Lifestyle Zdrowie

Woda gazowana niszczy zęby. Czy powinnyśmy z niej zrezygnować?

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
12 lipca 2017
Fot. iStock/yellowsarah
 

Woda gazowana niszczy szkliwo zębów, ostrzegają naukowcy. Według dr Edmund Hewlett z UCLA School of Denistry, jest bardziej kwaśna niż niegazowana i zmiękcza szkliwo oraz naraża zęby na uszkodzenia. Ponadto zawarty w składzie dwutlenek węgla negatywnie wpływa na stan jamy ustnej.

Woda z bąbelkami ma specyficzny, cierpki smak i wielu swoich zwolenników, którzy chętnie po nią sięgają. Picie wody jest zdrowe, odpowiednia ilość pomaga w procesach życiowych i pozwala naszemu organizmowi poprawnie funkcjonować. Jednak warto ograniczyć sięganie po wodę z bąbelkami i wybierać niegazowaną. W ten sposób unikniemy spożywania wytwarzającego się w butelce kwasu węglowego, który zmiękcza szkliwo i naraża zęby na uszkodzenia.

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Fot. Flickr / ppc1337 / CC BY

Według dr Hewlett szczególnie złym pomysłem jest dodawanie do wody cytrusów. Takie połączenie prowadzi do erozji szkliwa. Takie samo zdanie ma dr André Ritter, kierownik wydziału stomatologii Uniwersytetu Północnej Karoliny. – Jeśli pijesz wodę z kwaśnym dodatkiem i długo trzymasz ją w ustach, mocno szkodzisz swoim zębom. Jest to zachowanie, z którego powinnaś zrezygnować – tłumaczy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest używanie słomki.

Naukowcy jednak zgodnie twierdzą, że mimo tego, iż woda z bąbelkami szkodzi zębom, to jest i tak najlepszym wyborem wśród innych, słodkich napojów gazowanych. I nie musimy z niej całkowicie rezygnować lecz ograniczyć jej spożywanie. Mimo wszystko ma swoje zalety. Nawet gazowana woda nie jest kaloryczna (zero kalorii , jeśli wybierzesz czystą wodę, bez dodatków) i nie zawiera szkodliwych dodatków.


Źródło: dailymail


Lifestyle Zdrowie

Dotyk ma znaczenie. 5 kobiecych miejsc, które lubią być pieszczone najbardziej

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / domoyega
 

Udany seks zależy nie tylko od umiejętności technicznych partnerów. Bliskość, dotyk, zapach i cała atmosfera, rozbudzają pragnienia kochanków. Właśnie dotyk, który jest jednym z podstawowych zmysłów rozpalających pożądanie, wyjątkowo wpływa na kobiety, w trakcie bliskości z partnerem.

Im lepiej znamy swoje ciała, tym więcej przyjemności czerpiemy z seksu. Chcemy dotykania nas całymi dłońmi, palcami, ustami, co otwiera pozostałe zmysły na dalszą część upojnego spotkania. Warto poświęcić sobie i partnerowi czas na tego rodzaju doznania, eksperymentując z miejscem dotyku, jego intensywnością, a także wykorzystaniem erotycznych gadżetów. Mężczyzna, który wie, w jaki sposób i gdzie dotykać swoją partnerkę, zapewnia jej niesamowite doznania.

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano 5000 kobiet o miejsca na ciele, które dają satysfakcję erotyczną poprzez dotyk. Dopuszczalny był nie tylko dotyk, ale także delikatne muskanie, czy mocniejsze ugniatanie, w trakcie gry wstępnej i podczas samego współżycia.

5 miejsc, w których kobiety lubią być dotykane podczas seksu

Miejsce 1. Piersi

Na piersi wskazało aż 34% ankietowanych kobiet, które szczególnie chwaliły sobie pieszczoty tej części ciała. Repertuar ulubionych form dotyku jest bogaty — od delikatnego dotyku, pocałunku, ssania, do mocniejszego uścisku.

Miejsce 2. Szyja 

28% kobiet potwierdziło, że dotyk tego rejonu ciała wyjątkowo je podnieca. Panie życzyłyby sobie, aby mężczyźni częściej pamiętali właśnie o szyi i karku.

Miejsce 3. Pośladki

Aż 15% ankietowanych kobiet uważa, że pośladki są ich ulubioną strefą erogenną. Nie chodzi tylko o delikatne muskanie, ale przede wszystkim o pobudzające klapsy.

Miejsce 4. Plecy

6% pytanych kobiet stwierdziło, że najbardziej lubią czuć dotyk na plecach. Chodzi zarówno o rozbudzający masaż, jak i delikatne głaskanie w trakcie seksu oraz obejmowanie i przyciąganie do partnera.

Miejsce 5. Brzuch

Tylko 4% kobiet stwierdziło, że lubi, gdy partner dotyka ich brzucha. Przede wszystkim zależy na delikatnym masażu, połączonym z całowaniem, a także przytrzymywanie podbrzusza już w trakcie seksu.

źródło: www.papilot.pl


Lifestyle Zdrowie

Chcesz wiedzieć, jaką jesteś (będziesz) mamą? Sprawdź, co o macierzyństwie mówi horoskop

Redakcja
Redakcja
12 lipca 2017
Fot. iStock / mammuth
Następny

Nawet w XXI wieku wróżki, tarot i horoskopy, cieszą się niesłabnącą popularnością. Co prawda najczęściej traktujemy wróżby i wskazówki jasnowidzów z przymrużeniem oka, ale chętnie zgadujemy, co planują dla nas gwiazdy. Okazuje się, że z horoskopu można wyczytać nie tylko przyszłość, wpływ gwiazd na temperament seksualny czy określić rodzaje osobowości, ale można pokusić się o określenie tego, jakimi matkami jesteśmy lub będziemy.

Macierzyństwo jest wymagające i gdy dostajemy podpowiedź, jak wychowywać dziecko, wielu z nas jest łatwiej. Jeśli ty też jesteś ciekawa, jaką matką jesteś i jakie są twoje mocne i słabe strony, koniecznie zajrzyj do znaków zodiaku dla mam 😉 .


 

źródło: www.cosmopolitan.pl

Zobacz także

Nie przepraszaj. To ja ci dziękuję, że od niego odeszłaś

Nie przepraszaj. To ja ci dziękuję, że od niego odeszłaś

magnez

Magnez dla aktywnych? To naprawdę pozwala utrzymać równowagę tym, którzy żyją w ciągłym biegu

Tylko 12 procent Polaków sięga po warzywa kilka razy dziennie!