Seks

Dotyk ma znaczenie. 5 kobiecych miejsc, które lubią być pieszczone najbardziej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / domoyega
 

Udany seks zależy nie tylko od umiejętności technicznych partnerów. Bliskość, dotyk, zapach i cała atmosfera, rozbudzają pragnienia kochanków. Właśnie dotyk, który jest jednym z podstawowych zmysłów rozpalających pożądanie, wyjątkowo wpływa na kobiety, w trakcie bliskości z partnerem.

Im lepiej znamy swoje ciała, tym więcej przyjemności czerpiemy z seksu. Chcemy dotykania nas całymi dłońmi, palcami, ustami, co otwiera pozostałe zmysły na dalszą część upojnego spotkania. Warto poświęcić sobie i partnerowi czas na tego rodzaju doznania, eksperymentując z miejscem dotyku, jego intensywnością, a także wykorzystaniem erotycznych gadżetów. Mężczyzna, który wie, w jaki sposób i gdzie dotykać swoją partnerkę, zapewnia jej niesamowite doznania.

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano 5000 kobiet o miejsca na ciele, które dają satysfakcję erotyczną poprzez dotyk. Dopuszczalny był nie tylko dotyk, ale także delikatne muskanie, czy mocniejsze ugniatanie, w trakcie gry wstępnej i podczas samego współżycia.

5 miejsc, w których kobiety lubią być dotykane podczas seksu

Miejsce 1. Piersi

Na piersi wskazało aż 34% ankietowanych kobiet, które szczególnie chwaliły sobie pieszczoty tej części ciała. Repertuar ulubionych form dotyku jest bogaty — od delikatnego dotyku, pocałunku, ssania, do mocniejszego uścisku.

Miejsce 2. Szyja 

28% kobiet potwierdziło, że dotyk tego rejonu ciała wyjątkowo je podnieca. Panie życzyłyby sobie, aby mężczyźni częściej pamiętali właśnie o szyi i karku.

Miejsce 3. Pośladki

Aż 15% ankietowanych kobiet uważa, że pośladki są ich ulubioną strefą erogenną. Nie chodzi tylko o delikatne muskanie, ale przede wszystkim o pobudzające klapsy.

Miejsce 4. Plecy

6% pytanych kobiet stwierdziło, że najbardziej lubią czuć dotyk na plecach. Chodzi zarówno o rozbudzający masaż, jak i delikatne głaskanie w trakcie seksu oraz obejmowanie i przyciąganie do partnera.

Miejsce 5. Brzuch

Tylko 4% kobiet stwierdziło, że lubi, gdy partner dotyka ich brzucha. Przede wszystkim zależy na delikatnym masażu, połączonym z całowaniem, a także przytrzymywanie podbrzusza już w trakcie seksu.

źródło: www.papilot.pl


Seks

Jedyny w Polsce maraton jogi na stoku!

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / Rocky89
 

Ruszają zapisy na Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi, który odbędzie się 25 – 27 sierpnia 2017 r. Ze względu na otwarty charakter to największe w Polsce wydarzenie tego rodzaju. Festiwal jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z jogą.

logo na białym tle

Na uczestników czekają trzy dni nieodpłatnych warsztatów jogi prowadzone przez Wiktora Morgulca, Radka Rychlika, Katarzynę Enerlich i Agnieszkę Lasotę. W programie Festiwalu znajdują się: darmowe zajęcia jogi, joga dla dzieci, piąta edycja maratonu jogi „108 powitań słońca”, jak i liczne warsztaty poświęcone takim tematom, jak: anti-age’ing twarzy, zielarstwo, kulinaria czy uważność. Organizatorzy przewidzieli także koncert na gongi i misy tybetańskie oraz konkurs z nagrodami. Wydarzenie uświetni Katarzyna Enerlich, pisarka i nauczyciel hatha jogi. Poprowadzi warsztaty jogi oraz zaprosi na własny wieczór autorski. – Joga Festiwal w Wierchomli to otwarty, rodzinny piknik, gdzie można poznać korzyści jogi i osobiście ich doświadczyć. V Górski Maraton Jogi to wspólny wdech i wydech na szczycie wyciągu Wierchomla I, na który serdecznie zapraszam – mówi Wiktor Morgulec, nauczyciel jogi z JOGA-JOGA.PL, współorganizator imprezy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Joga Festiwal. V Górski Maraton w Wierchomli to największa otwarta impreza związana z jogą odbywająca się w takiej skali. Od lat przyciąga zarówno osoby nigdy nie ćwiczące, początkujących, jak i doświadczonych joginów. Dzięki Maratonowi Jogi pejzaż Beskidu Sądeckiego, gdzie leży Wierchomla Mała, wzbogaci się o ponad pół tysiąca ludzi dbających tak o ciało, jak i umysł.

Rejestrować można się pod adresem: http://maratonjogi.pl/zgloszenie/ Przed wydarzeniem organizatorzy zalecają skorzystanie z nieodpłatnych ćwiczeń, które lepiej przygotują do Maratonu, a które pobrać można z tego samego źródła: http://maratonjogi.pl/darmowy-kurs-jogi/. Pełny program wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://maratonjogi.pl/program/

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Organizatorami Festiwalu są kompleks narciarsko-turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla – czyli Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla i ***Hotel Wierchomla Ski&SPA Resort – oraz portal Joga-Joga.pl – pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze, zdrowemu, pożytecznemu stylowi życia. Stanowi największe w Polsce kompendium wiedzy o jodze i tematach pokrewnych.

VGMJ-plakat-B-duży

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Seks

Woda gazowana niszczy zęby. Czy powinnyśmy z niej zrezygnować?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
12 lipca 2017
Fot. iStock/yellowsarah

Woda gazowana niszczy szkliwo zębów, ostrzegają naukowcy. Według dr Edmund Hewlett z UCLA School of Denistry, jest bardziej kwaśna niż niegazowana i zmiękcza szkliwo oraz naraża zęby na uszkodzenia. Ponadto zawarty w składzie dwutlenek węgla negatywnie wpływa na stan jamy ustnej.

Woda z bąbelkami ma specyficzny, cierpki smak i wielu swoich zwolenników, którzy chętnie po nią sięgają. Picie wody jest zdrowe, odpowiednia ilość pomaga w procesach życiowych i pozwala naszemu organizmowi poprawnie funkcjonować. Jednak warto ograniczyć sięganie po wodę z bąbelkami i wybierać niegazowaną. W ten sposób unikniemy spożywania wytwarzającego się w butelce kwasu węglowego, który zmiękcza szkliwo i naraża zęby na uszkodzenia.

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Według dr Hewlett szczególnie złym pomysłem jest dodawanie do wody cytrusów. Takie połączenie prowadzi do erozji szkliwa. Takie samo zdanie ma dr André Ritter, kierownik wydziału stomatologii Uniwersytetu Północnej Karoliny. – Jeśli pijesz wodę z kwaśnym dodatkiem i długo trzymasz ją w ustach, mocno szkodzisz swoim zębom. Jest to zachowanie, z którego powinnaś zrezygnować – tłumaczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest używanie słomki.

Naukowcy jednak zgodnie twierdzą, że mimo tego, iż woda z bąbelkami szkodzi zębom, to jest i tak najlepszym wyborem wśród innych, słodkich napojów gazowanych. I nie musimy z niej całkowicie rezygnować lecz ograniczyć jej spożywanie. Mimo wszystko ma swoje zalety. Nawet gazowana woda nie jest kaloryczna (zero kalorii , jeśli wybierzesz czystą wodę, bez dodatków) i nie zawiera szkodliwych dodatków.


Źródło: dailymail


Zobacz także

Seks analny może być przyjemny. Jest też bardzo niebezpieczny. O czym MUSISZ wiedzieć?

Intymność buduje się nie tylko w wieku dwudziestu i trzydziestu lat… za każdym razem jest tyle nowego do odkrycia

Życie po romansie? Może być najlepsze, przestańcie czytać poradniki

Życie po romansie? Może być najlepsze, wyjdźmy wszyscy poza te szufladki