Go to content

3 domowe maseczki na 3 problemy skóry

Fot. iStock / Jacob Ammentorp Lund

Ratunku! Twoja cera woła o pomoc. Ma problemy. Wypryski, błyszczenie, przesuszenie. Masz już dość. Zanim zaczniesz wydawać majątek na drogie kosmetyki, zastosuj domowe maseczki. Są pozbawione chemii i możesz zrobić je z tego, co znajdziesz w swojej lodówce i kuchni.

Stres, klimatyzacja, przebywanie w suchych pomieszczeniach to nie są czynniki przyjazne skórze. Wpływ ma także dieta, więc jeśli nie odżywiasz się bardzo zdrowo, może się to odbić także na twojej twarzy. Dlatego przyjrzyj się swojej diecie i jeśli uznasz, że powinnaś, wprowadź kilka zmian.

Nie obędzie się także bez regularnej i troskliwej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, abyś często przeprowadzała oczyszczanie. Usuniesz bakterie i zanieczyszczenia, które mogą przyczynić się do powstawania wyprysków. Dodaj do tego domowe maseczki, a twoja skóra będzie ci wdzięczna.

Zobacz, jak możesz jej pomóc.

Maseczka na trądzik

Jeśli cierpisz na trądzik lub na twojej twarzy często pojawiają się wypryski, zaatakuj je samodzielnie przygotowaną maseczką. Składniki, które się w niej znajdują, zawierają mikro- i makroelementy oraz witaminy. Poprawiają one wygląd skóry oraz wpływają łagodząco na objawy trądziku i zwalczają stany zapalne.

Przygotuj maseczkę z jogurtu naturalnego, soku z cytryny i miodu. Zmieszaj składniki w równych proporcjach i posmaruj twarz. Pozostaw papkę na 15 minut. Stosuj ją regularnie, a twoja skóra będzie w lepszej kondycji oraz będzie odżywiona i nawilżona.

Miód jest pomocny przy problemach z wypryskami. Posiada cenne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

 Maseczka na błyszczenie

Twoja skóra się błyszczy? To znaczy, że wydziela za dużo sebum. Ten problem jest uciążliwy i może odbierać pewność siebie. Dlatego należy przestrzegać reżimu pielęgnacyjnego. Tonik i peeling to twoi sprzymierzeńcy. Dodaj do nich domową maseczkę, a po pewnym czasie regularnego stosowania zauważysz różnicę.

Przygotuj maseczkę bananową. Wymieszaj rozdrobnionego banana z łyżką miodu i dodaj kilka kropel cytryny. Pozostaw na 10-15 minut i spłucz.

Banan jest źródłem wielu witamin i składników mineralnych, dlatego warto używać go do domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

OCM

Fot. iStock / shironoso

Maseczka na przesuszenie

Sucha skóra potrzebuje solidnego nawilżenia. Także od wewnątrz, dlatego powinnaś pilnować swojej diety i pić dużo płynów. Musisz potraktować ją porządną porcją tłuszczów. Idealne do tego będzie awokado.

Banalnie prosta w przygotowaniu maseczka składa się z rozdrobnionej połowy owocu połączonej z żółtkiem jajka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Trzymaj ją na twarzy ok. 20 minut.

Awokado jest owocem, który na stałe powinien znaleźć się w twojej diecie oraz w domowych zabiegach pielęgnacyjnych. Na suchą skórę działa ochronnie, także od wewnątrz.

Jeśli będziesz stosować te maseczki regularnie, połączysz je ze zdrową dietą i dodatkową pielęgnacją, cera z problemami nie będzie już twoim problemem 🙂 .