Lifestyle Zdrowie

Woda gazowana niszczy zęby. Czy powinnyśmy z niej zrezygnować?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
12 lipca 2017
Fot. iStock/yellowsarah
 

Woda gazowana niszczy szkliwo zębów, ostrzegają naukowcy. Według dr Edmund Hewlett z UCLA School of Denistry, jest bardziej kwaśna niż niegazowana i zmiękcza szkliwo oraz naraża zęby na uszkodzenia. Ponadto zawarty w składzie dwutlenek węgla negatywnie wpływa na stan jamy ustnej.

Woda z bąbelkami ma specyficzny, cierpki smak i wielu swoich zwolenników, którzy chętnie po nią sięgają. Picie wody jest zdrowe, odpowiednia ilość pomaga w procesach życiowych i pozwala naszemu organizmowi poprawnie funkcjonować. Jednak warto ograniczyć sięganie po wodę z bąbelkami i wybierać niegazowaną. W ten sposób unikniemy spożywania wytwarzającego się w butelce kwasu węglowego, który zmiękcza szkliwo i naraża zęby na uszkodzenia.

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Według dr Hewlett szczególnie złym pomysłem jest dodawanie do wody cytrusów. Takie połączenie prowadzi do erozji szkliwa. Takie samo zdanie ma dr André Ritter, kierownik wydziału stomatologii Uniwersytetu Północnej Karoliny. – Jeśli pijesz wodę z kwaśnym dodatkiem i długo trzymasz ją w ustach, mocno szkodzisz swoim zębom. Jest to zachowanie, z którego powinnaś zrezygnować – tłumaczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest używanie słomki.

Naukowcy jednak zgodnie twierdzą, że mimo tego, iż woda z bąbelkami szkodzi zębom, to jest i tak najlepszym wyborem wśród innych, słodkich napojów gazowanych. I nie musimy z niej całkowicie rezygnować lecz ograniczyć jej spożywanie. Mimo wszystko ma swoje zalety. Nawet gazowana woda nie jest kaloryczna (zero kalorii , jeśli wybierzesz czystą wodę, bez dodatków) i nie zawiera szkodliwych dodatków.


Źródło: dailymail


Lifestyle Zdrowie

Dotyk ma znaczenie. 5 kobiecych miejsc, które lubią być pieszczone najbardziej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / domoyega
 

Udany seks zależy nie tylko od umiejętności technicznych partnerów. Bliskość, dotyk, zapach i cała atmosfera, rozbudzają pragnienia kochanków. Właśnie dotyk, który jest jednym z podstawowych zmysłów rozpalających pożądanie, wyjątkowo wpływa na kobiety, w trakcie bliskości z partnerem.

Im lepiej znamy swoje ciała, tym więcej przyjemności czerpiemy z seksu. Chcemy dotykania nas całymi dłońmi, palcami, ustami, co otwiera pozostałe zmysły na dalszą część upojnego spotkania. Warto poświęcić sobie i partnerowi czas na tego rodzaju doznania, eksperymentując z miejscem dotyku, jego intensywnością, a także wykorzystaniem erotycznych gadżetów. Mężczyzna, który wie, w jaki sposób i gdzie dotykać swoją partnerkę, zapewnia jej niesamowite doznania.

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano 5000 kobiet o miejsca na ciele, które dają satysfakcję erotyczną poprzez dotyk. Dopuszczalny był nie tylko dotyk, ale także delikatne muskanie, czy mocniejsze ugniatanie, w trakcie gry wstępnej i podczas samego współżycia.

5 miejsc, w których kobiety lubią być dotykane podczas seksu

Miejsce 1. Piersi

Na piersi wskazało aż 34% ankietowanych kobiet, które szczególnie chwaliły sobie pieszczoty tej części ciała. Repertuar ulubionych form dotyku jest bogaty — od delikatnego dotyku, pocałunku, ssania, do mocniejszego uścisku.

Miejsce 2. Szyja 

28% kobiet potwierdziło, że dotyk tego rejonu ciała wyjątkowo je podnieca. Panie życzyłyby sobie, aby mężczyźni częściej pamiętali właśnie o szyi i karku.

Miejsce 3. Pośladki

Aż 15% ankietowanych kobiet uważa, że pośladki są ich ulubioną strefą erogenną. Nie chodzi tylko o delikatne muskanie, ale przede wszystkim o pobudzające klapsy.

Miejsce 4. Plecy

6% pytanych kobiet stwierdziło, że najbardziej lubią czuć dotyk na plecach. Chodzi zarówno o rozbudzający masaż, jak i delikatne głaskanie w trakcie seksu oraz obejmowanie i przyciąganie do partnera.

Miejsce 5. Brzuch

Tylko 4% kobiet stwierdziło, że lubi, gdy partner dotyka ich brzucha. Przede wszystkim zależy na delikatnym masażu, połączonym z całowaniem, a także przytrzymywanie podbrzusza już w trakcie seksu.

źródło: www.papilot.pl


Lifestyle Zdrowie

Chcesz wiedzieć, jaką jesteś (będziesz) mamą? Sprawdź, co o macierzyństwie mówi horoskop

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / mammuth
Następny

Nawet w XXI wieku wróżki, tarot i horoskopy, cieszą się niesłabnącą popularnością. Co prawda najczęściej traktujemy wróżby i wskazówki jasnowidzów z przymrużeniem oka, ale chętnie zgadujemy, co planują dla nas gwiazdy. Okazuje się, że z horoskopu można wyczytać nie tylko przyszłość, wpływ gwiazd na temperament seksualny czy określić rodzaje osobowości, ale można pokusić się o określenie tego, jakimi matkami jesteśmy lub będziemy.

Macierzyństwo jest wymagające i gdy dostajemy podpowiedź, jak wychowywać dziecko, wielu z nas jest łatwiej. Jeśli ty też jesteś ciekawa, jaką matką jesteś i jakie są twoje mocne i słabe strony, koniecznie zajrzyj do znaków zodiaku dla mam 😉 .


 

źródło: www.cosmopolitan.pl

Zobacz także

O czym lepiej nie pisać w służbowych mailach? Tych tematów unikaj

25 fantastycznych rzeczy, z których możemy korzystać w 2018 roku. Część może was zaskoczyć

Hashimoto objawy - neurologiczne, skórne, ogólne

Hashimoto objawy – co powinno wzbudzić niepokój?