Go to content

Konturowanie twarzy krok po kroku. Sprawdź jak wykonać samodzielnie makijaż

Konturowanie twarzy
Fot. iStock / heckmannoleg

Kolorystyka cieni do oczu, czy nowe barwy szminek zmieniają się co sezon, staram się nadążyć za trendami, więc pędzę do perfumerii. Tam, długo zastanawiam się i w końcu mam tę jedną jedyną pomadkę, zadowolona stwierdzam: „O ten kolor będzie super!”. Wracam do domu, maluję się, bo zaraz mają wpaść goście, przeglądam się w lustrze i… krzyczę ze strachu. Katastrofa! W tej nowej, purpurowej, wyglądam jak wampir, który wyskoczył wprost z horroru na Haloween. W dodatku źle nałożony na twarz podkład, spłaszczył mi twarz. Ścieram brzydki make up i szybko poprawiam sobie humor fajnym trikiem, który niedawno opanowałam. To konturowanie twarzy – technika, dla której oszalał świat makijażu. To nie jest trudne, a buzia wygląda dużo młodziej, smuklej, świeżo, nawet bez szminki.

Konturowanie twarzy krok po kroku

Fot. iStock / GMint

Makijaż krok po kroku – wszystko czego potrzebujesz

Sephora - do makijażu

Fot. Materiały prasowe

Gdy się spieszymy, popełniamy błędy, jeden z nich to malowanie twarzy podobnie jak płaskiej kartki papieru, przez co nie umiemy wydobyć jej głębi. Najczęściej nakładamy korektor i podkład w jednym odcieniu, co dodatkowo ją spłaszcza. Trójwymiarowości można jej nadać właśnie przez cieniowanie twarzy. Każdy kształt twarzy wymaga innego konturowania, ale niezależnie, czy jest owalny, czy okrągły, potrzebujemy tych samych kosmetyków. Modelowanie twarzy polega na operowaniu kontrastem i optycznym wydobyciu głębi, dzięki czemu kości policzkowe stają się wyraźniejsze, nos mniejszy, a owal smuklejszy.

Wystarczy kilka sprawdzonych produktów i konturowanie twarzy staje się całkiem proste.

Sephora do makijażu krok po kroku

Fot. Materiały prasowe

Podstawą jest kredka konturująca do twarzy SEPHORA. To produkt 2 w 1 z dwoma uzupełniającymi się odcieniami, z jednej strony rozświetlającym, z drugiej rzeźbiącym. Do kredki dołączony jest samouczek, który prowadzi krok po kroku i uczy jak aplikować produkt. W konturowaniu niezbędny jest też zestaw do modelowania twarzy SMASHBOX, to wszystko, czego potrzebujemy do profesjonalnego wykonania tego makijażu. Ten zestaw cenią i uwielbiają wizażyści, bo pozwala idealnie podkreślać kości policzkowe, modelować nos i stworzyć idealną linię żuchwy. Trzeci produkt to paleta do konturowania twarzy SEPHORA. która ułatwia modelowanie twarzy i pasuje do każdej karnacji. Paleta zawiera wszystkie podstawowe odcienie do wyrzeźbienia i podkreślenia rysów twarzy. Odcienie można stosować samodzielnie, albo łączyć je ze sobą.

Smashbox do konturowania

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: 6 błędów, przez które twój makijaż psuje się po kilku godzinach

Modelowanie twarzy – jak to wydobyć?

Podstawą konturowania jest rozjaśnianie obszarów twarzy, które wychodzą na pierwszy plan, ciemniejsze – pozostają na dalszym. To nadaje kontrastów, przez co buzia wygląda atrakcyjniej. Konturowanie twarzy to kwestia bardzo indywidualna, ale są też patenty które sprawdzają się na wielu z nas. Jeśli się spieszysz, jest szybka i prosta metoda konturowania-  używasz tylko produktów suchych. Przed ważnym spotkaniem lub wielkim wyjściem warto spróbować jednak sposobu bardziej zaawansowanego, który łączy produkty o konsystencji kremowej, zazwyczaj aplikowane sztyftem, z tymi suchymi. To zdecydowanie trudniejsze, ale za to efekt jest spektakularny.

Konturowanie twarzy krok po kroku

Krok 1

Makijaż zacznij od nałożenia rozświetlacza pod oczy, użyj go też na szczycie nosa, środku czoła i brody. Następnie końcówką brązującą kredki aplikuj ziemisty odcień brązu pod kości policzkowe, na linię żuchwy, szyję, szczyt skroni oraz boki nosa. Preparat  nanoś delikatnie i uważnie, aby wyszczuplić nos i bardziej go zdefiniować.

Konturowanie twarzy makijażem krok po kroku

Fot. iStock / GMint

Krok 2

Kolejny krok to rozcieranie – dokładnie rozetrzyj granice produktów pędzlem lub wilgotnym Beauty Blenderem. Efekt utrwal lekkim pudrem. Konturowanie możesz wzmocnić ziemistym bronzerem w kamieniu. Nałóż go pod kości policzkowe, cieplejszy brąz na zewnętrzne partie twarzy, a perłowy rozświetlacz na szczyty policzków i łuk kupidyna.

Modelowanie twarzy makijaż

Fot. iStock / GMint

Krok 3

Na koniec możesz dodać odrobinę różu. Teraz spójrz na ostateczny efekt, dzięki konturowaniu twarz stała się bardziej plastyczna, atrakcyjniejsza, a najpiękniejsze elementy twarzy są uwypuklone i „wyciągnięte”.

Pełen filmik instruktażowy, gdzie krok po kroku możesz obejrzeć jak wykonać taki makijaż, znajdziesz na videoblogu Sephora.


 konsultacja: Ania Galińska, główna makijażystka Sephora Polska.