Go to content

Horoskop celtycki. Którym z 13-tu znaków zodiaku jesteś?

Horoskop celtycki, to inaczej horoskop drzewny pochodzący od druidów, którzy wierzyli, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo. To ono ma wpływ na nasze życie, osobowość, charakter. Zdolni duchowo Celtowie, szczególnie druidzi, byli ekspertami-obserwatorami. Z czasem zdali sobie sprawę, że dziecko urodzone w określonym czasie rozwinie pewne cechy. Co więcej, druidzi obserwowali wzorce w kolorze i kształcie życia człowieka zgodnie z ruchami księżyca i porą, w której się rodzimy. Największe znaczenie przypisywali drzewom.

Poniżej znajduje się 13 celtyckich znaków zodiaku. Dlaczego 13 (zamiast 12 znaków jak w zachodniej astrologii)? Ponieważ celtycka astrologia opiera się na systemie księżycowym, który obraca się wokół trzynastu faz księżyca. Jest to unikalny system astrologiczny, w którym znaczenie każdego znaku jest połączone zarówno z mocą księżyca, jak i z nieskończoną magią drzew/roślin. Celtyccy druidzi, którzy stworzyli ten specjalny horoskop, spędzili dziesiątki lat obserwując drzewa. Podobno byli w stanie dostrzec znaki, boskie przyszłe wydarzenia na podstawie szelestu liści.

Sprawdź jakie drzewo odpowiada twojej dacie urodzenia?

Brzoza 24 grudnia – 20 stycznia

Jarzębina 21 stycznia – 17 lutego

Jesion 18 lutego – 17 marca

Olcha 18 marca – 14 kwietnia

Wierzba 15 kwietnia – 12 maja

Głóg 13 maja – 9 czerwca

Dąb 10 czerwca – 7 lipca

Ostrokrzew 8 lipca – 4 sierpnia

Orzech 5 sierpnia – 1 września

Winorośl 2 września – 29 września

Bluszcz 30 września – 27 października

Trzcina 28 października – 24 listopada

Bez 25 listopada – 23 grudnia

Interpretacja na następnych stronach


źródło: Horoscopes

 

Fot. iStock/Fenne

1/13 Brzoza 24 grudnia - 20 stycznia

Jeśli urodziłaś się pod znakiem Brzozy cechuje się bardzo duża motywacja do działania i osiągania celów. Co więcej, bardzo często motywujesz innych zarażając ich swoją ambicją i zaangażowaniem. Zawsze sięgasz po więcej, poszukujesz szerszych horyzontów, a twoje aspiracje rosną wprost proporcjonalnie do osiąganych celów.

Druidzi przypisali te cechy twojej dacie urodzenia, ponieważ to pora roku spowita ciemnością, więc ty konsekwentnie wychylasz się w stronę światła.

Jesteś tolerancyjna, wytrzymała i opanowana. Ponadto przypisuje się tobie cechy przywódcze, jeśli sytuacja tego wymaga, od razu wchodzisz w rolę lidera.

Fot. iStock/u3apr

2/13 Jarzębina 21 stycznia - 17 lutego

Astrologia drzewa celtyckiego uznaje, że Jarzębina to filozoficzny umysł. Jeśli urodziłaś się w znaku Jarzębiny prawdopodobnie jesteś zapalonym wizjonerem , o wielkich ideałach. Twoje myśli są tak bardzo oryginalne i twórcze,  że inni często cię nie rozumieją.

To  właśnie sprawia, że się trzymasz dystans w relacjach z innymi. Jednak masz naturalną zdolność do wpływania na sytuację i ludzi, którzy są wokół ciebie przez sama swoją obecność.

3/13 Jesion 18 lutego - 17 marca

Jeśli urodziłaś się pod znakiem Jesionu, z pewnością jesteś wolno myślicielem. Pomysłowa, polegająca na swojej intuicji, artystyczna dusza, widzisz świat pięknym i nieskazitelnym.

Masz jednak tendencję do zmian nastroju i wycofania, ale dlatego, że twój wewnętrzny krajobraz jest w ciągłym ruchu. Jesteś w kontakcie ze swoją muzą i łatwo inspirujesz się naturą. Ludzie ulegają twojej czarującej osobowości. Sztuka, pisanie (zwłaszcza poezja), nauka i teologia (kwestie duchowe) są obszarami, które bardzo cię interesują. Inni mogą myśleć, że jesteś samotnikiem, ale szczerze mówiąc, ty lubisz zanurzać się w swoim własnym świecie.

Fot. iStock/malerapaso

4/13 Olcha 18 marca - 14 kwietnia

Jeśli według astrologii celtyckiej jesteś olchowym znakiem cechuje cię ogromna pasja i chęć życia. Często zyskujesz zwolenników dla swojej sprawy, ponieważ potrafisz innych zarazić własną determinacją.  Jesteś urocza, towarzyska i łatwo żonglujesz mieszanką swojej osobowości. Innymi słowy, Olcha dogaduje się ze wszystkimi i wszyscy uwielbiają spędzać z tobą czas.

Jesteś pewna siebie i znasz swoją wartość, wierzysz we własne możliwości. To właśnie pewność siebie jest zaraźliwa. Cenisz bardzo czas, a jego marnowanie uznajesz za nieznośne.

5/13 Wierzba 15 kwietnia - 12 maja

Wierzbą rządzi księżyc. Oznacza to, że jesteś niezwykle kreatywna, inteligentna i bardzo ufasz swojej intuicji. Masz w sobie głębokie zrozumienie dla natury, co powoduje, że jesteś cierpliwa bardziej niż inne znaki w tym horoskopie.

Dzięki twojej inteligencji bardzo szybko przyswajasz wiedzę, czym często zaskakujesz innych, zwłaszcza swoich szefów. Wierzby mają olbrzymi potencjał, który czasami ogranicza strach przed zbytnią ekstrawagancją czy nadgorliwością.

Tak się jednak składa, że twoja zdolność percepcji pozwala zabłysnąć twojej prawdziwej naturze i osiągnąć sukces.

6/13 Głóg 13 maja - 9 czerwca

Jeśli twoim znakiem jest Głóg to nie jesteś tą osobą, którą zdajesz się być. Na zewnątrz pewna siebie, a w głębi… Pasuje do ciebie powiedzenie: „nie oceniaj książki po okładce”.

Na pozór niczym się nie wyróżniasz, tymczasem w środku targają tobą ogniste namiętności i płonie twórczy płomień. Szybko dostosowujesz się do różnych życiowych sytuacji.

Jesteś doskonałym słuchaczem, a ludzie tobie się zwierzają, by  zrzucić swoje ciężary. Masz zdrowe poczucie humoru i wyraźnie rozumiesz ironię.

7/13 Dąb 10 czerwca - 7 lipca

Dęby mają szczególny dar siły. Chronisz innych, zwłaszcza tych, których głos dla ogółu jest niesłyszalny. Innymi słowy, Dąb jest rzecznikiem słabszych. Jesteś delikatnym olbrzymem wśród celtyckich znaków zodiaku. Zarażasz lekką pewnością siebie i naturalnie zakładasz, że wszystko, co się wydarzy, będzie pozytywne.

Masz wielki szacunek do tradycji, a kto wie – może jesteś nauczycielem? Z pewnością uwielbiasz przekazywać swoją wiedzę innym.

Powinnaś dbać o swoje zdrowie, bo tylko zdrowa będziesz cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

Fot. iStock/MiMaLeFi

8/13 Ostrokrzew 8 lipca - 4 sierpnia

Wśród znaków celtyckich Ostrokrzew ma  królewski status. Jeśli to twój znak, cechuje cię szlachetność, wytworność, masz zdolności przywódcze. Ponadto łatwo pokonujesz wyzwania i przeszkody. Kiedy napotykasz problem, skupiasz się dwa razy bardziej, zwiększasz czujność i działasz, by osiągnąć cel.  Dlatego też wiele osób podąża za tobą jako przywódcą.

Jesteś ambitna, możesz wydawać się arogancka, ale to tylko twoja bardzo duża pewność siebie. Jesteś szczera, hojna, miła i czuła dla tych, którzy poznają cię bliżej.

Ponieważ wiele rzeczy przychodzi ci łatwo, możesz mieć tendencję do spoczywania na laurach. Jeśli nie będziesz aktywna, możesz wpaść w niezdrowy i leniwy styl życia.

Fot. iStock/bazza1960

9/13 Orzech 5 sierpnia - 1 września

Jeśli urodziłaś się pod znakiem Orzecha, jesteś bardzo inteligentna, zorganizowana i działasz efektywnie. Podobnie jak Ostrokrzew jesteś niezwykle zdolna. Posiadasz niesamowitą pamięć.

Masz oko do szczegółów i lubisz rzeczy „po prostu”. Czasami twoja potrzeba porządku i kontroli może prowadzić do kompulsywnych zachowań. Twój talent do nauki i rzeczy przekłada się na umiejętnościa analityczne. Lubisz zasady, chociaż zazwyczaj to ty je tworzysz.

Fot. iStock/PeopleImages

10/13 Winorośl 2 września - 29 września

Znaki Winorośli rodzą się w jesiennej równonocy, co sprawia, że ​​twoja osobowość jest zmienna i nieprzewidywalna. Możesz być pełna sprzeczności i zdarza ci się być niezdecydowaną. Dzieje się tak dlatego, że zawsze widzisz dwie strony sytuacji i wczuwasz się w każdą z nich po równo.

Istnieją jednak obszary w twoim życiu, których jesteś pewna. Są to drobniejsze rzeczy, takie jak jedzenie, wino, muzyka i sztuka. Masz bardzo charakterystyczny smak i jesteś koneserem. Przyciągasz luksus.

Jesteś urocza, elegancka, masz szerokie grono przyjaciół.

Fot. iStock/adam smigielski

11/13 Bluszcz 30 września - 27 października

Wśród twoich cech najbardziej ceniona jest zdolność do przezwyciężenia wszelkich przeciwności. Masz ostry intelekt, ale na co dzień dostrzega się w tobie współczucie i lojalność wobec innych. Masz naturę dawania, zawsze można liczyć na twoją pomocną dłoń.

Urodziłaś się w porze roku, kiedy słońca jest coraz mniej, więc czasami twoje życie będzie trudne. I choć wydaje ci się to niesprawiedliwe, to jednak znosisz trudności milcząc z niebywałą wytrwałością.

Jesteś urocza, charyzmatyczna i możesz bardzo towarzyska.

Fot. iStock/Vladimirovic

12/13 Trzcina 28 października - 24 listopada

Trzcina wśród celtyckich znaków zodiaku pełni rolę tajnych strażników. To ty wnikasz głęboko w prawdziwe znaczenie rzeczy i odkrywasz prawdę ukrytą pod warstwami rozproszenia.

Gdy istnieje potrzeba dotarcia do sedna sprawy, na pewno tobie się to uda. Uwielbiasz dobre historie, więc często śledzisz skandale, plotki, legendy. Możesz być świetnym historykiem, dziennikarzem, detektywem lub archeologiem. Kochasz ludzi, ponieważ reprezentują różnorodność znaczeń, które możesz interpretować. Lubisz rozmawiać z innymi i wiesz, jak ich zachęcić do rozmowy.

Fot. iStock/Whiteway

13/13 Bez 25 listopada - 23 grudnia

Kochasz wolność najbardziej ze wszystkich znaków. Od najmłodszych lat jesteś poszukiwaczem emocji. Często zostajesz błędnie oceniona jako outsider, ponieważ masz tendencję do wycofywania się, pomimo swojej ekstrawersyjnej natury. W rzeczywistości często prowadzisz ze sobą dysputy filozoficznie.

Bywasz niezwykle troskliwa jeśli chodzi o innych i dążysz do tego, żeby pomagać potrzebującym.