Go to content

11 korzyści płynących z tego, że odważyłaś się powiedzieć, czego pragniesz w łóżku

Fot. iStock

– Nasz seks od 10 lat wyglądał tak samo. Szybka gra wstępna, szybki numerek. Wszystko bez polotu. Wiedziałam doskonale, gdzie on zaraz położy rękę i kiedy szepnie, że już dochodzi. A ja chciałam, żeby on wreszcie mnie porządnie przeleciał – opowiada Monika, 31 lat, mężatka od 5. Przyglądam się jej badawczo i zauważam błysk w jej oku. Z niecierpliwością czekam na dalszą historię. I takiej bomby się nie spodziewałam!

– Miałam tego już dość. Przecież też mam prawo czerpać przyjemność z seksu i spełniać swoje wszystkie niegrzeczne fantazje. I wiesz, co zrobiłam? Przeprowadziłam z nim poważną rozmowę i powiedziałam jasno, czego oczekuję – wyznała, a mi szczęka opadła. Moja nieśmiała przyjaciółka odważyła się na taki krok? Oj, to mi zaimponowała. – Po tej rozmowie zachowujemy się jak na początku naszej znajomości i nie wychodzimy z łóżka. Uwielbiamy także odwiedzać sex shop – uśmiecha się filuternie. Nie powiem, ma jednak baba jaja i odwagę. Ile to się słyszy o kobietach, które nie czerpią przyjemności z seksu, ponieważ ich kochanek dba tylko o swoje potrzeby?

I głupie wstydzą się powiedzieć głośno, jak chciałyby być dotykane, jakich nowych pozycji chciałyby wypróbować następnym razem. Skrycie oglądają filmy erotyczne i marzą o tym, aby znaleźć się na miejscu bohaterki, która ma dobry seks i czerpie z niego prawdziwą przyjemność. A podczas stosunku albo wyobrażają sobie, że na nich jest eks, z którym miały kiedyś prawdziwy odlot, aktor bądź inny facet, który wygląda na takiego, który wie, czego pragnie kobieta.

Spokojnie. Zanim zaczniesz zastanawiać się, jakiego adwokata wybrać i ile będzie trwał rozwód lub radzić się przyjaciółki, czy kolega z pracy nadaje się na kochanka, odważ się przeprowadzić poważną rozmowę ze swoim facetem. Jeśli nie jest leniem, który ma gdzieś twoje potrzeby, powinien zrozumieć, że ty również masz prawo do przyjemności i dobrego seksu.

Znajdź w sobie odwagę. Jedna szczera rozmowa może zmienić jakość twojego życia. Zobacz, jakie korzyści może przynieść powiedzenie głośno, o czym marzysz, żeby robić z nim w łóżku.

Spełnienie fantazji

Podczas kiepskiego seksu układałaś scenariusze, jak powinien wyglądać twój doskonały seks. Wyobrażałaś sobie niegrzeczne sceny, w których byłaś główną bohaterką. Nie miałaś w nich zahamowań, ani nie czułaś wstydu. Teraz swoje fantazje możesz przenieść do własnej sypialni i wystąpić w roli niegrzecznej kobiety, która wie, czego chce od swojego faceta.

Zabawki z sex shopu

Dzięki temu, że wiecie, że możecie sobie szczerze powiedzieć o swoich fantazjach, nie macie przed sobą ukrytych pragnień. Jeśli chcecie się dobrze zabawić, idziecie razem do sex shopu i wybieracie zabawki, które podkręcą temperaturę w waszej sypialni.

Poprawienie relacji

Jak wiadomo, seks jest ważnym elementem w związku i jeśli się coś nie układa w sprawach intymnych, to wzajemne pretensje przenoszone są do codziennej relacji. Dlatego jeśli będzie wam dobrze w łóżku, będzie się zachowywać do siebie zupełnie inaczej. Zbudujecie głębszą więź i oboje będziecie czuć, że wasze potrzeby są tak samo ważne i żadne nie będzie miało za złe, że partner go lekceważy.

Zaczniecie szczerze ze sobą rozmawiać

Powiedzenie o swoich potrzebach i zwrócenie uwagi na to, że partner nie jest do końca dobrym kochankiem, jest naprawdę ciężkie. Poruszenie tego tematu różnie może się skończyć – jeden się obrazi, inny zrzuci winę na ciebie. Ale my wierzymy, że twój partner jest zdolny do szczerości i chętny do znalezienia rozwiązania. Dlatego jeśli uda wam się w spokoju porozmawiać o waszym seksie, wejdziecie na inny poziom relacji. Taki, w którym nie będziecie uciekać przed szczerymi rozmowami, co dobrze wpłynie na wasz związek.

Fot. iStock

Fot. iStock

Chcesz więcej seksu

Seks jest naprawdę fajny. Dlatego warto dążyć do tego, żeby czerpać z niego jak największą przyjemność. Jeśli będziesz czuła, że twoje potrzeby są zaspokajane, będziesz chciała kochać się jak najczęściej. Ty będziesz zadowolona i twój partner na pewno też. Pamiętaj, że faceci uwielbiają komplementy i jeśli będziesz chciała, żeby on był jeszcze lepszy, pochwal go.

Będziesz bardziej pewna siebie

Pamiętasz to uczucie, kiedy po seksie czułaś się jak najpiękniejsza kobieta na świecie? On chwalił twoje ciało, oczy, włosy i w ogóle byłaś ideałem. Po szczerej rozmowie i wprowadzeniu zmian, zaczniecie odkrywać siebie na nowo. Poczujecie się, jakbyście uprawiali seks z nową osobą, co dodatkowo was podkręci. Twój partner znowu zacznie zasypywać cię komplementami, bo będzie zachwycony twoją odwagą i tym, że ma w łóżku świadomą siebie kobietę.

Nabierzesz optymizmu

Dawka dobrego seksu i orgazm wyzwalają hormony szczęścia. Będziesz spokojniejsza, szczęśliwsza i z większym optymizmem spojrzysz na przyszłość. Problemy przestaną ci się wydawać takie straszne, a rozwiązania przyjdą szybciej. Dodatkowo bliskość z partnerem wpłynie na ciebie kojąco i poczujesz, że możesz na niego liczyć.

Będzie ci się chciało dbać o siebie

Rozbudzone pożądanie w oczach partnera sprawi, że będziesz chciała wyglądać jeszcze lepiej. Mówiąc najprościej – rozkwitniesz. Będziesz miała chęć eksperymentować z makijażem, fryzurą i ubraniem. Dopieszczona kobieta to szczęśliwa kobieta.

Zaczniesz próbować nowych rzeczy

I to nie chodzi tylko o sprawy łóżkowe. Jeśli poprawi się wasza relacja, nabierzesz chęci do działania i próbowania nowych rzeczy. Nowe zajęcia na siłowni? Może jakieś sztuki walki? Albo spontaniczny wypad na weekend. Teraz na pewno będzie ci się chciało i znajdziesz na to czas. Bo kiedy było między wami byle jak, nie miałaś siły go wygospodarować.

Będziesz wyglądać młodziej

Jeśli jesteś już w tym wieku, kiedy zastanawiasz się, w jaki sposób zachować młodość, dobry, regularny seks jest podstawą. Oczywiście nie sprawi cudów, że przestaniemy się starzeń (a szkoda!), ale sprawi przynajmniej, że będziemy miały więcej energii, twarz będzie bardziej promienna i radosna, a nasze ciało nabierze większej jędrności.

Twój facet nie będzie się oglądał za innymi

Jak brzmi stara prawda, może trochę przesadzona – jeśli facet czegoś nie dostaje w domu, szuka tego gdzie indziej. Zły seks może spowodować, że on zacznie szukać go u innej kobiety, która nie będzie bała się oddać przyjemności. Smutne, ale prawdziwe.

iStock-482791776(1)

Korzyści płynące z powiedzenia partnerowi, czego oczekujemy, są ogromne. Szkoda życia na tracenie go z marnym kochankiem. Odważ się powiedzieć o swoich potrzebach. Jeśli wybrałaś tego faceta na swojego męża, to chyba musiałaś mieć podstawy. Codzienność może zabijać waszą namiętność, ale odważcie się ją przywrócić i cieszcie się oboje dobrym seksem.

Przeczytaj także: „Jedne panie robią się od razu czerwone, inne zachowują, jakby wychowały się wśród wibratorów”, czyli Polka w sex shopie