Lifestyle Uroda

Jak uratować nieudany makijaż lub zabieg kosmetyczny domowymi sposobami?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
1 sierpnia 2017
Fot. iStock/RomarioIen
Następny

My, kobiety lubimy eksperymentować z kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi. Jednak, jeśli nie mamy dużej wprawy i doświadczenia, często dochodzi do wpadek. Zbyt mocna henna, zły kolor podkładu – każda z nas choć raz w życiu zaliczyła urodową katastrofę. Na szczęście nieudany zabieg lub makijaż można uratować domowymi sposobami.

Lifestyle Uroda

„Pół-nocna” przygoda. Nowy trend wśród Millenialsów, którzy nie mają ochoty na kłopotliwe poranki

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
1 sierpnia 2017
Fot. iStock/nemke
 

– Jeśli nie zależy ci na niczym więcej niż na seksie, jaki jest sens spędzania całej nocy z obcą osobą? Łatwiej jest wrócić do domu, żeby się wyspać w swoim wygodnym łóżku, obudzić się rano i spokojnie zacząć dzień – mówi Celeste Hirschman, seksuolog, w wywiadzie dla The Huffington Post. Właśnie nadchodzi rewolucja. Przygody na jedną noc przechodzą do przeszłości, a na ich miejsce wkracza nowy trend, który nosi nazwę „pół-nocne” przygody.

Będziesz tęsknić za kłopotliwymi porankami po seksie z przypadkowym partnerem?

Coraz więcej Millenialsów wybiera skróconą wersję przygody na jedną noc. Zamiast mało komfortowych poranków w obcym mieszkaniu, wybierają wygodę jaką jest spędzenie nocy we własnym łóżku. Po zaspokojeniu potrzeb fizycznych, zamawiają taksówkę bądź modnego teraz Ubera i wracają do siebie.

Według seksuolog Tammy Nelson świadczy to o tym, że kobiety są coraz bardziej świadome swojej seksualności i nie boją się o tym otwarcie mówić. Mają wybór – mogą wrócić do siebie lub zostać w mieszkaniu partnera. Same wybierają lepszą dla siebie opcję i są świadome konsekwencji podjętej decyzji.

Czy wiecie, że... 22 wskazówki dotyczące seksu, które warto znać

Fot. iStock / FlairImages

Przygody na jedną noc są potrzebne w życiu kobiety, zwłaszcza singielki. Stosunek z nowo poznanym mężczyzną przynosi wiele korzyści np. daje satysfakcję, zwiększa poczucie atrakcyjności, pomaga pozbyć się zahamowań oraz jest szansą na spełnienie swoich fantazji i zachcianek.

Z drugiej jednak strony ma też wiele wad. Często do stosunku dochodzi po alkoholu. Dlatego nie zawsze poranki są przyjemne. Mogą pojawić się kłopotliwe sytuacje np. kiedy partnerzy nie pamiętają swoich imion, pojawia się kac – nie tylko ten spowodowany ilością wypitego alkoholu, lecz także moralny.

Poza tym poranna rozmowa może rozwiać złudzenia oraz może doprowadzić do przykrych sytuacji np. gdy partner  okaże swoje rozczarowanie wyglądem kobiety.

Warto jednak przed seksem ustalić zasady i przedstawić swoje zamiary. Dla ciebie może to być nic nie znacząca przygoda, ale twój partner może zaangażować się emocjonalnie. Dlatego warto postawić na szczerość i od początku ustalić, czego od siebie oczekujecie.


Źródło: fpiec, huffingtonpost


Lifestyle Uroda

Stopa rzymska, grecka czy egipska? Sprawdź, co twoje stopy mówią o tobie

Redakcja
Redakcja
1 sierpnia 2017
Fot. iStock
Następny

Stopy to często zapominany przez nas element ciała. Najczęściej przypominamy sobie o nich latem, gdy trzeba zdjąć cięższe buty i założyć sandałki. Oczywiście stopy to nie tylko temat pielęgnacji i manicure. A jest o czym mówić, bo przecież stopy to skomplikowany układ aż 20 mięśni, 26 kości, 33 stawów, 107 więzadeł oraz 160 km siatki nerwów, która je oplata!

To dzięki sprawnym stopom możemy utrzymać pionową postawę i sprawnie się poruszać. Stopy mogą różnić się od siebie wyglądem, który związany jest z pewnymi przekonaniami.  Co ciekawe, w zależności od długości palców, wyróżniono 3 typy stóp, na podstawie których starano się  określić osobowość ich posiadacza oraz zagrożenia dla ich zdrowia. Sprawdźcie pół żartem, pół serio, czym charakteryzują się wasze stopy i co mogą o was powiedzieć?


źródło: kobieta.onet.pl, www.footmedica.pl

Zobacz także

Kilka nieoczywistych powodów, dlaczego nie możesz stracić na wadze

„Halo… Chyba potrzebuję pomocy”. Bardzo ważna kampania. Zobaczcie i włączcie się

Wychowujemy pokolenie dzieci, które ocenia innych przez pryzmat „mieć, nie być”. To droga donikąd