Go to content

Dotyk ma znaczenie. 5 kobiecych miejsc, które lubią być pieszczone najbardziej

Fot. iStock / domoyega

Udany seks zależy nie tylko od umiejętności technicznych partnerów. Bliskość, dotyk, zapach i cała atmosfera, rozbudzają pragnienia kochanków. Właśnie dotyk, który jest jednym z podstawowych zmysłów rozpalających pożądanie, wyjątkowo wpływa na kobiety, w trakcie bliskości z partnerem.

Im lepiej znamy swoje ciała, tym więcej przyjemności czerpiemy z seksu. Chcemy dotykania nas całymi dłońmi, palcami, ustami, co otwiera pozostałe zmysły na dalszą część upojnego spotkania. Warto poświęcić sobie i partnerowi czas na tego rodzaju doznania, eksperymentując z miejscem dotyku, jego intensywnością, a także wykorzystaniem erotycznych gadżetów. Mężczyzna, który wie, w jaki sposób i gdzie dotykać swoją partnerkę, zapewnia jej niesamowite doznania.

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano 5000 kobiet o miejsca na ciele, które dają satysfakcję erotyczną poprzez dotyk. Dopuszczalny był nie tylko dotyk, ale także delikatne muskanie, czy mocniejsze ugniatanie, w trakcie gry wstępnej i podczas samego współżycia.

5 miejsc, w których kobiety lubią być dotykane podczas seksu

Miejsce 1. Piersi

Na piersi wskazało aż 34% ankietowanych kobiet, które szczególnie chwaliły sobie pieszczoty tej części ciała. Repertuar ulubionych form dotyku jest bogaty — od delikatnego dotyku, pocałunku, ssania, do mocniejszego uścisku.

Miejsce 2. Szyja 

28% kobiet potwierdziło, że dotyk tego rejonu ciała wyjątkowo je podnieca. Panie życzyłyby sobie, aby mężczyźni częściej pamiętali właśnie o szyi i karku.

Miejsce 3. Pośladki

Aż 15% ankietowanych kobiet uważa, że pośladki są ich ulubioną strefą erogenną. Nie chodzi tylko o delikatne muskanie, ale przede wszystkim o pobudzające klapsy.

Miejsce 4. Plecy

6% pytanych kobiet stwierdziło, że najbardziej lubią czuć dotyk na plecach. Chodzi zarówno o rozbudzający masaż, jak i delikatne głaskanie w trakcie seksu oraz obejmowanie i przyciąganie do partnera.

Miejsce 5. Brzuch

Tylko 4% kobiet stwierdziło, że lubi, gdy partner dotyka ich brzucha. Przede wszystkim zależy na delikatnym masażu, połączonym z całowaniem, a także przytrzymywanie podbrzusza już w trakcie seksu.

źródło: www.papilot.pl