Lifestyle Uroda

Konturowanie twarzy krok po kroku. Sprawdź jak wykonać samodzielnie makijaż

Monika Głuska-Bagan
Monika Głuska-Bagan
21 października 2015
Konturowanie twarzy
Fot. iStock / heckmannoleg
 

Kolorystyka cieni do oczu, czy nowe barwy szminek zmieniają się co sezon, staram się nadążyć za trendami, więc pędzę do perfumerii. Tam, długo zastanawiam się i w końcu mam tę jedną jedyną pomadkę, zadowolona stwierdzam: „O ten kolor będzie super!”. Wracam do domu, maluję się, bo zaraz mają wpaść goście, przeglądam się w lustrze i… krzyczę ze strachu. Katastrofa! W tej nowej, purpurowej, wyglądam jak wampir, który wyskoczył wprost z horroru na Haloween. W dodatku źle nałożony na twarz podkład, spłaszczył mi twarz. Ścieram brzydki make up i szybko poprawiam sobie humor fajnym trikiem, który niedawno opanowałam. To konturowanie twarzy – technika, dla której oszalał świat makijażu. To nie jest trudne, a buzia wygląda dużo młodziej, smuklej, świeżo, nawet bez szminki.

Konturowanie twarzy

Fot. iStock / GMint

Wszystko czego potrzebujesz

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Gdy się spieszymy, popełniamy błędy, jeden z nich to malowanie twarzy podobnie jak płaskiej kartki papieru, przez co nie umiemy wydobyć jej głębi. Najczęściej nakładamy korektor i podkład w jednym odcieniu, co dodatkowo ją spłaszcza. Trójwymiarowości można jej nadać właśnie przez konturowanie. Każdy kształt twarzy wymaga innego konturowania, ale niezależnie, czy jest owalny, czy okrągły, potrzebujemy tych samych kosmetyków. Konturowanie polega na operowaniu kontrastem i optycznym wydobyciu głębi, dzięki czemu kości policzkowe stają się wyraźniejsze, nos mniejszy, a owal smuklejszy.

Wystarczy kilka sprawdzonych produktów i konturowanie staje się całkiem proste.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podstawą jest kredka konturująca do twarzy SEPHORA. To produkt 2 w 1 z dwoma uzupełniającymi się odcieniami, z jednej strony rozświetlającym, z drugiej rzeźbiącym. Do kredki dołączony jest samouczek, który prowadzi krok po kroku i uczy jak aplikować produkt. W konturowaniu niezbędny jest też zestaw do modelowania twarzy SMASHBOX, to wszystko, czego potrzebujemy do profesjonalnego wykonania tego makijażu. Ten zestaw cenią i uwielbiają wizażyści, bo pozwala idealnie podkreślać kości policzkowe, modelować nos i stworzyć idealną linię żuchwy. Trzeci produkt to paleta do konturowania twarzy SEPHORA. która ułatwia modelowanie twarzy i pasuje do każdej karnacji. Paleta zawiera wszystkie podstawowe odcienie do wyrzeźbienia i podkreślenia rysów twarzy. Odcienie można stosować samodzielnie, albo łączyć je ze sobą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak to wydobyć?

Podstawą konturowania jest rozjaśnianie obszarów twarzy, które wychodzą na pierwszy plan, ciemniejsze – pozostają na dalszym. To nadaje kontrastów, przez co buzia wygląda atrakcyjniej. Konturowanie twarzy to kwestia bardzo indywidualna, ale są też patenty które sprawdzają się na wielu z nas. Jeśli się spieszysz, jest szybka i prosta metoda konturowania-  używasz tylko produktów suchych. Przed ważnym spotkaniem lub wielkim wyjściem warto spróbować jednak sposobu bardziej zaawansowanego, który łączy produkty o konsystencji kremowej, zazwyczaj aplikowane sztyftem, z tymi suchymi. To zdecydowanie trudniejsze, ale za to efekt jest spektakularny.

Krok 1

Makijaż zacznij od nałożenia rozświetlacza pod oczy, użyj go też na szczycie nosa, środku czoła i brody. Następnie końcówką brązującą kredki aplikuj ziemisty odcień brązu pod kości policzkowe, na linię żuchwy, szyję, szczyt skroni oraz boki nosa. Preparat  nanoś delikatnie i uważnie, aby wyszczuplić nos i bardziej go zdefiniować.

Konturowanie twarzy

Fot. iStock / GMint

Krok 2

Kolejny krok to rozcieranie – dokładnie rozetrzyj granice produktów pędzlem lub wilgotnym Beauty Blenderem. Efekt utrwal lekkim pudrem. Konturowanie możesz wzmocnić ziemistym bronzerem w kamieniu. Nałóż go pod kości policzkowe, cieplejszy brąz na zewnętrzne partie twarzy, a perłowy rozświetlacz na szczyty policzków i łuk kupidyna.

Konturowanie twarzy

Fot. iStock / GMint

Krok 3

Na koniec możesz dodać odrobinę różu. Teraz spójrz na ostateczny efekt, dzięki konturowaniu twarz stała się bardziej plastyczna, atrakcyjniejsza, a najpiękniejsze elementy twarzy są uwypuklone i „wyciągnięte”.

Pełen filmik instruktażowy, gdzie krok po kroku możesz obejrzeć jak wykonać taki makijaż, znajdziesz na videoblogu Sephora.

 


 

 konsultacja: Ania Galińska, główna makijażystka Sephora Polska.


Lifestyle Uroda

Krótki przewodnik kobiety z klasą, czyli kilka zasad współczesnej damy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 października 2015
Fot. iStock
 

W jednej z telewizji niedługo nowy program. Będą pokazywać w nim, jak w kilka dni, z nie-damy zrobić damę. Popularna perfekcyjna prezenterka czarodziejską różdżką odmieni (jak to ma z resztą w zwyczaju) los tysięcy kobiet. Zwykła, przeciętna dziewczyna stanie się… No właśnie, jaka? Tu zdecydowanie potrzebuje pomocy kogoś bardziej kompetentnego. – Kto to jest „dama”? – pytam więc najbardziej kompetentną osobę w rodzinie. – No jak to? – odpowiada mi najmądrzejsza siedmiolatka na świecie – Dama to tak starsza pani, w kapeluszu. Taka, co stroi się tylko na specjalne okazje, ale i tak zawsze ładnie wygląda.

Definicja mojej córki uderza mnie swoją oczywistością. Trafnie ujęła ten nieuchwytny wdzięk, czar, z którym się chyba jednak trzeba urodzić. Czy wie to pani z telewizji? A może to ja się mylę i naprawdę można nauczyć się być damą? Tylko, czy ten świat współczesny w ogóle dam potrzebuje?

Myślę o mojej babci i jej znajomych (babcia nie powiedziałaby o nich „koleżanki”, tego słowa używała raczej mówiąc o małych dziewczynkach), delikatnych, koronkowych paniach w kapeluszach. Pamiętam jak umawiały się do kawiarni, do kina. Zawsze w rękawiczkach i nylonowych pończochach. Choćby nie wiem jak skromnie były ubrane, miały ten niewymuszony rodzaj elegancji, o którym dziś większość z nas może jedynie pomarzyć, oglądając Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffaniego”.

– Dama się nie certoli – mawiała do mnie mama mojej mamy, starając się wpoić mi kilka podstawowych zasad kobiety z klasą. Gdybym miała je odtworzyć i utworzyć mały przewodnik na dzisiejsze czasy, wyglądałby on mniej – więcej tak:

Krótki przewodnik kobiety z klasą, czyli kilka zasad współczesnej damy

1. Nie plotkuj i nie dawaj się wciągać w intrygi, bądź „ponad to”

Kobieta nie powinna nigdy chcieć zaszkodzić innej kobiecie. W sytuacji, gdy znajoma zawiedzie twoje zaufanie, po prostu ogranicz z nią kontakt. Szanuj swoje nerwy i otaczaj się jedynie życzliwymi osobami. (Ciekawe jak ta zasada sprawdza dzisiaj się w warunkach korporacyjnych…).

2. Nie rozmawiaj publicznie o swoich problemach osobistych, chorobach i przebytych zabiegach medycznych

Jeśli podróżujesz komunikacją miejską, to pewnie nie raz byłaś świadkiem długich, telefoniczno-komórkowych rozmów o życiu… Cudzym oczywiście. Przy trwającej dwadzieścia minut podróży tramwajem czy autobusem jesteś czasem w stanie poznać wszystkie perypetie miłosne dziewczyny w jasnym kożuszku albo szczegóły operacji woreczka pani w kurteczce z futerkiem.

3. Nie kłóć się, po prostu zawsze przedstawiaj swoje racje

Głupszych nie przekonasz, a z mądrzejszym nie wygrasz na argumenty. Dwie kłócące się kobiety nigdy nie wyglądają dobrze (choć nie tak źle, jak skaczący sobie do gardła faceci). Proste prawda? Ale dopiero niedawno przekonałam się na własnej skórze jak ta zasada pomaga mi oszczędzić moje słabe nerwy. A mniej nerwów to mniej zmarszczek. Mniej nerwów to mniej zeżartych po cichu słodyczy. Mniej nerwów do mniej wypalonych papierosów. Mniej nerwów to… (dopisz, co chcesz).

4. Nie klnij, a jeśli już klniesz, rób to z klasą

Są kobiety, w których ustach wulgarne słowa brzmią jak erotyki. Większość z nas tego wyjątkowego daru nie posiada, niestety. Żyjemy w czasach gdy jednym, dosadnym słowem można wyrazić całą paletę emocji. Czy bycie damą polega na takiej właśnie oszczędności?

5. Bądź na bieżąco…

Czyli po prostu, orientuj się co się dzieje wokół. Świadomie decyduj o swoim życiu i korzystaj z wiedzy i doświadczenia, które już masz. Korzystaj z praw, które ci przysługują. To ci da tę upragnioną pewność siebie i przekonanie, że najwięcej tak naprawdę zależy tylko od ciebie.

Bycie kobietą z klasą to rzecz naturalna: kwestia podejścia do życia, spojrzenia na świat z mniejszą dozą emocji, z większym spokojem. Coś w sam raz na dzisiejsze czasy.

W telewizji zrobią program o damach. Pewnie nie przeczytają mojego poradnika i nie dowiedzą się nic o mojej babci ani jej znajomych. Świat koronek, delikatnych perfum i jedwabnych rękawiczek powoli się kończy.


Lifestyle Uroda

Festiwal Conrada bez dzieci? Nigdy!

Redakcja
Redakcja
20 października 2015

Bez dzieci literatura nie ma przyszłości, nie mają jej też siłą rzeczy festiwale literackie. Festiwal Conrada należy do tych inicjatyw, które były tego prostego faktu świadome od samego początku. Stąd też obecność, dodajmy, że konsekwentnie rosnąca, literatury dla dzieci na tym festiwalu. W związku z czym – wszystkie ręce na pokład, kotwicę rwij, żagle staw, książki w dłoń i cała naprzód!

Najmłodszym poświęcimy dwa dni festiwalowe – sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia pasmo dla dzieci rozpocznie Mały książę w Kinie pod Baranami w odświeżającym i oryginalnym ujęciu Marka Osborne’a. Później czeka nas spotkanie z Benjaminem Chaudem i Ramoną Bădescu, twórcami serii książek Pomelo­ – opowiedzą, skąd się wziął i jak trafił do dziecięcej wyobraźni.

Podczas warsztatów teatralnych Snuj opowieść! z Wiolettą Szubą-Franczak uczestnicy zostaną zaproszeni do zaimprowizowania własnej opowieści (punktem wyjścia będzie książka Maurice’a Sendaka Tam, gdzie żyją dzikie stwory) o cudownych potworach i stworzenia ilustracji dźwiękowej i ruchowej.

Grzegorz Kasdepke jest (albo powinien!) być znany jako wieloletni redaktor „Świerszczyka” i autor książek dla dzieci. Będzie opowiadał o tym, na czym zna się najlepiej podczas spotkania Bajkopisarz i inne dziwadła. Warto również wybrać się na drugie Literackie Baranki Dzieciom, gdzie pojawią się Przygody Pyzy Mazowieckiej. Co więcej, po seansie odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci.

image description

Źródło: materiały prasowe

 

Pasmo dla dzieci na Festiwalu Conrada organizowane jest we współpracy z Festiwalem Literatury dla Dzieci.

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja na wybrane spotkania  pod adresem [email protected] oraz pod numerem telefonu (12) 421–29–41

Więcej informacji na stronach: www.conradfestival.pl


Zobacz także

Jesteś zmęczony, bolą cię mięśnie i stawy? Może to brak witaminy D?

W ciągu dwóch minut auto nagrzewa się do 36 stopni, w trakcie kolejnych czterech do 45… Obejrzyj i uratuj komuś życie

Niepokonana