardziej restrykcyjne przestrzeganie zasad, tym większa skuteczność pigułek. Jeśli pominięcie nastąpiło w czasie krótszym niż 12 godzin, tabletkę należy wziąć jak najszybciej, a kolejną już normalnie. Gdy opóźnienie jest dłuższe, niż 12 godzin, należy dla pewności sięgnąć po prezerwatywę.

2. Przyjmowanie leków obniżających skuteczność antykoncepcji

Zazwyczaj nie czytamy ulotek dołączonych do leków i to jest jeden z największych grzechów, które popełniamy. Nie licząc narażenia się na skutki uboczne, należy mieć świadomość, że niektóre leki mogą negatywnie wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Należą do nich: leki przeciwdepresyjne, antybiotyki (zawierające tetracyklinę, penicylinę, cefalosporyny), a także paracetamol, jeśli dojdzie do przekroczenia zalecanej dawki (3 mg na dobę, czyli 6 tabletek) czy witamina C (w dawce przekraczającej 1000 mg na dobę), osłabiają skuteczność tabletek hormonalnych.

4. Źle przechowujesz środki antykoncepcyjne

Przetrzymywanie środków antykoncepcyjnych bez odpowiedniego opakowania, w zbyt niskich lub zbyt wysokich temperaturach, może przyczyniać się do obniżenia skuteczności ich działania.

5. Przyjmujesz antykoncepcję doustną podczas choroby

Na zachorowanie zazwyczaj nie mamy wpływu, ale gdy przyjmujemy doustną antykoncepcję, warto wtedy zabezpieczyć się w dodatkowy sposób. Przyjmowanie pewnych antybiotyków oraz choroby, którym towarzyszą wymioty czy biegunka, osłabiają działanie antykoncepcji. Podczas sensacji żołądkowych istnieje ryzyko wydalenia pigułki lub niewchłonięcia jej w pełni w przewodzie pokarmowym.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Skąd wiedzieć, że jesteś okłamywany. Bacznie obserwuj swojego rozmówcę

Redakcja
Redakcja
19 kwietnia 2018
Fot. iStock/eclipse_images

Jeśli wydaje ci się, przeczuwasz, że osoba, z która rozmawiasz mija się z prawdą, zwróć uwagę na kilka sygnałów niewerbalnych, które wskazują, że ktoś próbuje nas oszukać. Oczywiście, im więcej danych oznak zaobserwujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że zostałeś oszukany.

1. Częste przełykanie śliny

Jest to nasza reakcja na stres – suchość w gardle powodowana poceniem się całego ciała.

2. Bezwiedne poruszanie szczękami

Niektórzy kłamcy otwierają usta i wysuwają szczęki w tę i z powrotem. Ruch w tył i w przód szczęki stymuluje ślinianki w tylnej części gardła.

3. „Uciekający” wzrok

Nasze oczy wskazują na to, gdzie chce iść ciało. Kłamcy często patrzą w stronę najbliższego wyjścia, uciekając przed uczuciem niepokoju spowodowanego kłamstwem. (Ludzie, którzy patrzą na swoje zegarki czy telefony sygnalizują chęć skrócenia rozmowy).

4. Ułożenie stóp

Kłamcy często kierują swoje stopy w kierunku drzwi, sygnalizując pragnienie fizycznej i emocjonalnej ucieczki od niewygodnej sytuacji.

5. Brak empatycznych gestów

Kłamca rzadko kiedy wczuwa się w twoją sytuację, ponieważ myślami jest zupełnie gdzie indziej.

6. Ruch głową w tył

Ten subtelny gest jest próbą oddalenia się od źródła niepokoju – ciebie.

7. Trzymanie dłoni na szyi w obronnym geście

Ręka ma zasłonić przyspieszony oddech i wystepujący u wielu z nas rumień – oznaki zdenerwowania.

Nie osądzaj bezpodstawnie, pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości co do prawdomówności rozmówcy, zawsze najpierw skonfrontuj jego słowa z faktami, o których ci wiadomo.


Na podstawie: psychologytoday.com

 


Zobacz także

Akcja „Zęby na 6-tkę!”. Tydzień I, wyzwanie #7

Cztery wskazówki, które pomogą ci wprowadzić równowagę w życiu

Tracę kilogramy. Młodnieję, bo uelastycznia mi się skóra, poprawiają włosy i paznokcie. I mam znów tyle energii! Chce mi się żyć, śmiać!