Psychologia

4 znaki zodiaku, które preferują krótkowałe związki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 maja 2018
Horoskop miłosny na 2018 rok
Fot. iStock / Delpixart
 

Niektórzy z nas wolą krótkie, przelotne romanse, inni angażują się „na stałe”. Astrologia mówi, że na te decyzje pewien wpływ ma nasz znak zodiaku. Wiecie, które znaki predysponują nas do krótkotrwałych związków?

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Związki Baranów bardzo często przypominają pościg za czymś interesującym. Osoby spod tego znaku lubią doświadczać zabawy w poznawaniu kogoś nowego. Znakiem tym rządzi Mars, który jest namiętną planetą, dlatego drogi Baranie i ty masz tendencję do intensywnego przeżywania romansów.  Z drugiej strony, jeśli już znajdziesz odpowiednią osobę,  z którą poczujesz się bardziej komfortowo, podejmiesz zobowiązanie.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Chodzi o to, aby co jakiś czas poczuć świeżość i „coś nowego”…  Zawsze jesteś głodny nowych doświadczeń i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo lubisz się spotykać i rozmawiać z nowymi ludźmi. Jesteś niezwykle towarzyski i nie boisz się flirtować. Poza tym, jeśli nie masz ochoty się ustatkować, to zdecydowanie tego nie zrobisz. I już.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Jeśli istnieje znak, który żyje dla wolności i przygody, to zdecydowanie jest to twój znak. Jesteś odkrywcą, kochasz podróże i  nowe doświadczenia w twoim życiu. W długotrwałych związkach się nudzisz lub odczuwasz niepokój. Stąd twoja tendencja do flirtowania. No i „uciekania” ze związku – chcesz zachować swoją niezależność. Kochają się rozwijać i ewoluować, psychicznie, fizycznie i duchowo. Potrzebujesz tego, aby pozostać szczęśliwym. Nie będziesz się angażować, chyba że znajdziesz partnera, który będzie podróżował razem z tobą.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jesteś wolny i wyjątkowo towarzyski. Otaczasz się dużą liczbą przyjaciół. Masz tendencję do tendencję do większego skupiania się na wprowadzaniu zmian w swoim życiu niż na utrzymywaniu długotrwałego związku. Jesteś otwarty na innych. Zaangażowany pozostaniesz tylko wtedy, gdy poznasz osobę, która pozwoli ci być sobą i pozostać wolnym.

 


Psychologia

Dlaczego twój związek się chwieje? Style związków, jakie tworzą ludzie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
13 maja 2018
Fot. iStock / anyaberkut
Następny

Nie udało się? Mimo wielkich słów, prób, drugich i trzecich szans, zawsze kończy się tak samo? Nic dziwnego, każdy z nas uprawia pewien styl związków w relacji z drugim człowiekiem. To one często determinują, czy wiążące nas uczucia mogą przetrwać codzienność. Co ciekawe, z siedmiu stylów, tylko jeden jedyny jest „zdrowy”, dobry dla obojga partnerów, rokujący na wspólną i szczęśliwa przyszłość.

Według terapeutki rodzinnej Virgini Satir, najłatwiej zilustrować nasz związki za pomocą postaw ciała. Ilustracje przemawiają do wyobraźni, ale jeszcze lepiej jest spróbować odwzorować daną pozycję z inną osobą, przekonać się, co czujesz i co stanie się, gdy któreś z was zachwieje fundamentem wspólnej zależności.

To właśnie dlatego tak trudno nam przestać powielać nawet złe, szkodliwe schematy, bo czasem, gdy ruszymy choćby ręką – może runąć cała konstrukcja. Może upaść twój partner, ty lub oboje…

Style związków, jakie tworzą ludzie:

  1. ZWIĄZEK TYPU A

  2. ZWIĄZEK TŁAMSZĄCY

  3. ZWIĄZEK Z PIEDESTAŁEM

  4. ZWIĄZEK PANA I NIEWOLNIKA

  5. ZWIĄZEK PRZYLEGAJĄCY

  6. ZWIĄZEK MĘCZENNIKA

  7. ZDROWY ZWIĄZEK MIŁOSNY

Przyjrzyjcie się ilustracjom i oceńcie, który styl rozgościł się w waszej relacji i czy grozi wam upadek…


Na podstawie: „Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Samo Sedno

Psychologia

Jak to, co czujesz „zawiesza się” w twoim organizmie, czyli co to znaczy, kiedy boli głowa

Redakcja
Redakcja
13 maja 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy

Nie od dziś wiadomo, że nasz organizm jest niezwykłą maszyną, łącząca poszczególne fragmenty w jedność, odpowiedzialnym za prawidłową komunikację między naszym ciałem, a naszą psyche. Na pewno zaobserwowałeś, jak kulisz się w sobie w odpowiedzi na stres, jak przyspiesza twój oddech, jak boli cię żołądek. 

Zobacz jak to, co czujesz, „zawiesza się” w twoim organizmie pod postacią bólu

1. Ból głowy

Ból głowy to zazwyczaj konsekwencja stresów, które „atakowały” twoje ciało w ciągu dnia. Poświęć trochę czasu na relaks i uspokój emocje.

2. Ból szyi

Jeśli odczuwasz ból szyi, możesz mieć problem z wybaczeniem innym lub… sobie samemu. Zastanów się, co w innych i w sobie kochasz, za co ich cenisz. Oddychaj.

3. Ból w ramionach

Ból barku może wskazywać na to, że nosisz w sobie jakieś ciężkie emocjonalne brzemię. Skoncentruj się na aktywnym rozwiązywaniu problemów i rozdzielaniu tego ciężaru na innych, ważnych ludzi w twoim życiu. Poproś o pomoc.

4. Ból w górnej części pleców

Ból w górnej części pleców oznacza, że ​​nie masz wystarczającego wsparcia emocjonalnego. Możesz czuć się niekochany i niechciany. Jeśli jesteś singlem, może to oznaczać, że pora pójść na randkę J.

5. Ból w dolnej części pleców

Ból w dole pleców może oznaczać, że martwisz się sferą materialną. To może być dobry czas, aby poprosić o zaległą podwyżkę lub jeszcze raz rozplanować budżet.

7. Ból rąk

Ból ręki oznacza, że ​​możesz mieć problemy z komunikacją z innymi. Zastanów się nad nawiązaniem nowych przyjaźni, częstszymi wyjściami z bliską osobą.

6. Ból w łokciach

Ból łokcia mówi o twojej niechęci przed zmianami życiu. Jeśli masz sztywne ramiona, możesz mieć również „sztywne życie”. Pomyśl o kompromisach.   

8. Ból w biodrach

Ból w biodrze oznacza, że boisz się wyjść poza strefę komfortu i zmienić coś w swoim życiu. Nie obawiaj się podejmować radykalnych decyzji.

9. Ból w kolanach

Ból w kolanie może być znakiem, że twoje ego jest trochę za duże i że myślisz o sobie zbyt często. Poświęć trochę czasu innym. Nie żyjemy tylko dla siebie.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Zobacz także

Co się dzieje z twoim ciałem, kiedy tłumisz emocje

Jak rozpoznać psychopatę na Facebooku? A może ty się tak zachowujesz?

Ekstrawertyk, introwertyk czy ambiwertyk? Sprawdź typ swojej osobowości