Lifestyle

Horoskop celtycki. Którym z 13-tu znaków zodiaku jesteś?

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. iStock/valentinrussanov
Następny

Horoskop celtycki, to inaczej horoskop drzewny pochodzący od druidów, którzy wierzyli, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo. To ono ma wpływ na nasze życie, osobowość, charakter. Zdolni duchowo Celtowie, szczególnie druidzi, byli ekspertami-obserwatorami. Z czasem zdali sobie sprawę, że dziecko urodzone w określonym czasie rozwinie pewne cechy. Co więcej, druidzi obserwowali wzorce w kolorze i kształcie życia człowieka zgodnie z ruchami księżyca i porą, w której się rodzimy. Największe znaczenie przypisywali drzewom.

Poniżej znajduje się 13 celtyckich znaków zodiaku. Dlaczego 13 (zamiast 12 znaków jak w zachodniej astrologii)? Ponieważ celtycka astrologia opiera się na systemie księżycowym, który obraca się wokół trzynastu faz księżyca. Jest to unikalny system astrologiczny, w którym znaczenie każdego znaku jest połączone zarówno z mocą księżyca, jak i z nieskończoną magią drzew/roślin. Celtyccy druidzi, którzy stworzyli ten specjalny horoskop, spędzili dziesiątki lat obserwując drzewa. Podobno byli w stanie dostrzec znaki, boskie przyszłe wydarzenia na podstawie szelestu liści.

Sprawdź jakie drzewo odpowiada twojej dacie urodzenia?

Brzoza 24 grudnia – 20 stycznia

Jarzębina 21 stycznia – 17 lutego

Jesion 18 lutego – 17 marca

Olcha 18 marca – 14 kwietnia

Wierzba 15 kwietnia – 12 maja

Głóg 13 maja – 9 czerwca

Dąb 10 czerwca – 7 lipca

Ostrokrzew 8 lipca – 4 sierpnia

Orzech 5 sierpnia – 1 września

Winorośl 2 września – 29 września

Bluszcz 30 września – 27 października

Trzcina 28 października – 24 listopada

Bez 25 listopada – 23 grudnia

Interpretacja na następnych stronach


źródło: Horoscopes

 

Lifestyle

47-letnia Scorupco w skąpym bikini. Brak słów…

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. Screen z Instagrama / izabellascorupco
 

„O jaaa cieee” – to pierwsze słowa, które przyszły nam w redakcji na myśl, gdy zobaczyłyśmy jedno z ostatnich zdjęć Izabelli Scorupco. Trzeba przyznać, że robi wrażenie! 47-letnia aktorka prezentuje się na nim w samym bikini. Niewiele kobiet w jej wieku może się pochwalić tak zgrabną sylwetką

Chociaż Izabella Scorupco od lat mieszka w Los Angeles, polscy fani o niej nie zapomnieli. Ochoczo komentują wszystkie jej zdjęcia i śledzą jej karierę. Bo ta, choć niewiele się o niej mówi w naszym kraju, rozwija się w najlepsze. Aktorka nie narzeka na brak zleceń.

47-latka przebywa właśnie na wakacjach w Budapeszcie i najwyraźniej nie podoba jej się zimowa aura. Na co dzień jest przecież przyzwyczajona do wyższych temperatur, jakie panują w Kalifornii. Była żona polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego postanowiła więc opublikować na Instagramie zdjęcie w bikini. I odrazu zrobiło się gorąco! „Kocham cię, mój drogi Budapeszcie, ale do cholery, tu jest za zimno! Marzę o powrocie do tego miejsca, gdzie spędziłam kilka cudownych dni” – napisała. Pod wpisem aż roi się od komentarzy. „Wspaniale! Kobiece piękno w czystej postaci! Ten kto ma szczęście być przy Tobie,niech lepiej docenia jak umie najlepiej” – napisał jeden z internautów. „Jest pani piękną kobietą” – dodał kolejny.

Jak wam się podoba jej figura?


Lifestyle

Dlaczego on nie mówi, co czuje? Wcale nie chodzi o to, że nikt nie powiedział mu, jak to zrobić

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
Fot. iStock / creacart
Następny

Kiedy partner nie jest w stanie komunikować swoich emocji może to bardzo źle wpłynąć na związek.  Emocje ukochanej osoby dostarczają nam ważnych informacji na jej temat, które możemy wykorzystać, aby lepiej zrozumieć potrzeby, priorytety i ograniczenia obu stron. Możemy używać emocji do wyznaczania granic i podejmowania decyzji. Jeśli ich brak, nie ma zaufania, bezpieczeństwa, intymności i bliskości.

Niechęć do mówienia wprost o tym, co się czuje albo do okazywania emocji sprawia, że dla drugiej osoby związek nie stanie się nigdy bezpieczną przystanią do radzenia sobie z konfliktem. W miarę upływu czasu będą rosły nieporozumienia, niechęć oraz poczucei samotności i frustracji.

Dlaczego on nie mówi o emocjach? Co leży u podstaw takiego zachowania? Nie zawsze chodzi o to, że twój partner nie został nauczony wyrażania emocji w dzieciństwie. Powodów może być wiele.

Niepewność

Ten powód nie ma płci. Niezależnie od tego czy jesteśmy kobietami czy mężczyznami, w miłości wszyscy jesteśmy dość niepewni siebie. Na początku związku większość z nas „gra”, usiłuje pokazać się z jak najlepszej, ale niekoniecznie prawdziwej strony. Nie jesteśmy pewni, czy nasze emocje zostaną zaakceptowane. Jeśli czujesz, że twój partner jest niepewny, czy może odsłonić się przed tobą swoimi uczuciami, uspokój go i zapewnij, że jego emocje są dla ciebie ważne, że chętnie o nich porozmawiasz.

Problem z zaufaniem

Być może twój partner ma za sobą jeden lub dwa nieudane związki lub inne, negatywne wydarzenia, które sprawiły, że trudno mu całkowicie zaufać. Boi się rozmawiać o tym, co czuje. Pokaż mu, że jesteś godna zaufania sama mówiąc szczerze o swoich uczuciach. Że priorytetem jest dla ciebie uczciwość. Budowa zaufania potrwa, ale warto poczekać.

Strach przed skrzywdzeniem bliskiej osoby

Jeśli twój partner obawia się, że jego uczucia mogłyby cię skrzywdzić, możesz mu pokazać, że potrafisz poradzić sobie z jego emocjami. Zazwyczaj w takich wypadkach chodzi o zazdrość lub jakieś sprawy z przeszłości. Może on boi się twojej reakcji? Warto na spokojnie podejść do tematu i przekonać partnera, że rozmowa pozytywnie wpłynie na waszą relację. Ale oczywiście – nic na siłę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

10 sposobów, na naturalny zastrzyk oksytocyny, hormonu miłości

10 sposobów, na naturalny zastrzyk oksytocyny, hormonu miłości

40 rzeczy, za które zapominamy być wdzięczni. Nie zapomniałaś o czymś ważnym?

Wiem, że nie będzie kolorowo. Ale to moje życie, mój wybór, mój luksus